Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
مقابله با استرس

رزرو وقت مشاوره حضوری

اینفوگرافیک: چطور با استرس مقابله کنیم و شاد باشیم

در این دنیای امروزی مسائل بسیار زیادی هستند که ممکن است بر احساسات ما تاثیر بگذارند و گاهی نگرانی و استرس ما را چندین برابر کنند. دنیای امروزی دنیای فشار کاری است. فشار کاری، حجم زیاد کار، استراحت کم و مشکلات خانوادگی شاید از مواردی هستند که ممکن است بر سلامتی روحی ما تاثیر بگذارند و باعث بروز اختلالات احساسی در ما شوند. مقابله با استرس یکی از مهارت‌های واجبی است که باید در آن خودمان را توسعه دهیم.

از عواملی که می‌توانند نشان دهند شما در معرض استرس هستید یا نه می‌توان به تغییرات رفتاری، ظاهری و حتی ذهنی اشاره کرد. که عموما شامل کم اشتهایی، بهم خوردگی برنامه خواب، سردرد و سرگیجه و … می‌شود.

برای مقابله با استرس راه‌کارهای بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان به خواب کافی، مراجعه به فرد متخصص، بها ندادن به استرس و نگرانی‌ها، فعالیت‌های ورزشی و داوطلبانه بیشتر و … اشاره کرد. خیلی از متخصصین در این زمینه معتقد هستند که بسیاری از بیماری‌ها به دلیل تشدید استرس و نگرانی در فرد به وجود می‌آیند که این موضوع کل سلامتی بدنی و ذهنی فرد را تحت شعاع قرا می‌دهد.

استرس با بسیاری از بیماری‌های جدی مانند بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا و دیابت، مستقیما در ارتباط است؛ علاوه بر این، می‌تواند موجب بیماری‌های دیگری نظیر کمر درد، سر درد، ناراحتی معده و مشکلات گوارشی، خستگی و بی‌خوابی، مشکلات پوستی، افزایش یا کاهش وزن شود.

این تازه قسمتی از ماجرا است و قضه به همین جا ختم نمی‌شود. استرس بر روابط کاری و عاطفی شما هم تاثیر مستقیمی می‌گذارد و آن‌ها را در خطر قرار می‌دهد. برای اینکه کمتر در معرض استرس قرار بگیرید و بیشتر شاد باشید کافی است عوامل استرس ‌زا را از خود دور کنید. بهترین راه شاید این باشد که این عوامل را در ابتدا بشناسید و سپس راهکارهایی برای مقابله با استرس بیابید.

در این راه می‌توانید از دوستان و خانواده خود هم کمک بگیرید و مطمئن باشید نقش آن‌ها در این روند به شما کمک بسزایی خواهد کرد. برای مثال، کارهای مهم خود را در سر تایم‌شان به پایان برسانید تا دیر کرد در انجام آن‌ها موجب استرس شما نشود یا برای مثال زمانی را برای استراحت ذهنی خود و تجدید قوای ذهنیتان در نظر بگیرید. اوقاتی را به خودتان و ذهنتان استراحت دهید وبا خانواده و عزیزانتان وقت بگذرانید، کارهای داوطلبانه انجام دهید و در این فعالیت‌ها شریک باشید زیرا هرچه بیشتر مشغول به فعالیت باشید ذهن شما توجه کمتری به مشکلات و نگرانی‌ها خواهد کرد. توجه کنید که همه چیز را درون خود نریزید گاهی اوقات صحبت با دوست یا یک همکار حتی ممکن است از فشارهای وارد شده بر شما کم کند و شما احساس سبکی کنید.

در این صورت حتی برای مقابله با مشکلات می‌توانید از این افراد راهنمایی هم بگیرید. در آخر باید اضافه کرد که حتما به خودتان توجه کنید، لبخند بزنید! بعله لبخند بزنید حتی به مسائل پیش پا افتاده. یا می‌توانید با افرادی که سطح انرژی آن‌ها بالا است بیشتر رفت و آمد داشته باشید تا این رفتار و شادی آن‌ها بر روی شما هم تاثیر بگذارد. شاد باشید و از زندگی لذت ببرید.

چطور با استرس مقابله کنیم

مقابله با استرس

چطور با استرس مقابله کنیم

چطور با استرس مقابله کنیم

مقابله با استرس

چطور با استرس مقابله کنیم

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.