Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
مشاوره آنلاین ازدواج

رزرو وقت مشاوره حضوری

مشاوره ازدواج آنلاین و فواید آن در زمینه حل مشکلات، ازدواج و جلوگیری از پدیده طلاق

درمورد فواید مشاوره ازدواج آنلاین و رهکارهایی که برای حل مشکلاتمان ارائه می‌کند، می‌توان مطالب بسیار مفصلی را نوشت. اما موردی که درباره مشاور باید بدانیم، این است که: مشاور هیچ‌گاه به شما دیکته نخواهد کرد که کاری را بکنید یا نکنید. بلکه فقط راهکارهایی را به شما پیشنهاد خواهد داد که چگونه می‌توان بالاترین بهره‌وری را داشت. استفاده از نظرات و پیشنهادات مشاوران درمورد هر مشکلی، یاری کننده می‌باشد.

مشاوره ازدواج، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مشاوره در زمینه ازدواج نیز، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و خوشبختانه بتازگی توجهات بیشتری را نسبت به گذشته به خود جلب کرده‌ است و همچنین این مورد فقط درمورد مشاوره ازدواج حضوری نبوده است، بلکه مشاوره ازدواج آنلاین هم سهم بسزایی را داراست. با توجه به آمار بالای طلاق و اختلافات بوجود آمده در روابط و ازدواج‌ها که بعد از مدتی اختلاف و درگیری، منجر به جدایی می‌شود، دلیلی بر این شده است تا افراد و زوج‌های جوان بیشتر از گذشته نسبت به مشاوره ازدواج رغبت نشان دهند.

اغلب افراد به تشخیص خود، تصور می‌کنند که بعد از سن معینی، به یک استقلال همه جانبه (فکری، اقتصادی و …) رسیده‌اند و نیازی به کمک شخص دیگری ندارند. عده‌ای هم در انتخاب مشاور اشتباه می‌کنند و به‌جای مراجعه به مشاور، از دوستان و آشنایان خود مشاوره و کمک می‌گیرند. و بر اساس معیارهایی که دوستانشان برای آن‌ها تعیین می‌کنند، ویژگی‌هایی برای همسر آینده خود متصور می‌شوند. و به‌ محض پیدا کردن فردی با این مشخصات، سریع و بدون فکر، دست به اقدام می‌زنند.

این معیارها که دوستان و آشنایان برایمان متصور می‌شوند، جزوی از پارامترهای کلی و سنتی ماست. اما ممکن است برای همه جوابگو نباشد یا اینکه در این زمان پاسخگوی نیازهای حاضر نباشد. اما روانشناس می‌تواند با بررسی ویژگی‌های شخصیتی هریک از طرفین، بهترین توصیه را در جهت ازدواج به افراد بکند و آن‌ها را یاری کند تا بهترین فرد را برای ازدواج انتخاب کنند. آشنایی با دیدگاه و عوامل صحیح موثر در ازدواج موفق باعث می‌شود که انتخاب پخته‌تر و مناسب‌تری صورت گیرد و در نتیجه اختلافات کمتری در آینده پیش بیاید.

شناخت هم‌دیگر در همان ابتدای زندگی خیلی بهتر و مفیدتر خواهد بود و تاثیرات آن بسیار عمیق‌تر جلوه خواهد کرد. مثلا اگر زوجین روی موضوعی به توافق برسند که آن را انجام دهند، شاید نهایتا به شکست منجر شوند. اما با کمک گرفتن از متخصص امر می‌توانند به راهکار مناسبی برسند. روانشناس با بررسی جنبه‌های مختلف موضوع، به یک نتیجه جامع‌تری می‌رسد که آیا این دو نفر می‌توانند باهم این کار را انجام دهند یا بهتر می‌باشد که از انجام آن صرف‌نظر کنند.

زن و مرد در مرحله اول به لحاظ رفتاری، خانوادگی، سبک زندگی و تحصیلات باید مورد بررسی قرار بگیرند، که اگر این مرحله مثبت بود در مراحل دیگر باید به لحاظ ذهنی، و تفکراتی که دارند بررسی شوند تا نکات مشترک و غیر مشترک ذهنی شان مشخص گردد بعد از این هم نوع نگاه به زندگی و سرگرمی و تفریحاتی که می خواهند داشته باشند و لحظات مشترکشان مورد ارزیابی قرار می گیرد. به نظرم همه اینها مرحله به مرحله است و باید به صورت اجمالی بررسی شوند.

در مشاوره قبل از ازدواج مجموعه عواملی که یک فرد باید به آن توجه کند، بررسی می شود.
در مشاوره قبل از ازدواج مجموعه عواملی که یک فرد باید به آن توجه کند، بررسی می شود.

آمادگی و شناخت برای مشاوره ازدواج

در مشاوره ازدواج به دو فرآیند توجه می شود؛ اول این که فرد بداند برای ازدواج آمادگی دارد یا نه و بعد از طرف مقابل شناخت کافی داشته باشد. فرد برای این که بداند آمادگی ازدواج دارد یا نه، می تواند از مشاور کمک بگیرد. فردی آمادگی ازدواج دارد که تعهد پایدار داشته باشد، یعنی برای فردی که وارد زندگی او شده است بار نباشد، زندگی بالنده ای داشته باشد، باعث آرامش وی شود، سرعت حرکت او را به سمت تعالی و پیشرفت بیشتر کند و اگر چنین نباشد، در واقع ازدواج تنها برای رفع بخشی از نیازها خواهد بود که به فرد برای پیشرفت و تعالی کمک نمی کند. بنابراین برای این که فرد میزان آمادگی خود را برآورد کند می تواند از مشاور حاذق در این حوزه کمک بگیرد. مشاور باید درباره موضوعات مختلف اطلاعات کافی داشته باشد و مولفه ها را بر اساس اهمیت آن بررسی کند. در مشاوره قبل از ازدواج دو عامل آمادگی و آشنایی مهم است.

برای بسیاری از افراد یک یا تعدادی از ملاک های کم اهمیت محور توجه قرار می گیرد و در صورتی که باید به مجموعه عوامل توجه کرد، بنابراین در مشاوره قبل از ازدواج مجموعه عواملی که یک فرد باید به آن توجه کند، بررسی می شود.

به عنوان مثال میزان تاثیرگذاری و بار ارزشی هر کدام از عوامل خانواده، زیبایی و اعتقادات مشخص است و مشاور با تعیین ریسک پذیری عوامل مختلف تعیین می کند که به عنوان نمونه در زمینه خانواده ها در زندگی آینده دو نفر احتمال ریسک وجود دارد یا نه ،او تشخیص می دهد که آیا فرد می تواند از این ریسک گذر کند یا نه و فرد را متوجه این موضوع می کند که در زندگی آینده چه میزان از وقت و انرژی خود را باید صرف مدیریت عوامل ریسک پذیر و حذف و خنثی کردن آن ها کند. بر اساس مدل ملی میانگینی از ارزش گذاری فاکتورها با خطای پنج یا شش درصدی تعیین شده است و از طرفی هر یک از عوامل برای هر مشاوره به تنهایی و در کنار سایر عوامل سنجیده و ارزش گذاری می شود.

به عنوان مثال دو نفری که از نظر خانوادگی با یکدیگر هماهنگ نیستند، میزان ریسک پذیری این عامل در کنار عوامل دیگر مانند آمادگی ازدواج یا پختگی سنجیده می شود. یعنی اگر کسی به پختگی لازم رسیده باشد ریسک ناهماهنگی خانواده ها را به راحتی پشت سر می گذارد، اما اگر این آمادگی را نداشت احتمالاً در هشتاد درصد موارد وقت آن ها صرف برطرف کردن مشکلاتشان با خانواده ها خواهد شد. بنابراین برای هر فردی فاکتور خانواده در کنار دیگر عوامل معنای خاصی پیدا می کند. وقتی فاکتورها با هم بررسی شود میزان ریسک پذیری هر ازدواج مشخص می شود.

استرس و خجالتی که افراد در ملاقات های حضوری دارند، در مشاوره ازدواج آنلاین وجود ندارد.
استرس و خجالتی که افراد در ملاقات های حضوری دارند، در مشاوره ازدواج آنلاین وجود ندارد.

چرا مشاوره ازدواج آنلاین ؟

دلایل و فواید مشاوره ازدواج را قبلا به تفصیل بیان کردیم؛ اما الان به این سوال می‌رسیم که آیا مشاوره ازدواج آنلاین هم همان فواید را دارد یا نه؟ آیا کاستی‌هایی نسبت به مشاوره حضوری دارد؟ چگونه می‌توان به متخصص بودن مشاوران آنلاین اعتماد کرد؟ چگونه می‌توان از محفوظ ماندن اطلاعات شخصی‌مان نزد مشاوران آنلاین مطمئن بود؟
این سوالات و چندین سوال مشابه، زمینه ساز چالش برانگیز شدن بحث مشاوره ازدواج آنلاین شده‌اند. اما درمورد مشاوره آنلاین یا هریک از خدمات آنلاین باید گفت که، درصورت پیدا کردن یک مرکز مشاوره آنلاینی که دارای مجوزهای لازم می‌باشد و جوازهای مراجع قانونی را اخذ کرده است، می‌تواند کاملا مورد تایید و مورد اعتماد باشد.
اکثر افراد از صحبت رو در رو با افراد درمورد مشکلاتشان خجالت‌زده می‌شوند و از این کار اجتناب می‌کنند. اما این مشکل در مکالمات تلفنی یا چت‌های آنلاین، تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد یا از بین می‌رود. همچنین مشکل و نگرانی‌ای درمورد حفاظت از اطلاعات شخصی نیز وجود ندارد، چراکه در زمان اخذ مجوز‌های مورد نیاز برای دایر کردن مراکز مشاوره آنلاین، یکی از مفاد قرارداد، حفظ و پاسداری از اطلاعات شخصی افراد می‌باشد.

در طول زمان، مسئله مشاوره و پذیرش آن در بین مردم، فراز و نشیب‌های بسیاری وجود داشته است. در حال حاضر هم موانعی بر سر راه مشاوره ازدواج آنلاین وجود دارد اما مبحث مشاوره ازدواج آنلاین با بهره‌گیری از فضای اینترنت و گستردگی آن، بسیار سریع‌تر مسائل و موانع را از سر راه خود بر‌می دارد. اعتمادی که امروزه بعد از تلاش‌های فراوان متخصصان این حوزه در جهت اعتمادسازی برای مبحث مشاوره ازدواج آنلاین نموده اند و استقبال مردم از این موضوع، موید این مطلب است که بدلیل سهولت در برقراری ارتباط و دسترسی به مشاور، “مشاوره ازدواج آنلاین” می‌تواند مورد اعتماد و مورد استقبال عموم مردم قرار گیرد.

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 37
دوست نداشتم: 22
میانگین امتیازات: 1.68

9 دیدگاه در “مشاوره ازدواج آنلاین و فواید آن در زمینه حل مشکلات، ازدواج و جلوگیری از پدیده طلاق

سلام
یه اقا پیشنهاد ازدواج دادن بهم
چندتا مشکل داره
اول اینکه خیلی زیاد قهر میکنه
دوم اینکه باهم بیرون میریم احساس میکنم خسیسه
سوم اینکه خواستگاری کرده اما میگه یه مشکل بزرگ داره

سلام من دانشجو هستم خیلی خوشگل و خوش تیپم وضع مالی خوبیم داریم ۲۲ سالمه وقتی دچار مشگل بزرگی بودم با آقایی اشنابودم ک خیلی پشتم بود و بهم کمک کرد و ما کم کم عااشق هم شدیم ولی بعد پدر من فوت کرد و یک برادر کوچک تر دارم و مادرم خیلی تنهاست حالا اون آقا میگه ک اگر باهم ازدواج کنیم باید برای همیشه باید بریم یک شهر خیلیییی دور ولی من چطور میتونم مادرم تنها بزارم؟😔😔 اما خاستگارای خیلی بهتری دارم ولی نمیدونم باید چیکار کنم آیا بااون اقا ادامه بدم یا به خاستگارای دگ فکر کنم آخه اون خیلی بهم وابسته شده و میترسم آسیب ببینه منم خیلی دویتش دارم خواهش میکنم یه چیزی بگین ک از این آشفتگی راحت بشم ممنون

عرفان منم 20سالم هست واربچگی بایه دختر دوست بودم وبااون دختر صمیمی بودیم تاچند روزپیش می گفتن انشالله صحبت ازازدواج میشد حالا دارن تو جای برادر اوهستی تو ازکوچکی بااوبزرگ شدی روبهونه میکنن

سلام پسری هستم 20سالمه ازبچگی عاشق دختری شدم وباهم صمیمی بودیم ومن میرفتم خونشون ومیامدم وتاچندروزپیش خانواده هروقت صحبت ازازدواج می زدم میگفتن انشالله حالا دارن بهونه درمیارن میگن شماجای بردارکوچکتراوهستی

سلام من با دو تا اقا اشنا شدم که هر دو من رو دوست دارن ولی یکیشون بهم نگفت که دوسم داره برای همین بیخیالش شدم و اون یکی از قول گرفت که باهاش ازدواج کنم الان اون اولیه برگشته میگه من تو رو نمیبخشم اگه با اون ازدواج کنی من جیکار باید بکنم هم نمیخوام قولم رو بشکنم هم نمیخوام دل کسی رو برنجونم

شما اشتباه بسیار بزرگی مرتکب شدید و کسی که میگه نمیبخشمت چطور در زندگی آینده میخواد به خاطر این مسله سرزنشت نکنه

سلام و خسته نباشید
عذر میخوانم خانمی هستم ۴۰ ساله شوهرم فوت کرده دوتا فرزند دارم پسرم ۱۸ سالشه و دخترم ۱۲ سالشه .یه آقایی که خانمش فوت کرده و متشخص هست از من تقاضای ازدواج کرده ولی پسرم قبول نمیکنه که نباید ازدواج کنی اگه ازدواج کنی من از اینجا میرم خواهرمم رو میبرم ممنون میشم راهنماییم کنید من باید چکار کنم ؟اصلا به ازدواج فکر نکنم یا ازدواج کنم سر دو راهی موندم.ممنون از لطفتون

اگر ازدواج نکنید بهتره الان سنین بلوغ بچه هاست در این سن مدیریت کردن بچه هامهمتر است

سلام خوبین من یه دخترم که۱۶سالمه وبا یه پسر۲۸ساله رل زدم این پسره روز اولی که باهام چت کرد گفت که من بعد از اینکه چندماه از فوت پدرم بگذره من وشما باهم ازدواج میکنیم وروزهای اول زیاد پیم میدا وهر وقت میگفتم عکستو بفرست می فرستاد اما الان ۴روزه میگم بفرست نمی فرست ومیگم چرا پیم نمیدی یه بار میگه دارم با موکل ها درباره پروندهاشون و دادگاه حرف میزنم یه بار میگه دوستام اومدن پیشم چونکه رفتم خونه مادربزرگ وتازه خودش هم جدیدا دیگه پیم نمیده تا من پیم ندم وبعد از چندین ساعت تازه جواب پیام هامو میده فقط دیروز خودش یه پیم برام فرستاد که میگفت تو میدونی این آقا مال کجاست امروزهم باز خودم بهش پیم دادم وگفتم ترجمه کن اون آقا چی میگه اون رو ترجمه کرد وهرچی پیم دیگه داده بودم جواب شون رو نداد و رفت لطفا بهم بگید چیکار کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.