Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
مشاوره‌ی جنسی

رزرو وقت مشاوره حضوری

مشاوره‌ی جنسی : آپولو هوا کردن با یادگیری مهارت در رابطه‌ی جنسی!

رابطه‌ی جنسی هیچگاه به سادگی آب خوردن نبوده و نیست. در واقع باور من بر این است که هرکس بخواهد به خوبی مهارت‌های لازم را در اینباره کسب کند و اطلاعات مورد نیاز در اینباره را بداند، به اندازه‌ی کسی که آپولو هوا کرده، باید مسیر طی کند. به همین دلیل همه‌ی ما نیاز به یک مشاوره‌ی جنسی خوب داریم تا بتوانیم روابط خود را محکم، پایدار و سالم نگه داریم.

رابطه‌ی جنسی معمولا یکی از خالص‌ترین ابرازهای احساسات طرفین به یکدیگر است، صمیمی‌ترین روشی که دو نفر می‌توانند عشق خود را به یکدیگر بیان کنند. اما برخی اشتباهات کوچک و بزرگ در این رابطه می‌تواند کل رابطه‌ی دو طرف را تحت‌تاثیر قرار دهد. به همین دلیل مشاوره‌ی جنسی می‌تواند به بهتر شدن رابطه‌ی شما کمک کند.

در مطلب گذشته درباره‌ی خودارضایی مردان و تاثیر آن بر روابط زناشویی گفتیم. یکی دیگر از مشکلاتی که معمولا زوج‌ها دارند پایین بودن میل جنسی است. زوج‌های بسیاری وجود دارند که فراموش کرده‌اند چقدر در اوایل ارتباط خود لبریز از احساس بودند و تا چه اندازه از رابطه‌ی خود لذت می‌بردند. در اغلب مواقع این امری طبیعی است که هر دو طرف با گذشت زمان میل جنسی‌شان کمتر شود، اما گاهی نیز این اتفاق به یک میزان در هر دوی آن‌ها نمی‌افتد، ممکن است یکی از دو طرف هنوز میل جنسی بالایی داشته باشد، اما طرف مقابل تمایل کمتری داشته باشد. اینجاست که ممکن است این کاهش میل به یک مشکل تبدیل شود و نیاز ضروری‌ای به یک مشاوره‌ی جنسی درست خواهد داشت.

به یاد داشته باشید که رابطه‌ی جنسی یک پیوند فیزیکی مهم و منحصر بفرد در هر رابطه‌ای است. رابطه‌ی جنسی یک دسر در کنار غذا نیست، بلکه خود غذا است!

  1. آیا هورمون‌های زنانه عامل اصلی میل او هستند؟

برخی بر این عقیده‌اند که اگر زنان به ندرت نیاز جنسی داشته باشند، احتمالا مشکلی در میل جنسی خود پیدا کرده‌اند و نیاز به درمان دارند. و فرضیه‌ی اشتباه‌تر در اینباره این است که تمامی میل جنسی زنانه مربوط به هرمون‌های اوست. اما میل جنسی بسیار پیچیده‌تر از این حرف‌هاست و با تک تک تجربیات انسان از جمله سلامت عروقی، سلامت روان، تغذیه، شکل بدن، سطح استرس و کیفیت رابطه، هم‌پوشانی کامل دارد.

مصرف داروهایی نظیر تستوسترون برای تقویت میل جنسی شما کارساز نخواهد بود مگر اینکه واقعا مشکل فیزیولوژیکی داشته باشید، که به ندرت زنان میل جنسی کم زنان به علت مشکل فیزیولوژیکی آن‌هاست. در بیشتر موارد این مشکل ناشی از چگونگی احساسات خود، شریک زندگی و رابطه‌ی طرفین می‌شود. بنابراین هنگامی که یک زن میل جنسی کمی دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که رابطه‌ی خود را با او به خوبی ارزیابی کنید و به دنبال راه‌حل‌هایی برای بهبود آن باشید. اگر نیاز به کمک دارید، یک مشاوره‌ی جنسی خوب می‌تواند به شما در اینباره کمک کند.

  1. آیا صمیمیت احساسی یک رابطه‌ی جنسی خوب را تضمین می‌کند؟

همه‌ی ما معمولا بر این باوریم که یک رابطه‌ی عاشقانه و صمیمی می‌تواند یک رابطه‌ی جنسی خوب به همراه داشته باشد. اما زوج‌های کمی هستند که با وجود رابطه‌ی احساسی عمیقی که دارند رابطه‌ی جنسی آن‌ها چندان تعریفی ندارد. گاهی بهتر است هنگام رابطه‌ی جنسی صمیمیت را تنها بخشی از جریان ببریم و تلاش کنیم که جذابیت خود را حفظ کنیم و کارهایی را انجام دهیم که ممکن است به نظرمان چندان معقول نباشد. اینگونه طرف مقابل ممکن است تمایل زیادی به انجام این کار پیدا کند و از نظر او این کار یک ماجراجویی فیزیکی باشد.

مشاوره‌ی جنسی
مشاوره‌ی جنسی به شما در درک درست صمیمیت و رابطه‌ی جنسی درست کمک خواهد کرد!
  1. اگر طرف مقابلتان میل جنسی دارد و شما ندارید، می‌توانید احساس علاقه‌ی خود را به گونه‌ی دیگری بیان کنید؟

افراد معمولا بر این باورند که در یک رابطه حق انتخاب دارند که رابطه‌ی جنسی داشته باشند یا نه. ما فرض می‌کنیم که یکی از طرفین میلی نداشته باشد و طرف دوم آن را بی هیچ شکایتی بپذیرد. اما اکثر روانشناسان بر این عقیده‌اند که این کار ناعادلانه، غیرعملی و غیرقابل اجراست و اغلب منجر به خیانت می‌شود.

هنگامی که فردی ازدواج می‌کند به طور طبیعی باید در بسیاری از جنبه‌های زندگی خود از جمله محل زندگی، بچه‌دار شدن، شغل و دیگر مسائل، با طرف مقابلش به مصالحه برسد. اما اغلب آن‌ها از روابط جنسی خود غافل هستند و از صحبت کردن در اینباره امتناع می‌کنند و ازینروست که به مشکلات جدی‌ای برمی‌خورند. (پیشنهاد می‌کنیم مقاله سوالات قبل از ازدواج را بخوانید. )

مردم زبان عشقی متفاوتی دارند، برای برخی افراد لمس شدن به آن‌ها این حس را می‌دهد، برای برخی دیگر صحبت‌های عاشقانه و معنادار و برای برخی نیز میزان زمانی است که با هم می‌گذرانند. اگر برای ابراز علاقه به فردی که زبان عشق او لمس کردن است، بخواهید هدایای گران قیمت بخرید و او را به سفر ببرید ممکن است برای او معنای عشق ندهد. زیرا به زبان او سخن نمی‌گویید. بنابراین اگر زبان عشقی متفاوتی دارید، باید سعی کنید با زبان عشقی طرف مقابلتان صحبت کنید، تا شما را درک کند. برای دستیابی به مهارت لازم در تشخیص زبان عشقی طرف مقابلتان بهتر از مشاوره‌ی یک روانشناس و بخصوص مشاوره‌ی جنسی کمک بگیرید.

  1. آیا قبل از داشتن هرگونه رابطه‌ی جنسی، باید مشکلات عاطفی خود را حل کنید؟

هنگامی یک زن و شوهر مشکلات عاطفی‌ای همچون عصبانیت، ناراحتی و کمبود ارتباطات دارند، اکثر مردم بر این عقیده‌اند که قبل از حل ضعف‌های جنسی خود باید مشکلات عاطفی خود را حل کنند. اما برای برخی نیز عکس این نظریه درست است. در واقع روان درمانی چیزی جدا از درمان جنسی نیست. اگر شما رابطه‌ی یک زن و شوهر را بررسی کنید، رابطه‌ی جنسی آن‌ها پنجره‌ای خواهد بود به دنیای واقعی رابطه‌ی آن‌ها! برای حل چنین مشکلاتی سعی کنید تا جای ممکن از مشاوره‌ی جنسی کمک بگیرید.

حل مشکلات روحی ممکن است تا حدودی راه‌گشا باشد. اما حل مشکلات جنسی، راه حل واقعی خواهد بود.

 

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.