Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
لزوم مراجعه به روانشناس

رزرو وقت مشاوره حضوری

لزوم مراجعه به روانشناس

چه زمانی لزوم مراجعه به روانشناس حس  می شود؟ همه ما در طول زندگی با مسائل و مشکلاتی مواجه می شویم که برای حل آنها به یک فرد متخصص نیاز پیدا می کنیم. حتی برای ترک عادتهای بد و رفتارهای نادرستی که در طول سالهای متمادی داشته ایم به راهنماییهای فرد دیگری که تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد، نیاز خواهیم داشت.
در کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس و روانپزشک امری لازم و بدیهی است و افراد برای امور مختلف به روانشناس مراجعه می کنند. اما در برخی کشورها از جمله کشور ما، هنوز هم برای مراجعه به روانشناس نیاز به فرهنگ سازی وجود دارد و این در حالی است که برای درمان مشکلات جسمی خود به راحتی به پزشکان مراجعه می کنیم اما از درمان روح و روان خودمان غافل می مانیم.
توصیه روانشناسان این است که هر ساله علاوه بر چکاپ جسمی، چکاپ روانی هم انجام شودتا از سلامت روانی خود اطمینان حاصل نماییم. تحقیقات در کشور ما نشان می دهد که معمولا افراد تازمانی که به یک اختلال روانی جدی مبتلا نشوند، از مراجعه به روانشناس و روانپزشک امتناع می ورزند و این در حالی است که نقش پیشگیرانه مداخلات روانشناختی باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.
به یاد داشته باشیم که روانشناسی، شاخه ای از علوم انسانی است که هدفش مطالعه رفتار انسان است و روانشناس کسی است که رفتار، شخصیت، روابط بین فردی، انگیزش و … را در انسان به صورت حرفه ای و تخصصی بررسی و مطالعه می نماید و می تواند برای عملکرد بهتر فرد، راهکارهای مناسبی را ارائه دهد.
لذا برای داشتن سبک زندگی سالم تر، در امور مختلف زندگی به روانشناسان مراجعه کنیم و اطمینان خاطر داشته باشیم که با کمکهای تخصصی و حرفه ای می توانیم زندگی شادتر و سالم تری را برای خود و اطرافینمان رقم بزنیم.
به امید فردای بهتر و سالم تر برای ایران عزیزمان
عاطفه نکویی. روانشناس

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.