Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
علائم افسردگی

رزرو وقت مشاوره حضوری

علائم افسردگی: شما هم فکر می‌کنید دچار افسردگی شده‌اید؟

اکثر ما در برخی مواقع احساس تنهایی، ناراحتی و افسردگی می‌کنیم. درواقع این واکنشی کاملا طبیعی به از دست دادن‌های انسان، کشمش‌های زندگی و تخریب شدن عزت نفس او است. اما هنگامی که این احساسات بر شما غلبه کنند، به صورت برخی علائم فیزیکی و همچنین علائم افسردگی ظهور کنند و طولانی مدت باشند، شما را از فعالیت و زندگی عادی باز خواهند داشت. اینجاست که با مشاهده‌ی علائم افسردگی، نیازمند درمان افسردگی خواهید بود.

پزشک معمول شما گزینه‌ی خوبی برای شروع خواهد بود. او می‌تواند شما را تست کند و به شما در این رابطه کمک کند. اگر افسردگی شما درمان نشود ممکن است به مرور زمان بدتر شده و منجر به آسیب‌های جدی‌تر و یا حتی خودکشی شود.

تشخیص علائم افسردگی کلید ورود به درمان است. متاسفانه حدود نیمی از افرادی که افسردی دارند، شناسایی نمی‌شوند و هیچوقت درمان نمی‌شوند.

 

دلایل افسردگی

قبل از اینکه درباره‌ی علائم افسردگی بخوانیم بهتر است کمی در رابطه با دلایل به وجود آمدن این اختلال رایج در میان انسان‌ها صحبت کنیم. دلایل احتمالی افسردگی چه می‌تواند باشد؟

حقیقت این است که با وجود دهه‌های متمادی تحقیقات و بررسی‌های گوناگون در سرتاسر جهان همچنان دلیل اصلی و روشن افسردگی مشخص نیست. در حالت کلی باور بر این است که تمامی اختلالات روانی -شامل افسردگی- ناشی از یک سری فعل و انفعالات بیولوژیکی، روانی و عوامل اجتماعی است. این فرضیه تحت عنوان مدل بیوسایکوسوشال شناخته شده است و روانشناسان بسیاری این تئوری را پذیرفته‌اند و همچنان تحقیقاتی در این راستا انجام می‌دهند. تحقیقات اخیر نیز به اهمیت میکوبیوم روده اشاره داشته‌اند (نوع و مقدار باکتری‌های مهم که در سیستم گوارشی ما زندگی می‌کنند). تحقیقات آن ها نشان داده است که سلامتی و یا عدم تعادل باکتری‌های خاصی ممکن است موجب اختلالات خلقی مانند بروز افسردگی شوند.

برخی از انواع افسردگی‌ها ممکن است بین اعضای یک خانواده شایع باشد ممکن است به دلیل آسیب‌پذیری بیولوژیکی‌ای باشد که از والدین به ارث رسیده است. این نتایج برای بیماری‌هایی همچون اختلالات قطبی و اسکیزوفرنی مشهودتر است. مطالعات بر روی خانواده‌هایی که برخی اعضای آن مبتلا به اختلال دوقطبی (که یکی از مولفه‌های افسردگی است) بوده‌اند نشان داده است که افرادی که به این اختلال مبتلا هستند آرایش ژنتیکی‌شان اندکی متفاوت‌تر از کسانی است که بیمار نیستند. البته عکس این موضوع درست نیست. یعنی کسی که دارای این الگوی ژنتیک خاص است لزوما علائم افسردگی و یا اختلال دوقطبی را از خود نشان نخواهد داد، چرا که این اختلال علاوه بر عوامل ژنتیکی به عوامل دیگری نیز وابسته است.

در برخی خانواده‌ها افسردگی عمده نیز به نظر می‌رسد که نسل به نسل تکرار می‌شود و علائم افسردگی در بیشتر اعضای این نسل‌ها به چشم می‌خورد. که این موضوع به دو عامل ژنتیکی و نقش والدین ( به طور کلی والدین مهارت‌ها و روش‌های مقابله با مشکلات روانی را همانطور به فرزندان خود یاد می‌دهند که خودشان از والدینشان آموخته‌اند) اشاره دارد. با این حال افسردگی می‌تواند در خانواده‌هایی که سابقه‌ی افسردگی ندارند هم رخ دهد. حال این افسردگی چه به ارث رسیده باشد یا نه، اغلب با تغییرات ساختار مغز و یا عملکرد مغز همراه است.

افرادی که عزت نفس پایینی دارند و به طور مداوم خود و جهان را با بدبینی می‌نگرند و یا به راحتی استرس آن‌ها را فرامی‌گیرد مستعد ابتلا به افسردگی هستند. حال این که آیا این یک تمایل و استعداد روانی است و یا شکل اولیه‌ی بیماری و از اولین علائم افسردگی است، روشن نیست.

در سال‌های اخیر محققان نشان داده‌آند که تغییرات جسمی و فیزیکی بدن می‌تواند با تغییرات روانی همراه باشد. بیماری‌هایی از قبیل سکته‌ی مغزی، حمله‌ی قلبی، سرطان، بیماری پارکینسون و اختلالات هورمونی، می‌تواند موجب بیماری‌های افسردگی شود که ممکن است بیمار را متزلزل کند و بیمار رقبتی به مراقبت از خود نداشته باشد و به این روال دوره‌ی بهبود طولانی‌تر شود. علاوه بر این مشکلات جدی و حادی که برای افراد در طول زندگی برای افراد پیش می‌آید نیز می‌تواند علائم افسردگی را در او ظاهر کند. اغلب ترکیبی از عوامل ژنتیکی، روانی و محیطی در شکل‌گیری یک اختلال افسردگی دخیل است.

در حالی که هنوز علت دقیق افسردگی بالینی را نمی‌دانیم، مهم است که بدانیم حتی بدون درک علل خاص آن، فرد می‌تواند درمان درستی را دریافت کند و روش‌های درمان تاکنون معمولا تاثیرگذار بوده‌اند.

 

علائم افسردگی

افرادی که به افسردگی دچار هستند، لزوما تمامی علائم افسردگی را ندارند،این علائم ممکن است بسته به شخصیت افراد و خصوصیات جسمی و روحی او متفاوت باشد. علائم افسردگی می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • عدم تمرکز، ناتوانی در بخاطر سپردن جزئیات و تصمیم‌گیری
 • احساس خلاء، ناراحتی و عصبانیت به صورت مداوم
 • خستگی
 • احساس گناه، بی‌ارزش بودن، بی‌کفایتی
 • احساس بدبینی و ناامیدی
 • بی‌خوابی، بیدار شدن زودتر از موعد و یا خواب بیش از حد
 • تحریک‌پذیری
 • ناآرامی
 • از دست دادن علاقه نسبت به چیزهایی که قبلا برای فرد لذت‌بخش بود، مثلا رابطه‌ی جنسی
 • علاقه نداشتن و لذت نبردن از سرگرمی‌ها و فعالیت‌های انرژی زا
 • خوردن بیش از حد یا از دست دادن اشتها
 • درد، سردرد و یا گرفتگی‌هایی در بدن که از بین نمی‌روند.
 • مشکلات گوارشی که حتی با درمان حل نمی‌شوند.
 • احساسات غم‌انگیز، اضطراب و یا احساس خلاء
 • فکر به خودکشی و یا تلاش‌هایی در این راستا

انواع افسردگی

افسردگی معمولا دو فرم اصلی به خود می‌گیرد. افسردگی تک قطبی که همان چیزی است که اکثریت مردم از افسردگی صحبت می‌کنند، چنین تصویری از آن دارند. علائم افسردگی در این فرم معمولا حالت غم و اندوه، افسردگی، ناراحتی، ناامیدی و از دست دادن انرژی می‌باشد. این افسردگی را معمولا افسردگی عمده می‌نامند. نوع دیگر افسردگی، افسردگی دو قطبی است که نوعی اختلال خلقی و بیماری روانی می‌باشد. افراد مبتلا به این نوع افسردگی معمولا بین دو حالت روحی متضاد در تغییرند. این افسردگی ممکن است دوره‌ای کوتاه و یا بلند داشته باشد. فرد نیز ممکن است طی یک دوره‌ی مشخص و گاهی قابل پیش بینی‌ای تغییر خلق و خو بدهد.

تولد یک کودک گاهی می‌تواند شروع تغییرات خلق و خو باشد و یا فرد چند روز متوالی گریه کند. این رفتارها تا حدی ممکن است عادی باشد اما اگر این علائم خیلی شدید بود و مدت زمان زیادی به طول انجامید، شما شاهد علائم افسردگی پس از زایمان هستید. این نوع افسردگی نیاز به درمان سریع دارد چرا که علاوه بر خود فرد، ممکن است به کودک تازه به دنیا آمده نیز آسیب برسد.

افسردگی ممکن است به صورت فصلی نیز رخ دهد، به خصوص در ماه‌های زمستانی که نور خورشید کم و هوا گاهی دلگیر است. این نوع افسردگی نیز به افسردگی فصلی معروف است که معمولا با درمان‌هایی چون استفاده از نورهای مصنوعی و غیره قابل درمان است.

گاهی اوقات افسردگی به عنوان یک خلق و خوی منفی و پایدار ظاهر می‌شود. شرایطی که به دیس تایمی معروف است. دیس تایمی در واقع دوره‌های طولانی مدت انرژی کم، عزت نفس پایین و توانایی کم  فرد در لذت بردن است.

 

تشخیص افسردگی

یک تست جامع برای تشخیص علائم افسردگی وجود ندارد که پزشک طبق آن تشخیص دهد که شما مبتلا به افسردگی هستید یا نه. بنابراین برای فهمیدن آن معمولا از گذشته‌ی شما می‌پرسند و یا برخی تست‌های فیزیکی انجام می‌دهند.

پزشک شما می‌خواهد بداند:

 • چه زمانی علائم افسردگی شما شروع شده‌اند.
 • چقدر طول کشیده‌اند.
 • چقدر علائم افسردگی شما شدید هستند.
 • آیا در خانواده‌ی شما افرادی از افسردگی و یا دیگر مشکلات روانی رنج می‌برند؟
 • آیا قبلا مصرف قرصی خاص و یا سوء مصرف الکل داشتید یا نه.

همچنین از شما سوال خواهد شد که آیا قبلا هم علائم افسردگی داشته‌اید. اگر داشته‌اید چگونه آن را درمان کرده‌اید.

درمان افسردگی

اگر پزشک شما علائم فیزیکی شما را غیرمحتمل شمرد، ممکن است درمان شما را شروع کند و یا شما را به یک روانشناس متخصص معرفی کند. این متخصصان معمولا بهترین روش درمان افسردگی برای شما را تشخیص خواهند داد. این درمان‌ها ممکن است شامل دارو (همچون داروهای ضدافسردگی)، روان درمانی و یا هردو باشد.

آیا خطر اقدام به خودکشی همراه با افسردگی وجود دارد؟

افسردگی خطر اقدام به خودکشی را افزایش می‌دهد. افکار یا قصد خودکشی در فرد افسرده، اغلب اوقات جدی هستند. علائم هشدار دهنده عبارتند از:

 • تغییر ناگهانی از غم به سکوت و یا خوشحالی
 • همواره فکر کردن به مرگ
 • افسردگی بالینی (غم و اندوه عمیق، از دست علاقه به اطراف، خواب و خوراک نادرست) که بدتر و بدتر می‌شوند.
 • خطر کردن تا به اندازه‌ای که منجر به مرگ شود، همچون رانندگی در مسیرهای ناجور و یا رد شدن از چراغ قرمز
 • اظهار نظر در مورد ناامیدی، بی‌نظمی و یا بی‌ارزش بودن
 • تغییر اراده‌ی ناگهانی
 • گفتن چیزهایی مثل “کاش من اینجا نبودم” یا “کاش مرده بودم”.
 • صحبت درباره‌ی خودکشی
 • ملاقات و یا زنگ زدن به دوستان و یا کسی که دوستش دارد.

اگر شما و یا نزدیکان‌تان علائم بالا را دارید بهتر است هرچه سریعتر به روان‌پزشک مراجعه کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید.

آیا درمان به روش شوک الکتریکی برای افسردگی موثر است؟

درمان شوک الکتریکی یا ECT گزینه‌ای برای آن دسته افرادی است که علائم افسردگی در آن‌ها با دارو و روان‌درمانی از بین نرفته و به سرعت رو به بدتر شدن هستند و به درمان سریع نیاز دارند. بنابراین این درمان معمولا برای افرادی که به افسردگی‌ها در سطوح پایین‌تر مبتلا هستند توصیه نمی‌شود.

چه زمانی باید به دنبال کمک باشیم؟

اگر علائم افسردگی شما باعث ایجاد مشکلاتی در روابط، کار و یا خانواده‌ی شما شود و راه حل روشنی برای حل آن برایتان وجود نداشته باشد نزد یک متخصص بروید.

علائم افسردگی
یکی از علائم افسردگی ، احساس انزوا و تنهایی است.

صحبت کرد با یک مشاور و یا روانپزشک می‌تواند از بدتر شدن علائم افسردگی جلوگیری کند. به ویژه اگر علائم شما برای طولانی مدت باقی بمانند.

اگر کسی را می‌شناسید که دائما به فکر خودکشی است، سعی کنید به موقع به او کمک کنید. هر چه سریع‌تر علائم افسردگی را در افراد شناسایی و او را به یک روانشناس و مشاور مطمئن معرفی کنیم، به او در درمان سریع‌تر و پیشگیری از مشکلات احتمالی کمک خواهیم کرد.

این موضوع را به یاد داشته باشید که اینکه احساس افسردگی می‌کنید به این معنی نیست که مبتلا به افسردگی هستید.

این وضعیت فقط شامل تغییر خلق و خوی شما نیست بلکه تغییر در خواب، انرژی، اشتها، تمرکز و انگیزه، از علائم آن هستند. اگر چنین علائم جسمی‌ای دارید و یا به مدت چندین هفته‌ی متمادی است که احساس افسردگی می‌کنید حتما به روانشناش و یا پزشک مراجعه کنید.

 

برای تشخیص افسردگی می توانید از آزمون نشانه های افسردگی استفاده نمایید:

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 529
دوست نداشتم: 236
میانگین امتیازات: 2.24

69 دیدگاه در “علائم افسردگی: شما هم فکر می‌کنید دچار افسردگی شده‌اید؟

سلام. ممنون بابت مطالب. چند وقتی هست که علاقه ام به رنگ سیاه بیش از حد شده. و بدون اینترنت نمیتونم زندگی کنم. همش خسته ام. سردردهای مکرر دارم. نا امیدم و مدام به فکر خودکشی ام. احساس میکنم این دنیا خیلی پوچه و چیزی درش نیست. معمولا تا خود صبح بیدارم. و وقتی که خوابم میبره خیلی تایم خوابم طولانی میشه. حتی گاهی ۱۲ ساعت میخوابم. هر برنامه ریزی که میکنم نمیتونم انجامش بدم چون اصلا حس کاری رو ندارم. مثلا میخوام خودم رو بکشم بیرون از این منجلاب با خودم میگم فردا میرم ورزش. اما نمیتونم….میشه راهنمایی کنین؟ آیا من افسرده شدم؟

سلام دوست عزیزم…
متاسفانه این روزها افسردگی دامن خیلی هارو گرفته و اگه درمان نشه ممکن عواقب خوبی نداشته باشه. شما میتونی از تست نشانه های افسردگی ما استفاده کنی و جواب و نتیجه شو به یکی از مشاوران ما بگی. بهترین راه درمان افسردگی کمک گرفتن از یک متخصص هستش.

منم افسردگی دارم از خیلی وقت پیشم بیشبینی میکردم ولی با خوندن این متن ها مطمعن شدم افسردگی دارم 😭😭😭

آخه اینقدر ناراحتی برای چی ،خودتون خودتون رو خوشحال کنید،برید ورزش کنید اصلا توی خونه لازم نیست حتما خرج کنی بری ورزشگاه ،منم خیلی خنده رو نیستم و همیشه آرومم ولی آدمی هم نیستم که بخواد به خود کشی فکر کنه ،لذت ببر از دنیا ولی نه این که گناه کار باشیم توی یه چار چوب ،مثلا گیاه بکار ،گلدون پرورش بده ،اینترنت هم برو ،کی گفته اینترنت بده ،من خودم وب گرد ترین آدم روی زمینم ولی مقاله علمی میخونم ،نه این که برم فیلم های مسخره و بی بندو باری ببینم ،فیلم هم میبینم ،فیلم های تخیلی و طنز دوست دارم ،همش برای اینه که یا خیلی ما خوش گذرون میشیم یا خیلی ترش رو و گوشه گیر و …،

افسردگی نداری که بفهمی چی میگن

منم افسردگی دارم از خیلی وقت پیشم بیشبینی میکردم ولی با خوندن این متن ها مطمعن شدم افسردگی دارم 😭😭😭

ببین این حرف تو درست نیست
من ب شخصه تو زندگیم با داشتن همه چیز احساس خوش آیندی به چیزی ندارم ؛ با توجه به موفقیت های اجتماعیم خیلیا دوست دارن لحظه ای جام باشن اما این احساس منو عوض نمیکنه خوبم نمیکنه
ورزشی که عاشقش بودم هنری که دیونش بودم برام مسخرست
میگی تو خونه ورزش کنید من با وجود باشگاه هم خوشحال نمیشم
با دیدن ادمی که بخاطرش همه جوره حاضرم بمیرمم
فقط ی لبخند ملیح میزنم توانایی خوش گذرونی باهاشو ندارم
خستم حسی ندارم
وقتی خیلی ناراحتم بجای اینکه بشینم گریه کنم یا اینکه عصبی بشم میرم تو خلا به ی نقطه خیره میشم و حوصله هیچی رو ندارم
اما مدام درحال شوخی و خنده ام
خنده هایی که انگار هرلحظه ی تیکه از وجودمو نابود میکنه
وقتی تو این شرایط نباشی همه چیز برات اسونه
اما وقتی مثل الان من چیزی برای به وجد اومدنت وجود نداشته باشه
میفهمی افسردگی چیه

سلام خسته نباشيد منم دقيقا همه اين موردها رو دارم ولي نميدونم چيكاربكنم نامزدمم اين روزها اصلا به فكرم نيست سعي نميكنه بخاطرمن توخيلي چيزها كوتاه بياد دوستي هم ندارم خيلي احساس پوچي ميكنم

سلام سحر عزیز
سریع ترین راه درمان افسردگی کمک گرفتن از مشاور و روانشناس هستش. شما میتونی از خدمات مشاوره ما که استفاده از اون خیلی ارزون و راحت هستش استفاده کنی و بهبود پیدا کنی 🙂 میتونی روی دکمه همین حالا مشاوره کن بزنی. من مطمئنم که خیلی زود بهتر میشی.

افسردگی یه چیز پوچه من که اصلا بهش اهمیت نمی‌دم با اینکه داریوش

خستم خیلی میخوام ریاضی بخونم ولی هر دفعا شروع می کنم نمیتونم روش تمرکز کنم خیلی بی ارادی شدم صبح ها زود بیدار می شم انگیزه هیچ کاری رو ندارم قبلا خیلی علایق مختلف داشتم ولی الان ندارم یعنی هیچ چیز جذبم نمیکنه ترو خدا کمکم کنین دارم خورد می شم

سلام امیرعلی
ما خیلی مشاور داریم که میتونن به تو کمک کنن! اونم خلی سریع و راحت! فقط کافیه روی دکمه همین حالا مشاوره کن بزنی و مشاوره بگیری و دوباره پر از انگیزه و انرژی بشی. ما همیشه کنارت هستیم

سلام.من تست رو انجام دادم افسردگی شدید نتیجه اش بود…حس میکنم دیگه همه چی تموم شدس،ن شرایط اجتماعی خوبی دارم،ن مالی،ن عاطفی…هیچی دقیقا تو همش شکست خوردم قبلا یه بار اقدام به خودکشی کردم…واقعا نابودم داغونم هیچ انگیزه ای ندارم هیجی منو شاد نمیکنه هیچ اتفاق خوبی نمیوفته…حالم بده

سلام دوست عزیزم
درمان انواع افسردگی یکی از تخصص‌ها و مهارت‌های مشاوران و روان‌شناسان فول‌فکر هست و ما به لطف تکنولوژی تونستیم تا 70درصد هزینه‌های جلسات مشاوره را کاهش بدیم که همه مردم بتونن از خدمات روانشناسی هرکجا و هرزمان که خواستن استفاده کنن. شما هم میتونی یکی از صدها نفری باشی که افسردگیشون در فولفکر درمان شده و حالا شرایط خیلی بهتری دارن. فقط کافیه اینجا کلیک کنی. ما همراهت هستیم

سلام منم تست روانجام دادم نوشته بودافسردگی شدید۳بارخودکشی کردم امانشدخییییلی خستم هرلحظه به مرگ فکرمیکنم الان۱۷سالمه ولی از۱۶سالگیم شروع شد

سلام گلم
تا حالا به این فک کردی که اگه بعد خود کشتی زندگیت خوب می شد چه اتفاقی برات می افتاد ؟ در حالی که تو جهنمی حسرت زندگی دنیوی‌تون می خوری
به خدا الان واست سخته ولی بعدش آسون میشه
همیشه اینجوریه که اگه دوره‌ی اول زندگیت که همون ده تا بیست پنج هست پیش مامان بابات سخت باشه یا دلتنگ شدید باشی یا شکست عاطفی از هرکسی خورده باشی دوره دوم زندگیت موفق میشی . چون خدا امتحانت کرده و بعدش بهت عزت می‌ده زندگیت خوب میشه
اما اگه برعکس دوره اول زندگیت عالی باشه مثلا مامان بابای خوب و به فکر یه کسی که درکت کنه وهمین اینجور چیزا رو داشته باشی خدا دوره‌ی دوم زندگیت امتحانت می‌کنه مثلا با همسر و فرزند بد همسری که دست بزن داشته باشه و..
معمولا حالت دوم بدتره چون از عرش می‌رسی به فرش
اما تو حالت اول چون از دیگران اسیب دیدی بعدا اگه کسی بهت خوبی کنه قدرشو میتونی بدونی و وقتی قدر آدمای خوب رو بدونی
اونا باز بیشتر بهت خوبی میکنن و از فرش به عرش می‌رسی
فقط باید بهش اعتقاد داشته باشی
به خدا زندگی شیرینه
‌و تو میتونی با عشق شیرین ترش کنی فقط باید پیداش کنی
مثل عشق به پدر مادر (اگه با پدر مادرت مشکل نداری البته اونام باید بدونن که عشق به فرزنده که زندگی رو شیرین میکنه)
تو میتونی عاشق یه پسر یا دختر باشی( البته جنسيت تو رو نمیدونم)ولی نه از این عشقای خیابونی در کل
فقط برای زندگیت باید هدف و اعتقاد داشته باشی
هدف به زندگیت معنا میده
مشاوره هم ول کن اونا به فکر پولن درکت نمیکنن من مثل تو بودم ولی هروقت به اینکه زندگی عالی پیش رومه فکر میکنم از فکر خودکشی میام بیرون

خیلی ببخشید اما وقتی کسی بهت توجه نداره یا بخواطر چیز های بی ارزشی شما سرزنش میکنه باید به زندگی امید داشت من خودم ۱۰۰۱آرزو دارم اما دیگه نمیتونم من۱۲سالمه و دیگه از زندگیم خسته شدم و به همه دوستان که نا امید شدن از زندگی حق میدم

سلام مشاورتون هزینه داره یا نه؟
اگر داره چجوریه؟

با عرض سلام
بله، شما میتونید وارد سایت ما به آدرس fullfekr.com بشید و تعرفه ها رو مشاهده بفرمایید.

سلام این سه ماه که بی حالم انگیزیه هیچ چیز را ندارم ازکارهای روز مره ام ناتوان شدم خیلی فکر های منفی به سرم مییاد فکر خود کشی مکنم اما نمیتوانم انجام دهم کمکم کنید

سلام ممنون از مطالبتون من ۱۵ سالمه وچن هفته ای هست که احساس افسردگی میکنم ولی نه در اثر شکست عشقی یا … خودمم نمیدونم چرا اینطوری شدم حوصله هیچ جارو ندارم گاهی سرم تیر میکشه حتی عروسی نزدیک ترین اقوام هم نمیرم بدون دلیل خاصی گریه میکنم اصلا تمرکز ندارم همش با گوشیم بی دلیل سر خواهرم فریاد میزنم و خودمم از این موضوع ناراحت میشم ولی هیچ تلاشی هم برای درست شدنش نمیکنم بعضی روزا ساعت ها به دیوار زل میزنم و به چیز های بیخودی فکر میکنم پیشنهاد مامان و بابامم برای بیرون رفتن یا حتی مسافرت با اقوام رد میکنم همش دلم میخواد توی یه دنیای دیگه باشم یا اصلا نباشم ایا اینا نشانه افسردگی یا در این سن طبیعی هست؟

سلام منم تست روانجام دادم نوشته بودافسردگی شدید۳بارخودکشی کردم امانشدخییییلی خستم هرلحظه به مرگ فکرمیکنم الان۱۷سالمه ولی از۱۶سالگیم شروع شد

برای من زده افسرده متوسط خودم درمانش میکنم

سلام من نزدیک هشت ماه حالم بد فکر میکنم میخوام بمیرم احساس میکنم ادم بیهوده ی هستم و هیچ کاری نمیتونم انجام بدم از هیچی لذت نمیبرم همش به گذشته فکر میکنم ویه مدته مشکل گوارش دارم گفتن معده ات عصبی و الان دست درد بدی دارم و استرس میگیرم همه جای بدنم درد میگیره حالت تهوع میگیرم بنظرتون افسردگی دارم

سلام من هشت ماه به مرگ فکر میکنم فکر میکنم هیچ کس منو نمیفهمه فکر میکنم نمیتونم هیچ کاری رو درست انجام بدم و از هیچی لذت نمیبرم مشکل گوارشی پیدا کردم گفتن معده ات عصبیه و الان دست دردای بدی میگیرم و استرس میگیرم حالت تهوع میگیرم بنظرتون من افسردگی دارم

سلام من هشت ماه به مرگ فکر میکنم فکر میکنم هیچ کس منو نمیفهمه فکر میکنم نمیتونم هیچ کاری رو درست انجام بدم و از هیچی لذت نمیبرم مشکل گوارشی پیدا کردم گفتن معده ات عصبیه و الان دست دردای بدی میگیرم و استرس میگیرم حالت تهوع میگیرم بنظرتون من افسردگی دارم

سلام من ازبچگی پدرومادرم باهم اختلاف دارن من الان 25سالمه ولی اوناهمچنان دعوادارن باهم از بچگیم همش خشوندبوده توخونمون الان که بزرگ شدم یه ادم پرخاش گرشدم همش بی حوصله ام سرهمه دادمیزنم اخلاقم بدشده باخانواده هیجا دوس ندارم برم همش غصه هاموتودلم میریزم باکسی حرف نمیزنم همش میترسم دراینده ازدواج کنم اخلاقم خوب نشه زندگیم بشه مثل پدرمادرم دوس دارم ازایران برم وتنهازندگی کنم انقداخلاقم تندشده که ترجیح میدم برم یه کشوردیگه وتنهازندگی کنم

دقیقامثل من، فقط دلم میخواد از ایران برم، احساس میکنم دارم تو جهنم زندگی میکنم، فکرمیکنم تنهاچیزی که حالموخوب میکنه مهاجرته…. کاش شرایطشو داشتم و میتونستم برم….

سلام من بیشتر این مواردو دارم خیلیم به خودکشی فکر میکنم ولی تاحالا انجام ندادم ۱۷ سالمه خانوادمم درکم نمیکنن که بخوام بهشون بگم ببرنم مشاور نمیدونم شایدم میترسم بهشون بگم لطفا یه راهی که خودم بتونم انجام بدم جلو پام بزارید

با مهاجرت درست نمیشه.سعی کنین کار یا شغل یا سرگرمی برا خودتون دست و پا کنین.ورزش کنین و اگه امکان داشت پیش یە روانشناس برین بعد دو ماه وضعیتتون خوب میشه.

سلام من خیلی ناامیدم مدام بغض میکنم گریه میکنم خیلی خوابمم هماهنگ نیست فیلمهای مرگ خیلی نگاه میکنم چندبار خواستم خودمو دار بزنم اما بچم اومد او چشم نمیدونم چیکار کنم

سلام من یه دانش آموز دبیرستانی ام که بعد از قبول نشدن تو یه آزمون ورودی حالت های روحیم بدتر شد همش خودمو بی ارزش می دونستم یا گریه می کردم اوایل فکر میکردم بهتر شدم ولی حالا نه می تونم رو درسم تمرکز کنم و نه رو احساساتم تو جو دوستام نمی تونم بخندم و لبخند مصنوعی میزنم هر کسی هر چی میگه تا چند روز تو خودم میریزم و ناراحت میشم دیگه واقعا از دست خودم ناراحتم آیا من افسردگی دارم؟؟

سلام ماهانا هستم یه چند هفته ای خیلی بی حوصله شدم همش بهونه میگیرم .با پدر و مادرم خیلی تند صحبت میکنم احساس میکنم هیچ کس به من توجه نمیکنه همش دوست دارم بخوابم گریه کنم کار هرروز هر شبم با خودم میگم با گریه هام شاید خانوادم بهم توجه کنن اما هیچکش نمیفهمه حالمو همش به فکر خودکشی ام اما میترسم بعضی موقع ها انقد تو حال خودمم که هرکس میبینه منو فک میکنن دیوونم حالم خیلی بده برام دعا کنید

سلام من دانشجوی سال اولی هستم احساس میکنم تمام زحماتم توی درس خوندن به هدر رفته و رشته ای قبول شدم که نمیخوام و بالاجبار درون این رشته رفتم و از طرفی از جانب فامیل و خانواده مسخره میشم و واقعا نمیدونم چکار کنم واقعا حالم بده و فکرم مشغوله نمیتونم بخوام احساس پوچی همه ی وجودمو گرفته از طرفی تلقین های خانواده درباره ی ظاهرم کاملا اعصابمو بهم ریخته خیلی ممنون میشم کمکم کنید

من چهار تا فرزند دارم سه تادخترم پزشک هستن پسرم هم کمک خلبان ماهان. خودم چهل ونه سال دارم کارمند آموزش و پرورش شوهرم وکیل پایه یک دادگستری همیشه از زندگیم لذت میبرم خدا خیلی به من لطف کرده همسری مهربان فرزندانی سالم وصالح خیلللللی ازخداممنونم خدایا شکرت

من بيشتر علائمشو داشتم الان تست افسردگي رو دادم ولي جواب افسردگي شديد بود😞

افسرده نبودیم که اونم شدیم تف به زندگی

سلام من همه ی علائم افسردگی رو دارم از وقتی که نزاشتن با کسی که دوست دارم باشم

سلام.من ۱۲ سالمه.
چند روزه خیلی ناراحتم و گریه می کنم اعتماد به نفسم کم شده شب نمی تونم بخوابم اشتهام هم خیلی کمتر شده البته خواهرم هم قبلا افسردگی داشت.حتی برای خنده دار ترین چیزهایی که دوستام توی کلاس تعریف می کنن خندم نمی گیره.به نظر شما من افسرده شدم؟

سلام من تستو زدم افسردگی شدید دارم و میخوام طلاق بگیرم خانوادم نمیزارن و قبلا هم تو کنکور و درس خوندن اصلا تمرکز تداشتم نتونستم رتبه ی خوبی بیارم خیلی وقتا فکر خودکشی میزنه سرم و امتحانم کردم خانوادم نزاشتن

سلام
من همه علایم رو خوندم همه هم نشانه های افسردگیو داشت
وقتی توی جمعی قرار میگیرم که همه خوشحالن حالم گرفته میشه
شبا بدون استثنا باید گریه کنم
همش آهنگای غمگین
البته بگم که همه این مشکلام بخواطر یکی از اعضای خانوادمه که خیییلی اذیتم می‌کنه
واقعا کم آوردم تو همه چی
از مکان هایی که نور داره فراریم همش تو تاریکی می‌شینم و به یه نقطه خیره میشم
بی دلیل گریه میکنم
مدرسه کم میرم
دارم دیوونه میشم
اصن خواب ندارم
خیلی حالم بده

منم میخام بگم همه ی این علاعم رو دارم و نميدونم چکار کنم چند بار رفتم مشاوره ولی هیچ تاثیری روم نذاشت

سلام من نزدیک به دو سه ساله که این علائم رو دارم اما نمیتونم به کسی چیزی بگم چون فکر میکنم براشون مهم نیست و یا اگه بگم ممکنه اهمیتی ندن
بعضی وقتا با کمترین حرف های نا خوشاین گریم میگیره
قبلا عاشق رنگ ابی بودم ولی الان حسی که بهش ندارم هیچ رنگ مورد علاقم شده سیاه
بعض وقتا اهنگ که میزارم گریه میکنم
و فکر میکنم برای خانواده بی ارزشم
چند باری هم فکر خود کشی به سرم زده اما جرعتشو ندارم
تو یه روستا زندگی میکنم و نمیتونم پیش روان شناس برم چون نمیخوام به خانوادم بگم

سلام من نزدیک به دو سه ساله که این علائم رو دارم اما نمیتونم به کسی چیزی بگم چون فکر میکنم براشون مهم نیست و یا اگه بگم ممکنه اهمیتی ندن
بعضی وقتا با کمترین حرف های نا خوشاین گریم میگیره
قبلا عاشق رنگ ابی بودم ولی الان حسی که بهش ندارم هیچ رنگ مورد علاقم شده سیاه
بعض وقتا اهنگ که میزارم گریه میکنم
و فکر میکنم برای خانواده بی ارزشم
چند باری هم فکر خود کشی به سرم زده اما جرعتشو ندارم
تو یه روستا زندگی میکنم و نمیتونم پیش روان شناس برم چون نمیخوام به خانوادم بگم

سلام…خسته نباشید….
من…خیلی وقته که احساس پوچی و خستگی میکنم الان سه ساله که دارم اهنگای دیس لاو گوش میکنم تابستون بود که وارد شبکه های اجتماعی شدم و با خودزنی اشنا شدم….اوایل واقعا کسی که اینکارو کنه مسخره میکردم اما خودمم ..دست به این کار زدم …دعواهام با خونوادم..تنها بودنم از دست دادن دوستم…همه اینا اذیتم میکنن و حالا ..اکثریت این مواردو دارم …چند روز بود که روی رفتارام کار کردم و حالا شدن مثل عادت واسم طول روز کم میخندم و هیچ کدوم از ته دلم نیست اشتهامو کم کردم …کم تر حرف میزنم..و با کسی راجب زندگیم حرف نمیزنم اخه منو درکم نمیکنن علاقمو نصبت به همه چیز از دست دادم حتی مامانم دوسش دارم اما دیگه رابطم مثل قبل نمیشه …بعضی وقتا احساس خفگی بهم دست میده ….
حداقل طول هفته دو تا سه بار خودزنی میکنم از این کار لذت میبرم ….وقتی عصبانی باشم ناخونامو توی پوستم فشار میدم….
نظرتون من افسردگی دارم…؟

سلام منم ۱۹ سالمه و بار دارم خانواده خودم قم هستن‌ولی ازدواج کردم اومدم کرمان اینجا هم شوهرم پیشم نیست و جای دوری کار میکنه مادر شوهرم هست ولی کارش متلک انداختنه خیلی دلم برای خانوادم تنگ شده نمیتونم برم پیششون خیلی خیلی احساس تنهایی میکنم کسی روندارم که باهاش درد و دل کنم همش افکار منفی میاد سراغم طوری که بیتاب میشم و خیلی گریه میکنم

من دوست ندارم خوب بشم
به نظرم بهترین حس و دارم
همه ازم متنفرن
از جاهای شلوع متنفرم
به نظرم هیچ جا مثله اتاقم نمیشه
همیشه تنهایی میشینم تو اتاق و فکرای گذشته مغزمو داغون میکنن
این واسه من دیگه بهترین حس دنیاس

همیشه از پنجره رفیقایی رو میبینم دست رو شونه هم با هم میگنو میخندن
من خودم یه رفیق مدرسه دارم ک اونم به زور میبینم

همش تقصیر خانوادمه اینقد تو همه کارا دخالت میکنن و غر میزنن که اعتماد به نفس ادم گرفته میشه ۶ سال شهر غریب درس خوندم راحت بودم از دستشون و افسردگیم از بین رفت ولی الان چی شدم یه موجود بی خاصیت که فقط سرکوفت میخوره کاش میمردم راحت میشدم از دستشون زندگی نیس که جهنمه لعنت به همشون

خودتوناراحت نکن هرچی باشن خانوادتن

خودتوناراحت نکن هرچی باشن خانوادتن

میخواستم بدونم اگر خانوادم، افسردگی متوسط منو ک فقط خودم میدونم، یجور بی هدفی و ی آدم بی مسعولیت تلقی کردن، من باید چیکار کنم؟
من ن خودم میخوام ک از زیر کارام دررم ن اهل دور زدنم. کاش متوجه تغیراتم میشدن و باورش میکردن. ممنون

سلام من این روزا متوجه خیانت از سمت شوهرم شدم ولی خیانتش در حد پیام بازی بوده و این سبک خیانتو بار سوم ک میفهمم ازش واقعا بریدم ،توی غربت دارم زندگی میکنم میخوام نظرتونو بپرسم ک واقعا چیکارکنم حال روحی بدی دارم نمیدونم چیکارکنم و حالت های افسردگی شدید😭😭

من‌از‌همه‌ناامید‌از‌همه‌ببزار‌ومهم‌ترازهمه‌تنهایی‌وتاربکی‌روخیلی‌دوست‌دارم‌نمی‌خوام‌باکسی‌رفت‌امد‌داشته‌باشم‌واین‌تو‌زندکیم مشکل‌ایجاد‌می‌کنه‌همین‌طور‌تو‌تنهایی‌با‌خودم زیاد‌حرف‌می‌زنم

تست رو دادم و زد افسردگی شدی
من حوصله خودمم ندارم بعد بیام بامشاور صحبت کنم
واقعا مسخرس

سلام
17 سالمه و حس میکنم افسرده هستم بخاطر مشکلاتی که داشتم حالا هم خانوادگی هم شخصی یه سال شایدم بیشتر هست ک حالم بده بی دلیل گریم میگیره و خیلی زود عصبی میشم. امیدی به هیچ چیز ندارم به خودکشی خیلیی فکر.میکنم ولی تا حالا اقدام نکردم
شاید بخاطر مشکلات عاطفی هم باشه ولی فقط میدونم حال خودمو هم ندارم و سردرد های مکرر میشم بنظرتون افسردم؟

عجب! من زدم افسردگی شدید آورد. من هرچی میفهمم اوضام بده خوشحال میشم یه چند دقیقه ای ، حتی نمیدونم چرا، کلا قاط زدم به خودم هیچ درس هامو هم نمیتونم نگاه کنم کسی هم به فکرم نیس فک کنم بهتره برم اونطرف

۱۶ سالمه ۲ بار خودکشی کردم ولی هنوز زندم نمیخوام از این بیماری راحت بشم میخوام اینقدر طول بکشه که یا خودم تمومش کنم یا خدا از دستم خسته بشه منو از بین ببره میدونم هر چقدر م سعی کنم نمیتونم از این ورطه تاریک رهایی پیدا کنم پس واسم دعا کنید که زودتر روحم بره پیش خدا قبل از اینکه دستم به خون خودم آلوده بشه

سلام منم چند روزه که همش به مرگ فکر میکنم میگم روزی میمیریم و میزارنمون تو خاک شبا اصلا خوابم نمیاد ویا از خواب میپرم احساس میکنم الان که نفسم قطع شه روزا باز بهترم شب که میشه ماتم میگیرم تو رو خدا بگید از چیه من تا حالا این جوری نشده بودم دارم دیوونه میشم راهنماییم میکنید ویا همش به این فکر میکنم که یه روز میمیرم کی مرگ میاد سراغم همش استرس دارم کمکم کنید

بچه هامن نظراتونوخوندم
من تویه خانواده مرفه مالی بزرگ شدم.
من سه ساله اکنه دارم واین بیماری بلای جونم شده حس میکنم حالا دیگه افسردگی گرفتم خیلی از راه هارورفتم. ازطب سنتی گرفته تاصنعتی وبهترین داروها حتی پرهیزشدیدغذایی
خوب نشدم.من سه سال تودانشگا وزندگی خابگاهیی دارم وازخانوادم خیلییی دورم هردوماه سه ماه یکبار میرم خونه
هیچ رفیقی ندارم حتی بگم یک نفرم باورتون نمیشه
محیط دانشگاخشک وخشن وهمه زیراب همومیزنن.
من خیلی کم اوردم ولی دارم محبوری زندگی میکنم
احساس میکنم خیلیاازمن بدشون میاد وچشم دیدنموندارن
خیلی گریه میکنم وهمیشه احساس ناراحتی دارم
خدا اگر به دادم نرسه ازذست میزم

سلام
من یه پسر ۱۷ سالمه ام که 2 ساله عجیب شدم
اصلا اعتماد به نفس دیگه ندارم از خودم بدم میاد بیخودی با هر اهنگی میرم تو فکر و به یه گوشه خیره میشم و به همچی فکر میکنم جوری که مادرم میگه وقتی اینجوری میشی یهو الکی میخندی یا برعکس گریت میگیره ولی خودم متوجه هیچکدومشون نمیشم تو خونه به همه میپرم سری عصبانی میشم دلم همش دعوا میخواد و حرسمو سر عروسک های خواهرم و بالشتم خالی میکنم
الکی پرم و هرجا میرم از فکر نمیتونم در بیام
وقتی خوش حالم و دارم میخندم ناگهان کلا عوض میشم میرم تو خودم و هیچی نمیگم
پر حرف شدم و خیلی تند حرف میزنم
خیلی کم از کارا و حرفایی که زدم و یادم میاد حتی درسام هم خستم میکنن و نمیتونم یاد بگیرم یا حفظ کنم
همش تو اتاق میشینم و موزیک و پلی میکنم و میخوابم
خیلی میخوابم
از وقتی هم که اسباب کشی کردیم و از پیش دوستام رفتم حالم بدتر شده
وقتی یه دختر و پسر همسن خود میبینم دلم میخواد برم بهشون بپرم
1 ساله ترامادول قرمز 200 و گل مصرف میکنم و 5 ساله شدیدا سیگار میکشم
از غذا خوردن خسته نمیشم
از بیرون رفتن بدم میاد
وضع مالی معمولی ای داریم و مدرسم تجریشه و اکثر همکلاسی هام پولدار هستن و من ازین بابت هم احساس سرافکندگی میکنم در صورتی که پارسال نسبت بهشون همچین حسی نداشتم
نمیتونم روی هدف های گذشتم تمرکز کنم حتی اصلا دیگه بهشون اهمیت هم نمیدم و فقط روز هارو پشت دیگری سیر میکنم
و خیلی موضوعات دیگه که نمیدونم . نمیدونم چیکار باید بکنم کسی هست کمکم بکنه یا ن
اگه کسی هست که بتونه بهم کمک کنه خیلی خوشحال میشم !
ممنون

و نا گفته نمونه که من علاقه شدیدی به سلاخی دارم یا به زبان علمی سادیسمی هستم و 2 سالی میشه که همچین حسی دارم و از دیدن ویدیو های سلاخی لذت میبرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.