Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
عشق در مکالمات

رزرو وقت مشاوره حضوری

عشق مجازی!!! عشق در مکالمات

عشق در مکالمات

امروزه در بین بیشتر افراد مکالمات مجازی زیاد اتفاق می افتد که این سوال را به وجود می آورد که آیا مردم می توانند از این طریق عشق در مکالمات را حس کنند؟ یا اینکه این ارتباط درست و ایمن هست؟

در مطالعاتی که توسط محققان صورت گرفته است مشخص گردید که در صحبت هایی که در دنیای مجازی صورت می گیرد صمیمیت زیادی بین افرادی که در پشت آن نشسته اند پیش می آید اما مشخص نیست که این صمیمیت تا کی موفق و ادامه دارد و باز هم درصد زیادی از افراد گزارش دادند که با وجود اینکه صمیمیت در این روش زیاد هست و افراد ی توانند عاشق هم بشوند اما صمیمیت و ارتباطی که در حالت مستقیم و حضوری پیش می آید از عمق زیادی برخوردار است و پایدار تر است.

با این حال بسیاری ار افراد تمایل بیشتری به این طور روابط دارند و احساس می کنند که در این روش راحت تر می توانند احساساتشان را بروز دهند,علت این رفتار می تواند ترس در ارتباط بر قرار کردن با دیگران در قرار حضوری باشد.

عشق در مکالمات مجازی و پیامکی ریسک بالایی دارد,یا همه چیز خیلی خوب و عالی به پیش می رود یا واقعا اتفاقات بد روحی برای فرد اتفاق می افتد. بعضی افراد گزارش داده اند که این که در یک رابطه مجازی گفتگو کردن آسان است نه لزوما این رابطه به معنی نزدیکی بیشتر نیست. همچنین محققان دریافتند که این مکالمات صمیمی و عشق در مکالمات با و جود اینکه بسیار آسان  راحت هستند اما مفید نیستند علت آن هم انزوایی است که در اثر این نوع ارتباط به وجود می آید چون انسان موجودی اجتماعی است و بیشتر روابط خود را در اجتماع باید انجام بدهد. این نوع روابط برای مدتی می تواند مفید باشد یا اثر خوبی برای فرد داشته باشد اما در بلند مدت کسل کننده می شود و انتظارات زیادی را در فرد به وجود می آورد. اما نکته مثبتی که دارد در این است که بعضی افراد حرف هایی دارند که خصوصی است و ترس این را دارند که مبادا آن آشکار شود.  و اینکه از این طریق افراد می توانند به صحبت های خود بیشتر فکر کنند و آن را یکپارچه کنند چون فکر می کنند در قرار حضوری نمی توانند به سرعت صحبت هایشان را جمع کنند و تمرکزی که دارند از بین می رود.

عشق در مکالمات نمی تواند جایگزین عشقی که در روابط حضوری حاصل می شود باشد. به نظر می آید بیشتر این نوع روابط موقتی باشد و اگر هم طولانی مدت باشد می توانند افراد را آسیب پذیر کند و به آن ها ضرر برساند.

عشق در مکالمات مخصوصا زمانی که افراد همدیگر را در ملاقات حضوری ندیده اند بسیار ریسک دارد. آنها می توانند عاشق هم باشند بدون اینکه بدانند آیا فرد پشت خط واقعی است یا نه؟ چقدر درباره خودش درست گفته است و خیلی مشکلات دیگر…

باید سعی کرد در این نوع روابط مرزی گذاشت تا دو طرف آسیب نبینند. یعنی اینکه اگر تمایل به روابط مجازی دارید باید این را بدانید که برای خود حد و مرزی داشته باشید و از سو استفاده هایی که از طریق این نوع روابط صورت می گیرد آگاه باشید. و بدانید که عشق در مکالمات مجازی می تواند آسیب زا باشد.

اطلاعات بیشتر

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.