Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
زوج های شاد

رزرو وقت مشاوره حضوری

اینفوگرافیک: زوج‌های شاد و خوشحال و راز پشت روابط آن‌ها

زوج های شاد همیشه می‌توانند الگویی برای افراد دیگر باشند. ازدواج و داشتن زندگی شاد و رضایت بخش شاید هدف خیلی از افراد باشد. اینکه عضوی از یک خانواده باشیم و نسبت به مسائل تعهد بیشتری داشته باشیم نکات مثبتی را به همراه دارد. خیلی از ما زوج هایی را دیده‌ایم که شاید دیگران حسرت رابطه‌ی آن‌ها را می‌خورند. اما فکر می‌کنید چطور می‌توان رابطه‌ای موفق داشت؟

چطور می‌توان بیشترین رضایت را از ازدواج خود داشته باشیم؟ و شاید بهتر باشد بگوییم چطور می‌توان خوشحال‌تر باشیم؟ باید اول از همه این نکته را به خاطر بسپارید که همسر شما در طول زندگی همدم و همراه همیشگی شماست و مانند یک دوست در تمام لحظات با شما همراه است پس چرا نباید از این دوران بهترین استفاده را کرد؟ بگذارید به شما بگوییم برای اینکه رابطه‌ی خوبی داشته باشید باید چه بایدها و نباید‌هایی را رعایت کنید.

زمان بیشتری را با هم سپری کنید زیرا زوج های شاد و خوشحال و افرادی که از ازدواج خود راضی هستند زمان بیشتری را با یکدیگر صرف می‌کنند. این افراد به صحبت‌های دو طرفه علاقه دارند و همیشه برای با هم بودن وقت می‌گذارند. برای مثال می‌توانید زمانی را صرف این کنید که نکات مثبت و منفی همدیگر را گوش زد کنید و تمرکز خود را بر روی بیان نکات مثبت بگذارید.

فراموش نکنید که باید به یکدیگر توجه کافی داشته باشید و به خودتان ارزش دهید. پس یکدیگر را به شام دعوت کنید و از لحظه‌ای که در کنار هم هستید لذت ببرید. یا می‌توانید به همراه هم یک کار مشترک و سرگرم کننده را انجام دهید. شاید آشپزی گزینه مناسبی باشد.

روابط زناشویی را از یاد نبرید زیرا این قضیه یک موضوع طبیعی و حیاتی است. به یاد داشته باشید که مانند هر کار دیگری باید برای این موضوع زمان بگذارید. تحقیقات نشان داده است که افرادی که در طول هفته یکبار رابطه‌ی جنسی داشته‌اند نسبت به دیگر زوج ها که از این کار غافل شده‌اند میزان رضایت و خوشحالی بیشتری را احساس کرده‌اند.

از یکدیگر حمایت کنید زیرا حمایت و تشویق شما باعث دلگرمی و احساس رضایت می‌شود. در زندگی هر فرد اتفاقات مهمی رخ می‌دهد برای مثال ترفیع شغلی، کسب مقام و رتبه و … پس شما باید این موفقیت را با یکدیگر شریک شوید و خوشحالی خود را خالصانه از این موضوع ابراز کنید و در این شادی سهیم باشید همچنین می‌توانید در رابطه با صحبت کردن درباره‌ی این موفقیت و اتفاق مهم پیش قدم شوید.

برای هم زمان بگذارید یا به قولی با هم اوقات خوشی را تجربه کنید. خیلی ساده است، شما می‌توانید به مسافرت بروید، به مکانی بروید که تا به حال از آن‌ جا دیدن نکرده‌اید. یا در طول روز زمانی را با هم به پیاده‌روی بروید. اتفاقات جدید را با هم تجربه کنید و خاطرات خوش را با هم بسازید. تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که تجربیات جدید را با هم انجام می‌دهند احساس رضایت بیشتری هم دارند.

اما فکر می‌کنید اغلب افراد به چه دلیلی ازدواج می‌کنند؟ درصد خیلی زیادی از افراد به خاطر عشق و علاقه‌ای که به طرف مقابل دارند دوست دارند زندگی مشترکی داشته باشند آن‌ها به دنبال همدم و همراه هستند و می‌خواهند نسبت به زندگی و فردی تعهد داشته باشند. ساده‌تر بگوییم آن‌ها می‌خواهند که زندگیشان ثمره‌ای داشته باشد. فراموش نکنید که شادی همسر شما در گرو رفتارهای شماست.

پس اگر شما هم می‌خواهید جز زوج های شاد و خوشحال باشید تمرین کنید تا زندگی مشترک ایده‌آلی را برای یکدیگر رقم بزنید.

زوج‌های شاد

زوج‌های شاد

زوج‌های شاد

زوج‌های شاد

زوج‌های شاد

زوج‌های شاد

 

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.