Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
زندگی مشترک

رزرو وقت مشاوره حضوری

اینفوگرافیک: چطور زندگی مشترک رویایی که همیشه ‌می‌خواستید را داشته باشید؟

زندگی مشترک سختی‌های خودش را دارد. اما تمامی مشکلات راه حل‌هایی دارند تا با آن‌ها مقابله کنید و با عمل به برخی از استراتژی‌ها می‌توانید زندگی مشترک رویایی که همیشه برای آن لحظه شماری می‌کردید را داشته باشید و از بودن با همسر خود لذت ببرید. این رفتار و عملکرد شما در این موقعیت‌های سخت و دشوار است که میزان علاقه شما به زندگی مشترکتان را نشان می‌دهد . اینکه به چه میزان به همسر و فرزندان خود اهمیت می‌دهید. برخی از مشکلات در تمام زندگی‌ها یکسان است و بیشتر زوج‌ها این مشکلات را تجربه می‌کنند. برای مثال از دست دادن یا مرگ فردی در زندگی که به او علاقه داشته‌اید، از دست دادن شغل مورد علاقه، مشارکت در تربیت فرزندان و ….

اما فکر می‌کنید شما باید در این موقعیت‌ها چطور عمل کنید؟

خب بگذارید کمی بیشتر توضیح دهیم. فرض کنید همسر شما یکی از اقوام خود را از دست داده‌ است، حال شما باید چطور کنترل اوضاع را به دست بگیرید و رابطه‌ی خود را حفظ کنید؟ شاید بهتر باشد در این موقعیت به همسر خود کمی فضا و زمان بدهید تا مدتی را تنها باشد و با این غم کنار بیاید.

زمانیکه شغل خود را از دست می‌دهد چطور؟ در این موقعیت به یاد داشته باشید که حمایت احساسی شما نقش بسیار مهمی را خواهد داشت. در این موقعیت سخت شما باید حضور خود را ثابت کنید و همسر خود را مطمئن سازید که در کنار او هستید و به او کمک خواهید کرد. اما فقط این موقعیت‌ها نیستند که رابطه‌ی شما با همسرتان و به طور کلی زندگی مشترک شما را به خطر می‌اندازند. اعتیاد هم یکی دیگر از موارد است. اعتیاد این بلای خانمان سوز. در این موقعیت اگر شما فردی هستید که دچار این بیماری شده‌اید بهتر است هم با خودتان و هم با همسرتان صادق و رو راست باشید و اعتیاد خود را قبول کنید و در راه بهبود تلاش کنید زیرا اعتیاد ضربه‌ی سنگینی را به تمام اعضای خانواده خواهد زد و ترکش‌های آن همه را زخمی می‌کند.

زندگی مشترک فقط و فقط حضور در شرایط سخت نیست

نیاز جنسی هم در این وسط جایی دارد. نیازهای جنسی از نیازهای حیاتی هر فرد است و نباید این موضوع را انکار کنید و از آن چشم پوشی کنید. به این موضوع اهمیت دهید و در صورتی که همسر شما از اهمیت این موضوع به اندازه کافی آگاه نیست او را کاملا آگاه کنید. به یاد داشته باشید که شما به عنوان یک زوج نباید از صحبت در این مورد خجالت بکشید. برای این کار زمان کافی بگذارید.

برای داشتن زندگی لذت‌ بخش فقط کافی است به نیازهای یکدیگر اهمیت دهید و یکدیگر را درک کنید و همچنین در جهت خوشحالی هم تلاش کنید.

زندگی مشترک

زندگی مشترک

زندگی مشترک

زندگی مشترک

زندگی مشترک

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.