Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
رفتار با فرد معتاد

رزرو وقت مشاوره حضوری

رفتار با فرد معتاد: ۶ ترفند برای اینکه پشت اعتیاد را به خاک بمالیم!

خانواده‌ها نقش مهمی در بازیابی افراد معتاد بازی می‌کنند. تک تک این افراد مجبورند که با اعتیاد بجنگند و این کشمکش‌ها در روابط آن‌ها نیز ریشه می‌دواند. اگر فردی که دوستش دارید به بلای اعتیاد گرفتار شده است. احتمالا سوالات و نگرانی‌های زیادی در این رابطه دارید و سوالات زیادی ذهن شما را به خود مشغول کرده است همچون نحوه‌ی رفتار با فرد معتاد به مواد مخدر به شکلی که به او آسیب نزند.

با توجه به چگونگی رفتار با فرد معتاد و نحوه‌ی برخورد با اعتیاد، مهم است که ماهیت اعتیاد را در نظر بگیریم. اعتیاد در سیلوها اتفاق نمی‌افتد بلکه در جوامعی پر از افراد دوست داشتنی اتفاق می‌افتد. به هنگام ترک اعتیاد، اعضای خانواده و دوستان باید اقدامات لازم را برای به دست آوردن دوباره‌ی فردی که دوستش دارند، انجام دهند تا به تسریع و بهبود روند درمان کمک کنند.

طریقه‌ی صحیح رفتار با فرد معتاد

علاوه بر این دوستان و اعضای خانواده خود نیازمند مراقبت سلامت خود هستند، تا بتوانند با تمام قوا عشق و پشتیبانی لازم را در جهت بهبود فرد معتاد فراهم کند. این ۶ نکته به خانواده‌ها کمک خواهد کرد تا به خوبی از پس این کار برآیند:

۱) تا جای ممکن درباره‌ی اعتیاد مطالعه کنید

هر روزه تیم‌های تحقیقاتی مختلف بر روی مواد مخدر و تاثیر آن‌ها بر روی سلول‌های مغزی انسان آزمایش می‌کنند و به اطلاعات در اینباره عمق می‌دهند. استفاده از این اطلاعات نیز در درمان‌های افراد معتاد و نحوه‌ی رفتار با فرد معتاد تاثیر بسزایی خواهد داشت.

علاوه بر این این گونه اطلاعات دید خانواده‌ها را نسبت به اعتیاد بازتر می‌کند. به جای اینکه این افراد به این موضوع فکر کنند که اعتیاد یک فرد معتاد نشانه‌ی ضعف اوست به تاثیرات این داروها بر روی مغز پی می‌برند و یک طرفه به قاضی نمی‌روند.

۲) با افراد مطلع تماس بگیرید

مطمئنا زندگی کردن و حمایت فردی که مبتلا به اعتیاد است آسان نبوده و نیست. تحقیقات نشان داده است که اعتیاد تاثیر مستقیمی بر روی افراد نزدیک به فرد معتاد خواهد داشت و این تاثیرات تا سالیان دراز ممکن است ادامه پیدا کند. یک مرزی از عدم اعتماد بین اعضای خانواده و فرد معتاد به وجود خواهد آمد.

ارتباط با افرادی که همچون شما در چنین شرایطی بوده‌اند و یا هستند کمک خواهد کرد که از بار سنگینی که به دوش می‌کشید کم شود. شما می‌توانید از تجربیات این افراد و نحوه‌ی درمان‌هایی که در پیش گرفته‌اند مطلع شوید و در صورت کارآمد و نتیجه‌بخش بودن درمان‌ها از آن‌ها استفاده کنید.

معمولا جلسات گروهی نیز برای این افراد و خانواده‌هایشان نیز ترتیب داده می‌شود که بتوانند از صحبت افراد مختلفی که به نوعی با این مساله درگیر هستند استفاده کنند. از طرفی حس انزوای این خانواده‌ها ممکن است در این جلسات از بین رود و به این مشکل به عنوان یک غول شکست‌ناپذیر نگاه نکنند.

۳) به جلسات خانواده درمانی بروید

زندگی و رفتار با فرد معتاد هرگز آسان نبوده و نیست. درست همانطور که فرد معتاد در طول اعتیاد تغییر می‌کند، خانواده نیز تغییر می‌کند. همسر، خواهر، برادر و والدین معتاد دچار پیامدهای این اعتیاد می‌شوند. طبق نتایج گزارش شده توسط انجمن کودکان اعتیاد، اعضای خانواده از یکدیگر دور می‌شوند. آن‌ها نمی‌توانند به صورت آشکار از مسائلی که آن‌ها را آزار می‌دهد، سخن بگویند. بنابراین آن‌ها در نهایت حرف زیادی برای گفتن ندارند. از طرفی اعضای خانواده خودشان را نیز سرزنش می‌کنند، چرا که اعتیاد همچنان عضوی از خانواده‌ی آن‌ها را آزار می‌دهد، اما آن‌ها نمی‌توانند جلوی آن را بگیرند و رفتار با فرد معتاد را نمی‌دانند.

این سکوت و سرزنش ممکن است خانواده را هنگامی که به شدت نیازمند کمک است فلج کند. یک برنامه‌ی خانواده درمانی می‌تواند به این خانواده‌ها کمک کند که راه درست را برای درمان و بهبود روابطشان در پیش گیرند و نگذارند که اعتیاد خانواده را از هم بپاشد.

۴) برای آن‌ها به عنوان یکی از اعضای خانواده غذا آماده کنید

در جهان مدرن امروز، در میان هرج و مرج‌ها، معمولا افراد به دلیل راحتی جداگانه غذا می‌خورند و اغلب در بیرون از خانه غذاهای آماده مصرف می‌کنند. اما در نظر داشته باشید هنگامی که فردی از اعضای خانواده مبتلا به اعتیاد است، خوردن یک وعده‌ی غذایی در کنار اعضای خانواده و صحبت درمورد چیزهای مختلف به این فرد و اعضای خانواده کمک خواهد کرد که تنش، اضطراب و نگرانی از میان رود و آرامش لازم بین اعضای خانواده برقرار شود.

۵) انتظارات خود را مدیریت کنید

وقتی که فرد معتاد وارد پروسه‌ی درمان می‌شود و خانواده نیز به خانواده تراپی روی می‌آورند. معمولا همه امید بزرگی در دلشان شکل می‌گیرد که همه چیز بهتر خواهد شد.

اما متاسفانه روند تغییر الگوها در طی درمان ممکن است کمی زمانبر باشد و این حرکت آهسته گاها موجب ناامیدی افراد می‌شود.

باید در نظر داشته باشید که در طی روند درمان صبر و تحمل داشته باشید، چرا که ممکن است هر رفتار و عملکرد اشتباه روند درمان را مختل کرده و نتایج زیانباری بر روی فرد بگذارد. بنابراین تمام تلاشتان را بکنید که با توصیه‌ی روانشناس و دیدن پروسه‌ی پیشرفت بیمار خود در رفتار با فرد معتاد احتیاط کنید.

۶) با روانشناس صحبت کنید

روانشناسان اغلب تنها کسانی هستند که می‌توانند به عمق ذهن افراد نفوذ کنند و آن‌ها را برای زندگی بهتر تشویق نمایند. به عنوان شخصی که با یک فرد مبتلا به اعتیاد مواجه هستید، حتما با یک روانشناس در ارتباط باشید و از او مشاوره‌های او برای ارتباط هر چه بهتر با فرد موردنظرتان بهره بگیرید. هم‌چنین فرد معتاد خود نیز می‌تواند با راهنمایی‌های مشاور سریع‌تر برای بهبود شرایط خود تصمیم جدی بگیرد.

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 862
دوست نداشتم: 457
میانگین امتیازات: 1.89

170 دیدگاه در “رفتار با فرد معتاد: ۶ ترفند برای اینکه پشت اعتیاد را به خاک بمالیم!

سلام پسر من 25ساله است مدت پنج سال مواد مخدر بنام سیگاری وگل مصرف میکرد یک دوره بردیم کمپ ترک کرد ولی بیشتر از یک ماه طول نکشید دوبار مصرف می کنه فکر می کنم مصرفش دو برابر شده اخلاق و رفتارش خیلی عوض شده فوق العاده عصبی و خشن شده زیاد داد و بیداد می کنه وفوق العاده بی اعتقاد به باورهای دینی و ضمنا اصلا تن به کار نمیده خواهش می کنم راهنمایی کنید چطوری باهاش رفتار کنیم وچطوري راضی کنیم که ترک کند ممنون از زحمات شما

پسرتون حتما ارامش فکری نداره که مصرف میکنه

پدر ایشالله خدا پسرت رو نجات بده
ولی این موادلعنتی خیلی زورش زیاده
حتی زورش ازخداهم بیشتره
فقط خودپسرت میتونه خودش رونجات بده
البته الان هرچی شمابگید اون از یه زاویه ای میبینه که فکرمیکنه شما چون ازش بدتون میاد دارید این حرفارو میزنید
یجور کینه ورنجش تو وجودش هست واینوکرده بهانه و میخوادباضربه زدن بخودش تخلیه بشه
من خودم گذروندم این روزگارو
ایشالله زودتر به روزی برسه که خسته بشه
اگه اونروز برسه وبفهمه که دیگه تا کی مگه میشه ابنکارو ادامه بدی شاید یه تلنگر بخوره وبخودش بیاد
امیدوارم خدا ازنورخودس تو دل تک تک مامعتاده روشن کنه بخصوص آقازاده شما
آمین

میشه بهم ایمیل بدین خیلی ممنون میخوام راهنمایی کنین

سلام بخشید دوستان من یه دوستی ۱۶ساله دارم که دچار مشکل اعتیاد شده و گل مصرف میکنه و به خانواده اعتماد نداره واز طرفی هم از این وضیعت خسته شده و می خواهد ترک کنه ازمن کمک خواستش
وصفت که به خانواده چیزی نگم می راهنمایی کنید

شمابراش ازخدا بخاد خودت مواظب باش درگیرش نشی

اگر پیام بنده را میبینید اقا زاده باید برن کنگره۶۰ امیدوارم پیام را ببینید کنگره تنها راه پسر شما باید درمان بشه و اعتیاد یک بیماری هستش که باید درمان و از ریشه درست بشه

امیدوارم برای هیچ کسی پیش نیاد ولی ذکر چند نکته ضروریه
همه ی معتادان چه اونایی که انکار میکنن و چه اونایی که انکار نمیکنن از اعتیادشون متنفرن و حتی هربار بعداز مصرف با عذاب وجدان و ناراحتی های روانی شدید و سرزنش شدید خودشون دست و پنجه ترم میکنن.شخصیت یک معتاد جدا از اعتیاد اونه، در زمان مصرف مواد رفتار،خوابشون و تغذیه شون تحت تاثیر مواده و نباید هیچ وقت اونها رو قضاوت کرد
بذاریم اگه هم مصرف میکنن حداقل فقط معتاد باشن
نه دزد
نه فروشنده مواد
نه بزهکار
نه قاتل
اگه باهاشون درست رفتار نشه آخر اعتیاد یا مرگه یا دیوانگی ویا زندان …
و همه ی این مشکلات دامن گیرخانواده و اجتماع میشه
اگه درست رفتار کنیم چه بسا انسان هایی بشن که با دیدنشون هزاران بارخدا رو شکر کنیم که به زندگی برگشتن.
از خدا کمک بخواین و باهاشون مهربان باشید.

انشالله خداریشه اعتیادو بکنه که افتاده تو جوووونا نمیدونم در مقابله با اعتیاد ک یکی از افراد خانوادم افتاده تودامش باید چیکار کنم

نگاه عزیز من 17 سالمه پدرم 13 ساله شیشه میکشه پنچ بار هم ترک کرده ولی باز کشیده تازه اینجاش جالبه انکار می کنه نگاه خدا به اینا مثل سگ جوون میده بخدا من پسرشم رازیم بمیره راحت شیم هر بار هم میوفته زنده ی خارکصه ایی میاد میارتش بیرون خسته شودم خسته اخرش من این پدر کونیمو تا دو س سال دیگه خودم میکشم راحت می کنم بمیره خسته شودم خسته روانی شودم

سلام .با ارزوی رهایی همه اونایی که تو ای دام افتادن من قزوین زندگی میکنم اینجا یه اقایی رو میشناسم که فقط با صحبت کردن وحرف زدن با بیمارخیلیارو نجات داده من معتقدم بهترین راه فقط درمان از طریق روانشناسی هست

سلام تورو خدا کمکم کنین شوهر من ۲ ساله مهتاده خودش میخاد ترک کنه یک هفتم تو خونه میمونی ولی ب محز اینکه میره بیرون دوباره خراب میکنه

سلام باید ببریش کمپ ترک ی دوره ۲۱روزه داره بعد از کمپ باید شب یک ساعت نیم بره کلاس یعنی این که یک هفته تو خونه میخوابه فقط درد از بدنش میره یک هفته درد داره هفته بعدی بیقراری هفته سوم رهایی بعدش تمام فقط بعدش باید بره کلاس تا ۹۰روز شبی یک ساعت نیم بعدهم که خوابوندیش واسه ترک یک روانشاس یا کسی که تو این کار بوده راهنما بگیر که چطور بهش رفتار کنی

سلام لطفا میشه آدرس واسم این شخص روبگیدممنون

سلام من با فردی آشنا شدم که فهمیدم معتاد شدن البته من فکر میکردم فقط چندماه اعتیاد داشتن و خانوادشون بردنشون کمپ و ترک کردن ایشون اومدن خواستگاری و مت عقد کردیم البته خانواده من از اعتیاد ایشون خبر نداشتن اما به خود گفته بودن ما تو خونوادمون حتی یک نفرهم سیگار نمیکشه بعد از چهار ماه فهمیدم دوباره رفتن سمت اعتیاد واقعا درومونده شدم بردمش کمپ البته خودش خیلی اصرار داشت که کسی ندونه منم به کسی چیزی نگفتم الان مسله اینجاست که من نمیدونم کارم درسته نباید به خونوادم بگم اصلا باهاشون بمونم و اگه بخوام بمونم چکار باید بکنم که دیگه سمت اعتیاد نرن خودش خیای میخواد کلا زندگیش را عوض کنه اما من گاهی بخاطر دروغایی که مجبورم به دیگران بگم عذاب میکشم و خیلی باهاش بدبرخورد میکنم نمیدونم چکار کنم خواهشا منو راهنمایی کنید.

سلام. منم تجربه کردم. ولی الان پشیمونم که چرا موندم. الان 4سال دارم باشک وتردید زندگی میکنم.اگه راهی داشتم میرفتم .من خودم خیلی صدمه دیدم.همیشه این شک باهاته که ایا بهبود پیدا کرده یانه.

سلام من ده ساله که اعتیاد همسرم رو از خانوادم مخفی میکنم ولی خیلی پشیمونم خسته شدم امید داشتم خوب بشه ولی انگار روز به روز داره بدتر میشه نمیدونم چکار کنم

سلام توروخدا به همه مقدسات قسمت میدم اینکارو نکن فقط جدا شو باورش نکن من هم دقیقا مشکل شمارو داشتم ب خانوادم نگفتم و الان سه ساله هر دوماه میبرمش کمپ ولی باز شروع میکنه حتی خودش خاسته این افرادا دوس دارن ولی نمیتونن همسر منم خیلی منو زندگی و دوس داره ولی نمیتونه خاهش ازت دارم خواهر عزیزم زیر سقف نرو باهاش خودتو نابود نکن

زمانی WHO گفت اعتیاد بیماری است
است رید به همه چی….
معتاد و باید کشت

امیدوارم دچار نشی وگرنه قضاوت نمی‌کردی معتاد تو بدنش آندروفین‌ها نیست درد داره که معتاد میشه

معتاد حداقل دل داره نه مثه تو

تورو باید کشت.امثال تو دل یه سری ضعیف تر رو میشکنند و اونا بعد از ده بیست سال تحمل کردنتون میفتن توی مواد.شماهایی که میگین معتادو باید کشت رو باید با تموم مواد دنیا ریخت توی آتشفشان بلکه منقرض شین

ببین عزیز این حرف تورو تو صد تا کتاب خوندم.از حالا به بعد منتظر باش.واقعا اشتباه کردی اینو گفتی.یا بچت خدای ناکرده دچار میشه یا یه عزیزت که زور این حرفتو درک کنی.این حرف شما مساوی بود.با هیتلر.یا صدام.بنده دکتری روانشناسی دارم حتما بی بلا نصبت سریع به نزدیکترین مرکز روانشناسی خودتو معرفی کن تا دیر نشده.هدف از این حرفا اینه که همیشه جلو اینه صحبت کنی

اعتیاد .یه بیماریه مغز بیماره افراد معتاد حتی بعد از ده سال پاکی از مواد. در جلسات (ان ای)خود را یک فرد معتاد معرفی میکنند..شاید برای شما سوال باشه طرف پاکه چرا خودش معتاد معرفی میکنه چون اعتیاد یه بیماریه که حتی تا اخر عمر بامن معتاد هست فقط باید بتونم ابزاری پیدا کنم که جلوی مصرف مواد بگیرم.اون ابزار اول اراده من معتاده بعد حس وجود خدا در قلبم .که باید اول برای سلامتی خودم بعد خونواده واجتماع پاک بمونم..اعتیاد فقط مصرف موا د نیست همین که در برابر انجام کاری که درک ذهنیتت اشتباه تشخیص میده ولی ابزار اراده ات نمیتونه تورا از انجام اون کار منصرف کنه پس .توهم یک معتادی..دوست من با تمام جرات میگم شما هم انسان کاملی نیستی ..یا همین الان در دام اعتیادی و انقدر گرفتاری که حالا جا داره سرت به سنگ بخوره…یا از لحاظ عقل و شعور مشکل داری…

معتاد روحش مریضه ولی تو فکرت مریضه که خدا نجاتت بده

بجای معتاد تو رو باید کشت که مغزت انقدرت کوچیکه از روزی بترس که خودت یا یکی از نزدیکات معتاد بشن اون وقت بجای حرف مفت پیشنهاد میدم الان بری خاک هر جا دیدی جمع کنی تا اون روز که رسید خاک بر سر شدی کم نیاری ابم دمه دستت بزار گِل درست کنی دهنتو باهاش ببندی

تمام کائنات دست به دست هم میدن تا تو رو توی همین مسئله که قضاوت کردی قرار بده ایشالاه که اینطوری نیست اما من اعتیاد دارم اگه به غبر از این بود من خدا رو فحش کش میکنم
نشاشیده شب درازه.

سلام تورو خدا تا زودجداشو من بیست ساله به امید بهبودیش باهمه بدبختیام کنار اومدم ولی خوب که نشد هیچ روز به روزم بدتر شد توبه گرگ مرگ

موافقم شخص معتاد باید اعضای بدنش احیا بشه . بدرد زندگی نمیخورن یک خانواده رو بدبخت میکنند

موافقم و اعضا بدنش باید احیا بشه

سلام به چیزی بگم بهت که هر معتادی به یه زمان وبه یه تلنگر بنده که اونم خدا جور میکنه ،خدا جفتتون رو خیلی دوست داره

اولا کسی رو قسم نده و اینکه ۴تا انگشت شبیه هم نیستن اینو بدون اتفاقا همیشه افراد صادق بامرام زرنگ باهوش مهربون معتاد میشن و اینم از سادگیشونه و همین افرادی مثله شما نه تنها کمک نکردی بلکه ممکنه باعث جدایی زندگی دو نفر بشی اینوبدون همیشه باید وقتش برسه تا اتفاقی بیافته تا خدا نخاد برگی از درختی حتی نمیافته فرد معتاد هم همینجور یکی بار اول ترک کرده و مدتا پاک مونده یکی صدبار ترک کرده بعد پاک مونده ولی اون اولی مثلایهو تو سن ۴۰میمیره ولی دومی دیدی صدسال زندگی کرد همیشه باور کنید ادما رو اون دسته خودش نیست لغزش میکنه ولی لغزش سکوی پرتابی به جلو هست و یه تجربه دیگه من نمیگم باید با معتاد زندگی کرد یا نکرد ولی میکم فرصت داد بهش از کجا خوبه مثلا یکی شوهرت میشد معتاد نبود پول دار خوش تیپ ولی خیانت میکرد بهت یا ارامش ازت میکرفت یا حبست میکرد تو خونه یابه عقایدت توجه نمیکرد همیشه مثبت ببین تو کمک کن تا جایی که میشه فرصت بده به یه نفر خدا هم یجا به تو کمک میکنه به تو یه فرصت میده نمیگم بسوز و بساز ولی نسوزون و خراب نکن

به نظر من ادامه نده چون واقعاترک مواد خیلی سخته وشایدبخوان ولی نمیتونن زندگی باینجورافراد هدردادن جوونی همش استرس ،سردی،بی تفاوتی ،من چون تجربه ی زندگی بااین افرادودارم

کاش خودت گرفتارش بشی تا بفهمی که معتادم آدمه شاید خیلی بهتراز توعه

بخدا منم دارم نابود میشم هیچ‌فریاد رسی هم ندارم با یه ادم معتاد زندگی کردن خیلی سخته بخدا دیووووونه شدم با سه تا بچه که هر روز میگفت این ماه میرم ترک میکنم الان شد ۱۵ سال ومن روز به روز تو اوج جوونی نابود شدم نابود دلم برای بچه هام میسوزه مگرنه حتی یک ثانیه موندن حرفه من موندم که درست کنم ولی وقتی خ‌خودش نمیخواد و فقط وعده های پوچ میده من چه کنم کاش فقط به خودش لطمه میخورد نابود کرده نابود فقط میگم هیچکیو قضاوت نکنید اهای شمایی که سالمی خداروشکر کن ولی قضاوت نکن که اگر به دام اعتیاد بیوفتی می فهمی چه اشتباه بزرگی کردی اون روزی که یه ادمایی رو قضاوت کردی که قلباشون مهربون یه روز برای خودشون برو بیایی داشتن ولی دست زمونه یا دشمن بازی دوست و آشنا نابودشدن کرده خیر نبینه اونیکی شوهر من و امثالشو انداخت تو این راه میخوای کسیو نفرین کنی فقط بگو الهی معتاد بشی الهی خدا ازت رو گردون بشه نمیدونی این دوتا فاجعه اس قضاوت نکن خیلی از اینا ناخواسته افتادن تو این راه …………..

سلام اشتباه منو نکن منم تو عقد فهمیدم میکشه گفت ترک میکنم ترک نکرد الان ده ساله دارم باهاش زندگی جز اینکه خودم نابود شدم هیچی نشد دوتا بچه دارم الانم فقط ب خاطر بچه هام موندم کاش بچه نداشتم طلاقمو میگرفتم اینا آدم بشو نیستن خودت نابود میشی دوماه ترک میکنهماه سوم دوباره میکشه خیلی تلاش کردم ترکش بدم ولی نشد دخترمم عین خودم غصه میخوره بارها ب خودم فحش و لعنت دادم مه چرا تو همون عقد ک بچه نداشتم چرا جدا نشدم که الان دخترمم بهینه حرص و جوش بخوره ب خانواده بگو

خدا نکنه کسی معتاد بشه 25ساله میکشم زندگیم نپاشیده ولی در ناراحتی می گذاره آدم معتاد مغزش کار نمی کنه یکی راه نشون بده بهتره من متنفر بودم از دود دم به جوری اومد تو زندگیم روحم هم خبر دار نشود

خواهر گل بهتره سری به انجیوها بزنید و متوجه بشید که راهی هست..معتادان پس از یک دوره مصرف به این نتیجه میرسند که دیگه نمیتونن ادامه بدن واونجاست که اون اتفاق زیبا براشون میفته..برای کسی مدت کمتر وبرای شخصی طولانیتر..درسته سخته چون شدت بیماری اعتیاد در افراد متغییره و اصلا به میزان مصرف و نوع موادشون ربطی نداره..اعتیاد بسیار پیچیده و مرموزه…اما اگه روزی تصمیم به ترک بگیره تو خونه کنار شما اینکارو میکنه ..چون اجبار به ترک به ذلایل مختلف و وادار شدن به ترک مخصوصا در کمپها اصلا راه چاره نیست..معتادان پس از رسیدن به ته خط تصمیم واقعی ترک رو میگیرن و یادتون باشه نیاز به مراقبت روزانه دارند و هیچکس بهتر از یک و تعدادی معتاد درحال بهبودی نمیتونن بهش کمک کنن تا پاک بمونه…من این راهو پیدا کردم پس از 20 سال مصرف مواد و امروز در کنار خانواده پاک زندگی میکنم

سلام، به خدا راست میگی، قصه زندگی منم مثل توئه، ده ساله که دارم زجر میکشم حتی دست به خودکشی هم زدم ولی فایده ای نداشت، خاک تو سر من بعد از خودم دو تا بچه ی بیگناه رو هم بدبخت کردم، الان هم شوهرم کمپ هستش، آیندمون چی شد، چی میشه، جوونیمون، دلخوشیمون، شادیمون، زندگیمون همش شد غم و غصه، نگرانی، ترس، استرس، ناامیدی

تا زود ازش جدا بشو خودتا درگیرش نکن من الان ۱۲ سال درگیر شدمدقیق مثل تو بودم هرراهی که بگی امتحان کردم ولی مجبورم بخاطر بچم کوتاه بیام الان خیلی پشیمون که میدونستم قبلا اعتیاد داره وترک کرده چرا قبکل کردم زنش بشم ۱۲سال عذاب میکشم همش درگیر ترک کردن ایشونم وهمش یه چشمم خون یه چشمم اشک تورا جون هرکی دوستش داری خودتا نجات بده حتی اگه عاشقشیم جدا بشو درگیرش نشو مثل من میشی خواهرانه میگم چون تجربه کردم الانم دارم تلاش میکنم برا جدایی چون هرجایی که بگی رفتم ولی ادمای معتاد هیچوقت ترک نمیککن بعد از چندسال دوباره شروع میکنن

کلاس آن ای برو حتما به شما میگه چطور برخورد کنی عزیزم

اشکال نداره همه تو زندگیشون ی مشکلی دارن یه آدم معتاد مغزش سالم نیس ببخش به آقات بر نخورده هر چی گفت به دل نگیر. بعد هم اگه تو 100بارم ترکش بدی خودش دوباره میره سراغش الکی خودتا پیر این مسائل نکن خودش درست میشه

همسرمن ۵ماه تریاک رو ترک کرده البته از ترس رفتن من تا الان حال روحیش خوب بپد ولی یه چند روزی میشه اخلاقش دوباره به حالات اول برگشته زود عصبی میشه پرخاشگر شده بی احساس من چیکار کنم تورو خدا ۴۳سالشه ده سالی که میکشه یه یک سال نیم باز نکشید

مثل برادر زن من وقتی باهاش بود ترک کرده بود ولی اونقدر برادر زنم بهش شک کرد که طلاق گرفت الانم دوباره برگشته سمت مواد ولی ترکش میدم چون دوسش دارم هیچ وقت ناامید نمیشم که برادرم خوب نمیشه

سلام خسته نباشيد چند وقته دخترم ازدواج كردم البته همسرش معتاده الان متوجه شدم كه اون هم دچار شده .باهاش حرف زدم ولي انكار ميكنه خيلي اخلاقش بدش همش داد ميزنه شب تا صبح بيرونه چكار كنم

سلام من هم دارم باهمسر معتاد به شیشه با توهمات بالا دست وپنجه نرم میکنم خاهش میکنم خواهش میکنم اگه روانشناسی رو میشناسین که بتونه از طریق واتساب باهام حرف بزنه تورو خدا راهنماییم کنید چون با سه تا بچه زندگییم واقعا دچار مشکله کمکم کنید خواهش میکنم

با سلام
الان دیگه اعتیاد به شیشه درمان قطعی داره و من به عنوان عضوی از کنگره ۶۰ این قول رو به شما میدم که همسرتون درمان می شوند .
خودتون مراجعه کنید راهنمایی می کنند
گوگل کنید کنگره ۶۰
موفق باشید

همسرم شیشه متادون مصرف داره نمیدونم چکار جالب اینجاست انکار میکنه

سلام امیدوارم ترک کنن و همیشه همه چیو بخدا بسپارید و خودتونو اذیت نکنید منم این مشکل بطریقی دیگه دارم پسرم ۲۵ ساله و مهندس مکانیک از دانش.اه قردوسی مشهد هستش منم مثل شما نگاهش میکنم و در درون میسوزم و دوهفته ایه که پیش ی دکتر روانشانس میبرمش فعلا اخلاقش یکم بهتر شده انشالله بهترم میشه من با خودم عهد کردم اگه نتونم ترکش بدم باید بمیرم که نبینمش

خواهرم یه معتاد زمانی شروع به بهبودی میکنه که این دیوار حاشا وانکار رو خراب کنه
اینکه یه معتاد اعتیادش رو انکار کنه جزو مراحل اعتیاد هستش
ولی روزی که خودش دستش رو بگیره بالا و اعتراف به اعتیادش بکنه مطمئن باشید روز اول بهبودیشه

فقط افرادی که از مواد استفاده میکنن
هیچگونه شادی رو در منزل احساس نمیکنن
و رو میارن ب این ماده ک شادی آوره و برای مدتی این اشخاصو از فکر کردن ب ناراحتیاشون دور میکنه.
متاسفانه نسل جوان رابطه ی خوبی با خانواده خود ندارن..
و خانواده هیچگونه درک متقابلی به فرزندان خود ندارن..
ولی بهتره با جوانان خود دوست باشیم و بهتر باهاشون رابطه برقرار کنیم.
کاری نکنیم اعتماد نکنن و فراری باشن

الهی بمیرم مادر همیشه غصه خوره فرزندشه ایشالا که ترک میکنن

سلام من شوهرم چند ساله معتاد بوده چند بار رفت کمپ ترک بعد دوباره شروع کرد ولی این بار اخر رفت کمپ این ۷ ماهه پاک مونده توی کمپ مشغول کار شده من باید چطور رفتار کنم واسه همیشه پاک بمونه

سلام. من 38سالمه 16سال ازدواج کردم. شوهرم قبل از ازدواج اعتیاد داشت اما موقتا ترک میکنه وموضوع ازمن وخانوادم پنهان میکنه. دوهفته بعداز ازدواج متوجه شدم چ بلایی برسرم اومده. بارها وبارها بردمش کمپ. کلینیک. ووووواما بلافاصله مجدد شروع میکنه. خسته شدم میخوام ازش جدا بشم. فرزند نداریم. اما الان من ادم سابق نیستم کلی داروی اعصاب استفاده میکنم. افسردگی گرفتم. سالها تو شک وتردید زندگی کردم. یدلم میگفت بمون یدلم میگفت برو. ادم بی ازاری هست اما مصرف کنندست. خجالت میکشم باهاش بیرون برم. مشکلات مالی واقتصادی هم دارم. بخاطر مصرف مواد ناتوانی جنسی داره. ونتونستیم بچه داربشیم. خواهش میکنم راهنمایم کنین. من جلسات نارانان رو میرم. مشاوره…. اما نتونستم ی تصمیم درست بگیرم. میترسم جداشم پشیمون بشم.

سلام عزیزم
من هم دقیقا توی شرایطی که شما هستید قرار دارم و تمام حس و حالی که عنوان کردید را با تمام وجودم درک می کنم .
من برای درمان جلسات na و گروه خانواده رو رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم و الان کنگره ۶۰ میروم و شاهد درمان هزاران نفر بودم که باورتون نمیشه این افراد روزی حتی کارتن خواب بودند
امیدوارم شما رو هم تو جمع خودمون ببینم و شاهد درمان همسرتون باشم .
در پناه حق دلتون شاد و کانون زندگیتون گرم

من هم شوهری معتاد دارم بخاطر کثیف کاریها بد رفتاریهاش اشغال جمع کردناش عصبانیم در حالی که هنرمنده وخانواده دار ولی از همه چیز بریده وحرفهای پرپوچ می زنه وتهدید می کنه واقعا ازش می ترسم چکار کنم

سلام خسته نباشيد منم همين مشكل دارم شوهرم ميگه كلاس naبه درد من نميخوره مال اونايي هست كه رفيق بازن با رفيق ميكشيدن من كه اهل دوست ورفيق نيستم بدرد نميخوره تا الانم دو بار رفته كمپ وليچند ماه بيشتر پاك نمونده نميدونم چكار كنم تو وو خدا كمكم كنيد

درکت می کنم من17 سالمه پدرم13 ساله شیشه میکشه الان دارم قرص اعصاب می خورم که نزنم بکشمش من کیرم دهن پدرم بمیره راحت بشیم خسته شودم 17سالمههههه قرص اعصاب می خورم می کیرم دهن بابام

سلام من یک پسر 23ساله دارم از دوران دبیرستان به دام مواد از همه نوعش دچار شده یکبار هم کمپ رفته وترک کرد ولی پانزده روز بیشتر پاک نموند قبل از کمپ به مدت یکسال کلنیک ترک اعتیاد میبردمش ولیدر همون دوران درمان هم مصرف میکرد تا اینکه شوهرم باز نشسته شد وحقوقمون کمتر شد دیگه از پس خرج کلنیک بر نیومدم البته با مشاوره های اونجا بحثش میشد واونا روقبول نداشت خودش میگفت اونا فقط پولو شناختن خودشون به مصرف کننده ها میمونن خلاصه که توان مالیم اجازه نداد ادامه بدیم شاید ادامه میدادیم جواب میداد حالا هم با همین حال وروز میخواد بره سربازی ده روز به عید نوروز اعزام به خدمته واقعا از همه لحاظ نگرانشم شما ها درد کشیده اید تو روخدا براش دعا کنید انشاالله خدا همه جوانارو از شر این موادای گوناگون نجات بده خدا سازنده وتوزیع کننده هاشو نابود کنه انشاالل

منم همین مشکلو با پسرم دارم . پسر المپیادیم یهو جلو چشمم نابود شد .از گل شروع کرد و همه چی امتحان کرد . الان نمیدونم چی میکشه . ولی کلن از دست رفت .همه جا بردمش . از روانشناس و مشاور و کلینیک و …داروهای کلینیک رو هم با مواد خودش قاطی میکرد !! تا خودشون از ته دل نخوان بزارن کنار . تا وقتی از نشئه بازی لذت میبرن هیچ کاری براشون نمیشه کرد . یکی از اساتید میگفت باید سنگدل باشی بندازیش از خونه بیرون . بره یا خودشو پیدا کنه یا بمیره . خب من مگه میتونم جگرگوشمو بندازم بیرون؟ ؟😔

اینجور افراد خیلی آزار دهنده هستن،من همسرم یازده ساله که پاکه اما بازم اثرات مخرب مواد روش زیاده،پرخاشگری،دروغ،تهمت،افترا و هر چیزی که بگی تو رفتاراش هست،منکه الان دیگه دغدغه مصرف ندارم اما بازم دغدغه چگونگی رفتار با یه فرد انجمنی رو دارم،خسته کننده هستن اینجور افراد،بهبودی این افراد هم یه معضله،چون در طی مصرف فرد کاملا از هر لحاظ تخریب میشه چه روحی و چه روانی،و برای ترک و بازسازی وارد انجمن میشه،تو انجمن جهت بازسازی شخصیت افراد بهشون اعتماد به نفس کاذب میدن،روی اعتماد به نفسشون کار میکنن،و فرد خودخواه و خودبین ساخته میشه و تو یه دنیای دیگه سیر میکنه و حس خود برتر بینی شدیدی داره که افراد سالم و دیگران رو کمتر از خودش میبینه…این میشه نتیجه ش و توجه هم کارساز نیست.من هیچ راهی جز کنار اومدن با شرایط ندارم،در صورتی که خونواده ش هم حمایت میکنن ازش.این برام آزار دهنده ست…

سلام من چند ساله شوهرم معتاده ،فکر کنم موادی تو دنیا نیست که این آقا نکشیده باشه،دو سال پاک بود زندگی خوبی داشتیم ولی دوباره شروع کرد ..واقعا از دستش خسته شدم دیگه نمیدونم چیکار کنم ..سه تا دختر هم دارم..دوست دارم طلاق بگیرم ولی میترسم نتونم سه تا دختر رو بزرگ کنم..خدا به داد هممون برسه آمین

سلام خواهش میکنم برای برادر من دعا کنید خواهش میکنم

من تنها فرزندم که پسر هست در دام اعتیاد به کراک و هرویین افتاده اونم تو اروپا .به خاک سیاه کشونده منو. بارها تو کمپ خصوصی و کلینیک بستریش کردم اما بعده ترخیص مجددا برگشته به مصرف .از خونه میزنه بیرون یکی و دوماه بعد تو خیابونا باید پیداش کنم برمیگردونم خونه دهها بار قول میده ایندفعه دیگه میخوام ترک کنم .میبرمش کلینیک بستری میشه اما بازم برمی گرده.هرروز ارزوی مرگشو دارم.خودمم از نظر روانی و امور زندگی بهم ریختم حتی فکر خودکشی دارم .تنهام تو یه کشور غریب با یه معتاد صفر….شما بگین چی کار کنم ؟

عزیزم هیچوقت امیدت از دست نده قوی باش بانو

آدم معتاد معضل بزرگ جامعه است ای کاش دولتها کمی سخت می گرفتند و افراد معتاد رو از یکسری حقوق اجتماعی محروم می کردند تا شاید چند نفرادم بی گناه دیگر به پای آنها نمی سوختند .

باسلام .وتشکر از مواردی که توضیح دادید
البته به نظر من باتوجه به اینکه فرد برای پاکسازی به کمپ یا حاهایی مثل کلینیک میرود باتوجه به شرایط استاندارد آن مکان که بسیار عالی و میتواند خوب جواب دهد اما درکنار این سمزدایی از وجود بیمار خانواده هم می بایست سم زایی درونی وروحی بشود تا بتواند درکنار یک سری شگردهای رفتاری با فردی که دوستش دارند و جزئی از خانواده است با نیکویی رفتار کنند البته افراد معتاد هم همه مثل هم نیستند بعضی درکنار اعتیاد همچتان یک مرد یا زن خوب و کمک کننده به خانواده هستند ولی ازآنجا که این امر اعتیاد روی اعصاب افراد اثر مخرب دارد خانواده نیز باید بیاموزند نثل همه ی انسانها که درمقابل رفتار ناشایست تحریک میشوند و به افراد پرخاشگری میکنند این افراد هم جدا ازبقیه ی انسانها نیستند و مسلما درمقابل عکس العمل خانواده خصوصا بعنوان پدر خانواده به عکس العمل شدیدتری دست میزنند .اگر برای عزیزتون ارزش قائل هستید بدایش وقت بگذارید وازاین رو به مشاور و کلینیک های مورد قبول روی بیاورید چون یک کار تخصصی است .با پرخاشگری و شکستن غرور عزیزان خود به جایی نمی رسید و بیشتر اورا تحریک و مصمم به انجام بدتری میشوند و خود درمانده شان خبر ندلرند بخودشان هم دارند صدمه میزنند …بنابراین هیچکس ازآینده ی خود خبر ندارد که اگر درشرایط روحی این افراد چه بسیار که بخاطر دردها ی روحی به این معضل روی آورده اند چه آنان که ازرفاه و بی توحهی خانواده …چون علتها متفاوتند اگر قرار میگرفتند دوست داشتند با روش های توهین با آتها برخورد می شد …حتی اگر تصمیم میگیرید بعنوان آخرین راه از حکم قضایی هم استفاده کنید شآن عزیز خودرا درنظر بگیرید و به او کم کم بفهمانید بخاطر شفای او بوده است .درآخر که اول وآخر خدای مهربان است و توسل به امامان عزیز که استمداد روحی را درخلوت خود و مدیتیشن با ائمه ازدست ندهید…باتشکر

سلام، من یک سال و ۵ ماهه ک نامزد کردم.
برادرشوهرم با پدر و مادرش زندگی میکنه ک ۴۰ سالشه.
و اعتیاد داره ۲۰ ساله ک مصرف میکنه اما دقیق نمیدونم چیه خانوادش دیگ تحملشو ندارن البته خیلی ادم بی آراز و مهربونیه، من دلم براش میسوزه میخوام با نامزدم کمکش کنیم ترک کنه. باید چیکار کنیم؟

سلام من پنج ساله ازدواج کردم همسرم سال اول خوب بودامابعدمعتادشداوایل تریاک مصرف میکردولی الان دوساله که هرویین مصرف میکنه درمدت یک سال سه باربردیمش کمپ هردفعه دوماه بوده ولی بازشروع کرده الانم من حدودده ماه باهاش قهربودم همسرم دوماه رفته کمپ باهاش اشتی کردم ولی همش شک دارم بهش خودش میگه خوبم ولی رنگش اصلاخوب نیست هرروزم میره بیرون چیکارکنم

سلام من تازه متوجه شدم شوهرم به هروئین اعتیاد داره وسایل داخل خونه رو یواشکی میفروشه بچه ها رو باخودش چندبار برده مواد گرفته ولی من تازه متوجه شدم جالب اینه که خودش زیر بار نمیره که اعتیاد داره چه آزمایشی باید انجام بده که مشخص بشه هروئین مصرف میکنه

سلام منم دقیقا همین مشکل رو دارم اصلا زیر بار نمیره وسایل خونه رو فروخته بعد میگه دزد اومده میگم دزد میاد قابلمه وظروف پلاستیک میدزده بچه ها رو باخودش میبره برای تهیه مواد نمیدونم چه کار کنم

عزیزان، من شما رو کاملا درک میکنم، یکی از عزیزان من دچار گرفتار شده بود.
در کنار روانشناس و کمپ و… حتما حتما 4 قل و ایت الکرسی رو فراموش نکنید، هروز حداقل یکبار بخونید حتی اگر ترک کرده.
یک نماز مجرب هم هست که نماز والدین برای فرزند، دو رکعت، رکعت اول بعد از حمد سوره کوثر، رکعت دوم بعد از حمد سوره قدر رو بخونید. وااقعا معجزه میکنه، شما با این کار فرزندت نو از شرور حفظ میکنید

سلام
دوستان کسی نشانی کنگره ۶۰ داره به من بده یا یه شماره تلفن
تو شهرستان ها شعبه دارن؟فرد بیمار نگه میدارن اونجا مثل کمپ ها

سلام منم شوهرم کنگره شصتی بود ترک کرد حدود دوسال وخوردهای هم پاک بود الان یکماهه متوجه شدم شروع کرده نمیخام دلسردتون کنم اما تجربه زندگیم الان دارم داغون میشم در روز فقط دوساعت خونه بقیش بیرون مواد مصرف میکنه

سلام زندگی با معتاد هروئین یا شیشه ای و تحمل سختی نشانه ضعف خود ماست که قدرت تصمیم نداریم . برابر امار تنها ۱.۵ درصد این معتادان قادر به ترک شدن . این یعنی ما فرق عدد ۱.۵ با ۹۸.۵ را نمیدانیم . پس معلوم مشکل از ماست که امید واتی داریم.

سلام واقعا درسته ضعف از خودمونه که نمیتونیم تصمصم بگیریم متاسفانه من با همچین شوهری مواجه هستم. ولی بخاطر بچهام میسوزم و میسازم.خودم کارمندم بازم از آینده میترسم.

سلام من همسرم 4ساله شیشه مصرف میکنه هزاربارم تو خونه وکمپ ترک کرده الانم تو کمپه من دوسش دارم خیلی زیاد نمیتونم کمکش کنم واین باعث شده شدیدا گریه میکنم فکر میکنم حتی اگه اون برای همیشه پاک بشه دیگه من نتونم سرپاشم چون بدجور مریض شدم برای ماهم دعا کنید

نمیتونم درک کنم که چطور وقتی فهمیدین ایشون معتادن رفتین و با هاشون عقد کردین -حالا هم تا دیرنشده خانوادتون را در جریان بذارین و خودتونا از دست یه ادم معتاد نجات بدین هیچوووووقت درست بشو نیستن اینجور ادم ها

سلام من دو ماه هست که ازدواج کردم با فردی که ۱۰ سال است شیشه مصرف میکند ولی این دوماه که مثلا داره ترک میکنه تا الان دو سه بار لغزش داشته.تموم رفتار و خلقیاتش عوض میشه میشه.مثلا از امشب تا فردا شب میشینه فیلم های پورن میبینه و و خودارضاعی میکنه و متو اصلا نمیبینه .شما بگید چیکار کنم .مادر پدرش میدونن که شیشه مصرف میکرده ولی فک میکنن الان دو ماهه که پاکه .به منم گفته اگه بهشون بگم از خونه فرار میکنه.توروخدا کمکم کنید.

سلام اینجور آدما از این حرفا زیاد میزنن اولا که بهشون بگو بعدشم فکر نکن اونا نمیدونن منم دقیقا مثل تو بودم الان یه پسر یه ساله دارم فقط خودمو بدبخت کردم از همه پنهون کردم 5بار رفته کمپ ولی ترک نکرده کارای منو تکرار نکن بخدا از سر دلسوزی میگم برگرد تا دیر نشده

واقعا برای شمایی که میگی معتاد رو باید کشت متاسفم… معتاد یه بیماره. اونم گول یه عوضی ذو خورده که اینجوری شده. اونم دلش زندگی عادی میخواد تشکیل خانواده میخواد شغل میخواد ولی اعتیاد خانمان سوزتر از این حرفاست. خواهشا مواظب حرف زدنتون باشین

سلام منم دقیقا همین مشکل رو دارم اصلا زیر بار نمیره وسایل خونه رو فروخته بعد میگه دزد اومده میگم دزد میاد قابلمه وظروف پلاستیک میدزده بچه ها رو باخودش میبره برای تهیه مواد نمیدونم چه کار کنم

منم مثل تمام شما مشکل دارم و دارم هر روز میگیرم و زنده میشم و با فرد معتاد زندگی میکنم .باید تلاش کنم مطالب اعتیاد شناسی رو بیشتر بخونم

دوستان عزیز اعتیاد یک بیماری است ان هم از نوع خطرناکش و دوستی که میگی باید معتادها رو کشت 90 درصد افراد معتا انسانهای غیرتی وبامرام هستن که متاسفانه به دلیل سادگی دل وروح در دام اعتیاد قرارمیگیرن @ترگ اعتیاد 10درصد دست خود شخص است و90 درصد اطرافیان وخانواده وجامه تشکیل میده تا با کفش کسی راه نرفتین قضاوتش نکنین

سلام من 5ساله ازدواج کردم شوهرم تازه پاک شده ولی چند روزی بود بهش شک داشتم الان باره با پای خودش رفته کمپ یک هفتس که رفته من یه دختر دوساله دارم ممیدونم چکار کنم بمونم یا برم

سلام دوستان عزیز انشاالله مشکلات همگی بر طرف بشه همه جوانا به راست هدایت بشن

خواهرم بخدا آدمایی که پاک هستند و رئوف ومهربون وهمینطور توانا وباهوش گرفتار اعتیاد میشن
بهش فرصت بده
نزار سرخورده بشه ودوباره به مواد پناه ببره

سلام شوهرم یک سال معتاد به شیشه هستش الان 3ماه میشه تحت نظر دکتر دارو میخوره برای ترک ولی نمیدانم چرا بعضی وقتها بهش شک دارم

سلام شوهرمن دوازده ساله معتاده، هردفعه که ترک میکنه دوباره میکشه دیگه خسته شدم تورو خدا شما که تازه میخواین زندگی رو شروع کنیدهرگز این کاررو نکنید، مرد معتاد نکبته، کثافته، آرامش ندارم، زروگوهم هست الهی با اعتیاد یه بلایی بگیره شرش کم بشه

مرد معتادزورگو رو خدا شرش ازسرخانواده بدبختش کم کن

سلام به همه عزیزان منم ده سال شوهرم مشکل اعتیاد داشت ولی الان چن مدته جدا شدم‌نظرم اینه که اگه کسی در روحیه و مقاومت بدنی و روحی خودش میبینه که میتونه تحمل کنه و بمونه که هیچ ولی اگه میبینه خودش از فرد معتاد ضعیف تر و بی روحیه تر و بی اعصاب تره ادامه دادن بدتره چون هم خودشه داغون میکنه هم فرد معتاد بدتر میشه

شوهرم اعتیاد داره خسته شدم هر کاری برای بهتر شدنش کردم اما نتیجه نداره فقط به جدایی فکر میکنم دو فرزند دارم دختر 14 ساله پسر 5ساله کمکم کنید

سلام برای سلامتی همه…من پسرم18 ساله اعتیاد داره هر راهی که گفتن رفتیم فکر نکنم راهی مونده باشه.ولی نشد که نشد فوق لیسانس دانشگاه علامه.هیچ کمکی بخودش نمیکنه..فقط خوانوادس که میسوزه..فقط از خدا فرجی عاجل میخوام همین

الهی هرکس اعتیاد داره خدا کمکش کنه و پاک بشه .شوهر منم اعتیاد داره و الان من ۷ ماهمه و باردارم 😢😢😢😢

خاک بر سر زنایی که تو این مملکت بچه به دنیا بیارن تو خودت بدبخت شدی برای چی ی نفر دیگه ام بدبخت میکنی؟

نماز دعا بهترین راه فقط خدا یادتون نره این اعتیاد یه چیزیه که تو تقدیر آدم نوشته شده فقط صبر کنید……به خدا امیدوار باشیدپشتتون خالی نمیزاره مطمئن باشید…بهتون قول میدم با نماز همه چیز حل خواهد شد تو هر کار خدا یه حکمتی است ….⁦☝️⁩⁦☝️⁩⁦☝️⁩⁦👩‍👩‍👧‍👦⁩خدا توزندگیتون شادپر آرامش کنه

آمین خدا به همشون کمک کنه خدا صبرو طاقتی بده و آرمشی ب زندگی. خداااااااااایا خودت کمکشون کن🙏😔😔😔

سلام دوستان من 25 سالمه و از 15سالگی دارم بدبختیارو توخونه ای ک همش شک و بددلی و گیر دادنه میگذرونم
واقعا زندگی با ی مصرف کننده خیلی خیلی سخته من 12ساله ک دارم با ی معتاد ب قرص دست ساز زندگی میکنم 4بار ترک کرده وب 2ماه نکشیده شروع کرده الانم 4روزه ک خوابیده خونه واسه ترک توروخدا دعاکنید ک اینسری بتونه پاک بمونه و دیگه سراغش نره ی دختر9ساله دارم و بخاطرش میسوزم و میسازم

سلام من دو ساله ک نامزدم تازه فهمیدم نامزدم دو‌سه ماهه ک تریاک میکشه خوانوادم مجبور میکنه ک طلاق بگیرم ولی خیییلی دوسش دارم نمیتونم ازش جدا بشم‌ خودشم می خواد ترک‌کنه تورو خدا کمکم کنین

عزیزم من نمیدونم نامزد شما ارادش چطوریه..اما بیشتر افرادی که درگیرش شدن دیگه برنگشتن و روز به روز بدتر شدن..من خودم داییم توی دام اعتیاد گرفتار شده و الان سه تا بچه کوچیک داره و به زنش شک کرده و هرروز دعوا داریم..دیگه عقلش نمیرسه..روز به روزم بدتر و بدتر میشه…به نظرم شما نامزدیتونو بهم بزنین ایشونم اگه علاقه ای بهتون داشته باشه واقعا ترک میکنه و میاد سراغتون..خودتونو گرفتار نکنین که بعدا به خودتون لعنت بفرستین..البته این نظر من بود..میتونین به روانشناس هم مراجعه کنین

سلام
متاسفانه برادرم درگیر مواد شده و شدیدا بد بین و شکاک و خیلی از نظر شنوایی تیز شده قوق العاده خشن و دست بزن پیدا کرده به هممون حتی پدر و مادرم حرفهای رکیک میزنه داد و بیداد و بی آبروئی مینه حتی تهدید میکنه ک میادمحل کارم ابرومو ببره هقته پیش دعوا شد زنگ زدیم پلیس 11 اومد ولی کاری نکرد و باعث شد برادرم پرورتر بشه میگه دید چیکار کرد ……. پول زورکی میخواد موندیم چیکار کنیم تنها راهی ک به نظرم رسیده اینه که برم ازش شکایت کنم ببرنش کمپ اجباری اگه از دوستان راهی به نظرش میرسه بگه میدونم اکثرا هم درد هستیم

سلام برادری دارم 33 ساله که درگیر شیشه شده دقیقا نمیدونم چی مصرف میکنه ولی علائمش به شیشه میخوره بددهنی شدید به هممون حتی پدر و مادرم میکنه خشن و عصبی و طلبکاره از همه چی و همه کس فکر کنم 7 سالی میشه که مصرف میکنه پول زور میخواد و کتک و فحاشی و بی ابرووئی میکنه تهدید میکنه که میاد محل کارم ابرومو ببره تنها راهی که برام مونده برم از شکایت کنم ببرنش کمپ اجباری چون امنیت جانی نداریم پدر و مادرم مریض شدن از دستش تمام انرزی و حس زندگی رو ازمون گرفته نمیشه جایی بریم چون خونه رو تبدیل میکنه به پاتوق دوستای بدتر از خودش اگرم بریم از دماغمون در میاره کاش راهی بود بشه درست کرد ولی اینقدر دافعه دارن که نمیشه بهشون نزدیک شد موندم چکار کنم 🙁

همسر منم معتاده هیچ کسی هم به فکرش نیست بس بهش التماس کردم فقط ی مدتی دارومصرف کرد الان تریاک میکشه روانی شدم از دستش بخاطر دوتا دخترام که خیلی عاشق پدرشونن میترسم بهشون سخت بگذره همیشه فکر جدایی بودم ولی نتونستم تصمیم جدی بگیرم آخه واسه زندگیمون توی غربت وهزار سختی خیلی تلاش کردم ولی دیگه کم آوردم لطفا درمورد عواقب بعد طلال حرف بزنید

سلام باحرفاتون حسابي پشتم خالي شد و احساس نااميدي كردم.يعني هيچ كدوم قادر به ترك نيستن؟يعني مجدد گرفتار ميشن؟نامزديمو بهم بايد بزنم؟

سلام .من خودم مواد مصرف کردم .والان پاکم.حتی در دوره مصرف همیشه احساس عذاب وجدان داشتم..نامزد شما چون تریاک مصرف میکنه مطمعنا مدت زیادی نیست که مواد شروع کرده.این خود شما هستید و خونوادتون که از الان باید شرایطی را براش وضع کنن..که نسبت به مصرف نکردن مواد تعهدی داشته باشه وحداقل چهار ماه توی کمپ ترک اعتیاد بمونه وخدمت کنه .و بعد از ان مرتبا در جلسات ان ای شرکت کنه اگه این شرایط بپذیره مطمعنا برای شما و جامعه فرد مفیدی خواهد شد

ناامید نشو، حالا ک دوسش داری، بهش فرصت بده ترک کنه، خودت هم کمکش کن از لحاظ روحی، براش دعا و نذری کن، بعد ترک مشاوره بره حتما، اگه تونست ترک کنه، سریع عروسی نکن، بعد یک سال عروسی کن، چون تا یکسال سالم موند خوبه، امکان برگشتش کمتر

عزیزانم اصلابه آدم معتاد اطمینان نکنید که ترک کرد برنمیگرده همه چرت…من زندگیم دارو ندارمو ریختم به پای عشقی که فکر میکردم همه چی …اشتباه کردم خیلی پشیمونم الان با دو تا بچه شب وروزم شده گریه نمیتونم بزارم برم خواهش میکنم هر کی بچه نداره بره خودشو اسیر نکنه

بی لیاقتیه شوهرتو ننداز گردن بقیه ک بگی به معتادا اعتماد نکنید،به ادم سالمش نمیشه اعتماد کرد اون بدبخت الان داغونه تو با این طرز فکرت صد درصد پدرشو دراوردی اونم برای خلاصی از شر شماها میکشه ک حداقل ساعتی اروم باشه.
همه انسانیم و همه خطا کار،وقتی ترک نکرده حتما شرایطو براش سخت و سختر کردی وگرنه کدوم معتادی راضیه ک معتاد باشه،خود شما ها هم حتما به چیزی اعتیاد دارید حتما ک نباید کشیدنی باشه.
بجای قضاوت و تند روی دنبال راه حل باشید

شما درست میگید ولی با یه ادم معتاد هم زندگی نکردید و نمیدونید آدم معتاد اگ معجزه شه برگرده و یا خودش اراده فوق العاده قوی داشته باشه اون خواهری که میگه بمونم یا برم اون نمیدونه بعد عروسی مشکلات خوا نا خواه بیشتر میش واحتمال برگشت به 90درصده با ادم معتاد هرجور از هر راهی بری نمیفهمه وکار خودشو میکنه

لعنت به تک تک افرادی ک اینجا کامنتای داغون گذاشتن من خودم مدت ۴ سال میکشیدم ، خواستم و ترک کردم و اصلا هم تمایلی به کشیدن ندارم دیگه ، یکم فکر کنین یکم انسان باشید ، خلا های روحیه ک ادمو به سمت این چیزا میبره ، شاید خود شما باعث این اتفاق بودی ک الان بچت داره خودشو از بین میبره ، و در ضمن اعتیاد به گل کاملا روحیه و اگر روح اون ادمو ترمیم کنی خودش میذاره کنار ، طرفو بردی کمپ؟؟؟؟ اشغال مگه هروئین میکشیده بردیش کمپ؟ فقط کافی بود ۲ ماه کمکش کنی ۲ ماه دوسش داشته باشی واقعا… متاسفم براتون هم وطنای بی فرهنگم

سلام تنها كامنت اميدواركننده ي اين صفحه.تبريك به اراده تون و الهي كه هيچ وقت ديگه بهش برنگردين.من يك سال و نيم پيش با اقايي اشنا شدم كه بهم نگفت اعتياد به ماري جوانا داره.فقط ميدوتستم سيگار ميكشه مقدارشو نميدونستم تا وقتي ديذم صبح ناشتا شب قبل خواب و چندين و چندبار در روز سيگار ميكشه.زود رنج بود و ميرفت تو خودش و نسبت به ناراختي من بي تفاوت ميشد ولي ميگفت اينجوري كه ميشم فكرنكن دوستت ندارم يكم زمان بده خوب ميشم و ميشد.وزن طبيعي داشت ولي بعد از شش ماه شروع به كاهش وزن كرد خيلي لاغر شد ظاهرش عوض شد مثل قبل به خودش نميرسيد ولي مرتب و منظم.خونه رو ميكرد عين دست گل.خوابش زياد بود يعني تاظهر ميخوابيد اگر سركار نميرفت..چندماه پيش پيش ديذم تو گوشيش به يكي پيام داده و مرتب ازش چيزي به اسم خاكه ميخره دونه اي ١٥٠ هزار تومن.بهش گفتم انكار كرد بعد گفت اين برگ ماري جواناست پنج ساله بخاطر فشار خونم ميكشم وابسته هم نيستم مقدارشم هميشه يه اندازه بوده.خيلي شكستم خيلي اذيت شدم چندروز بهد بهم گفت بمون كنار ميذارم انگيزم باش زمان بده بهم گفتم ميشينم ميبينمت.ولي هرروز وقتي ميبينمش از درون ميسوزم كه چرا باجوونيش همچين كرد روز و شب ندارم غمگين و افسرده شدم ولي به روش نميارم و نميذارم بفهمه غمگينم.برام حرف بزنيد من فقط به كمك ادمهايي كه اين مسير رو رفتن احتياج دارم

دمت گرم سینا.دمت گرم.من به خاطر یه رابطه اشتباه تو گل افتادم و بعدش دیدم تک تک آدما ترکم میکنند.شیش ماه به خودم پیچیدم.تنهای تنها.نه کمپ رفتم،نه با کسی حرف زدم.فقط گریه میکردم و فکر میکردم هر لحظه ممکنه دیوونه بشم واسه این وضعیت و تنهاییم.باور کنید مردم،معتادا رو کارای شما هم معتاد میکنه.فقط مواد نیست.مردم،آدمای بهتری از معتادا باشین و درکشون کنید.اگه بهتون اعتماد کنند به خدا ترک میکنند.

سلام سینامنم پسرم هم اسم شماس ومدتیه آلوده شده ومطمئنم از چیزایی رنج میبره که دوست نداره مابدونیم البته خودشم که پیش روانشناس رفته بوداین گفته بود اما دوباره برگشته ولی خیلی بهترازقبل شده وامیدوارخودش راهشوپیداکنه اگه شمابتونید به ماراهنمایی کنیدممنون میشم حتماتجربه شماازمابهتره

سلام من هم همسرم معتاده ما با هم دوست بودیم وقتی فهمیدم ازش جدا شدم ولی ترک کرد و برگشت به خانواده م هیچی نگفتم و بااهاش ازددواج کردم ولی تو دوران عقد فهمیدم متادون مصرف میکنه میگفت ترک میکنه البته الان پنج ساله در حال حاصر تریاک مصرف میکنه وهنوز هم داره ترک میکنه اولا خیلی ناراحت بودم ولی با جلسه نارانا اشنا شدم الان چندین ماهه میرم با جلسه اخلاقم بهتر شده بهتر کنار میام به قدری اروم شدم که همسرم خودش هم جلسه na رفت از خودش بیشتر خجالت میکشه حتی داره کاراش و درست میکنه بره کمپ
ما هیچکاری نمیتونیم انجام بدیم وقتی خودشون نخوان هنوز خانواده م نمیدونن منم از ناراحتی حرفامو به دوستام میگفتم که درک درستی نداشتن اما الان میدونم حرفام و به کی بگم تا کار و رفتار درست و پیدا کنم خداروشکر
پس زندگی کنید و بگذارید زندگی کنند

خیلی سخته زندگی کردن با یه معتاد خدااااااااااا😔😔

سلام دوستان نظرات همه رو خوندم ولي هیچکس بدبخت تر از من نیس.یه خانواده۸نفره هستیم.ك ۶تا از اعضای خانوادم اعتیاد دارن ب جز من خواهر بزرگترم همشون زندون رفتن و ترک کردن ولي باز همون اش همون کاسه من دیگه خسته شدم نمیدونم چیکارکنم روم نمیشه سرمو بالاکنم منم ب پای بقیه سوختم خیلي بخاطر خانوادم سختي کشیدم ب همشون التماس کردم ک بزارن کنار بخاطر منم ك شده ولي اهمیتي ندادن دلم میخاد خودمو بکشم راحت شم.نمیدونم چکارکنم حرفایه دلم زیاده ولي اینجا جایي واسه گفتن نیس کاش ی چیزي بود میدادم بهشون از مواد متنفرمیشدن😔😔

من چطوری میتونم برادر معتادم بفرستم کمپ خوب اون قبول نمیکنه میگه من خوبم سالمم!تن به کار نمیده عصبی وپرحرف فهاشی میکنه اذیت میکنه پدرومادرپیرمو

از دلایل اصلی اعتیاد افسردگی یا استرس یا درد مزمنه.وعلت برگشت معتاد معمولا استرس شدید یا افسردگیه بعد از ترکه که بلافاصله بعد از ترک فیزیکی باید درمان افسردگی و استرس شروع شه.هفت سال اعتیاد هرویین داشتم.ده سال ترکم.اصلا فکرشم دیگه به سراغم نمیاد.هنوز گاهی اذیت میشم.ولی هیچ وقت دیگه برنمیگردم.به صورت علمی بهشون توضیح بدید چه اتفاقی تو مغزشون رخ داده و استرس و افسردگیشون رو درمان کنید.هیچ معتادی تو مرحله انکار نمیتونه ترک کنه.باید بهش ثابت شه که معتاده.فشار هم بهشون نیارید چون ترک واقعا از مردن و زنده شدن زجرش بیشتره.و اینکه مشکلات فیزیکی بعد از ترک حداقل یکسال به صورت موج سینوسی وجود داره و طبق باور عوام سه روز یا یه هفته نیست.کسی که میخاد ترک کنه باید بدونه که حداقل یکسال باید با عوارض ترک دستو پنجه نرم کنه.ولی در کل باور خود شخص مهمه.چون من عضو هیچ انجمنی نبودم کمپ هم نرفتم.بیست روز متادون خوردم و خودم رو حبس کردم و مصرف تمام.امیدوارم همه از شر استرس و افسردگی خلاص بشن که منشا همه اعتیادهاست.در ضمن با نماز و روزه و دعا تا حالا کسی ترک نکرده.فقط اگاهی درست.در ضمن خودتون رو گول نزنید فقط صرفا واسه اینکه سایه شوهر بالاسرتون باشه با کسی که میدونید اعتیاد داره ازدواج نکنید.که بعدش انتقاد کنید و لعن و نفرین.سر سفره عقد باید فکرش رو میکردید.چون طرف معتاد بود و عقل نداشت ولی عقل شما سرجاش بود.کسانی که میترسن از شخص معتاد جدا شن دقیقا حس یه معتاد رو دارن که میخاد از مواد جدا شه با این تفاوت که معتاد تا حد مرگ عذاب میکشه.اون دوستمونم که گفته معتاد رو باید کشت کلا روح و روانشو در حدی نمیبینم که بخوام جوابشو بدم.سریعا باید به یه دکتر خوب مراجعه کنه.

سلام من ی برادر معتاد دارم۳۲سالشه اصلا تن به کار نمیده صبح تاشب میره تو زیرزمین میکشه بد اخلاق خیلی صحبت میکنه عصبی ی پدر مریض پیرم دارم همش به خاطر رفتار پدرم که این اینطوری شده بهش پول میده اونم میره مواد میخره بعد خداشاهده از شکم منو مادرم میزنه به این برادرم پول میده اونم بی کاره بی عار مواد میخره خواهش میکنم کمک کنید نمیدونم چی کار کنم اصلا اعتمادی ندارم میترسم دیگه خیلی وحشی برادرم

لعنت بر ادم های معتاد بیشرف از سر خوشی میرن پی مواد وگرنه این همه ادم نون شب ندارن بخورن از بی عریضه گی خدا صبر بده به خانواده اینا ترک بکن نیستن چرا از سرخوشی میرن معتاد میشن اگه ادم معتاد عقل داشت نمیکشین بعد طرف معتاد امده نوشته یکم فکر کنید تو اگه عقل داشتی طرفش نمیرفتی اگه اینطوری باشه تو این مملکت داغون همه معتاد میشدن

به نظر من خانم اصلا بهش اعتماد نکن اصلا ونامزدیت بهم بزن

من یه برادر معتاد دارم که گرد میکشه کار نمیکنه همیشه هر جور شده پول از بقیه میگیره خیلی هم حق به جانب حرف میزنه ارامشو از خانوادم گرفته دهها بار دادیمش کمپ ولی فایده نداشته نمیدونیم چکارش کنیم

من یک پسر معتاد دارم ولی بارفتن به جلسات به این اگاهی رسیدم که با مهربانی ودرک یک معتاد شایدبهتر به درمان جواب داده شود تابا نفرت

سلام دوستان, من سی سال سن دارم و یازده سال مواد مصرف کردم, الان چهار سال پاک شدم, اینو گفتم برای کسانی که فکر میکنن برای اعتیاد راه برگشتی نیست, برای همه دعا میکنم.

توروخدا دیگه هیچ وقت به مواد فکرنکن من بایه بچه گرفتار شوهرم هستم مواد مصرف میکنه الان که دارم بهت پاسخ میدم شوهرم کمپه ولی هیچ امیدی ندارم پاک بشه بخدا حتی نون شبم نداریم توبه خونه سرد کوچک بودن در وامکانات بچم از بیقراری و گرسنگی خواب نداره خواهش میکنم توفقط خودت تنها نیستی به بقيه هم فکر کن

سلام بنا نمیشه هرکی معتاد باید بکشیمش برا هر مشگل یه راه هست .معتاد یه بیماریه باید راه درمان بیماریو بهشون نشون بدیم . انجمن NA این پیام داده بخونید؟ روش فکر کنید؟ بعد جواب بدید ؟ در وجود همه ما یک من افسرده؛یک من عصبانی؛یک من شاد؛یک من مضطرب وجود دارد:کدام من پیروز می‌شود: کدام بیشتر تغذیه می شود

در وجود همه ما یک من افسرده. یک من عصبانی .یک من شاد .یک من مضطرب وجود دارد ؟کدام من پیروز می شود؟ کدام بیشتر تغذیه می شود؟ من یک معتاد بودم ترک کردم بعد از ترک بهترین جا برای یک معتاد سر درگوم انجمن معتادان گمنام یا جلسه NA

سلام دوستان همدردم فقت باید اراده کنی ترک کنی

منم شوهرم شیش ساله مصرف داره به خدا دیگه بریدم دوتا دختر دارم نه میتونم بمونم نه میتونم برم برای منم دعا کنین خدا هرگه مواد درست میکنه ذلیلش گنه

سلام من چند سال با این مشکل زندگی کردم واقعآ خیلی سخته شوهرم شیشه مصرف میکرد باخواست خودش بردیمش کمپ خداروشکر الان شش ماهه که پاک شده من خیلی بهش کمک کردم تو این مدت ان شاالله که موفق بشیم هم ما هم شما عزیزان

به نظرم هر کسی که اعتیاد داشته باشه در برابر آن مقاومت نکنید شاید بعضی ها از روی اینکه دیگران را عصبانی کنند و یا خودشون و لوس می کنند اقدام به اعتیاد می کنند برای معالجه اقدام کنید ولی زیاد حرص نخوردید مخصوصا” پدران با مسئولیت که خودشون و فدای این آشغالها نکنند چون با از بین رفتن پدر یا مادر با مسئولیت خانواده باعث فلج شدن خانواده و از بین رفتن آدمهای بی گناه در منزل می شوند . خلایق هر چی لایق

باعرض سلام خدمت همه هم دردام وخانواده هایی که بااین مشکل روبروشدن وواقعاموندن چیکارکنن،من یه جوان33ساله هستم که سابقه اعتیادبابدترین وخطرناک ترین مخدرهاروتجربه کردم،قبل ازهرچیزبه اون کس هایی که میگن معتادروبایدکشت،درست نمیشه یابعضی درجواب نوشتن جداشین یاولش کنیین اول بهتون حق میدم چون یک فردعادی هستین وبه وضوح مشخصه که هیچ درکی ازبیماری اعتیادندارین ومصرف موادمخدر روبابیماری اعتیادیکی میدونین.اماهرکدوم یه بحث جداگانست واینجانمیشه به راحتی توضیح داد.این طوربگم که شماداریدصورت مسئله روپاک میکنیدوطرزفکرونگرشتون به یک فردمعتادکاملااشتباهه.یک لحظه خودتونوبزارین جای مادری که جونش داره جلوچشماش پرپرمیشه.فقط هرچی میتونین درموردبیماری وکنترلش تحقیق وخیلی مطالعه کنین اگه درست درک کنین حتماتلاشتون برای کمک به یه( انسان)بی ثمرنمیمونه.واقعامشکلشوپیداکنین وباچیزی که ازبچگی دوسش داره وحتی خودش نمیدونه چیه جایگزینش کنین تاسرگرم بشه.ما در تنهایی محکوم به فناییم.به کمک تک تک افرادخانواده حتی افرادجامعه نیازداریم.انشاالاه همه مادرهای مهربون وفرشته به خواسته ته دلشون برسن.موفق باشید

خانم ها آقایان.به خدا نا امید نباشید.درسته ترک مواد مخدر سخته.ولی امکان پذیر هست.ما چندتا فامیل داشتیم اعتیاد شدیدی داشتن.وای ترک کردن.الان هم جز از سرمایه دار ترین آدمای شهرمونن.یکیشون که اصلا سر خواهر خودش رو برید و آتیش زد.ولی ترک کرده ۷ ساله باور کنید بهترین زندگی رو داره.با زن و بچش.فقد میخوام بگم امید داشته باشید

سر خواهرش رو بریده یه آدم کشته و الان بهترین زندگی رو داره ؟
ببخشید داری چرت میگی نه معتاد زندگی کردی و نه میدونی اعتیاد چی هست ادم معتاد یه بیمار روانی هم هست که خانواده شو رو عذاب میده و اونا رو هم نابود میکنه ادم معتاد غیر قابل تحمل مخصوص معتاد های شیشه

سلام میتونم ازتون ی سوالی بپرسم

سلام ده ساله که ازدواج کردم شوهرم از همون اول گاهی سیگار می کشید و تریاک کشیدنشو پنهان میکرد ولی رفتاراش و بد اخلاقیش عجیب بود کم کم فهمیدم که شیره میکشه من سالا اول تحمل میکردم و امید داشتم بزاره کنار ، اما هر سال قربون پارسال سالا اول میگفت از عید میزارم کنار بچه مون دنیا بیاد میزارم کنار بچه ها دو تا شدن هرچی بدتر شد الان دیگه میگه خودم خرجی خونه را دارم در میارم دوست دارم بکشم البته سر کار میره خرج خونه را هم خوب میده اما تحمل سه وعده کشیدنش برام خیلی سخته ساعتها میوفته وسط حال سه تا بالش و تشک مخصوصش زیر کمرش یه بالشی زیر سرش، از جاشم بلند نمیشه قیافش داره خراب میشه همش خودش لباساش ، خونه ، ماشین بوی دود میده بقیه اخلاقا بدشم بماند، دیگه تحملشو ندرم چه کنم کمکم کنید

سلام شوهر من ۵ سال اعتیاد داشت به تریاک و شیره والان یک ماهی هست که ترک کرده ولی هرچند شب یکبار به بهانه های مختلف مثل سردرد و دلپیچه مصرف میکندومن خیلی خسته شدم لطفا راهنمایی کنید

من بخاطر اعتیاد شوهرم روزی هزار بار آرزوی مرگ میکنم ..

سلام توروبخداکمکم کنید.نامزدم پنج ساله ب شیشه اعتیادداره ب کمپم راضی نمیشه.کلافه شدم کمکم کنید

من شوهرم ۸سالههروئین یا دوا مصرف میکنه بارها ترک کرده ولی باز مصرف کرده خودش میگه من بارها واسه مصرف گریه میکنم دست خودم نیست زورش زیاده تو مغزمه الانم کمپه من میخوام اگه راه کاری هست که از کمپ اومد کمک کنه نره سمت مواد ممنون میشم

سلام خدمت خواهران و برادران تو خونواده پدریم یکسره جنگ و دعوا داشتم خسته شده بودم که چیکارباید بکنم با خیلیها صحبت کردم بلاخره عمو و عمه گفتن برو ازدواج کن زندگی خودتو بکن من رفتم یک روز عاشق ی دختری شدم که نمیشناختم با خانواده رفتیم خواستگاری پدرومادرم راضی نبود ولی من مجبور بودم از خونه پدریم برم بخاطر جنگ ودعوایی که داشتم بلاخره ازدواج کردم پدر خانمم فوت کرده فقط ی مادر و یک دختر هستن قرار شد باهم زندگی کنیم بعد از یک ماه فهمیدم مادرخانمم قبلن مواد مصرف میکرده الان شربت متادون میخوره بعضی وقتا هم شیره تریاک مصرف میکرد خلاصه با خودم گفتم ولش مادرخانمم پیره قبلن سکته مغزی کرده خلاصه چند روززی باشه تو این دنیا یا نباشه زمانی که خانمم باردار شد توی ۹ماهگی فهمیدم خانمم هم مصرف میکنه خیلی ناجور شکست خوردم زمانی فهمیدم که خیلی دیره طلاق بگیرم از بس ناراحت و غمگین بودم هیچکاری نمیتونستم بکنم حتی نمیتونستم به پدرومادرم بگم چون بهم گفت خودت پیدا کردی برو زندگیتو بکن تا راهی بیمارستان شدم ناراحتی قلبی گرفتم توی ۲۳سالگی از شدت غصه خوردن مجبور شدم خودمم رفتم سراغ مواد تا حالم یکم بهتر شده والان از این وضعیت خسته شدم نه میتونم پولی جمع کنم تا یکم پول جمع میکنم خرج مواد میشه چون ۳نفر یعنی خودم وخانمم و مادر خانمم داریم مصرف میکنیم فقط تو خونه دخترم مصرف نمیکنه چون کوچیکه دیگه بریدم از این زندگی همشونم دوس دارم نمیتونم زندگیمو ول کنم یا طلاق بگیرم لطفا کمکم کنید دارم بدجوری غرق میشم بیشتر

سلام نمیدونم چطوری درد دل کنم و کمک بخوام ولی الان با تمام وجودم واسه همه خانواده های درگیر با بیماری اعتیاد ارزوی تموم شدن از این بلای خانمان سوز و دارم، مادرم یه ساله عین شمع آب شده ، برادر کوچیکم گرفتار شده ولی محافظه کاره نمیتونیم کمکش کنیم ،یبار ترک کرده ولی الان دوماهه انگار باز شروع کرده ، خیلی تلخه دیدن بعضی صحنه ها مثل آب شدن برادرم و مادرن

سلام من ۱۹ سالمه از وقتی بچه بودم یادمه بابام تریاک مصرف میکرد یه ۵،۶ سالی ترک کرد تا اینکه مادرم مریض شد و راهی بیمارستان شد پدر معتاد به هروئین شد مادرم فوت شد پدرم هنوز که هنوزه ترک نکرده الان هشت ساله ببشتر از هشتاد بار هم تو خونه هم تو کمپ ترک کرده ولی دوباره رفته سراغش چه خواستگارا و موقعیتای عالی داشتم فقط به خاطر پدرم از دستش دادم الانم دوباره رفته سراغش شدم مث زنای پنجاه ساله از بس غصه خوردم نمیدونم باید چی کار کنم

خدایاهرکسی که این راه راجلوکسی می گذاردنثلش برانداز

سلام من چهار ساله با شوهرم ازدواج کرذم تو تحقیقات کسی نگفت یکی دو ماه بعدش فهمیدم معتاده هر چی خواست ترم کنه و… ختی کنگره نتونست ی بار خانوادم فهمیدن و فقط گفتن طلاق که من برگشتم باهاش امیذ داشتم ترک کنه .بچه نداشتیم همش بچه را بهونه میکرد منم با این امید حامله شدم الان هفت ماه خاملم بد تر شده جرات کشتن بچع را تدارم با ی بچه چ جور برگرذم پیش خانوادم هزینه کمپ رفتنم ندارم یعنی خودما بد بخت کردم شب و روزم گریه ارزوی مرگ دارم خدا نمیرسونه .کل ایام هفته را ما با هم درگیریم روی برگست به خوته پدری ندارمکسی راهی روشی برا ترک سراغ نداره ممنون میشم

باسلام شوهرم 2ساله پاکه 2ماهه زندان بود ازاد شده الان چند روزه شبا خواب نداره همش با گوشی یا برق واهن گیر میده وقتی از سر کار میاد میره انباری خونه نمیاد خواستم چیکار کنم

سلام..من شاید دیگه هیچوقت به این پیج نیام ولی حرفامو بگم و برم…من اینو لمس کردم که باید فرد معتاد انگیزه داشته باشه برای ترک…اگه عشقته هنوزم عاشقش باش و بذار اینو حس کنه.ترس از دست دادن تو یقینا خیلی قویتر از تاثیر مواده…تغییر الگو زمانبره..شاید در طی یک سال ترک عزیز من،چندبار برگشت سراغ مواد ولی دوباره با خودش جنگید و ترک کرد..هربار که برگشت میدونستم شروع کرده ولی به روش نیاوردم تا براش طبیعی بشه گذاشتم با خودش بجنگه…و الان مدت زیادیه که ترک کرده و باشگاه بوکس میره…دوستای عزیزم شدنی هارو شما انجام بدید و نشدنی هارو بسپارید به خدا..ولی قبول کنید که خیلی از افراد هیچی درباره سبک زندگی و سبک رفتار با افراد مختلف رو نمیدونن..دعوا هیچی رو درست نمیکنه..فرد معتاد یه خشم درونی داره که نمیتونه به کسی بگه..با خودش مشکل داره نه با هیچ کس دیگه..کمکشون کنید..اونا خوب میشن..

دوستان عزیز اگر کسی صدای منو میشنوه و پیام منو میبینه بنده بعد از ده سال مصرف انواع و اقسام مواد مخدر ماندد هروئین و… هزاران بار اقدام به انواع روشهای ترک کردم مثل کمپ، گفتار درمانی، یابویی، سم زدایی ووو… سپس با کنگره۶۰ اشنا شدم و بعد یکسال سفر کردم با داروی شربت تریاک و کلاس های جهان بینی تونستم درمان بشم و به رهایی برسم برای درمان اعتیاد کنگره ۶۰ روی جسم و روان و جهان بینی کار میکنه یعنی هم شربت میدن و هم کلاس میزارن. ترک مال دوچرخه هستش فرض کنید یک شهر سالها بمباران شده حال میتوان سه روزه یا پنج روزه این شهرو درست کرد خیر نیاز به زمان داره که کنگره ۶۰ ده تا یازده ماه برای سفر در نظر گرفته و درمان بصورت تدریجی هستش با شربت تریاک بصورت پله های ۲۱ روزه کم کم مقدار مصرف را پایین می اورند از پشتبام نمیشه یکمرتبه پرید پایین باید از پله امد وقتی به شخص مصرف کننده میگید یهویی ترک کن مانند سقوط از یک اپارتمان هستش دوستان من با تمام ده سال مصرف مواد و تجربه ام تنها راه برای یک معتاد اول خواست خودش و سپس کنگره ۶۰ هستش وسلام.

سلام شوهرم این دو ساله مواد مصرف میکنه و دوبار هم فرستادیمش کمپ ولی تا یه هفته خوبه بعد دوباره شروع میکنه خودش هم میخواد ترک کنه ولی نمیتونه مشاوره هم براش گرفتیم ولی فایده نداره تو را به خدا کمک کنید

سلام شوهر من ۲سال مواد مصرف میکنه دو بار هم فرستادیمش کمپ فایده نداشت چند روز خانه بود بعد دوباره شروع کرد خودش هم میخواد ترک کنه ولی نمیتونه هفته ای خونه هست تا میره بیرون دوباره شروع میکنه تازه مشاور هم براش گرفتیم ولی هیچ فایده ای نداره تورا به خدا کمک کنید یه راهی رو برای ترکش بگید ممنون

خانم فردی که ترک میکنه رو نباید یک لحظه تنها بذار ی من همسرم دفعه سومشه که ترک میکنه الان ده ماه پاک حتی من سر کار نمیزارم بره تا یکم از سرش بره موقع ای هم که جایی کار دارم خونه مامانش میسپرم نه تنها بذار نه بهش فشار عصبی وارد کن باهش دوست باش و جلسه رو بره هر شب منم دوتا بچه کوچک دارم برا منم دعا کنید که دوباره بر نگرده

سلام هفت ساله دارم زندگی میکنم 25سالمه.شوهرم از مجردیش معتاد بود.توعقدفهمیدم ولی نزاشتم کسی بفهمه الان دوساله ترک کرده یروز مونده ب تولددوسالگیش لغزش کرده.زیر بارنمیره ک لغزش کرده…ی دختردوساله دارم…تومرز رفتنوموندن گیرکردم…اونایی ک تجربه دارن کمک کنن.خیلی سخته با ناامیدیوشکوتردیدوبی اعتمادی زندگی کردن..کمک کنین

سلام پدر من بیدرد مرفه و همه چی داره اما مدت زیادی است که شیشه مصرف میکنه و هر روز دعوا و…پیش میکنه که از خونه بره

من ۲ تا از برادر هم معتادن”شیشه و هروئین مصرف میکنن”هرکاری بگین براشون کردم ‘چند بار تو کمپ خاروندن اما بعدش دوباره مصرف کردن ”اعتیاد مجبور کرد دزدی کنن ‘افتادن ب زندان من با هزار بدبختی رفتم پول دادم رضایت گرفتم ”الان اومدن بیرون دوباره مصرف رو شروع کردن ” من یه دخترم و مادرم از دست اینا دغ کرد و پدرم هم خیلی پیره ”من موندم این وسط نمیدونم چیکار کنم
بخاطر اینا نمیتونم ازدواج کنم ”میگن برادرهاش معتاده ‘بخاطر این کسی نمیاد جلو”’ با اینکه خواستگار زیاد داشتم ”
خدا میدونه چقدر خستم کردن ‘همیشه یجوری ناراحتم میکنن”از خونه دزدی میکنن ”همه وسایل خونه رو بردن
من موندم و یه دنیا آه
تورو خدا بگین من چیکار کنم ”

واقعا با یه فرد معتاد زندگی کردن سخته
هر روز باید عذاب بکشی عذاب معتاد بجز خودش خانوادش رو داغون و نابود میکنه
معتاد شیشه رو که دیگه مغزش از بین رفته بجز اعتیاد بیمار روانی هم شده رو چه جوری میشه تحمل کرد
بعضی ها خیلی راحت نشستن و شعار میدن که با معتاد مدارا کنی و فلان فقط شعار میدن
باید با یک معتاد رندگی کنی بعدش میفهمی بدترین عذاب تو رندگیت چی هست ؟ وقتی که آرزوی مردن عزیزت که معتاد شده رو میکنی یعنی دیگه مرگ اون میتونه پایان دردهات باشه واقعا سخته…..

سلام و عرض ادب همه کسانی که اینجا در حال خواندن مطالب هستند به نوعی با موضوع اعتیاد در اعضا خانواده درگیر هستند چقدر خوب است که مطالب امیدوار کننده بسیار زیاد است و انسان با خواندن انها احساس توانمندی و اراده برای مبارزه با این بیماری می کند. تجربه من هم درباره اعتیاد برادرم این است که پس از 15 سال اعتیاد تصمیم گرفتم کنارش باشم محبت کنم بهش غرور و افتخار مردانگی اش را برگردانم. به همین جهت در کنار ارام ارام این کارها ورزش و خرید لوازم ورزشی و خرید کتابهای متعدد روانشناسی برای او و رفتن مداوم در مراسم های مذهبی مثل دعای کمیل حرم و توسل و ندبه مهدیه و نمازجمعه حرم مطهر امام رضا و رفتن کوه و خوش گذرانی های کوه و اموزش دیدن ساخت وسایل دستی با چوب و سنگ و خرید باغ و اباد کردن باغ با او و احترام ویژه به کلامش و او را مردانه وصف کردن و دمنوش های خوش مزه و دسرهای رنگارنگ درست کردن و راه اندازی مرکز کمک به یتیمان و بی بضاعتان و فعالیت در مراسم های اهل بیت و خلاصه هزار کار بطور ناخواسته ریختم روی سرش ارام ارام طی دو سال از اعتیاد ترک کرد و الحمدالله تا به امروز پس از 3 سال دیگر رو به اعتیاد نکرد انگار معجزه شده واقعا ناامید و در یاس بودم که این توسل عملی به اهل بیت و جلسات قران و ورزش و طبیعت انچنان برادرم را مشغول کرد که خداروشکر اعتیاد را کنار گذاشت. بهترین کار برای ترک ایجاد جایگزین های متعدد در حوزه های مختلف برای فرد بیمار است نه فقط بگوییم ترک کن ترک کن … در پناه امام زمان عج اراده فولادین داشته باشید اهل بیت کمک می کنند.

سلام افراد زیادی رو دیدم که هیچ امیدی بهشون نبوده اما به کمک همسر صبورشون ترک کردن ودیگه هیچ وقت دوباره برنگشتن به مواد خواهرهای گلم اونایی که بچه ندارن بچه دار نشن تا مشکل همسرشون حل بشه اونایی هم که بچه دارن به شوهرشون فرصتهای بیشتری بدن من نزدیکهای خودم بودن که هیچ امیدی بهشون نبود ترک کردن والان خودشون دارن اموزش ترک اعتیاد رو میدن

سلام نزدیک۲سال تنهاپسر۲۵ساله به موادمخدری چون شیشه و هروئین معتادشده واین واسه ی مادرخیلی دردناک ۳دوره یکماهه به کمپ فرستادم وچندین کلینیک روانشناسی والان واسه بارچهارم وقتی درحالت خماری شدیدبود به کمپ مجددا فرستادم واینبارقصددارم مدت بیشتری بمونه ارلحاظ اجتماعی موقعیت کاری خوبی دارم وحتی بعد۳روزکه به کمپ رفته بود به کمک خدمه کمپ جهت یک آزمون استخدامی به محل آزمون بردم تاانگیزه او به ترک بیشتر شود ولی خیلی نامیدم و پسرمهربون و باهوشی هم هست من بایدچیکارکنم واقعا درمونده شدم پدرش ازدواج مجدد کرده و بهش مثل یک مهره سوخته نگاه میکنه جالب ک پسرم همیشه ازمن طلبکارهست

سلام برادره من25سالشه و10ساله که اعتیاد به هرویین داره آبروی خودشو و مارو برده مادرم پیره پدرم که ندارم داروندارمونم یه خونه60متریه که150تومن پولشه اونم کمیته داد وگرنه این یه تیکه هم نبود
دیگه توان کارگردن نداره خونه نشسته فقط میکشه از دستش خسته شدیم راضی به مردنش هسیم
الان دیگه خیلی وقته وسایلای خونه مامانمو میبره دزدکی میفروشه خونه خالی شده توان مالیم نداریم که بهش چیزی بدیم
مادرمم مریضه بیماری کلیویه فشارخون داره تا یه چیزی میگه برادرم رو سرش داد میکشه
یدونه پسرم هس امیدمان فقط ب او بود اونم که زندگیش شده دوساتشو هرویین
کمپم زیاد بردیم ولی فایده نکرد بازم کشید
توروخدا راهنمایی کنید چیکار کنیم داداشم خوب شه هرروز تا اسمش میاد قلبم میلرزه ترس از مردنش دارم آخه جونی براش نمونده یه تیکه استخون شده
کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم شماره تماس09198447323

منم ۱۸ ساله که دارم با به فرد معتاد رندگی میکنم اولش از تریاک شروع کرده وبعد ازدواجمون هم کراک و شیشه و الانم هرویین منم به پسر ۱۰ ساله دادم هزار بار هم ترک کرده و فایده ای نداشته هر روز هم تو خونمون دعوا وجنگ هم خودم هم پسرم واقعا از این دعواها خسته شدیم واقعا دیگه طلاق میخوام سخته با معتاد جماعت زندگی کردن همش دنبال پیچوندن هستن ودنبال دروغ گفتن واقعا از خدا کمک میخوام که به همه خانوادهای معتادا کمک کنه به منم که واقعا به نقطه عجز رسیدم کمک کنه خیلی سخته خنده از صورتهامون رفته فقط غم وغصه شده زندگیامون خدایا چرا مگه ماها واقعا چ گناهی داشتیم که گیر همچین افرادی افتادیم بیایید هممون برای هم دعا کنیم واز خدا بخواهیم بهمون کمک کنه خدا واقعا عاجزیم از زندگی با معتادها کمکمون کن الهی امین 😭😭😭😭

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.