راهنمای استفاده از فول فکر

اختلالات شخصیتی و سایر مشکلات روانشناسی باعث می‌شوند که افراد جامعه نتوانند به اندازه‌ای که پتانسیل رشد و شکوفایی دارند، از توانایی‌های خود استفاده کنند. این مشکلات در جنبه‌های گوناگون زندگی افراد تاثیرگذار بوده و آن‌ها را از ادامه‌ی مسیر پیشرفت خود بازمی‌دارند و گاها نیز نتایج بسیار مخربی به بار می‌آورند. فول فکر در راستای حل این مشکل شکل گرفته و دسترسی به خدمات روانشناسی را برای همه آسان‌تر نموده است. شما می‌توانید به سادگی از طریق وب‌سایت یا اپ فول‌فکر به مشاوره با روانشناسان برتر این حوزه بپردازید.

راهنمای استفاده از وب‌سایت برای مشاوره

کاربرانی که به دنبال دریافت مشاوره‌های روانشناسی هستند، می‌توانند هم از طریق وب‌سایت و هم از طریق اپلیکیشن اقدام کنند. برای دریافت مشاوره از طریق وب‌سایت، می‌بایست وارد صفحه‌ی اصلی سایت شده و به منوی بالایی سایت مراجعه کنید.

راهنمای وب‌سایت فول‌فکر

شما می‌توانید با وارد کردن آدرس ایمیل روند ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

بدین ترتیب که در سطر اول آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنید. در سطر بعدی یک نام کاربری که قبلا توسط کاربران دیگر انتخاب نشده است را برمی‌گزینید و سپس در دو سطر آخر رمز عبور پیشنهادی خود را وارد می‌کنید.

سپس قوانین و شرایط را مطالعه کرده، در صورتی که با تمامی بندهای این قوانین موافق بودید، تیک مربوطه را علامت زده و روی دکمه‌ی ثبت‌نام کلیک کنید.

راهنمای وب‌سایت فول‌فکراگر آدرس ایمیل ندارید، می‌توانید از شماره تلفن همراه خود برای ثبت‌نام و ورود به سایت استفاده کنید.

راهنمای وب‌سایت فول‌فکراگر قبلا ثبت‌نام کرده باشید، می‌توانید از بخش ورود که در قسمت پایین تصویر مشاهده می‌کنید وارد اکانت خود شوید.

راهنمای وب‌سایت فول‌فکر

پس از ثبت‌نام ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد تا تائید هویت شما به درستی صورت گیرد. روی لینک ارسالی کلیک کنید تا بتوانید وارد سایت و بخش مشاوره‌ای شوید. اگر به جای ایمیل از شماره همراه استفاده کرده باشید، برای ورود به جای لینک یک کد به صورت پیامک ارسال خواهد شد که برای ورود باید آن را وارد کنید.

پس از تائید ایمیل می‌توانید وارد سایت شوید. برای این کار باید به قسمت ورود در منوی سایت مراجعه کنید.

ورود به وب‌سایت فول فکر

بعد از کلیک روی دکمه‌ی ورود به بخش زیر منتقل خواهید شد. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود می‌توانید وارد بخش مشاوره‌ای شوید. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید، روی لینک رمز عبور خود را فراموش کرده‌ام کلیک کنید تا لینک تغییر رمز عبور به ایمیل شما مجددا ارسال شود.

ورود به وب‌سایت فول فکر

هم‌چنین، شما می‌توانید به صورت ناشناس (بدون وارد کردن آدرس ایمیل و یا شماره تلفن همراه) وارد فول فکر شوید. در چنین شرایطی پس از یک ماه تمامی گفتگوهای شما با کارشناسان مربوطه از سیستم برای همیشه پاک خواهد شد.

برای گفتگوی ناشناس می‌توانید از بخش ورود و یا صفحه‌ی اصلی سایت استفاده کنید.

ورود ناشناس به فول فکر

فعالیت اصلی شما برای مشاوره، در این بخش آغاز خواهد شد. پس از این‌که وارد سایت شدید، می‌توانید لیست مشاوران را مشاهده کرده و برای گفتگو اقدام کنید.

در این لیست با دو دسته از مشاوران مواجه خواهید شد، دسته‌ی اول مشاورانی هستند که هم‌اکنون آنلاین بوده و آماده‌ی گفتگو با شما هستند و دسته‌ی دوم مشاورانی که هم‌اکنون آنلاین نیستند و شما باید براساس برنامه‌ی کاری آن‌ها در روزهای آتی زمانی را برای مشاوره رزرو کنید.

به هنگام انتخاب مشاور باید با دقت تخصص‌های آن‌ها را مورد توجه قرار دهید و مشاور مناسب برای مشکل خود را بیابید.

لیست مشاوران در فول فکر

اگر مشاور مورد نظر شما آنلاین باشد، می‌توانید گفتگو با وی را شروع کنید. برای این کار می‌بایست روی دکمه‌ی “شروع گفتگو” که با رنگ سبز نشان داده می‌شود، کلیک کنید. پس از کلیک وارد بخش پرداخت سیستم خواهید شد.

پرداخت برای مشاورهپس از کلیک بر روی دکمه‌ی “بلی” باید میزان پولی را که می‌خواهید به سیستم پرداخت کنید را تعیین نمایید.

در نهایت وارد قسمت پرداخت خواهید شد و می‌بایست اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید.

پرداخت برای مشاوره

پس از پرداخت می‌توانید وارد گفتگو با روانشناس آنلاین خود شوید.

اما در صورتی که روانشناس موردنظر شما آنلاین نباشد، می‌توانید از بخش رزرو جلسه‌ی آنلاین به برنامه‌ی کاری روانشناس مراجعه کنید و بهترین زمان برای مشاوره را از میان زمان‌های آزاد مشاور خود که به رنگ سبز مشخص شده است، انتخاب کنید و در زمان مقرر آنلاین شوید تا بتوانید مشاوره را آغاز کنید.

مشاوره روانشناسی

پس از انتخاب یکی از تایم‌های آزاد مشاور، با یک صفحه‌ی جدید مواجه خواهید شد که باید درخواست خود را برای مشاور مطرح کنید و در صورت تائید وی وارد مشاوره گردید.

درخواست مشاوره

پس از این مرحله، کار شما به اتمام رسیده است و باید منتظر زمان مقرر باشید و مکالمه را شروع کنید.

راهنمای استفاده از اپلیکیشن اندروید فول‌فکر برای مشاوره

علاوه بر وب‌سایت، شما می‌توانید از اپلیکیشن فول‌فکر که فعلا فقط برای اندروید  در دسترس هست، استفاده کنید. مراحل ورود به اپلیکیشن نیز دقیقا مشابه با وب‌سایت است، اما در ادامه به صورت گام به گام، ورود و شروع مشاوره را آموزش خواهیم داد.

پس از این‌ که اپلیکیشن فول فکر را از گوگل پلی یا به طور مستقیم از صفحه اصلی سایت دانلود و نصب کردید، وارد صفحه‌ای همانند صفحه‌ی زیر خواهید شد.

راهنمای استفاده از اپلیکیشن فول فکر

دقیقا مشابه با ثبت‌نام و ورود به وب‌سایت عمل خواهید کرد.

اگر اولین بار است که وارد اپلیکیشن می‌شوید، به بخش ثبت‌نام مراجعه کنید، اطلاعات ایمیل و یا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

ثبت نام در اپلیکیشن فول فکر

در این بخش می‌توانید با ایمیل و شماره تلفن همراه ثبت‌نام کنید و یا این‌که از ثبت‌نام ناشناس که در بخش قبلی به صورت کامل توضیح داده شد، استفاده کنید.

سپس به قسمت ورود مراجعه کرده و با ارائه‌ی نام کاربری و رمز خود وارد حساب کاربری خود شوید.

پس از ورود، در قسمت پایین اپلیکیشن ۵ زبانه مشاهده می‌کنید. اولین بخش آن به حساب مالی شما مرتبط است و میزان شارژ حساب شما را نشان می‌دهد. از این بخش می‌توانید برای افزایش اعتبار خود استفاده کنید.

حساب اپلیکیشن فول فکر

بخش دوم به گفتگوها مرتبط است. در این قسمت، شما شاهد تمامی سوابق مکالمات خود با مشاوران و کارشناسان خواهید بود.

مشاهده سابقه گفتگوها

در قسمت سوم که به مشاورین اختصاص دارد، شما می‌توانید لیست مشاوران را ببینید و همانند بخش وب‌سایت با آن‌ها وارد گفتگو شوید و یا زمان مناسبی را برای گفتگو رزرو کنید.

گفتگو با مشاوران

جهت رزرو زمان مناسب می‌بایست روی دکمه‌ی “رزرو جلسه‌ی آنلاین” که در کنار نام مشاور موردنظر خود که هم‌اکنون آنلاین نیست، قرار دارد، کلیک کرده و از بین زمان‌های موجود، یکی را انتخاب کنید و متن درخواست خود را ثبت کنید.

رزرو جلسه‌ی آنلاین با مشاور فول فکراگر مشاور موردنظر شما آنلاین باشد و اعتبار شما نیز برای گفتگو کافی باشد، می‌توانید وارد گفتگو با روانشناس شوید.

مشاوره با روانشناسان فول فکر

قسمت چهارم به بخش وبلاگ و مطالب آموزشی اختصاص دارد و قسمت پنجم به پشتیبانی و سوالات متداول و … اختصاص یافته است.

فول فکر

همان‌طور که دیدید، فول فکر دارای طراحی بسیار ساده و کاربر پسندی است و به سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. در غیر اینصورت، مشکل خود را از طریق کامنت به اشتراک بگذارید تا برطرف کنیم.