Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
خودارضایی مردان

خودارضایی مردان : 6 چیزی که در اینباره نمی‌دانید!

خودارضایی مردان متاسفانه یک امر رایج در جوامع است و مردان اغلب بر این عقیده‌اند که خودشان همه چیز را در این‌باره می‌دانند و هیچ ندانسته‌ای برای آن‌ها وجود ندارد. در این مطلب سعی می‌کنیم که 5 موردی را که در خودارضایی مردان به آن‌ها توجه نشده است را بیان کنیم.

 1.به نظر می‌رسد که همه‌ی ارگاسم‌ها باهم یکسان نیستند.

توبیاس، دانشیار دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه ایالتی جنوبی اسپرینگ‌فیلد بیان می‌کند که :

به نظر می‌رسد که همه‌ی ارگاسم‌ها باهم یکسان نیستند. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که رابطه‌ی جنسی طبیعی برای مردان از همه نظر دارای فواید بسیار است. از فواید این روابط می‌توان به تنظیم فشار خون، سلامت قلب و پروستات، درمان برخی دردها و غیره اشاره کرد. برخی افراد بر این عقیده‌اند که خودارضایی مردان نیز همین فواید را برای بدن دارد. حال چه تفاوتی بین خودارضایی مردان و رابطه‌ی جنسی طبیعی آن‌ها وجود دارد؟ هیچ دلیل واضح و کاملی در اینباره وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که بدن به دو شکل مختلف به این دو روش پاسخ می‌دهد. حتی مطالعات نشان داده است که ساختار مایع منی در این دو روش متفاوت است.

 

2.خودارضایی مردان خالی از ریسک نیست!

درست است که این کار خطر نسبتا کمی دارد. هیچکس تا بحال با اینکار با مشکلات چندان جدی‌ای مواجه نشده است. اما مانند برخی فعالیت‌های کم‌خطر دیگر هنوز هم برخی خطرات وجود دارد.

خودارضایی مکرر و یا خشونت‌آمیز می‌تواند موجب تحریک پوست بدن شده و یا بخش‌های مربوط به خون‌رسانی را دچار انسداد کنند. علاوه بر این وضعیت نادر اما وحشتناکی چون شکستگی آلت نیز وجود دارد. اکثر مردانی که این کار را به دفعات انجام می‌دهند ممکن است با مشکلات جدی‌ای در ناحیه‌ی آلت خود مواجه شوند.

3.خودارضایی‌ ممکن است طبیعی و عادی نباشد!

خودارضایی مردان معمولا هنگامی که از یک حدی فراتر می‌رود و دفعات آن بیشتر می‌شود، موجب نگرانی آن‌ها می‌شود. آن‌ها احساس می‌کنند که افزایش دفعات خودارضایی ممکن است تاثیر منفی‌ای بر روی سلامتی جسمی و روحی‌شان داشته باشد، در حالیکه مطالعات نشان داده‌اند که اینگونه نیست. در واقع خودارضایی ممکن است به واسطه‌ی واکنش به استرس و ترس های آشکار و پنهان ذهنی بروز کنند. بسیاری از افرادی که خودارضایی می‌کنند احساس گناه و عذاب وجدان بسیاری را متحمل می شوند. آنها تلاش می‌کنند یکباره اقدام به ترک خودارضایی کنند تا شاید از این احساس‌های گناه و شرم رهایی پیدا کنند. اما اغلب این گزاره صادق است که : رویکردهای رادیکال ممکن است به شکست های دشوار منتهی شوند. بنابراین وقتی که این افراد در ترک خودارضایی با شکست مواجه می شوند٬ حالا افزون بر احساس شرم و گناهی که داشتند٬ عزت نفس شان نیز خدشه‌دار شده است. احساس می‌کنند ناتوان هستند و در مقابل تمایلات به گمان آنها نامتعارف درونی‌شان٬ شکست خورده‌اند.

 

4. تاثیر خودارضایی بر زندگی مهم تر از نفس انجام آن است

امروزه اکثر متخصصان غربی و اروپایی توافق نظر دارند که خودارضایی امری طبیعی است که بواسطه‌ی نیاز طبیعی افراد انجام می‌شود اما همه‌ی آنها هم توافق نظر دارند که اگر میزان زمانی که شما صرف خودارضایی می‌کنید بیش از حدود ۵ ساعت در هفته و همچنین تعداد دفعات خودارضایی به طور متوسط بیش از ۳ بار در هفته است٬ ممکن است تشخیص اعتیاد جنسی به شما تعلق بگیرد.

اگر شما چندین بار در روز خودارضایی می‌کنید و یک زندگی طبیعی و سالم از لحاظ جسمی و روانی دارید، واقعا این اتفاق برای شما یک اتفاق بسیار نادر و تقریبا غیرممکن است! اما اگر به دفعات زیاد خودارضایی می‌کنید و به این دلیل از کارهای خود باز می‌مانید و یا رابطه‌ی جنسی طبیعی با همسر خود را از دست می‌دهید بهتر است که با یک روانشناس در اینباره صحبت کرده و از او مشورت بگیرید.

اگر در واقع این کار نیز همچون هر کار دیگری است که می‌توانند زندگی شما را مختل کنند و فرصت یک زندگی سالم و طبیعی را از شما بگیرند.

خودارضایی مردان
احتمال اعتیاد به خودارضایی مردان از درصد بالایی برخوردار است که زمان بسیاری را در طول زندگی از آن‌ها می‌گیرد.

 

5.خودارضایی خود را در ظاهر شما منعکس می‌کند.

یکی از جالب‌ترین چیزها درباره‌ی خودارضایی مردان این است که نشان می‌دهد چیزی در رابطه‌ی شما اشتباه است.

واقعیت این است که اکثر مردان با هر رابطه‌ای که دارند این کار را انجام می‌دهند و اغلب این کار را نه فقط برای لذت بلکه برای دور کردن استرس از خود، پاک کرد ذهن و رسیدن به نوعی آرامش انجام می‌دهند. این باور اشتباه به مرور تبدیل به یک عادت در آن‌ها شده و همچون سیگار کشیدن به آن اعتیاد پیدا می‌کنند، به گونه‌ای که خیال می‌کنند اضطراب و استرس و افسردگی خود را جز با این راه نمی‌توانند از بین ببرند.

در این شرایط صحبت با یک روانشناس به آن‌ها کمک خواهد کرد که دلایل اصلی این کار را در خود پیدا کنند و با مهارت‌های کنترل اضطراب که روانشناس به آن‌ها خواهد آموخت سعی خواهند داشت که دیگر برای فرار از درگیری‌های ذهنی به این کار پناه نیاورند.

 

   6. برخی مردان پس از ازدواج نیز خودارضایی میکنند

شاید برخی یا اغلب افراد جامعه دیدگاه همدلانه ای نسبت به خودارضایی پیش از ازدواج داشته باشند٬ اما اکثرا دیدگاه مثبتی نسبت به خودارضایی بعد از ازدواج ندارند. پژوهش ها نشان داده است که بسیاری از مردان پس از ازدواج نیز خودارضایی میکنند و همین امر سبب شد تا متخصصان فارغ از هرگونه پیش داوری میزان سلامت این رفتار را بررسی کنند. نتایج پژوهش ها حاکی از آن بود که به مانند خودارضایی پیش از ازدواج٬ خودارضایی پس از ازدواج نیز امری طبیعی و سالم است. امروزه پژوهشگران حوزه ی رفتار جنسی بر این عقیده هستند که خودارضایی مردان پس از ازدواج٬ به معنای رضایت بخش نبودن رابطه نیست همانطور که خوداراضایی مردان وقتی که در ارتباط عاطفی پیش از ازدواج قرار دارند نیز رفتاری طبیعی است. اما هم در ایران و هم در سایر کشورها٬ خانم ها وقتی که متوجه می شوند مردی که با او در رابطه عاطفی و یا ازدواج قرار دارند خودارضایی میکند٬ عموما دو نوع احساس یکسان را از خود بروز می‌دهند. عده‌ی بسیاری از آنها تصور می‌کنند که در زندگی زناشویی‌شان چیزی نقص دارد و حتما این نقص بر گردن آنهاست چرا که اگر مرد زندگی آنها چیزی کم و کسر نداشت٬ به خودارضایی تمایل پیدا نمی‌کرد. برخی دیگر نیز تصور می‌کنند که حتما مردی که خودارضایی می‌کند٬ دچار مشکل یا بیماری است. (مقاله مشکلات جنسی که نیاز به مراجعه به روانشناس دارند را مطالعه کنید.)

اینجا هم پژوهش‌های فراوان به کمک ما می‌آیند تا قضاوت روشن‌تری از چگونگی اتفاق‌ها داشته باشیم. تحقیق‌ها نشان داده‌اند که نه مردانی که خودارضایی میکنند از نظر سلامت جسمی٬ جنسی و روانی دچار بیماری و اختلال هستند و نه زن‌هایی که مردهایشان خودارضایی می‌کنند٬ جایی از مسیر رابطه را اشتباه رفته اند. خودارضایی برای مردان امکانی‌ست که آنها می‌توانند در فضای آزاد ذهنی خود٬ به فانتزی‌های ابراز نشده و یا خیالی خود نزدیک‌تر شوند و با خود خلوت کنند.

خودارضایی مردان : 6 چیزی که در اینباره نمی‌دانید!
4.2 (83.87%) 93 votes

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 814
دوست نداشتم: 581
میانگین امتیازات: 1.4

198 دیدگاه در “خودارضایی مردان : 6 چیزی که در اینباره نمی‌دانید!

چرا هیچی از فواید این کار نمیگین ? همش از نظرتون بده !

واقعا متاسفم برای اینهمه پارادوکس وتناقض درتجربیات شما،ووادادگیتان درمقابل غرب.هرچیزی سازنده ای داردوهرسازنده ای بیشترین آگاهی رابه آنچه که ساخته،واگرپیشرفته ترین وسایل دارای دفترچه راهنماهستند،چراانسان که پیچیده ترین مخلوق وباکرامت ترین مخلوق است دفترچه نداشته باشد؟چرانبایدببینیم سازنده ی انسان درباره ی اوچه نظری دارد؟تامجبوربشیم تجربیات صدمن یه غازبعضی به اصطلاح روان شناس نماراگوش دهیم که بادایره ی آماری کم وقیاس های غلط هرروزیک فرضیه(نه نظریه)رابه نام تحقیق علمی به خوردمون بدن وماهم درمقابلشون بنده ی محض باشیم؟چرااینهمه بازی باروح وروانمون بانام روانشناسی میکنندولی هیچ حرفی نمیزنیم؟البته بنده دست بوس روانشناسان واقعی هم هستم وازنظریاتشان استفاده میکنم.خدابزرگترین روانشناس عالم وقرآن زیباترین کتاب روانشناسی است.

چی میگی عامو … نیروی جنسی قدرتمندترین نیروی هر موجود زنده ایه… اصلا هر کاری که میکنی نهایتا واسه همونه… حتی همه امیدتون در زندگی … بداخلاقیها و خوش اخلاقیهاتون..ریشه اش همونجاست

چه قدر مزخرف میگی

زهرا مگه تو مردی که این مطالب برای مرداست میخونی

راست میگه من عوارضش رو تجربه کردم

به نظرم شما بهتر هست برای خودت متاسف باشی که همه چیز را ازدیدگاه متعصبانه نگاه می کنی چون دقیقا این یک غریزه هست مثل غذا خوردن و خوابیدن و اگر در حد نرمال صورت بگیرد هیچ مشکلی ندارد و حتی می تونه خیلی مواقع مشکلات را حل کند یکی از راهکارهایی که ایجاد می شود فرد این کار را تکرار نکند گرفتن استرس و اضطراب و احساس گناه هست و خود این مورد می تونه در کاهش این امر کمک کند . لطفا شما سعی کنید در حیطه تخصصی خودت راهکار بدهید و انسان ها را دچار سردرگمی ناشی از ندونستن هایتان نکنید .

جناب شما برو سایت های مذهبی رو نگا کن بعد بیا مقایسه کن ببین کدوم حرف ارام کننده و درست میزنه .
والا ما تو هر کدوم از سایت های مذهبی رفتیم اونقدر از عوارض خودارضایی گفتند که انگار ترکش نکنی خواهی مرد.
و اینو بهت بگم که هر کسی لیاقتشو نداره از خدا کمک بخواد

فقط تو سایت های مذهبی اینو نمی گن. این در همه جا رواج داره

در خصوص خود تحریکی صحبتی نمیکنم ولی در مورد متنی که به نظر خودتون کاملا باشکوه است در مورد نظر یکی از علمای مسلمان که ایرانی هم هست به نام حاج اقا دولابی در خصوص تحریکات جنسی مردان ایشون گفتند کاملا طبیعی است که مرد تحریک بشه و نسبت به ان توجه داشته باشه در غیر این صورت پس ادم با سیب زمینی فرق نمی کنه.خدا مگه به ادمی عقل نداده تا انسانهابرای رفع مشکلات راه های درستی را خودشون انتخاب کنند خداوند جراحی لیزیک چشم و یا جراحی پلاستیک رو به ما اموزش نداد تو قران عمل پیوند بدونه عوارض گفته نشده ولی خدا عقل داد و با این هدیه ی او انسان تونست پیچیدگی خودش و جهان و تمام کهکشان رو تا حدودی بشناسه و در داشتن زندگی بهتر تلاش کنه و همین تجربه های دیگر افراد باعث این شد که انتقال اطلاعات صورت بگیره پس چرا نقش استاد اخلاق رو ایفا کنیم و این جور نشون بدیم که این نوع احساسات رو هرگز تجربه نکردیم و دیگران هم در نادانی خود به سر می برند .وبا توجه به عقیده ی شما در خصوص بهترین روانشناس خداست هرگز این مقایسه رو نخواهم کرد البته که خداوند بر همه چیز اگاهی و تسلط دارد ولی انسان هارو هرگز از نظر فکر و ظاهر مثل هم نیافریده پس چگونه مردمی با تفاوت ها و ذهن های مستقل و سنین متفاوت برای رفع مشکلات از یک نسخه استفاده کنند و خدا برای همه انسان ها یک نوع دارو تجویز میکند به همین خاطر من خدا رو بسیار توانا تر از این می بینم و نظر شما رو که با تأسف خوردن به ناآگاهی و وادادگی به غرب بود رو بیشتر حالت تبلیغاتی می بینم و متوجه شدم خدای من با خدای تو فرق داره خدای تو و کتابش که هر اسمی روش گذاشتی تنها به بندگانش از 1400 سال پیش تا امروز توجه داشته و ارزش برخی اعمال رو از انسان بیشتر می دونه و انسان به خودی خود هیچ اهمیتی نداره و در جهان مانند بقیه ی موجودات می مونه و ناگهان انسانیت رو اموزش داده و به تمام دیگر مخلوقات و انسان ها قبل از 1400 سال هیچ کاری نداشته و هزاران سال و میلیون ها آدم بی هدف و در اوج نادانی بودند این نوع خدا کاملا خودش نیاز به روانشناس داره ولی خدای که من شناختم انسان رو برای سرگرمی نیافرید.از افریدن اولین انسان تا امروز با دادن اختیار و به کمک خود انسانها و هر شخص باعث ادامه ی نسل ما شده و تا کنون هم از روش های زندگی کردن در دنیا توسط مخلوقات خود راضی بوده با همه ی ضعف ها و اشتباهات ولی انسان در تمام زمان حضورش در زمین اصل کلی انسانیت رو حفظ کرده به همین خاطر حتی انسان های اولیه شیوه ی زنده بودن و ادامه دادن از نسل انسان رو می دونستن و کارهاشون هم اشتباه نبوده در غیر این صورت خداوند اجازه زندگی کردن رو دیگر به انسان نمی داد و به خاطر این همه بی فرمانی در هزاران سال ادمی رو به کل از صفحه ی روزگار بر می داشت.

خیلی روشنفکرانه بود . جامعه پیشرفت کرده

تحت تاثير قرار گرفتم ، ايمان آوردم ، قرآن بياريد

بله
این هم یه پا منبری سفت و سخت!

ببین عزیزم برادر یا خواهر دینی من
از اونجایی که شما این حرف رو میزنی باید بگم این فقط و فقط نظر شماست. بلکه ممکنه دیگران نظرات متفاوتی راجع به این مسأله داشته باشند و حتی بعد از ازدواج هم خودارضایی کنند و از این عمل هم در کنار عمل نزدیکی با همسرشان نیز لذت ببرند و یا حتی از همسرشان بخواهند برای او خودارضایی کند و هم چنین بالعکس زوجه آنها از شوهر خود بخواهد که اینکار را برای او انجام دهد و باید در این مورد به هم آزادی عمل بدهند و کسانی هم که برای رهایی از استرس و اضطراب اینکار را انجام میدهند اولا باید بدانند که کلماتی از قبیل استرس و اضطراب در عصر زندگی جدید بوجود آمده و عملا در گذشته هیچ یک از این علایم در افراد وجود نداشته و یا به مقدار کم برای افراد خاص از قبیل بازیگران و غیره که آنها هم ترس‌هایی غیر واقعی از قبیل قرار گرفتن در جلوی دوربین یا رفتن به پشت میکروفون برای سخنرانی بوده است و این افراد هم می بایستی افکاری از قبیل استرس و غیره را به شور و هیجان مبدل کنند و خلاصه به عنوان یک دانشجوی ترم آخر حقوق که اطلاعات چندانی درباره علم روانشناسی ندارم و فقط به واسطه گفتگو با دیگر دانشجویان رشته روانشناسی و مطالعه در سایت ها به این مباحث پی برده ام باید بگویم که باید افکارمان را تغییر دهیم و ضعیف النفس نباشیم.
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.(سهراب سپهری)
زمانی به پیشرفت میرسم که نگاهمان را به دنیا عوض کنیم.(انیشتین)
با تشکر از اینکه وقت با ارزشتان را برای خواندن این متن گذاشتید.

یه نگاه به زندگیت بنداز از کت وشلوار تا تیشرت یا شلوار لی ای که میپوشی همه از غرب اومده اون سیستمی که اینا رو باش نوشتی خاستگاهش غربه از ماشینت، بیمارستانی که توش به دنیا اومدی همه توسط همون غربیا ( به اصطلاح شما مذهبیون،کفار ) پا به دنیا گذاشته چی باید گفت به شما مذهبیون غرب گریز؟ مقصر تو نیستی مقصر ایدئولوژیک و آموزش اشتباهه. فقط اینو بدون غرب گریزی خیلی وحشتناک تر از غرب زدگیه. اون اقیون روانشناس غربی هم اگه حرفی بزنن با پشتوانه ی تحقیق و استدلال میزنن مثل شما پشت آموزه های دینی قایم نمیشن

میخوای با کلمات قلمبه سلمبه بگی سواد داری دوست عزیز خوب تو راست میگی برو از خدات بپرس چطور میخوای جوابشو بشنوی دوما ما هم مثل بقیه موجوداتیم یکم پیشرفته تر این ثابت شده و واقعی هست دوست گرامی شما دیدت باز نیست در دین غرق شدی و نمیخوای خرافات رو کنار بزاری امروزه علم حقیقتو نشون میده ثابت میکنه وقتی یه چیزی فواید داشته باشه خب در ژنتیک و بدن شخص بروز پیدا میکنه با بررسی های زیاد تایید میشه همونطوری که میگن فلفل ضد سرطان هست ولی برا کبد بده خب نکنه میخوای اینم از خدات بپرسی😂خدا تفکرو به ما داد که بتونیم رازهای دنیا رو کشف کنیم و گول این ملاهای الکی دینی رو نخوریم

بابا خدام گفته حق دارین تفکر کنین علم و فرضیه ها همه براساس تعقل و تجربه هستن و خدا هیچ وقت مانع این نشده که فکر نکنیم چرا فک میکنی همه روان شناسا اشتباه میکنن اینا کارشونو دارن میکنن نه با قران مخالف کردن نه با چیزی صرفا نتیجه ی فکرشونو گفتن

من از پونزده شونزده سالگی تا الانکه بیستو دو سالمه دارم خود ارضایی میکنم و تاثیراتشو الان حس میکنم واقعا تاثیرای بد داره رو بدن

اره خیلی بده
من الان ریزش مو دارم
یه جورایی هم فک میکنم چهرم خاکستری و بی روح شده
ضعف جسمانی هم هست

اگه ضرر نمی داشت اسلام حرامش نمی کرد و گناه کبیره

وجود این حس برای عذاب توسط خدا به انسان داده نشده و این مانند دیگر محبت ها خدا یکی از بهترین هدیه های اوست و این نوع هوس را برای افزایش گناه به انسان نداده مگه خدا با افریده های خودش دشمنی داره که راه برای گناه کردن انسان ها درست کنه و اگه انسان پیروز شد بهش جایزه بده اگر شخصی رو که در انجام این عمل ناتوان باشه رو ببینی اون وقت ارزش و اهمیت و هدف قرار دادن حس جنسی رو می فهمی کنترل در همه چیز خوبه در خشم در حس جنسی و زبان و خیلی چیز های دیگه ولی اعتیاد به هر چیزی خطاست و اسیب زننده.برای منع کردن یک کار که یکی از حس های اصلی و قوی انسان است راهکار هم نیاز دارد اسلام حرام کرده و تنها دو راه قابل اجرا به انسان میدهد یک صبر کن صبرکن و صبرکن و اگر نتوانستی حتی در سنین بسیار کم ازدواج کن به خاطر همین ازدواج دختران نه ساله با مردان دارای سن زیاد و یا پسران چهارده ساله در اون زمان فراوان بود و دوم برای فروکش کردن این احساس و انجام مداوم ان داشتن زنهای زیاد بود و اغاز به کار کلمه ی عقدهای مخفی و موقت که حتی طرفین مرد و زن می توانستند خود ان را انجام دهند و بعد از ان رابطه ی ان ها گناه محسوب نمی شد در دنیا راه های مختلفی برای داشتن زندگی اروم و کنترل و در عین حال تقویت این حس داده میشه که برای برخی مفید و برای برخی ممکن است مضر باشد خود من در خصوص راه های دین اسلام تمایلی به انجامش نداشتم و به خاطر عقیده و خلق و خوی شخصی خودم انجام این دو کار برام قابل قبول نبود و احساساتم با انجام این دو کار نمی خورد و از دوره ی درک وجود این حس و بعد شناخت ماهیت این حس و فهمیدن این که هوس جنسی مانند چاقو می مونه با این دلیل که با چاقو پزشک جون یک انسان و نجات می ده و همان چاقو در دست قاتل باعث مرگ یک انسان میشه و این حس هم اگر تنها برای لذت کوتاه و با فکر تحت فشار و بدونه برقراری احساسات درونی دیگر و اماده نبودن همه ی هواس های انسان و تحریک اجباری و سریع و نداشتن تمرکز ذهنی و هدف انجام نامشخص و تحریک فردی باشه یک کار بی فایده است که تنها شرایط داخلی بدن خود رو ناگهانی تحت شوک و واکنش قرار داده و این در صورت تکرار اسیب زننده خواهد بود.ولی در حال برقراری یک رابطه ی جنسی که در ان اهدافی دیگر هم مد نظر هست ایجاد یک رابطه ی محبت امیز و عاشقانه حس علاقه و داشتن ارامش در ان زمان حس همراه بودن و نداشتن اشفتگی ذهن و حتی از خود گذشتگی و توجه نکردن تنها به خود و اهمیت داشتن رابطه نتیجه ی مثبتی رو اشکار میکنه و فرد خودش رو پویاتر و از نظر روحی توانا و قدرتمند و شخصیت خاص خود می بیند و قویتر شدن عشق و دوستی طرفین و تخلیه ی تنش های ذهنی بعد برقراری این رابطه و یکی از زیبایی های دنیا که امکان داشتن یک فرزند و شکل جدیدی از زندگی رو تجربه کردن که قابل توصیف نیست رو از فواید رابطه ی قانونی جنسی و درک علت داشتن این تمایلها در انسان و دادن چنین ویژگی ارزشمند از جانب خداست.ولی به خاطر این که طبق نظر دینی خودتون گناه کبیره انجام ندید می تونید یکی از دو راه رو امتحان کنید حتی متونید احساس گناه نکنید و برای پاسخ به حس خودتون یک رابطه ی جنسی و از نظر اسلام شرعی داشته باشید با وجود عقد موقت که هر اندازه می تونید زمان رو انتخاب کنید و دیگه هم چیز اسلامی میشه

درود جناب فردوس
پایه فکری سالمی دارید

من با نظر کاملا منطقی شما موافقم

آفرین واقعا حرف نداشت، دامنه لغویت خیلی قویه و خیلی واسه من موثر بود، واقعا ممنونم

اگه کرانه پس خدا چرا بهت داده خوب نمی‌داد راحت

همه عالم میدونن که خود ارضایی ضرر های بسیار زیادی داره اگه شما هم به عقلتون رجوع میکردید حتما میفهمیدید.حتی اگه ضرر های خود ارضایی ذکر نشه برا شخص .خود طرف که اینکارو انجام میده تقریبا ضررهاش رو روی بدنش حس میکنه.
خواهش میکنم دقت کنید.ممنون

نه میشه گفت پر از ضرره و نه میشه گفت بی ضرره !
علی الصول از نظر اخلاقی کار زیاد درستی نیست ولی شاید از نظر فیزیولوژی و روانی نیاز مردان و پسران باشه
به هر حال نمیشه برای همه یه نسخه ی کلی پیچید ….. باید هر شخصی با مشورت با یک روانشناس یا مشاور تصمیم بگیره که این کارو انجام بده یانه

بهMt
فایده؟والا ما تو اون چند سال چیزی جز ضرر ندیدیم

آفرین واقعا عالی بود،خیلی استفاده کردیم

سلام من رضام من ازچهارده سالگی به این عمل عادت کردم یادم میاداوایل دوسه هفته یکباربودتااینکه کم کم شده روزی یه بار الان شونزده سال وهشت ماه مه فوقش پنج روزمیتونم خودمونگهدارم امروزم متاسفانه بعد از دو روز دو بار با هم انجام دادم میخوام به عزیزان بگم اینکارهیچ فایده ای نداره البته شایدفایده ای داشته باشه اما منوازخیلی چیزا عقب انداخت چون باهردفعه خودارضایی ما مقدار زیادی گلوکزوروی و پروتئین و… ازدست میدیم درنتیجه من خیلی لاغرم وخیلی قدکوتاه تواین سن واقعا چیز بدیه خیلی بد اگه برگردم عقب هیچوقت انجام نمیدمش ازتون خواهش میکنم اینکارو نکنین من دیگه خسته شدم از دست اینکار خیلی ازش متنفرم و واقعا ناراحتم اما تا امید هست زندگی باید کرد منم ازهمین امروز شروبه ترکش میکنم به امیدخدااینم بگم من بعنوان فردمذهبی اینارونگفتم تجربه شخصیه انجام ندیدعزیزان موفق باشید.

مطمئن باشید عوارضش، لاغری نیست…. من 100 کیلویم…… 30 ساله…… 😊

سلام خدمت روان شناس عزیز
۱۷سال سن دارم و از ۶سالگی خود ارضایی میکنم ایا میشود این عادت زشت را ترک کنم وبدنم بهتر وقوی تر بشه به طوری که بتونم تو کونکود بهترین رتبه و تو ورزشم قهرمان شم لطفا جواب بدید به خدا ذهنمم عالیه فیزیکممو در درسای تخصصیم ۲۰هستن چکار کنم ترک کنم😧

سلام رفیق تقریبا ما همه از این غلطا زیاد کردیم چون فشار جنسی به خصوص در سن شما بسیار بالا است و کوچکترین تحریکی ممکن است یک نوجوان و جوان را تحت فشارهای شدید قرار بده، تصاویر و فیلمهای پو-رن که دیگه جای خودش را دارد. ببین دوست عزیزم درسته که اگر کسی این کار رو بکنه لزوما نمیمیره ! ولی حتی تحقیقات غربیها هم نشان داده که استمناء دمای بدن را به صورت غیر طبیعی بالا می برد و به مغز شوک وارد می کند و صد البته اسپرم که مفت ساخته نمی شود از انرژی و مواد معدنی بدن من و شما استفاده می کند. خود محققان غربی توصیه می کنند که بیش از دو تا سه بار در هفته کسی استمناء نکند چون در نهایت به بدن آسیب می رساند چه برسد به اینکه کسی بخاد روزانه چند بار این کار را بکند. اما اینها همش قابل کنترل و قابل برگشت هست. جای هیچ نگرانی نیست. چند توصیه برادر بزرگترت به صورت زیر هست:

1- یه دلیلش واقعا استرس هست. میشه با کم کردن استرس این مشکل رو کم کرد. کارهایی که روحیه شما را شاد میکنه و بهتون آرامش میده باعث میشه که کمتر به این سمت وسوسه بشوید. از ورزش و موسیقی و اجتماعات سالم دوستان گرفته تا نماز و روزه و قرآن و راز و نیاز و …… خلاصه هر چی که روح شما را نوازش می کند و استرسها را دور میریزد به شما کمک خواهد کرد.

2- حالا آمدیم و تحریک شدیم. بالاخره آدمیزادیم خوب. ازدواج هم که نمی توانیم بکنیم. پیشنهاد یکی از اطبای سنتی استفاده از سرکه است. شما مقدار کافی سرکه طبیعی سیب را به آلت تناسلی خود و نواحی اطرافش بمالید. این یک راه حل اورژانسی است ! اگر به همچین چیزی دسترسی ندارید می توانید خوراکیهای با طبع سرد بخورید مانند لبنیات و ……… و از خلوت خود فرار کنید !!

3- اگر احساس می کنید راههای بالا هیچ جوری به شما کمک نکرده و روزانه و به دفعات دارید این کار را انجام می دهید و قادر به کنترلش نیستید حتما به یک روانپزشک متبحر مراجعه کنید. داروهایی هست که به شما کمک خواهد کرد که بتوانید راحتتر به جنگ این اعتیاد بروید.

برای اینکه ببینید ضرر داره یا نه باید از کسانی که اینکارو انجام دادن بپرسید یک نفرشونم نمیگه که من از این کار نفعی بردم من خودم ب شخصه ضرر های زیاد روحی جسمی دیدم مقالات علمی هم برای اثبات این ضررها هست

اگر مرد به دلایلی از زن خود دور است و در کشوری دیگر موقتا زندگی می کند و از طرفی نمی خواهد نه صیغه کند و نه خیانت تکلیف چیست ؟!
آیا بهترین درمان موقتی نیست خود ارضایی ؟
حداقل نه خیانت کردید و نه رن دوم گرفتید و وجدان هم راحته که به زن خود خیانت نکردید

واقعا کسانی که میگن حتی یک صدم خوبه و مفید متاسفم و منتظر جواب این حرفشون در روز قیامت هستم تا بفهمند چه قدر از بهره هوشی پایینی برخوردار بودند…..

جناب بهره هوشي بالا! خودارضايي شرف داره به خيانت و صيغه كه بنيان خانواده رو از هم ميپاشه

چه ربطی داره…شما اگه بهره هوشی بالایی داشتین اینو می دونستین که تو احکام الهی خود ارضایی در هیچ شرایطی توصیه نمیشه…و چیزی جز ضرر نداره…همانطور که پیامبر اسلام از بروز ضرر جلوگیری کرده است و فرموده:لا ضَرَرَ و لا ضِرارَ فی الاِسلام…آیا اگر به مغزتان رجوع کنید واقعا خود ارضایی حتی یک ضرر هم نداره؟؟!!!معلومه که داره…موفق باشین.

سلام دوستان
من کاری به نظر علما و روانشناسا ندارم
چیزی رو که خودم تجربه کردم رو می خوام بگم

خود ارضایی اگه در هفته یک بار فقط باشه مشکلی به وجود نمیاد
اما اگه هر روز باشه یه سری مشکلات پیش میاد

و اینم بگم که اگه یه نفر شروع به این کار کنه
کم کم تعداد دفعاتش بیشتر می شه و اعتیاد پیدا می کنه به این کار

تو خارج این همه خود ارضایی میکنن هیچی شون نمیشه

تو تو کجای خارج بودی که اینو میگی حداقل یکم تحقیق کن البته اگه انگلیسی بلد باشی حتی رابطه جنسی هم مشکلات روانی براشون داره چه برسه به خودارضایی زیاد.
هین پورن استارا فکر میکنید همه سالمن؟ یکیشون که الان اسمش خاطرم نیست بعد از اینکه ترک کده الان یه کمپ ترک اعتیاد راه انداخته که پورن استارا بتونن ترک کنن و اینکه همشون مریضن ودرمان بشن بیماریهای جنسی و میکروبی و انگلی که شما فقط ایدز رو ازش میشناسید و چند تا فیلم پورنمیبینید فکر میکنید اووو غربیا چه با فرهنگن اینو به عنوان یه لذت از زندگی میبینن نه به عنوان گناه. با اجازتون انا اینو میدونن و قبول دارن که گناه کارن. اینچیزا خارج از چارچوب خانواده خانواده رو نابودمیکنه.
قبلا خود خارجیا در مورد ضرر خود ارضایی مینوشتن ولی جدیدا به خاطر سیاستای دیگه مقاله هایی نوشتنکه میگن هیچ ضرری نداره.
درضمن خیلی از موضوعات علمی ثابت شده با تحقیقات بعدی رد میشن و خیلی از رد شده ها بازم ثابت میشن همیشه خطا به وجود میاد و انسان خیلی مونده تا یاد بگیره حیف که زود مغرور میشه.

کاره خوبی نیست .ولی لازمه طبیعی باشه ولی اگر امکان قانونی نبود . هفته یک بار را خدا می بخشد.

سلام
امیدوارم همیشه صاحب آرامش باشید،بنظر بنده کلا ادیان اگر چیزی رو حرام میکردند بخاطر این بود که بشر توان تجزیه وتحلیل اون فعل رو نداشت و با جهل خود گند موضوع رو در میاره،مثلا شراب چون عموما باعث سر مستی و آسیب میشد کلا حرام شد ولی امروزه با محدودیتها و قانونمند کردن استفاده از اون منطقی تر وشاید جاهایی سودمند باشه
در مورد خود ارضایی هم همینطور،عموما تبدیل به یک بیماری میشه مثل هر چیز دیگری(افراط)و میتونه بشدت به آلت و روح وحتی شریک جنسیت آسیب بزنه ،به همین دلیل ادیان حرامش کردن…
حتی اگر شما با شریک جنسیت متعادل رابطه نداشته باشی اونهم ضرر داره
در نهایت خود ارضایی هم در صورت رعایت اصول میتونه مضر نباشه که متاسفانه این اصول در یک درصدرعایت میشه

من معتقدم که حداقل هفته ای 1 بار ضرری نداشته و حتی لازمه اگر هم بخاین این کار رو ترک کنید روتون فشار میاد و اگه مشغول تحصیل باشین درساتون افت میکنه ولی باید تضمین کنید که از هفته ای 1 الا 2 بار بیشتر نشه

سلام اقا اینا همش حرفه از 15سالگی این کارو کردم الان 25سالمه باز میکنم شده روزی پنج یا شش بار انجام بدم باز هم میکنم بهتر از اینه شهوت بزنه بالا دختر مردم و بیچاره کنی

زمانی که استرس و اضطراب دارید اگر خودارضایی کنید بسیار مطلوب اس.هفته ای یک بار بد نیست ولی اگر تعدادش در روز به 3یا4 رسید کمر را نابود میکنه.

به نطر بنده غیر قابل اجتناب برای ما که امکان تخلیه نداریم

سلام من از ۱۳ سالگی تا حالا دارم این کارو انجام میدم ولی تونستم اون رو از هر روز به دو یا سه ماه یکبار برسونمودارم انشا الله کنار می زارم .بهتر برای کنار گذاشتن این کار اول از چیز های گرم (خوراکی هایی با طبع گرم )دوری کنید خیلی جواب میده

شوهر من الان داره این کارو انجام میده .برا من خیلی عذاب اوره ..من به رو خودم نمیارم اونم فکر میکگه من متوجه کارش نیستم .نمیدونم چطوری باهاش مطرحش کنم تا ترکش کنه .من نگرانه رابطه زناشوییمون هستم .😣

سلام منم 17 سالمه از 14 سالگی شروع ه این کار کردم به خودم قول دادم که ترکش کنم 2ماه پیش اقدام به ترک کردنش کردم ولی دوباره بعد از 2ماه دست به این کارزدم من از عوارضش خیلی میترسم نمیدونم چیکار کنم واقعا خیلی اتیش میگیرم که بعد از 2ماه ترک کردنش دوباره امروز دست به کار زدم میترسم دوباره عوارضش برگرده.

سلام،صنم جان رابطه جنسی تون رو بیشتر کن،شبا بیشتر بهش نزدیک شو،تو اونو به ارگاسم برسونی نزار با دستش یه هوو بیار جائ تو عزیزم

بهترین کار برای جلوگیری از این کار دوری کردن از چیزهای شهوت انگیز است مانند عکس ها و فیلم های جنسی… و ازدواج کردن به موقع که متاسفانه نه میشه به موقع ازدواج کرد و نه به راحتی میشه از سایت های جنسی دوری کرد مخصوصا افرادی که اندام حنس مخالف ندیده اند توی اینترنت و عکس ها دنبال دیدن این اندام جنسی هستن مخصوصا دختران و پسران نوجوان که از دیدن اندام جنس مخالف یا موافق لذت می برند…این کار اول احساس لذت می ده ولی اگر به این کار اعتیاد پیدا بشه دیگه نه لذتی داره وفقط و فقط میشه عادت و آدم را روانی می کنه و ترک اون هم خیلی دشواره مگه ازدواج کنه و کم کم با شریک جنسی که خواهد داشت این مشکل با رابطه جنسی با همسر برطرف میشه.

عزیزانی که ازنوجوانی خودارضایی کردیدین،حالاکه درسن جوانی هستین،مثل میانسالا میمونین،یاوضع ظاهریتون عوض شده،یاموی سرتون ریخته،شماها بهتره بگیم خودکشی کردین.خودارضایی درهفته میشه یکبار فوق فوقش دوبار.آدمی که روزانه هربارکه دختر همسایه روببینه بره خودشو ارضا کنه،الان بایدم پیربشه قربونت برم.هرچیزی ب اندازش لازمه.

فقط اینو میگم که متاسفم برای اونهایی که ازین کار دفاع میکنند و خودشونو به بیخیالی میزنند. بقران منم اوایل چن هفته یکبار اینکارو انجام میدادم اما کم کم تعدادش زیاد شد. باورکنید اینکارو نمیشه کنترل کرد.شما نمیتونید بگید من هفته ای یکبار اینکارو میکنم.چون به محض تحریک شدن دیگه نمیتونید متوقفش کنید و باید هرطور شده خودارضایی کنید. بخدا ادم معتاد میشه.اخه بعضیا میان میگن احساس گناه میکنی بخاطر اینه ضرر داره.اخه من که اصلا مذهبی نبودم چی؟؟ باورکنید ادم از کارو زندگی عقب میفته و به یه ادم بیخیال تبدیل میشی. من خودم جوری شده بودم به محض استرس واضطراب خودارضایی میکردم. یعنی خاک برسرم که اینقد بدبخت بودم و عقلم نمیرسید. وای که الان دارم این پیامو مینویسم چقدر حالم خوبه که این اعتیاد رو ترکش کردم. فقط اینم بگم برای کسانی که واقعا میخوان ترک کنند.اول اینکه چشم چرانی نکنندـ ذهنشون رو از افکار جنسی قدیمی پاک کنندـ ورزش سنگین انجام بدن مثل بدنسازی که انرژیشون تخلیه بشه ـ بعد چهل روز ببین چقدر حس وحالت خوب میشی ،دلت میخواد فقط بخندی و بیشتر عمر کنی. موفق باشید دوستای خوبم و امیدوارم اونایی که خوابند بیدار بشند.

سلام منم 17 سالمه از 14 سالگی شروع ه این کار کردم به خودم قول دادم که ترکش کنم 2ماه پیش اقدام به ترک کردنش کردم ولی دوباره بعد از 2ماه دست به این کارزدم من از عوارضش خیلی میترسم نمیدونم چیکار کنم واقعا خیلی اتیش میگیرم که بعد از 2ماه ترک کردنش دوباره امروز دست به کار زدم میترسم دوباره عوارضش برگرده.

از 15 سالگی خودارضایی میکنم و الان 40 سالم هست چیکار کنم که ترک کنم و این اعتیاد جنسی مرا رها کند خیلی تلاش کردم که این کارو نکنم
اما این عمل همیشه هست ،،،

سلام من ۱۵ سالم است بیش از ۱۰۰ بار خود ارضایی کردمه باید چکار کنم کی رشدم شروع میشه درحال ترکم ۵ روز خودارضایی نکردمه باید چند روز طول بکشه

توروخدا قبل ازدواج سعی کنیداین عادت زشتوترک کنیدمن شوهرم متاسفانه این عادت زشتوداره وخیلی اذیت میشم به روی خودم نیاوردم ولی کارم شده گریه وغصه برای یه زن خیلی سخته بفهمه شوهرش این کارومیکنه نمیدونم بهش چی بگم حتی گاهی به طلاق فکرمیکنم نمیدونم فقط خداکمک کنه همه جوونااین عادت زشتوبتونن بزارن کنار…

من دکتر رفتم گفت کمش طبیعیه..!!!!!…ولی اگر همین رو هم نمیخوای دارو هست که کمش کنه……

شوهر منم همین طور الهی خدا ورش داره تا از دستش راحت بشم البته اوایل اینکارو بیشتر میکرد الان کمتر شده

درود
به نظر بنده هر چیزی استفاده یا انجام بیش از حدش خوب نیست کاری با دین و مذهب و غرب و … ندارم
یکی بیاد بگه من این کار رو نکردم تا حالا یا کلا ترکش کردم نداربم غیر اینکه از روش دیگه تخلیه جنسی صورت بگیره،حالا هر مدل دیگه که همه میدونن قانونی و غیر قانونی
تمام سایت ها مطالب و … اومدن میگن فکر نکن بهش فلان کن و فلان نکن بهتر میشه کمکت میکنه ترک میکنی
ی بار شد روش درست انجام دادنش رو توضیح بدن یا مواردی که بعدش باید انجام داد
نمیگم چیز خوبی ی یا بد اما اندازه داره اینو گفتم برای سن های پایین که اطلاعات کافی ندارن
گزینه بعدی اینکه بعد از انجام دادن، به اینکه گناه داره و چمیدونم عذاب وجدان و…. اصلا فکر نکنید چون کمک نمیکنه هیچ تاثیر منفی رو ذهن آدم میزاره چون انجام شده پس فکر اضافی نکنید
قبل از شروع اینکه روش درست انجام دادن رو بگم
اینو بگم که فردی که طی چند مدت حالا بسته به شرایط زندگی و نوع تغذیه،فعالیت بدنی و ذهنی و … اصلا نتونه تحرکات جنسی شو تخلیه کنه یا براش اتفاق نیوفته خودش ی بیماری که بدتر از خود ارضایی، پس منی که شرایط ازدواج ندارم حالا میتونه مالی باشه جسمی باشه روحی باشه اصلا ی نفرم به جنس مخالف هیچ حسی ندارم(همجنسگرا) باید چه کنم(مثال بود در کل)،یا اصلا کسی که از همسرش دور هستش به علت های مختلف یا خیلی موارد شخصی دیگه چه روشی هست که بشه تخلیه شد(اصلا ی مردی که خیلی عاشق زنشه بعد ازدواجخود ارضایی رو اصلا انجام نداده و اتفاقی که میوفته اینه که زنش مریض میشه حالا نمیتونه ۲ ماه یا بیشتر به طور مثال رابطه برقرار کنه ) باید چگار کنه بره روش غیر اخلاقی رو انجام بده یا پیچ هاشو باز کنه برای ۲ ماه بزاره کمد
در کل نیاز بدنه اما درست و اندازه
حالا کسایی که خیلی زیاد انجام(اونایی که هر روز یا روزی چند بار که خیلی بده) میدن:
اول،دوم،سوم حتما به روانپزشک مراجعه کنید (افراد کم سن به خانواده اطلاع بدین نترسید نه کتک میخورید نه … به برادر بزرگتر یا پدر بگید تا برای درمان پا پیش بزارن)
چهارم طبق روش زندگی خودتون ،رفتار ،خلق و خو ،سلیقه و علاقه و … در کل هر چیزی که مربوط به روش زندگی خودتون میشه سعی کنید کمترش کنید
یکی میگه ورزش کنید یادتون میره و …،بابا شاید طرف ورزش دوست نداره نمیتونه اصلا
یکی میگه قرآن و … بخون سرگرم بشی شاید طرف اصلا مسلمون نیست اصلا دین نداره
یکی میگه به هر روشی سعی کن خودتو سرگرم کنی،خب کسی که صبح تا شب مثل من میره مغازه با لپ تاپ و کامپیوتر سرگرمه تو مغازه تا ۱۰ شب، دیگه ربات نیست تا فردا صبح ادامه بده پس مشکل اینا نیست
از نسخه اینو اون نمیشه نتیجه گرفت و ی نسخه برای میلیون ها نفر آدم مختلف نیست
جمله آخر اینکه قبل خود ارضایی تا لحظه اوجش لذت داره اینو نمیشه انکار کرد منم ۲۷ سالمه تجربه کردم ،اما بعد اون که تموم شد کار کار گذشته ذهن خودتونو به هیچ عنوان درگیر نکنید ای کاش نمیکردم گناه کردم حدا منو نمی بخشه و …
چون بیشتر به ذهنتون فشار میاد ی طرف نتیجه خود ارضای ی طرف هم خودتون
خیلی حرف زدم شرمنده،فقط تمام مطالب جهت اطلاع بود و من در این زمینه هیچ تخصصی ندارم شاید به بعضی ها کمک کنم اونم فقط ۱۰ درصد ۸۰ درصد روانپزشک و خودتون
هر چیزی اندازه داره حتی بهترین و مفید ترین کارها از ورزش و خوراکی مفید تا عبادت گرفته تا همین موضوع انداره داره
بازم منو ببخشید زیاده گویی کردم

واقعا 27سالته؟؟ عزیز من نمیدونم تو مسلمونی یا هر دین دیگه ای؟ ولی این رو بدون اینکار گناه کبیره هستش و حرامه. پس بیخودی حرف نزن و دفاع نکن از خودارضایی. اصلا روت میشه میایی دفاع میکنی. اخه مگه شهوت رو میتونی کنترل کنی. واقعابرای بعضیا متاسفم که میان و میگن نمیشه و نمیتونن.اخه مگه شما اراده ندارید. اخه شما شرایط ازدواجوندارید حتما باید برید خودتو ارضا کنی. بخدا نمیمیری داداش اگه تخلیه نشی. اخه همون اضطراب و استرس کار خود ارضایی که بعدا دوباره هی تکرارش میکنی و این میشه یه چرخه اعتیاد. واقعا نمیدونم دیگه چی بگم. داداش من مطمنم شما خودت حتما بوسیله فیلمهای پورنو خودتو ارضا میکنی.. خب حالا برو عواقب نگاه کردن این فیلمهارو ببین… فقط از خدا میخوام کمکت کنه این افکارتو تغییر بدی…همین

سلام …واقعا هیچ راهی واسه ترکش وجود نداره هیچ راهی مگر اینکه ازدواج کنی ولی همه که شرایط ازدواج ندارن که پس باید چیکار کرد؟بدن وقتی خودارضایی انجام ندید بعد از مدتی منی رو تو خواب تخلیه میکنه پس هیچ فرقی با خود ارضایی نداره ثانیا خوارضایی که حالت اعتیا نداره و زمانبندی شده است میتونه استرس و اضطاراب رو کنترل کنه.یه توصسه به افرادی که به این کار اعتیاد دارن اینه که بهش فکر نکید اصلا شاید مسخره باشه ولی تا روی چیزی زیاد فکر کنید همون سطح فکر و ارتعاش رو جذب خواهید کرد پس بهش فکر نکنید.

سلام…به اختصارعرض کنم که،. تاحالا کسی ازمدل فیزیکی خودارضایی توجه ونپرداختند.چراکه خیلی مهم است.نوعی خودارضایی استکه کمترازنزدیکی بافرددلخواهتان نیست.وآن نیازمبرم به تخیل قوی دارد.ودست راست یاچپ دراین امرهیچ نقشی ندارند…امیدوارم روانشناسان ومحققان واهل قلم نکته راگرفته وبه بقیه وعلی الخصوص جوانهابازبفرمایند…ویک نکته آخرکه ازنیروی س.ک. س غافل نمانید

آدم خودشو سرگرم کنه به چیزای دیگه کمتر این کارو میکنه ولی باز یه وقتایی خیلی فشار میاد به آدم

مممنونم که بانظراتتون خنده روبرلبان بنده جاری ساختین. فقط اینو میدونم آب بمونه گندیده میشه

سلام.شوهر منم هفته ای یکی دو بار این عمل زشت رو انجام میده اما موقعی که بهش میگم انکار میکنه قسم میخوره که این کارو نکرده تو رو خدا شما بگین که من چیکار کنم

خوب امروز میخایم از یه عادت بده دیگه هم رو نمایی کنیم و برای جلوگیری از این عادت بد انسانی راه کار بدیم….غذا خوردن….آب خوردن….خوابیدن و……….یکم واقع نگر باشید سکس نیاز روحی و جسمی هر مرد و زنه حالا هرکی بسته به طبعش توی سنین مختلف شروع میشه….خودتون ببینید جامعه رو مگه میشه ازدواج کرد ؟الان توی وضعیت من که ۲۶ سالمه و مجردم چه راهی میمونه؟خودارضایی یا اجاره شریک جنسی ؟کدومش درد سر و خطرش بالاس؟دیگه نگم که اون بنده خدا دختری که سنش داره میزسه به ۳۰ و با این حجم از غذاهای امروزی که با اضافه کردن این همه آت و آشغال های هورمونی آمپر شهوت ملت داره از کنترل خارج میشه چی میشه؟آقایون خانما چه بخایم چه نخایم این واقعیته شدیم ۸۵ ملیون گرسنگان جنسی راه حل چیه ؟الله و اعلم….

برای مردی 55 ساله که هقت سال از ترک همسرش می گذره و به هزار دلیل امکان برقرار کردم رابطه مجدد نداشته باشه، آیا خود ارضایی ماهی یکی دو بار هم مضر هست؟

نخیر نیست دوست عزیز، برعکس مفید هم هست. فکرتو قبل و بعدش مشغول نکن، مضر وجود نحس اونهایی هست که باعث شدن یک مرد ۵۵ ساله راهی برای رفع نیاز طبیعیش از طریق شریک جنسی نداشته باشه

خودارضایی اگرهم توسط برخی روانشناسان یا پزشکان طبیعی جلوه کنه واثرات مخرب فیزیکی نداشته باشه ولی عزت نفس و کرامت انسان رو ازش میگیره انسان نزد خودش بی حرمت میشه.البته بنده اظهار نظر نمیکنم بلکه تجربه خودم رو عرض میکنم‌.

من 20 سالمه و از سن 17 سالگی خود ارضایی میکردم اما الان 9 ماهه ترکش کردم و مشغول ورزش بدنسازیم و سخت تمرین میکنم وقتی خود ارضایی میکردم بدنم ضعیف میشد و اینو کااملا حس میکردم صدا دادن مفاصلم درد کردن ماهیچه ها خستگیه دائمی بد اخلاقی کم حوصلگی ضعف شدید نسبت به جنس مخالف …..دوستان فقط اراده میخواد بلند شید و خیلی جدی به خودتون بگید که دیگه تکرااارش نمیییکنم وقتی فکرتون سمتش رفت به صورت جدی به خودتون گوش زد کنید که حق ندارید انجامش بدید و بهتریین راه برای ترکش مشغول شدن به یک رشته ورزشیه چون انرژی بدنو خالی میکنه و شما اصلا فکرخود ارضایی به سرتون نمیخوره من الان به صورت کامل اون حس وحشتناک خود ارضایی که کلا ملکه ذهنم شده بودو خییلی راحت کنترل میکنم الان طوری شده که من به اون حس غلبه میکنم نه اون به من

سلام معین چ خبر ..
منم خود ارضایی دارم ولی نمیدونم چیکار کنم ..باید برم باشگاه تغذیه رو چطور افزایش بدم ک دوباره خوب شم .. چون خیلی لاغرم ..واشتا ندارم لطفن را کار بهم بدین

سلام من يك سالمه از يك ماهگي خودارضايي ميكردم😂😂😂😂😂😂😂

کسانی که میخوان این عمل کثیفو ترک کنند کتاب مشکلات جنسی جوانان از آیت ا… مکارم شیرازی رو بخونن این کتاب محشره. کسایی رو میشناسم که با این کتاب ترک کردن و به زندگی برگشتن. 💪👌

من ۳۷ سالمه از اول نوجوانی تا حالا فکر کنم ۱۰ بار میشه خودارضایی کرده باشم
امروز الکی الکی خواستم انجام بدم
اما حرفای شما رو شنیدم پشیمون شدم
خدایا به فریاد همه جوانها برس.

ما ده سال ازدواج کردیم وشوهرم اینکار و میکنه و انکار میکنه منم تصمیم دارم بهش خیانت کنم البته حقش

شوهر منم همین طور

ساحل خانم دفعات سکستون رو زیاد کن مثلآ هفته ای دو یا سه بار،تا نتونه دیگه به دستش زحمت بده،اگه به فکرش نباشی کور میشه یا از کمر میشه بدبخت خودت بهش لذت بده

ما ده سال ازدواج کردیم وشوهرم اینکار و میکنه و انکار میکنه منم تصمیم دارم بهش خیانت کنم البته حقش

باسلام. همانطور که میدانید عوارض خود ارضایی خیلی زیاد میباشد که یکی از آن ها زود انزلی است. و با زبان ساده تر همان بلوغ زود رس وقتی شما خودارضایی میکنید بدن شما آرام میشود. توری که اگر این عمل را انجام ندهید مانند این میباشد که یک شیع را گم کرده اید در اینجا باید یک موضوع مهم را برای شما عزیزانی که حاضر به ترک این عمل میباشد را عرض کنم.
وقتی شما تغدیه میکنید بدن شما هورمون های مهمی را برای بدن شما به وجود می آورد.و اگر شما خودارضایی کنید این هورمون های بدن از بین میرود.و این عوارض خود را در جاهای مختلف بدن بروز میدهد مانند: ضعیف شدن بدن. سیاهی رفتن چشم وسرگیجه. یا حتی کند شدن ذهن
راه های درمان: تا آنجایی که میتوانید. خود را نگه دارید و از فکر های منفی دوری کنید و خود را سرگرم بازی های رایانه ای یا ورزش ، کار و درس کنید. این عکمل تا ۲ الی ۳ یا شاید هم بیشتر ادامه دارد اما هر روز این عمل ضعیف تر وضعیف تر میشود توری که شما متوجه آن نمیشوید.
روش ۲: اگر موفق به ترک از روش ۱ نشدید این عمل را به بزرگ ترها بگویید م خود را به یک دکتر نشان دهید.
باتشکر

ببخشید اگه این لامصب رو ترکش کنیم میتونیم دوباره سلامتی داشته باشیم آخه من بعد از متوجه شدن ضرراتش خیلی نگران شدم

آقا یه سوال؟؟!! اگه مجرد باشیم سکس نداشته باشیم و خود ارضایی هم نکنیم مشکلی نداره؟ یعنی یجورایی اصلا ارضا نشیم جوابه این سوالو تو هیچ سایتی نتونستم پیدا کنم

سلام همه افرادی که انجام دادن ضررهاشو فهمیدن من زیاد اهل مذهب نیستم رابطه جنسی هم که اسلامم میگه مفیده اونیم که یار نداره دیگه سیب زمینیه برو یه یار پیدا کن حالشو ببر خیلیم گیر اسلامی یه صیغه بزار کنارش هم گناه نکردی وهم ضرر مشکل غیر قابل حلی نیست که اینقدر درگیرین برین حال زندگیو ببرین دنیا خیلی قشنگه اگه قشگ ببینین

به نظر من باید هرچه قدر که میتونین از افکار وگفت وگوهای درباره شهوت وعل الخصوص عکس وفیلم
تحریک کننده دوری کنید واگر شکست خوردید اشکالی نداره خدا میدونه که نمی تونید
ولی درکل میگم که سه چیز خیلی محرک اند عکس وفیلم و گفت وگو تحریک کننده ونگاه به ناموس مردم
ترک کردن خود ارضایی اراده اهنین میخواهد عمل میخواهد .فقط نخونین عمل هم کنید.

من بالای ۱۰ سال خود ارضایی میکنم واقعا حس بدی دارم اما جالبش اینجاست که دو روز این کار رو انجام نمیدم توپ توپ میشم پس بی ضررم نیست اما وقتایی که هرروز انجامش میدم داغون داغونم… دیدید یه مدت خود ارضایی نمیکنید یه چیزایی تو بدن آدم تکون میخوره راه میره اون چون مواد پروتئینی بدنت داره پر میشه اما ما با زیاد انجام دادن این کار نمیزاریم پر شه اونوقت میگیم لاغریم فلانیم

سلام . آیا خودارضایی ماهی یکبار اشکالی دارد؟

سلام.
از نظر پزشکی فقط وقتی ضرر داره که به افراط-در اسلام افراط در هر چیزی ممنوع است-کشیده شود.و یک امر کاملا طبیعی است مثل غذا خوردن،ادرار کردن و… . و خدا چیزی رو به انسان نمی دهد که کاملا و در هر حالی مضر باشد. هرچیزی که داده هم حلال و هم حرام می توان با آن انجام داد. مثلا غذا خوردن، آیا هیچ گاه نمی شود حرام انجامش داد؟؟.با دو یا سه یا… چیز حرام میشود یکی با خوردن حق کسی غذا خریداری شود، یکی دیگر در غذا خوردن افراط شودو… .
حالا میرسیم به حکم اسلامیش برای معتقدان به اسلام،
در قرآن آیه ای با مضمون حرمت این عمل نداریم و آیاتی که در سایت های مذهبی آوردن اشتباه از آن برداشت کردند در حالی که قرآن نگفته عورت خود را بر خود بپوشید!
چیزی که گناه کبیره است چطور در قرآن با نام یا اشاره از آن یاد نشده؟ در حالی که بقیه ی گناهان کبیره اشاره شده!
انجام سالم این عمل برای یک مسلمانِ معتقد باید بگونه ای باشد که احکام اسلام در آن عمل اعمال شود وگرنه شاید حکم حرام یابد.
در اسلام نگاه به فیلم و تصاویر مبتذل حرام است چون حکم عین را دارد-یعنی در آن زمان مثل این است که آن محتویات-هرگونه محتویاتی- داخل فیلم را انجام دهد-و دلیلش اینه که وقتی فیلمی سینمایی با محتوای خوب می بینیم رومون تأثیر داره حالا کم یا زیاد.
پس تصاویر مبتذل حرام است.
در مورد تحریک هم باید بگم باید طبیعی باشه وگرنه انسان را از اخلاق دور می کنه و حقوق یک زن پایمال میشه و به چشم ابزار نگاش کردی
طبیعی یعنی اینکه به دنبال تصاویر خانم یا هر تصویر محرکی نگردی.(منظورم جستجوی عمدیِ تصویر است.)
این یک عمل مطابق با اخلاق اسلامیست چون بر اساس عبارت قرآنی
(يغضوا ابصارهم و يحفظوا…)مطابقت دارد.
تحریک طبیعی: وقتی انسان احساس می کند یک زن وجود دارد به دلیل اینکه جنس مخالف است حتی اگر به او نگاه نکنید وجودش شما را تحریک می کند و در تحریک نقشی نداشتید و کاملا طبیعی خواهد بود.
امیدوارم به خاطر یک چیز طبیعی هرگز احساس گناه نکنید. و کسی حق ندارد-گاه با برداشت اشتباه از قرآن،گاه با جعل روایات-چیزی را بر کسی حرام کند.(قل من حرَّمَ زينت الله اخرج للعباده…).
احساس گناه شما به دلیل مذهبیون متعصبی است که می خواهند به احساسات جنسی جوان جهتی منفی بدهند،آنطور که می خواهند.
انسان یا باید قرآن و یا باید اثبات علمی و حتمی چیزی را قبول داشته باشد. به عنوان انسانی مذهبی در موقعی که قرآن چیزی راجع به چیزی نگفته باید به علم رجوع کرد و تا حد امکان اسلامی انجامش داد.
امیدوارم کمک کرده باشم.

فقط اراده میخواد. من از ۸ سالگی انجامش میدادم و الان ۱۷ سالمه و ۵ ماهه که ترک کردم. واقعا ترکش سخته ولی مونده به اراده ادم. اگه تحریک میشید سریع مشغول یه کار دیگه بشید مثلا برید بیرون یکم قدم بزنید تا از فکرتون بره. ادم بعد ترکش میفهمه که چقدر به خودش و ایندش خیانت کرده.

سلام دوستان من از ۱۴ سالگی خود ارضایی میکنم اولش نمیدونستم چیه فقط لزت داشت برام ..اول از همه معلما باید اطلاع رسانی کنند ..تا الان که ۱۸ سالمه عوارضش ریزش مو بوده

به نظر من اصلا نباید به غربی ها اعتماد کرد چون میدانید چه قدر از سایت های پورنو پول به جیب مزنند؟؟؟ اون سایت ها واقعا براشون پر سوده خب دیوانه هستن بیان نون خودشونو اجر کنن؟؟ با پول همه چی میشه خرید حتی علم رو خیلی راحت میتونن دانشمندانی رو با پول بخرن و بدش اونها خیلی از خود ارضایی تعریف کنن بگن خیلی خوبه بعد ما چون اونها رو قبول داریم بیایم حرف های اونارو رو تکرار کنیم و به خورد جامعه بدیم بهترین راه حرف زدن با کسایی هست که خودشون تجربه داشتن من خودم به خود ارضایی دچار بودم و میدونم چه بلای خانمان سوزی هست این برای من ثابت شده هست که خود ارضایی یعنی که درواغه خودت رو ارضا نمیکنی داری خودت رو بد بخت میکنی اونها هرگز از اثرات منفی خودارضایی نمیگن چون اگه بگن باید سایت های پورنو جمع بشه و این ضرر بسیاری هست برای اونها در ضمن اگر تحقیق کنید میبینید که سران شرکت های پورنو ۹۹درصد یهودی هستند یهودی هایی که فراماسونری از اونها شکل گرفته همون شیطان پرستی خودمون اونوقت می فهمید دست های پشت پرده دنیا کدومان

خیلی چرنده همه این اعتیاد ها و خودکشی ها و خیلی بدبختی های دیگه بخاطر همین کار قبیح و زشته پدر بنده الان معتاد به سیگار و تریاک و میگه که اگر توی جوانی هام این کارو ترک میکردم اعتماد به نفس پیدا میکردم و این بلا ها به سرم نمی اومد دوستانی که هنوز این کارو میکنید تصمیم با خودتونه ولی نصیحت برادرانه من اینه که زود تر ترک کنید و به زندگی پاک و سالم گذشته برگردید✊️

سلام، میخواستم به همه کسانی که دچار این مشکل هستند بگم این کار قابل درمان هست، روش درمان هم اینه که وقتی مایل به خود ارضایی هستید به خودتون بگید که به چه هدفی این کارو انجام میدم وآخرش هم اینکه در عرض 5ثانیه یه ذره آب منی میاد تموم میشه… خدا یارتون!

من 13سالم هرکاری می کنم نمی تونم این کارو ترک کنم

من ۱۷ سال سن دارم روزی چنبار اینکار زشتو انجام میدم حالم خرابشدع خداییش کسی اینکارو انجام نده هرکی انجام میده ترک کنه بخدا قسم من تجربه چنسالع دارم اینقدر ضرر بهم وارد شد
شاید اولش خیلی براتون خوشایند باشه ولع بعدش بع جایی میرسی مثل معتاد ها بی دلیل خود ارضایی میکنی هیچ حس خوبی مثل اول بهت دس نمیده و وقتی تموم شد جوری احساس افسردی و بیماری میکنی میخوای خودتو خلاص کنی تعثیرات جسمی عوارضش جسمیش بع کنار عوارض روحیش خیلی بده خیلی خیلیی من الانا نمیتونم فکر کنم ذهنم تاریک شده حافظم از دس رفته هیچی یادم نمیمونه دقیقا گیجم تو زندیگی خودم میخوام یع کاری کنم ذهنم یاریم نمیکنه از همه چی عقب موندم
همیشه خستم همیشع خیلی میخواستم ترک کنم ولی نشد نشد
هیچ سودی نداره هیچ سودی من مذهبی نیسم نمازم دیگه نمیخونم فقط یچیزی رو خوب فهمیدم هرکاری چیزی دین اسلام حرام کرده هرکی واردش شده هیچ خیری ندیده و بدبخت شده خیلی دلم میخواد برگردم بع زندیگم پاک بشم ولی امیدمو از دس دادم

من ۱۸ سالمه و از سن ۱۴ سالگی دارم این کار زشت رو انجام میدم اوایل ماهی یکی دو بار بعد شد هفته ای ۳ بار ولی الان تقریبا هر روز این کار کثیف رو انجام میدم بعضی وقت ها هم مثلا اگه ۵ روز این کار رو انجام نمیدم بعد ۵ روز ۳ بار روز ششم این کار رو انجام میدم و اینو بگم از وقتی این کار رو انجام میدم همه چیو تو زندگیم باختم و روز به روز همه چی برام بدتر از دیروز میشد این کار خیلی بی رحمه رو جسم و رو روان شما جاهایی مثل حافظه مخصوصا کوتاه مدت شما روی بافت های ماهیچه ای دست و پایه شما و از همه مهمتر اعتماد به نفس که عامل اصلی موفقیت بخصوص میان نوجوونا هست رو از ادم میگیره و به مرور شما تبدیل به یک ربات میشید این کا رو ترک کنید و از اول از همه میبینید زندگی خودتون بهتر میشه این کار شما رو گوشه نشین و منزوی هم میکنه و همچنان دور از شروع رابطه و مرد هارو از جنس مخالف فراری میکنه برا من که اینجوریه الان حتی به خوشگلترین دختر ها هیچ حسی ندارم و حتی نگاهم بهشون نمیکنم خلاصه سعی کنید این کار رو ترک کنید و تا وقتی این کار رو انجام میدید انتظار نداشته باشید که موفق بشید تو زندگی کم کم ترکش کنید ترک یهویی این کار نتیجه عکس داره برا منم دعا کنید که بتونم این کار رو ترک کنید فعلا با هفته ای ۳ بار شروع میکنم ممنونم از همه

من از 14 سالگی شروع کردم و الان ک 22 سالمه هنوزم اینکارو انجام میدم اما فقط هفته ای یک بار چون ب نظر من اگه یک هفته انجام نمیدم بدنم کسل میشه اینم بگم ک من با این وجود قهرمان کشتی هم هستم و هیچ مشکلی برام پیش نیومده دوستان اما مطمئن باشید زیادیش زرر داره و باعث میشه ک از نظر توانایی جسمیتونم کم میشه

از شما نوجوانها میخواهم کمکم کنید من از ۱۵ سالگی شروع کردم الان ۴۵ سالم چیکار کنم ترکش کنم تشکر از شما نو جوانان

سلام ميخواستم بگم که هرکس نظر مختلف داره ولی من میخام به اون کسانی که میگن 1بار در هفته اشکال نداره بگم که خیلی اشتباه میکنن چون خودارضایی مثل اعتیاد به مواد مخدر شاید اول هفته ای یک بار باشه اما بعدش هی زیاد و زیادتر میشه ونمیشه ترکش کرد وحتی از ترک مواد مخدر سختره

واینکه تنها راه ترک کردنش نماز و یاد خداست
پس از همین الان شروع کن

ممنونم شوهرم خود ارضایی میکرد

اگه دوست دارین خودارضایی کنید حتما بعدش شیر بر تازه بخورید….

با سلام خدمت دوستان عزیز و با احترام ب همه دوستان روشنفکر و متدین عزیز
اگر بخوایم از دیدگاه مذهبی بررسیش کنیم تو قران ک ب حساب دفترچه راهنمایه ماست حرفی ازش زده و اگرم زده شده بود خیلیا میگن قران حذفیات داره و جابجا شده ایه هاش ک یعنی ب قران هم نمیشه اطمینان کرد ک حالا ازین میگذریم اگه بخوایم ب احادیث نگا کنیم ک اون ها هم جعل شده ولی خداوند نعمت بزرگی رو در اختیار ما گذاشته ک اسمش عقل هست که در راه های سخت بهترین راهو. انتخاب کنیم طبق تحقیقاتی که یکی از مراکز امریکایی گرفته بود نشون میداد حدود 80 درصد امریکایی ها از سنین نوجوانی تا جوانی خودارضایی میکردند و میکنن
آیا این 80 درصد کورو کچل شدند؟ بنده نمیگم ضرر نداره بعله هر چیزی زیادش و اعتیادش ضرر داره حتی سکس ولی شما در شرایط موجود باید توسط عقلت بهترین تصمیمو بگیری وقتی نه شرایط ازدواج هست نه صیغه و اگر بری با یه دختر فقط برا سکس دوست بشی نابودش میکنی بهترین راه اینه ک کنترل شده این کارو انجام بدی و انتخابیه بین بد و بدتر
و اون هاییم ک فک میکنن روشون اثر منفی گزاشته
اولا کسایی ک فکر میکنن روشون اثر منفی گزاشته میان سرچ میکنن خیلیا هسن اینکارو انجام میدن و هیچ اتفاقی نیفتاده براشون
دوما بعضیا ازونجاییکه که این سایت های مذهبی هر درد و بلایی رو میندازن گردن این خودارضایی فک میکنن هر مشکلی دارن تقصیر خودارضایی هست ب نظر بنده باید جای یه پزشک برن و علت رو جویا بشن
و کلام اخر ک خداوند ب شما عقل داده پس ازش استفاده کنید برای انتخاب بهترین مسیر
با تشکر از نویسنده مطلب

این کار تخصیر ما مردها نیست بلکه تخصیر جامعه و …..
اگر ما هم یکم فرهنگ داشتیم مثل کشورهای غربی الان
ماهم میتوانستیم از خودارضایی استفاده درست کنیم

چرا کشورهای غربی هیچ وقت از خودارضایی گله نمکنن چون انها راه و روش استفادشو یاد گرفتن

اگه گناهه یا حرامه
خدا چرا این را به ما داده

من اتفاقاتی که برام افتاد رو میگم تاثیراتشو خلاصه (اسم واقعی نیست): 1.ریزش مو دارم تو 20 سالگی 2.صورتم خیلی سفید و زیبا بود ولی به مرور سبزه شد(جوری بودم تو فامیل خوشگل ترین بودم ولی الان….) 3.صورتم از زمانی که شروع کردم آدم گرمیی بودم و جوش میزد تا الان(رد جوشا برا همیشه رو صورتم موندن و موندن حسرت فقط) ….اینا چیزایی بود که واقعا اتفاق افتاد برام خود دانید وسلام !(ریزش مو چه شریک داشته باشید چه نداشته باشید سمت کارا جنسی برید اتفاق میفته بهتره اصن به فکر مسایل جنسی نباشید بالالخصوص با این وضعیت !)

من هر روز میزنم
خسته شدم متنفر شدم حالم از خودم بهم میخوره
بدنم مثله پیر مرد های ۸۰ ساله ضعیف و افتاده شده
زودرنج شدم عصبی شدم پرخشاگر شدم
غلظت خون گرفتم ضعف جسمانی گرفتم زودانزالی گرفتم بی حوصله شدم کاریو نمیتونم انجام بدم
زود خسته میشم و…….
همه اینارو گفتم والله قسم منی که هر روز میزنم و متنفرم ولی بازم انجام میدم میدونم چه غلطیه این کار
همه اینارو گفتم ولی بهتر از اینه که زن شوهر دار یا دختر مردمو بکوبی زمین

فقط برای گناه نکردن و انجام ندادن اینکارا
توسل واقعی به اهل بیت و علی الخصوص دعا
روزه خیلی مفیده و مفیده
هر کاری کردید فقط باید اعتماد به نفس و جربزه داشت برای ترک

خود ارضای بده ولی بهتره از دنبال ناموس مردم بودن.

من دچار این بیماری هستم

به نظرم اگر خودارضایی پاسخ هوای نفسانی نباشه بلکه پاسخ به نیاز باشه میتونه حتی مفید باشه

تشکر از همه اوناییکه شجاع هستن ومیگن با خود استمناع کرده اند یا میگن از تجاوز بهتره،کمش ضرر نداره ،از بچکی شروع کردن بهمشون خوشامد میگم ،اخرین وبهترین راهکار رو مراجعه به روانپزشک بدونن بازم دست مریزاد کسی نگفته که همه اینها یه انتخابه اگه بخوام میتونم هر جور بخوام تصمیم قاطع بگیرم یعنی به جد میتونم ترکش کنم ،ادامه بدم ،یا اصلا به پزشک مراجعه کنم ،صدرصد شما قادر هستید واراده تصمیم قطعی را دارید ،حتی میتوانید ازدواج کنید ،خواستن توانستن است همه شما قهرمان زندگیتان هستید همه شما بهترین روانشناس خودتان هستید لطفا بامن همنوا شوید یک تصمیم منطقی وقطعی نجات همه گمراهان است ،طالبی

از وقتی گوشی به دست ما رسید این قضیه بد تر شد. نمیگم قبلا کسی خود ارضایی نمی کرد. ولی قبلا مردم سنشون پایین بود کلی کار و سرگرمی داشتن تو سن بلوغ ولی الان این طور نیست

داداش این سالار ک هدف مدف حالیش نیست……..

انسان نیازهای دیگری بغیر از بقا و نیاز جنسی هم دارد از قبیل آزادی ، عشق ، قدرت ، تفریح
اگر شخصی را در قفسی قرار دهند و تمام نیاز های جنسی او را تامین کنند پس از مدتی با ارضای نیازهای جنسی او ، اولین کاری که انجام خواهد داد فرار از قفس خواهد بود

یه مشت به دیوار یکی توگوش در….نه روانشنسا درست میگن نه مذهبیا…مذهبیا اگه درس میگین برید ازدواج موقت واسه ما جوونا درست کنید ک فحشا مملکت برداشت هی نگید قتل نفس کنیم… که این خودش گناهه…روانشناسام ک دیگ کلا واسه هرکار غلطی و هر بن‌بستی تومسیر انسان توجیهات بی اساس میارن…اقای روانشناس خودت اگه مجرد بودی این کارو کرده بودی میفهمیدی ک بخاک سیاه میشونه ادمو

اقا من 38 سالمه مجرد هستم از 18 سالگی خود ارضایی کردم 20 ساله هر روز خود ارضایی میکنم یه اشکال هم برام پیش نیومده تا حالا هم قیافه خوبی دارم هم هیکل خوبی درضمن سیگار هم میکشم بدنسازی هم میکنم 110 کیلو هم وزنمه بابا وقتی تغذیه درست باشه هر روز هم خود ارضایی کنی ضرری نداره

اونایی که میگن گناهه یا مضرات داره یا فواید نداره
اول این که از نظر علمی هیچ دلیلی مبنی بر مضر بودن این کار نیست
دوم این که شما یه دلیل بیارید ثابت کنه که اثرات خودارضایی با رابطه‌جنسی فرق داره تنها چیزی که خودارضایی رو بد نشون میده اینه که ممکنه شخص مدت طولانی از وقتش رو صرف این کار کنه وقتش تلف شه
دوستی که معتقد هستید پروتئین بدنتون رو از دست دادید الان قدتون کوتاس! این اصلا هیچ ربطی نداره من سال‌هاست خودارضایی میکنم الان هم قدم کاملا استاندارد و بلند هست
لطفا مشکلات شخصی و ژنتکی خودتون رو به خودارضایی ربط ندید توی کشور های دیگه این‌همه این کار واسشون عادی هست که الان باید از ریزش مو همشون کچل بودنو از ضعف چشم همشون کور

منم ی رفیق داشتم خود ارضایی میکرد تو ۱۸ سالگی مرد. با ماشین تصادف کرد.
جمع کنید بابا کل علم جهان میگه انچنان فرقی با سکس نداره و هچ ضرری برای بدن نداره اما اینجا همه متخصص ان تز میدن. من خودم ده ساله دارم خود ارضایی میکنم و درسمم میخونم کار میکنم ورزش میکنم و هیچ مشکلی ندارم. در هر کاری افراط بشه ضرر میرسونه مثل آب خوردن. هفته ای دو سه بار خود ارضایی مشکلی نداره

این کار واقعان خیلی بده من خودم از ۱۳سالگی به این کار معتاد شدم الان دو هفته هست ترک کردم و میخوام کلان ترکش کنم

این همش چرت پرت بیشتر نیست این حرف رو باز یه دکتر چیزی بزنه میشه باور کرد نه آدم ها مثل طلبه و… که نه سوادی دارن و نه علمی…الان اکثرن دکتر دنیا به این نتیجه رسیدن که عملی طبیعی هست در انسان…

خود ارضایی آثار مخرب بعد از ازدواج خود را نشان میدهد . زنی هستم بسیار زیبا . اندامی مسحور کننده . دو رگه ی روس و ایرانی. متاسفانه خود ارضایی. شوهرم با وجود علاقه فراوان بر من . زندگی را تنفر انگیز برایم کرد. دو فرزند دارم اما خواهم هر چه سریعتر تمام کند . چون او را بسیار ضعف از نظر جنسی . و جسمی کرده . من اتفاقی کار او دیدم و خیلی از زندگیم سرد و تنفر آمیز گشتم .دنبال راه حل در سایتها و مشاوره ها بودم تا به خاطر دو بچه هایمان این زندگی را نجات دهم واقعا بد است و اسلام به مسلمان گفته خوب نیست واقعا حق با اسلام شماست من کم کم دارم خسته و منزجر شوم شما دوستان همسری ندارید بهتر است قبل از این مرحله تمامش کنید البته این در زنها هم است . اما من از دست خود ارض ایی همسرم ناراحتم برایم مشکل ایجاد کرده من را نسبت به همسرم عصبانی و غمگین کرده برای رابطه زن و شوهر بسیار دور کننده است

یه روز تمام روانشناسامیفهمن که یه با شم در تمام عمر نباید کرد وگرنه گناه کبیره نبود ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌……… سه بار در هفته 😔😔😯😯😲

خندم میگره کامنتارو میخونم ببینید راهی برای ترک کردن نیست نشده تا ب حال کسی بگه ک ترک کرده و دیگ خود ارضایی نکرده بهترین راه برای خودارضایی فقط تعادل‌و کنترله ینی بتونی جلو‌خودتو بگیری انجام بدی ولی نع اینکه فرداشم خودارضایی کنی کنترل کنی خودتو تا مثال ۲۰روزه دیگ خودارضایی اولین چیزیه ک انجام بدی ضرر داره انجامم ندی ضرر داره

ضرر خیلی داره من وقتی انجام میدادم تا دو هفته ای بدنم ضعیف میشد وحتی حالت غش هم بهم دست میداد بدن هر کسی یه طوریه یکی چشاش ضعیف میشه یکی مشگل داخلی میگیره در کل درمانش فقط فقط فقط نماز ترکش کنید با نماز هم زیبای صورتتون بر میگرده هم قوت بدنیتون بالا میره

سلام یک کتاب توی این زمینه نوشته شده پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید( یا حداقل یه سرچی کنید ببینید راجع بهش چی گفتن ) به نام ((فرمول رهایی)) واقعا کتاب دلنشینیه درسته که زیر نظر جمعی از روحانیون نوشته شده ولی نه سرد و بی روح و نه دستوری و حکمی و فقهی حتی توش یه سری شوخی های با حال هم داره . یا علی 🙂

حرفاتون واقعا خنده داره من هفته ای بیش از ده بار خودارضایی میکنم تازه بدنم قوی تر هم شده اصلا کمردرد نداشتم ورزشم هم به صورت حرفه ای میکنم واقعا رشد و قدرت بدنم هم بیشتر شده و فقط چهارده سالمه

سلام
ولا همش مزخرفه من از ۱پ۱۳ سالگی خود ارضایی میکردم الانم ۱۹ سالمه من به طور مرتب هر روز اینکاروو میکنم هیچم هم نشده 😉

سلام
من۲ سوال داشتم
۱=آیا خودارضایی فوایدی هم داره؟؟
۲=آیا اگه کاری نکنیم و همینطوری خودارضا شیم (مثلا در خواب)مضرات داره؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

همه اینایی که اینجا هستن تازه خودارضایی کردن😆😆😆😆

اخر من نفهمیدم خود ارضایی یعنی التت بیاد بالا ارضا شدی

سلام به دوستان و روانشناس های عزیز
خوبین من سوالاتی در مورد همین خصوص (خود ارضایی) دارم.
میخواستم ببینم خود ارضایی ضرر کمی به بدن میرسونه یا نه؟
اگه ترکش کنم آیا منی یا اسپرم هایی که کاهش یا ضعیف شدن میتونن دوباره مثل روز اول شه و بدنم سلامتی مورد نیاز بدست میاره؟
ممنون میشم از جوابتون

سلام و خسته نباشید. من در مورد خودارضایی
میخواستم بپرسم اگه کسی از سن 13 الا14 سالگی یا سن 18 سالگی خودارضایی کرده اب منی یا اسپرم از دست رفته تا چه زمانی دوباره بر میگرده 2 سال اگه خود ارضایی نکنه مثل روز اول میشه

خود ارضایی اگه عوارضی هم داشته باشه برای همه یکسان نیست مثلا یه نفر ممکنه در اثر خود ارضایی موهاش بریزه ولی یه نفر دیگه هیچ عارضه ای رو تجربه نکنه . بدن ها متفاوته

سلام …آیا خودارضایی باعث کوچک شدن بدن می شود؟

من ۱۹سالمه و هیچ وقت اینکارو نکردم و حتی نمیدونم چه جوری حتی بهش فکر میکنم حالم بد میشه تو رو خدا این کارو ترک کنی

ببینید من نه ازون خشک مقدسام نه ازون به اصطلاح روشنفکرا (که روشنفکر بودن رو توی رد عقاید و مسخره کردن دین میدونن). میخام بگم من خودم اینکارم.تقریبا 6 ساله.
منم اوایل خودمو گول میزدم و میگفتم که این کار ضرر نداره و نیاز طبیعیه.
ولی خب غذا خوردن هم نیاز طبیعی انسانه ما میتونیم روزی 7 وعده غذای ناسالم بخوریم یا میتونیم 3 وعده غذایی که برای رفع نیازمونرو بوخوریم.
خب اگر غذا خوب باشه ما سالم میمونیم و اگر غذایی رو بخوریم که در ظاهر هیچ فرقی با غذای خوب نداره ولی کلی اسید چرب و قند و…. داره ، سلامتی مون در طی زمان خیلی طولانی از بین میره.
همین قصه هم برای خودارضایی هست.
نیاز جنسی رو اگر با خودارضایی جواب بدی در دراز مدت میبینی که زندگیتو نابود میکنه.
انسان ها عادت میکنن و در عین حال تنوع تلب هستند. از تغییر خوششون نمیاد ولی از تنوع چرا.
شاید اولین باری که خودارضایی کردم نمیدونستم قراره سالها باهاش دست و پنجه نرم کنم.
سالها بی حالی و مریضی و انواع درد و مرض سراغم اومد اما قبول نمیکردم که آثار خودارضایی باشه تا اینکه برای چند ماه ترکش کردم و تغییر رو با تمام وجودم حس کردم.

اگر یه درصد میخای اینکارو ترک کنی شک نکن. ترکش کن. وابستگی چیز خوبی نیست. بهتر اینه که به این نیاز پاسخ ندی تا اینکه پاسخ بد بدی.

ببینید من نه ازون خشک مقدسام نه ازون به اصطلاح روشنفکرا (که روشنفکر بودن رو توی رد عقاید و مسخره کردن دین میدونن). میخام بگم من خودم اینکارم.تقریبا 6 ساله.
منم اوایل خودمو گول میزدم و میگفتم که این کار ضرر نداره و نیاز طبیعیه.
ولی خب غذا خوردن هم نیاز طبیعی انسانه ما میتونیم روزی 7 وعده غذای ناسالم بخوریم یا میتونیم 3 وعده غذایی که برای رفع نیازمونرو بوخوریم.
خب اگر غذا خوب باشه ما سالم میمونیم و اگر غذایی رو بخوریم که در ظاهر هیچ فرقی با غذای خوب نداره ولی کلی اسید چرب و قند و…. داره ، سلامتی مون در طی زمان خیلی طولانی از بین میره.
همین قصه هم برای خودارضایی هست.
نیاز جنسی رو اگر با خودارضایی جواب بدی در دراز مدت میبینی که زندگیتو نابود میکنه.
انسان ها عادت میکنن و در عین حال تنوع تلب هستند. از تغییر خوششون نمیاد ولی از تنوع چرا.
شاید اولین باری که خودارضایی کردم نمیدونستم قراره سالها باهاش دست و پنجه نرم کنم.

خود ارضایی اولاش خیلی لذت بخشه و هیچ ضرری نداره ولی بعد از مدتی(تقریبا یک سال مثلا)اثراتش رو نشون میده.
من اولین بار که خودارضایی کردم نمیدونستم اصلا این چه کاریه و به این که فایده داره یا ضرر هم فکر نکرده بودم.
ولی حالا بعد از 5 سال که خودارضایی کردم خیلی خوب میدونم که دکترا و متخصصای غربی اشتباه میکنن و اینکار خیلی هم ضرر داره حتی اگر ماهی یبار باشه.
من شنیدم که برای جبران هر قطره منی که خارج شده چهل قطره خون مصرف میشه.
اگر با خودارضایی اندازه یه قاشق چایخوری هم منی خارج بشه تقریبا انگار یک لیوان خون از دست دادین.
احساسش هم دقیقا مثل وقتیه که ازت خون میگیرن. یه ضعف خاصی داره.
خیلی ها میگن برای استرس خوبه و ریلکس میشی ولی در اصل برای افسرده شدن خوبه و ضعیف میشی.
کسایی که نظر میدید هر روز انجام میدم و ورزش هم میکنم و…..
انجام بده! چند سال دیگه خودتو میبینی که چقدر از نظر جسمی و روانی تحلیل رفتی.

تقریبن همه در مورد خود ارضایی و خوب یا بد بودنش حرف زدن ولی من کسی رو رو ندیدم در‌مورد مدل و نحوه خود ارضایی و ارتباط اون با فایده و ضررش حرف بزنه من خودم به شیش هفت سالی هست خود ارضایی می کنم الانم سنم ۱۷ ساله اوایل که میکردم اصن نمی دونستم چی‌هست و نمی دونستم که ممکنه ضرر داشته باشه واسه همین هیچ ضرری رو احساس نمی‌کردم چن سال بعد که فهمیدم چیه و چه ضرر هایی داره کمکم ضرراشو احساس میکردم احساس ضعف و خواب آلودگی و کمر درد و … و بعدش به شدت به فکر ترک کردن افتادم اما موفق نشدم تا اینکه به این فکر افتادم که دیدمو و روشمو تغییر بدم واسه همین اولن فرض کردم که خود ارضایی هیچ ضرری واسم نداره بعدشم سعی کردم درست تر خود ارضایی کنم یعنی بیشتر به سکس واقعی شبیه ش کنم و مدت زمانشو طولانی تر کنم و از خود ارضایی لذت ببرم و با خاسته خودم این کارو بکنم وقتی این کارارو کردم حجدیگه ضررایی که داشت واسم کاملن از بین رفت و حتی فایده هم داشت واسم و بعد خود ارضایی احساس ارامش و نشاط میکردم و بگم من اللان هفته ای تقریبن سه یا چهار بار خود ارضایی میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم درس هام هم خیلی خوبه و در حد رتبه های برتر کشوری هستم ورزش هم میکنم
خلاصه اینکه به نظرم ضررایی که بعضیا از خود ارضایی احساس میکنن واسه تلقین خودشونه اگه طرز فکر و روششونو تغییر بدن خیلی بهتر میشه

من روزانه ۳ بار خود ارضای میکنم نمیدونم چکار کنم

سلام وخسته نباشید اگه شد ضرر های این کار را هم بزارید ممنون از شما

تمام بدبختی ها و‌مشکلات ما‌ریشه اش جهل است..چه عده ای‌که یکسر زتدگیشون عقل ومنطقشون‌‌رو‌ گره زدن‌به قبول ندانستن و مذاهب و چه عده ای که شبهه علم را کعبه باور خودکرده اند .علم آنجا که به یقین رسیده بی تعصب آنرا اعلام کرده و انچه هنوز اطمینان از حاصل نشده را به همان شکل اعلام میکند‌….نه مانند دودسته دیگر که با تعصبی سخت برحماقت خود مهر ایمان و یقین زده اند ..

سلام به نظر بنده که دارم حدود 30سال این کار رو انجام میدم کار خوبی نیست چون که با این کار گذشته از فعل حرام بودنش باعث میشه شما روز به روز ضعیف تر بشید و در روابط اجتماعیتون دچار مشکل بشید . ولی اون افرادی که میگن که خدا با این عمل دعاهای شما رو نمیشنوه بس حتما خدا رو نشناختن که این حرف و میزنن .به نظر شما خدا در مهربانی کم از بدر و مادر ما هست که اگر بعضیها این فکر رو میکنن کافر هستند شما با این حرفتون به کرم خدا شبهه وارد کردید وای بر شما انسانها.

تو خودت ریشه جهلی هر کی بخواد ترک کنه میکنه ب حرفای تو هم نیازی نیست مردم انداختن تو تو بشکه قیر بعد میگی قیری نشو کی میشه ادم های مثل تو که ب شعورشون مینازن باید کرد که ادعای خوب بودن نکنینین

موافق‌ها و مخالف‌های عزیز!
نظر همه‌ی شما محترم!
ولی درست نیست نظر شخصی‌مان را به خدا و قرآن نسبت دهیم!
کجای قرآن کلامی راجع به تأیید یا ردّ این عمل هست؟
در ردّ زنا هست؛ در ردّ لواط هست؛ و بسیاری مطالب دیگر، با جزئیات کامل. اما در این مورد، فقط سکوت!
پس چه موافق باشیم، چه مخالف، حدّاقل از جانب خدا و قرآن، بدون هیچ اطّلاعی از متن مقدّس قرآن، نظر ندهیم!
اگر هم می‌فرمایند در حدیث هست، پس بفرمایند حدیث؛ نه خدا و قرآن!

بدترین کاری که یه نفر تو زندگیش میتونه به انجامش عادت کنه!تمام انرژیتونو میگیره و از درس و زندگی و ورزش و سلامتی میندازتتون
غیرت رو تو وجودتون از بین میبره باور کنین جو نمیدم میکنه اینکارو
حتی شرم و حیا رو از بین میبره
اعتماد به تفس و سرزندگی..
واقعا بدترین کاریه که یه نفر میتونه با خودش بکنه
از دیدگاه مذهبی هم که گناه کبیره است
کسی که این کامنتو میخونه و اینکارو نکرده تاحالا امیدوارم تا آخر عمرش هم حتی یکبار هم تجربه نکنه..
کسی که چند بار انجام داده اما هنوز عادتش نشده همین الان تصمیم جدی بگیره برای ترک
دیگه نمیدونم چی بگم
!just dont do it

دوستان عزیزی امید وارم در راهی ترک این کاری زشت موفق وپیروز باشین ، میدانم سخت است ولی اگر گامی تان را جدی تر بردارید مطمئن باشیدموفق خواهید شد این کار هیچ خوبیی ندارد پس سعی کنید با اخرین تلاشتان از جا بلند شید پس پیش به سویی اینده ای روشن یهوووووو تو بهشت می بینمیتون 😉

دوستان بنظرمن هرچیزی افراطش بده در هرچیزی افراط داشته باشیم ضرر و زیان هم بیشتر میشه هرچیزی به اندازش خوبه و بنظرمن این کار در هر حالت ضرر داره آدم وقتی فکر میکنه میبینه که وقتی اینکارو میکنه ساعتی که واسه این کار میزاره اگه بجاش این وقتو ساعتو تو چیزای خوب مثلا ورزش کتاب صرف میکرد موفق تر بود مثلا اگه بخوای این مدت زمانو ورزش کنی و دمبل بزنی و بدویی یا کتاب بخونی و مطالعه کنی کلی چیز یاد بگیری بهتر بود یا بخوای این کارو انجام بدیو سلامتی و زمان خودتو بخاطر یه کار چرت هدر بدی بهتر بود کدومش انتخاب با خود ادمه اگه آدم بخواد این کارو ترک کنه بنظرمن یهو نمیشه ترگ کنی بگی دیگه تموم دیگه نمیخوام نه مثلا 3در هفته بود هفته دیگه بکن 2بار بعد 3هفته بکن 1بار کم کم میبینی که دارع کم میشو دیگه میل به این کار نداری دوستانی هم که میگن نه نمیشه وقتی یه بار این کارو میکنم بازم میخواییم این بخاطر اینکه بع فیلم های پورنو زیاد نگاه میکنید فیلمهای پورنو علت اصلی این کار در نوجوانان و جوانان هست عده زیادی بحاطر این این کارو میکنن که وقتی یه فیلم و عکس میبینن خودشونو راحت به اون عکس و فیلم میبازن باید اراده داشته باشیم و به هرچیز چرتو مضخرفی تسلیم نشیم

سلام اقایون محترم اگر تلاش کنید واقعا میشه منم معتاد به اینترنت بودم خواهرم ترکم داد شماهم به این کار معتاد شدید میدونید یکدفعه ترکش نکنید اول کمش کنید‌ بعد ترکش کنید اگر یه دفعه ولش کنید دوباره میرید سراغش من که زیاد ازاین چیزاسردر نمیارم اما درست ترین کار همینه بعدش که کاملا ترکش کردید توبه کنید

سلام اقایون محترم شمامعتاد شدید منم قبلا به اینترنت معتاد بودم خواهرم ترکم داد شما هم اگر تلاش کنید میتونید فقط اول باید کمش کنید بعد دیگه انجام ندید من زیاد از این چیزا سردرنمیارم اما براساس اطلاعات خودم این چیزارو گفتم انشاالله موفق باشید

با سلام دوستای گلم
من هم میزنم اوایل زیاد میزدم( روزی ۲ بار) ولی الان رسوندم به ماهی ۱ بار ولی دارم بازم کمش میکنم اگه واقعا قصد ترک دارید فقط سعی کنید که فشار اومد بهتون برید تو جمع افراد ( خانواده یا بیرون) اگه شب بود نشد با گروه باشید به تعویق بیندازید مثلا بگید فردا انجام میدم که زمان بر باشه و فکر های منفی نکنید که بتونید نم نم فاصله بندازید برای ترک کردنش و الان واسه من جواب داده شما هم امتحان کنید ضرر نداره اگر اراده داشته باشی میشه حداقل کمترش کرد

خود ارضایی واقعا مضر است. ورزش کنید و بە پورن نگاە نکنید.

تنها عکس یا فیلم پورن نیست همین بی حجابها که تحریک کننده لباس میپوشند خودش کافیه یعنی نمیشه به کل چشمتو ببندی بری بازار خدا لعنتشون کنه که نیروی اصلی شیطانند

باشه ما دیگه خود ارضایی نمیکنیم.ولی باید این مواد مضر و منی رو از بدن خارج کنیم یا نه?اون هم یه راه داره که با یک دختر هم سن و سالت رابطه جنسی برقرار کنی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع مشاوره آنلاین