Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
خلاقیت در کودکان

رزرو وقت مشاوره حضوری

خلاقیت در کودکان

خلاقیت در کودکان

برای اینکه خلاقیت در کودکان را ایجاد کنیم راه های زیادی وجود دارد. برای هر کودکی می توان از ابزارهای زیادی استفاده کرد خیلی سر گرم کردن کودکان ساده است به شرط اینکه هر خانواده ای شناخت درستی از کودک خود داشته باشد. اینکه والدین بدانند که کودکشان به چه چیزهایی علاقه نشان می دهد و به چه سمتی گرایش دارند در ایجاد خلاقیت در کودکان تاثیر بسزایی دارد. والدین باید به کودکان خود فرصت این را بدهند که با کارهایی که انجام می دهد در ایجاد خلاقیت کوشا باشد.

کودکان علاقه زیادی به نقاشی کشیدن در جاهایی غیر از دفتر و قسمت هایی که برایشان مشخص شده است را دارند برای همین گاهی مشاهده می شود که کودک بر روی دیوار خط خطی یا نقاشی هدفداری کشیده است. بسیاری از والدین از این کار کودک عصبانی می شوند و برخورد خوبی با کودک ندارند اما نباید با کودک در این زمینه برخورد بدی داشت کودکان فقط می خواهند که خودشان را به دیگران نشان بدهند و از هر طریقی این کار را می کنند. بهترین راه برای اینکه از این روش خلاقیت در کودکان ایجاد شود چسباندن برگه های سفید به دیوار اتاق و سالن است تا کودک هر زمان که خواست بر روی آن نقاشی بکشد. این کار باعث ایجاد خلاقیت در کودکان در درصد بالایی می شود.

کودکان به بازی کردن علاقه زیادی دارند و از طریق همین بازی کردن خواسته های خودشان را نشان می دهند چه زمانی که ناراحت هستند و چه زمانی که خوشحال هستند در بازی آن را نشان می دهند پس چه بهتر ست که والدین کودکان را در این زمینه هدایت کنند و با آنها بازی کنند برای مثال اگر می خواهند که مفهوم بهداشت را به کودکان خود آموزش دهند یک نمایش درست کنند با کمک هم از کودک بخواهیم که نمایش را ادامه بدهد.

خمیر بازی و گل بازی تاثیر زیادی در ایجاد خلاقیت در کودکان دارد. فشردن گل و خمیر به کودک احساس خوبی می دهد در نتیجه سعی در خلق آثاری از خود می کنند مثل ساختن یک اژدها به یک شکل دیگر و نکته ای که نباید فراموش کرد تو ذوق زدن کودک هست بلکه باید کاملا او را تشویق کرد تا کارهای تازه تری درست کنند. اینکه کودکان آثاری خلق کنند بسیار در خلاقیت آنها تاثیر می گذارد.

با کودکتان آشپزی کنید و در کار های خانه او را هم مشارکت بدید و پدر خانواده هم می تواند کارهای فنی را با کودک خود انجام دهد. هر کاری که کودک انجام دهد و احساس مستقلی داشته باشد البته با هدایت والدین در خلاقیت و آینده کودک نقش زیادی دارد.

هر شب از کودک خود بخواهید نمایش عروسکی برای شما اجرا کنند هر شب موضوعی جدید ذهن کودک را برای فکر ها ایده های جدید باز می کند. و خیلی راه های دیگر برای ایجاد خلاقیت در کودکان وجود دارد…

ما در فول فکر می توانیم خلاقیت کودک شما را افزایش دهیم.

اطلاعات بیشتر

 

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.