Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
بیماری پانیک (اختلال پانیک)

رزرو وقت مشاوره حضوری

بیماری پانیک (اختلال پانیک) چیست؟ علائم و روش درمان آن

بیماری پانیک ، هراس یا وحشت زدگی حمله و هجوم ناگهانیِ وحشت (پانیک اتک) به فرد و ترس بیمار از وقوع مجدد آن‌ حمله است. درباره‌ی این اختلال و روش‌های تشخیص و درمان آن بیشتر بدانیم.

بیماری پانیک چیست؟

بیماری پانیک، اختلالی است که از تجربه‌های پی در پی حملات پانیک به وجود می‌آید. حملات پانیک ( پانیک اتک ) موج‌های غیرمنتظره و شدیدی از ترس و یا ناراحتی هستند که در عرض چند دقیقه به اوج خود می‌رسند. فردی که به بیماری پانیک مبتلاست همواره در ترس تجربه‌ی دوباره‌ی پانیک اتک زندگی می‌گذارند. شما ممکن است حمله‌ی پانیک را تجربه کرده باشید، هنگامی که احساس ترس و اضطراب شدیدی بر شما غلبه می‌کند که هیچ علت مشخصی ندارد. شما ممکن است علائم فیزیکی این حمله را همچون بالا رفتن ضربان قلب، مشکلات تنفسی و عرق کردن، تجربه کرده باشید.

اکثر مردم یک یا دو بار در زندگی خود پانیک اتک را تجربه می‌کنند. طبق گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، از هر ۷۵ نفر یک نفر مبتلا به بیماری پانیک می‌باشد. بیماری پانیک یا اختلال پانیک با ترس مداوم تجربه‌ی یک حمله‌ی دیگر مشخص می‌شود.

حتی اگر نشانه‌ها و علائم این بیماری مقاومت ناپذیر و ترسناک به نظر برسند، قابل درمان و پیشگیری هستند. یافتن یک درمان مناسب معمولا مهم‌ترین بخش کاهش علائم و بهبود کیفیت زندگی شماست. ( فول‌فکر با مشاوران برجسته امکان مشاوره آنلاین برای همه سنین و در همه زمینه‌ها  از جمله درمان بیماری ها و اختلالات روانی در محیطی امن و خصوصی را فراهم کرده است.)

بیماری پانیک چه علائمی دارد؟

علائم بیماری پانیک معمولا در دوران نوجوانی و جوانی و قبل از سن ۲۵ سالگی شروع به ظاهر شدن می‌کند. اگر شما چهار مرتبه یا بیشتر پانیک اتک را تجربه کرده‌اید و اگر بعد از تجربه‌ی هر پانیک از تجربه‌ی بعدی واهمه داشته‌اید، شما احتمالا دچار اختلال پانیک هستید.

پانیک اتک تجربه‌ی یک ترس شدید است که معمولا ناگهانی رخ می‌دهد و هیچ هشدار قبلی‌ای ندارد. این حمله ممکن است ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به طول انجامند. در موارد پیشرفته‌تر گاهی ممکن است مدت زمان این حمله تا بیش از ۱ ساعت نیز برسد. این تجربه ممکن است برای هر فرد نسبت به دیگران متفاوت باشد. بنابراین علائم نیز معمولا متغیرند.

علائم رایج و معمول بیماری پانیک اتک معمولا شامل موارد زیر می‌شود:

 • بالا رفتن ضربان قلب و یا تپش قلب
 • تنگی نفس
 • احساس خفگی داشتن
 • سرگیجه
 • حالت تهوع
 • تب کردن و یا احساس سرما
 • لرزیدن
 • تغییر در حالت روحی، از جمله احساسات غیر واقعی و یا از خود بی خود شدن
 • سوزش در نواحی دست و پا
 • درد سینه و یا احساس تنگی در قفسه سینه
 • ترس فرد از اینکه ممکن است بمیرد
بیماری پانیک
ازعلائم بروز بیماری پانیک تنگی نفس است.

دلایل بروز بیماری پانیک چیست؟

دلایل بروز این اختلال به خوبی مشخص و درک نشده است، اما اطلاعات به دست آمده از افراد مبتلا به این بیماری نشان می‌دهد که افراد خاصی مستعد این بیماری هستند. مخصوصا خانوم‌ها دو برابر بیشتر از آقایان احتمال رشد چنین بیماری‌ای را در خود دارند. مشاور و روانشناس خانواده می‌تواند در کاهش تنش‌های موجود در زندگی با اطرافیان کمک شایانی در مبتلا نشدن به بیماری‌های روحی و روانی داشته باشد.

 

چگونه می‌توان بیماری پانیک را تشخیص داد؟

اگر شما نشانه‌ها و علائمی از پانیک اتک را تجربه کرده‌اید، احتمالا به دنبال یک روش درمان اورژانسی برای حل این اختلال هستید. اکثر افرادی که پانیک اتک و یا حمله‌ی پانیک را برای اولین بار در عمر خود تجربه می‌کنند این تصور را دارند که دچار حمله‌ی قلبی شده‌اند.

با این حال، با مراجعه به پزشک نیست، معمولا آزمایش‌های مختلفی رو فرد صورت می‌گیرد تا مطمئن شود که علائم او ناشی از حمله‌ی قلبی نبوده است. برای مثال ممکن است ‌آزمایش خون روی شخص انجام شود و یا نوار قلبی تجویز شود تا پزشک با بررسی عملکرد قلب فرد مطمئن شود که او دچار حمله‌ی قلبی نشده است. اگر هیچ گونه مشکل اورژانسی وجود نداشته باشد برای معاینات بیشتر نزد پزشک خواهید رفت.

پزشک ممکن است از سوابق روحی شما از شما سوال کند و علائم شما را دوباره با دقت بررسی کند. قبل از اینکه پزشک مطمئن شود که شما دچار اختلال پانیک اتیک شده‌اید می‌بایست تمامی فرضیه‌های دیگر خود را در رابطه با بیماری های روانی دیگر که احتمال بروزشان هست، رد کند.

 

بیماری پانیک را چگونه می‌توان درمان کرد؟

درمان بیماری پانیک بر کاهش یا حذف علائم این بیماری تمرکز دارد. این درمان معمولا باید زیر نظر یک روانشناس متخصص صورت گیرد و در برخی موارد ممکن است دارو نیز برای کاهش برخی علائم تجویز شود. درمان این بیماری معمولا به روش رفتار درمانی شناختی است. این نوع درمان به شما می‌آموزد که افکار و اعمال خود را تغییر دهید تا بتوانید بر ترس‌های خود غلبه کرده و علت حملات خود را درک کنید. مشاوره مهارت و سبک زندگی در این خصوص می تواند کمک ارزشمندی به فرد دارای این اختلال باشد.

داروهای مورد استفاده برای بیماری پانیک ممکن است نوع خاصی از داروهای ضدافسردگی باشند که معمولا شامل موارد زیر هستند:

 • فلوکستین
 • پاروکستین
 • سرترالین

البته به جز این موارد بسته به شرایط بیمار ممکن است داروهای دیگری به بیمار تجویز شود که با بررسی‌های پزشک معمولا تجویز می‌شود.

علاوه بر این تعدادی از مراحل زیر را می‌توانید برای کاهش بیماری پانیک استفاده کنید:

 • حفظ یک برنامه‌ی منظم
 • ورزش منظم
 • داشتن خواب کافی
 • اجتناب از مصرف محرک‌هایی همچون کافئین

چشم انداز دراز مدت این اختلال چیست؟

بیماری پانیک اغلب یک بیماری مزمن (طولانی مدت) است که درمان آن دشوار می‌باشد. برخی افراد مبتلا ممکن است به خوبی به درمان پاسخ ندهند. برخی افراد نیز ممکن است بیماری را به صورت دوره‌ای تجربه کنند. به این صورت که زمانی هیچ اثری از بیماری نباشد و دوره‌ای بیماری به صورت شدیدی خود را نشان دهد. اکثر افراد با استفاده از درمان می‌توانند برخی از علائم را کاهش دهند.

با کمک مشاور ازدواج می‌توانید در خصوص زندگی با افراد دارای اختلالات در مهم‌ترین تصمیم زندگی خود نظر و راهنمایی یک متخصص را همیشه و هر زمان همراه خود داشته باشید.

بیماری پانیک اتک
نوع مزمن بیماری پانیک اغلب طولانی مدت و غیرقابل درمان است اما می‌توان با مراجعه به روانشناس از بروز برخی علائم آن کاست.

چگونه می‌توان از بروز بیماری پانیک پیشگیری کرد؟

ممکن است پیشگیری از این بیماری ممکن نباشد. با این حال، می‌توان برای کاهش یک سری از علائم سبک زندگی خود را تغییر داد. برای مثال استفاده از الکل و مواد مخدر و یا کافئین را به حداقل ممکن برسانید. همچنین اگر در شرایطی بودید که اضطراب زیادی را به دلیل بروز یک سری مشکلات در زندگی‌تان تجربه می‌کردید بهتر است که با یک روانشناس در این باره صحبت کنید تا با کاهش اضطراب‌های موجود بتوانید از بروز این بیماری بکاهید.

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 592
دوست نداشتم: 209
میانگین امتیازات: 2.83

158 دیدگاه در “بیماری پانیک (اختلال پانیک) چیست؟ علائم و روش درمان آن

سلام من چطوری میتونم با فول فکر ارتباط داشته باشم اخه منم افسردگی دارم

اطلاعات بسیار خوبی بود

ممنون بابت راهنمایتون بیماری پانیک بیمار عذاب آور و خسته کننده ایه

مطالب جالبی رو عنوان فرموده بودید،باتشکر و آرزوی،موفقیت برای شما
بیماری پانیک،واقعا عذاب آور ه،ولی،همونطور که فرموده بودید،با منظم شدن،درامور روزانه،و مذهب درمانی تا حد زیادی مرتفع میشه

تو رو خدا زود جواب منمو بدین من آخر این هفته کنکور دارم. چیکار کنم که پانیک نشم ؟ و اگه خدایی نکرده اینجوری شدم چیکار کنم که بعدش بتونم با آرامش تست بزنم؟ خواهشا جوابمو بدین وقتی ندارم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

سلام عرض ادب و احترام احتمال چند روزی که بیمار بودم تمام اعلام دا داشتم نوار قلب و اسکن ریه هام سوگواری شریانها گردن و اسپرو متری چند روز شبانه روز مراجعه به بیمارستان با متخصصین چشم و داخلی قلب و داخلی مغز اعصاب و داخلی و گوارش و ریه طب اورژانش و دیگر متخصصین معاینه نمودند در نهایت مراجعه به بیمارستان خجالت میکشیدم ولی اعلایمات را در سایت شما عزيزان مطالعه نمودم متوجه شدم پانیک اتیک احتمالا باشد تصمیم گرفتم به متخصص روانشناسی مراجعه کنم از سایت و نظرات پزشکان و هم چنین از مدیریت سایت و نویسنده مطالب با ارزش نهایت تشکر را دارم . سپاس بیکران شهاب

سلام باتشکرازمطالب خوبتون.من خودم 10ساله به این بیماری مبتلا شدم متاسفانه تازه متوجه شدم.پیشنهادم اینکه همه دوستانی که به این بیماری مبتلا هستند بصورت هفتگی و گروهی باهم درارتباط باشند.عزیزانی که دچاراین اختلال هستند بیشتراز دارو نیاز به فعالیت بیشتر درسطح جامعه و دوری از محیط پیرامونشون دارن.آرزوی سلامتی برای همه عزیزان

اره خیلی خوبه

موافقم خیلی غیر قابل تحمل هست مرگ بهتر از این بیماری هست چون با هر اتک یکبار تجربه میشه

سلام خسته نباشید
اصلا نگران نباشید ن آدمو می کشه ن چیزی منم سه هفته بود دچارش بودم از چهار روز پیش درمان رو شروع کردم پیش یک روانپزشک رفتم الان خیلی بهترم

عشقی تو پسر
بهترین حرفی ک‌میتونستی بزنی

سلام پیج اینستاتونو میدین

سلام
برا منم با یک مشکل شروع شد
همش بخاطر نداشتن آرامش تو زندگیمونه
اولش فکر میکردم حمله قلبیه تا دکتر بهم گفت نه نوعی حمله ی عصبی؛ البته روی قلبم تاثیر بدی گذاشته باعث ناراحتی قلبی شده؛ بنظر من همین که فهمیدین این فقط یک اختلال روانیه بهترین مرحله درمانه؛ بنظر من این بیماری نیست نوعی اختلاله؛ من سال ها وسواس فکری شدید داشتم بلطف خدا خودم درمانش گردم،این نوع اختلاله پس باید از ریشه حل بشه؛ و واقعا بنظر من براحتی قابل حله چون اختلالی بیش نیست فقط کافیه با واقعیتا کنار بیاییم؛ دادن نام بیماری به این اختلال اشتباه است البته بنظر من…موزیک ملایم خیلی تاثیر گذتره
خودتونو وابسته به شخص یا مکان خاصی نکنید تا برای همیشه با این ترس بی مورد رها بشیم … توکل بخدا. یاحق

دارو دادن بهتون یا نه؟

باسلام.ازسال۸۰تاحالا مبتلا به این بیماری هستم و راههای زیادی را برای درمان رفتم.اما تازه با مراجعه به این سایت از نام بیماری و نوع آن مطلع شدم.خیلی مفید بود

حاضرم تمتم عمرم دندون درد باشم ولی یه بار دیگه تجربش نکنم خییییلی وحشتناکه

سلام دکتر مدبر، یک دکتر عمونی هست اما من هم همین جوری شدم و تشخیص داد و کمکم کرد،درمانگاه مهرگان خیابان دانشگاه

منم سه ماه پیش به صورت وحشتناکی به مدت یک ماه و نیم درگیر پانیک بودم …
تنها راهش مراجعه به متخصص اعصاب و روان هست …با یک دارو مثل اب روی اتش بود …
خدا روشکر خییییلی تاثیر مثبت داشت برای من …
شرایط خیلی بدی داشتم طوریکه خندیدن برام ارزو شده بود …
اصلا فکر میکردم من هیچ وقت خوبی و خوشی ندیدم انگار …
فقط روانپزشک بهم کمک کرد …
البته گفته ۶ تا ۸ ماه باید تحت درمان باشم …
من به افرادی که دچار این حمله میشن فقط و فقط مراجعه به روانپزشک رو توصیه میکنم هر چه سریعتر

سلام اسم دکترش رو میگی با اسم داروش

سلام دوست عزیزشمادرچه استانی هستید متاسفانه خواهرزاده ام ۲ساله این مشکل روداره وماتازه فهمیده به این بیماری مبتلاشده چون هیچ دکتری تشخیص نداده-اگه دکتری خوب دراستان قزوین میشناسید عاجزانه خواهش میکنم معرفی کنید

سلام من چندین بارحملات شدیدپانیک رو احساس کردم خیلی وحشتناکه .پرفسور عدلی یکی از بهترین روانپزشکهایی که کارش حرف نداره.پیشنهادمیکنم برای درمان حتمابه ایشون مراجعه کنید.تهران هستن

سلام من هم 6 ماه پیش دچارش شدم و 3 ماه ادامه داشت ولی با مراجعه به روانپزشک و متخصص اعصاب بهم داروی اعصاب و سرتالین و فلوکستین دادن که بر عکس شما تمام عوارضش از جمله خودکشی سراغم اومد ولی خوب نشدم و بدتر شدم دیگه حاضر نیستم اون قرص هارو بخورم با رفتن پیش مشاور مشکلم حل شد ازتون خواهش میکنم قرص نخورید طبیعت درمانی کنید یا برید تو اجتماع با ادمهای با انرژی تعامل داشته باشید

واقعا خیلی وحشتناکه منم هفته قبل مراجعه کردم ولی هنوز درمان کامل نشدم

خب چرا اسم دارو را نمیگید اگە اسم دارو را درج میکردید شاید ما هم با پزشکمون درمیان میذاشتیم کە اگر ممکن باشە برامون تجویز کنە چون قرار نیست همە متخصصان مربوطە بهترین دارو را برای بیمار تجویز نمایند لطفا اگە ممکنە اسم داروی تجویزی براتون را برام ایمیل فرمائید
jahfarazari47@yahoo.com

سلام به کدام پزشک مراجعه کردید

با سلام، بنده هم همچین مشکلی رو دارم و به پزشک علیرضا ظهیر الدین مراجعه کردم و بهتر شدم. دکتر روانپزشک و استاد دانشگاه هست.

سلام دوستان.نگران نباشید این بیماری با مصرف قرص و همچنین ورزش و تغییر سبک زندگی خوب میشه من تودم دو سال پیش اولین حمله بهم دست داد قلبم داشت میومد تو خلقم از تپش زیاد.رفتم دکتر تا یه هفته هی فشارم میافتاد میرفتم سرم میزدم میگفتن چیزی نیست فشارت خوبه شما استرس داری و… خلاصه رفتم پیش روانپزشک و الان دو سالی میشه گذشته با مصرف قرص ها خیلی خیلی بهترم شماهم نگران نباشید از پسش برمیاید فقط موقع حمله آرامش داشته باشین بگین که چیزی نیست به خودتون امیدواری بدین نترسین میبینین که چقدر راحت حمله تموم میشه توکلتون به خدا و ائمه باشه سر موقع بخوابین برین تفریح و عشق و حال باورکنین خیلی نتیجه میده سیگار و مشروب هم بزارین کنار چیزایی که استرس میدن بهتون بزارین کنار

من خودم یه تپش نامنظم قلبی دارم که خوش خیمه بهش میگن پی وی سی که گهگاهی پیش میاد اما دیشب یهو موقع فیلم دیدن تو دلم اشوب شد و اضطراب اومد و من ضربان قلبم به شدت رفت بالا جوری که از ۲۰۰ تا هم رد شد من فکر کردم دارم میمیرم وحشت کرده بودم اما تا برسم اورژانس خوب شد. این یعنی پانیک بوده؟

بله منم شرایط شما رو داشتم ولی شدتش خیلی بیشتر بود

سلام من تقریبا هر ماه دو سه بار پانیک دارم نمونش همین دیشب تنها خوابیده بودم و تو خونه کسی نبود یهو با تمام وحشت از خواب پریدم پشت سرم جوری گرفته بود که حس میکردم یکی داره سرمو میشکنه . احساس تنگی نفس . لرز .. یهو تو دلم خالی میشد جوری که اشهدمو گفتم . دیگه واقعا امانمو بریده اگه ادمای معمولی یه بار مرگ و تجربه میکنن ماها هزار بار تجربه کردیم … خسته شدممممم بعد حملات مدام افت فشار دارم یعنی اصلا خوب میشیم ؟؟دوستان اگر کسی گروهی چیزی داره که بتونیم همو اروم کنیم تو این شرایط منم ببرید

سلام
پیج اینستاگرام من
@mehranabdollahi1539
من دقیقا ده سال و چهار ماه میشه درگیر پانسک هستم
الان باهاش کنار اومدم، خوشحال میشم کمک شما و سایر دوستان کنم

سلام. منم دقیقا مثل شما هستم از سال ۸۴این مریضی با منه ،ولی الحمدولله ۳ ماهه خبلی خوب شدم البته تشخیص دکتر خیلی مهمه ،اینم دکتر حکمت ارا،نشانی مهاباد

سلام دوست عزیز.منم عینا همین حالتو داشتم یک مدت قرص الپروزولام مصرف کردم که البته روانپزشک تجویز کرده بود.تا وقتی که مصرف میکردم خوب بودم ولی با قطع کردنش همون حالت قبلو داشتم.در نهایت متوجه شدم عفونت میتونه باعث تشدید این بیماری بشه.که در مورد من عفونت دندون باعثش شده بود.یکماه بعد از درست کردن دندونام کاملا مشکلم حل شد

سلام میشه بیای بگی چجوری شدی چون منم یماهه همینجوریم اینم آیدی منAli1374MMتلگرامم

خیلی گشتم دنبال همچین گروهی ولی پیدا نکردم خودمون باید دست به کار شیم و گروه راه بندازیم

خدایی دیشب منم دقیقا همین اتفاق افتاد واسم ،خیلی بده دیگه بیزار شدم از خودم ،آخه این چه مریضی 😔

لعنت ب این بیماری ک آدم هزار بار میمیره و زنده میشه

سلام منم دقیقآ همین هستم که شما هستین

فقط باید بزنی به بیخیالی و استرس رو از زندگیت دور کنی

سلام وقت بخیر
من دو ماهی هس دچار این حالات شدم ولی نمیدونستم چی هس یهو احساس تنگی نفس خفگی افت فشار و لرز شدید بهم میاد و فقط به همسرم میگم من دارم میمیرم و تا دو سه ساعت بعدش همش ترس از مرگ دارم
امروز تو همین سایت فهمیدم دچار پانیک شدم تو رو خدا راه حل و راه درمانش رو بهم بگید چون زندگیم خیلی بهم خورده حال روحیم اصلا خوب نیس دو تا بچه دارم که نمیتونم دیگه بهشون برسم. همه نگرانم هستن. کارم فقط شده گریه.لطفا کمکم کنید

سلام

سلام .وقت بخیر.باید برید پیش متخصص اعصاب و روان خوب.مغز و اعصاب نه ها.اعصاب و روان.ایشالا که خوب میشید

دارو دادن بهتون یا نه؟

بدون دارو امکان خوب شدن هست چون من از داروهای اعصاب متنفرم

با سلام اگر این حالت های که بالا ذکر شد و دارین یعنی پانیک دارین در غیر این صورت بیماری دیگه هست من خودم پارسال دچارش شدم و وقتی فهمیدم پانیک چیه بدون دارو با تمرکز کمتر از یک هفته درمانش کردم خودم . میخام یه مثال بزنم فرض کنید روبرو شما سگی قرار داره و به شما میگن اگر شما از جاتون تکون نخورین این سگ به شما حمله نخواهد کرد ممکنه تا نیم متری هم شما هم بیاد پارس کنه ولی اگر سما تکون نخوربن هرگز به شما حمله نخواهد کرد در ضمن این سگ اصلا دندون هم نداره بنابراین هیچ اسیبی نمیتونه به شما بزنه اگر تکون نخورین که اصلا حمله نمیکنه و بعد از یکی یا دو بار این سگ دیگه بر میگرده میره پی کارش این بیماری دقیقا همینه نترسید بزارید پارس کنه بزارید بیاد جلو . امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم با این مثالم . وقتی که موفق شدین اعتماد به نفستون خیلی بالا میره و پانیک میشه مهک بعدا براتونD: به همین راحتی

چقدر خوب که توانستید به خودتون غلبه کنید
من هم تازه دچارش شدم و خیلی میترسم که خوب نشم

سلام من هم بی این بیماری دچار هستم و واقعا از هر دردی سخت تره من یه مدت خوب میشم دوباره تکرار میشه ۳ سال هم دارو خوردم ولی چه فایده بازم برمیگرده من شبا اینجوری میشم موقع خوار همش میترسم بخوابم نمیدونم چیکار کم از داروهای اعصاب هم متنفرم

دقيقا مشاور براى من همين مثال رو زد گفت پانيك رو به سگ تشبيه كن وقتى ميخواد حمله كنه فرار نكن و جلوش بايست خودش فرار ميكنه براى من كه پنيك هاى خيلى شديدى دارم موثر بود

درمان داره .من خودم تحت درمانم .یکم سخته چون دکترم میگه درمان قطعی نداره اما میتونه کنترل شه .قرص آسنترا برا من تجویز کردن همراه با دوتا قرص دیگه .امیدوارم یه گروه برای مایی ک تجربه یک شکل داریم ایجاد بشه

منم همین بیماری رو داشتم ولی اطلاع نداشتم که این بیماریه و به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و ایشون دو تا قرص تجویز کردن و بعد از یه هفته اس که خدا رو شکر خیلی بهترم
سریع مراجعه کنین به دکتر

داداش من خیلی تحقیق کردم در مورد این لامصب . چیزی که به صورت تجربی فهمیدم اینه که اول باید منشا حمله رو پیدا کنی . یعنی ببینی از استرسه از فشاره یه هرچی
بعد که متوجه شدی عامل این حملات چیه بری برای درمان اقدام کنی . مثلا من خودم استرس و اضطراب شدید دارم که باعث این حملات میشه و درمان من فقط نیاز ب روانکاو داره

خیلی عالی بود اگه میشد بیماران پانیک مثل معتادان گم نام باهم در ارتباط بودن و از تجربه های هم اگاه میشدن خیلی کمک میکنه

منم دقيقا با همه ى شما عزيزان هم دردم
سه ماهه مه در گيرم چندتا حمله داشتم ولى الان ترس از حمله دارم خواهش ميكنم ويتامين دى ٣ بدنتون رو چك كنيد دى نه دى ٣ نود درصد پانيك برطرف ميشه بايد بين سى تا صد باشه ما اغلب كف اين عدد هستيم من بدنم رو شخم زدم تا فهميدم علت كار كجاست به حرفم گوش كنيد حمله رو از بين ميبره نود درصد و ده درصد بعد كه ترس از حمله س با دكتر مغز و اعصاب برطرف ميشه ويتامين دى ٣ D3

سلام. ممنون از راهنمایی تون. ان شاءالله سلامتی کامل به دست بیارید برا منم دعا کنید

وقتی دچارحمله شدید یه قرص یا نصف قرص کلونازپام سریع تا یه ربع به حال عادی برمی گردید.من خودم تجربه کردم وازدکترپرسیدم.

سلام عزیزان،بنده یه آدم ورزشکار و فعال و پر تحرک هستم و بودم،یسری مشکلات زندگی که از کودکی و تا زمان حال درگیر بودم و مقاومت میکردم،و وقتی آدما رو میدیدم دارن قر و آرام بخش مصرف میکنن ،میگفتم یعنی چی آخه،آدم خودش باید محکم باشه و ازاین چیزا نخوره،تقریبا شش سال پیش بود یهو شب پریدم با همون علایمی که میگید،فکر کردم روحمه بالاسره جسدم،نمیدونستم که چیه،گفتم فاتحه…
دیگه اورژانس و بیمارستان گفتن حمله عصبی پانیک،گفتم اینی که میگید خوردنیه چیه آخه…
اما ظاهرا گرفتارش شده بودم،رفتم پیش روانپزشک بهش گفتم دکتر من با این روحیه قوی چرا این اتفاق برام افتاد،ایشون گفتند هیچ ربطی نداره شما اینقدر استرس داشتی که مثل یه باک بنزین با یه جرقه ترکیدی،فهمیدم تا حالا داشتیم ادا در میاوردیم،خلاصه قرص خوردم ،منظم ورزش و سبک زندگیمو عوض کردم و خوب شدم،دوستان عزیز باید از عمق وجودتون استرس رو مدیریت کنید و نزارید این موضوع سراغتون بیاد،تمرین آرامش کنید و کوه برید و انرژی جذب کنید و با آدمای منغی هرگز معاشرت نکنید،نگران نباشید بخواهید و خوب شید.ضمنا خودتون رو سرزنش نکنید و اعتماد بنفستون رو ببیرید بالا

سلام من مدتیه که این علائم رو‌د دارم اما با یه سری حالت ها همراه یه جورایی مثل دژاوو اما چیزی که هست اینه که تو دژاوو یهو میگی‌ من این صحنه رو قبلا دیدم ولی چیزی که من حس میکنم خیلی غریب و ناشناخته هست برام جوری که قبلا اصلا تو اون شرایط نبودم و تجربه نکردم ولی این حالتم دقیقا با ضربان قلب بالا،سوزش تو قفسه سینه و پشت سر و احساس خالی شدن تو‌ دل و حالت تهوع و تند شدن نفس همراه هست نمیدونم دقیقا پانیک اتک هست یا چیز دیگه حتی شده که در روز چند بار این حس رو تجربه میکنم حتی وقتی تو جمع خانواده هستم

میخوام بدونم آیا اینا از علائم یا نشانه پانیک اتک هست؟

سلام به دوستان عزیز و خوبم من هم دچار پنیک هستم ۱ ساله و کاملا نا امید بودم تا وقتی که یاد گرفتم همه ی واقعیت های زندگیمو بپذیرم و باهاش کنار بیام درسته اگر همه ی مردم یکبار مرگ رو تجربه میکنن اونایی که پنیک دارن چند بار اما چند توصیه به همه ی دوستای خوبم دارم اول اینکه دارو مصرف کنن واز مصرف دارو نترسن دوم اینکه برنامه منظم داشته باشن سوم اینکه سعی کنید تو جمع باشید و خودتونو منزوی و گوشه گیر نکنیدچهارم اینکه سعی کنید ورزش سبک انجام بدید و کلا چون این بیماری ریشش اضطراب هستش در کاهش اون بسیار موثر
پنجم از یاد خدا غافل نشوید که راهگشای همه ی راههای جهان هستش ششم سیگار قلیون قهوه و …. چیزهایی که کافئین داره مصرف نکنید . امیدوارم این بیماری ریشه کن بشه و نابود بشه که میدونم خیلی بده و خودمونی بگم عذاب آوره و کسی درکت نمیکنه نمیفهمت به غیر از کسی که این دردو تحمل کرده از خداوند متعال برای همتون ارزوی سلامتی دارم . در ضمن تو اینترنت هرچیزی که مینویسند دلیل و سندی نداره و سعی کنید نخونید منم تجربیات خودمو نوشتم

سلام.همسر من سالی دو سه بار سرکار حالش بدمیشده واعزامش میکردن اورژانس طوری که ضعف ناگهانی میومده ونمیتونسته سرپابمونه..هردفعه فکرمیکردیم که قندخونش افتاده.الان نزدیک 10روزه باعلائم بیشتر هرروز تکرارمیشه.بلخره دیشب گفتن که پانیک هست.ازدیشب کلی مطالب خوندم درموردش.برای همه کسایی که بااین بیماری میجنگن آرزوی سلامتی دارم.توکل به خدابکنیم که ارحم الراحمین هست.

انشالله خداوند به شما و همسرتون سلامتی بده من هم مبتلا به این بیماری شده ام برای من دعا کنید

سلام من چند روزیِ دچار حالات عجیبی میشم البته فقط شبها به سراغم میاد روز اینجور نیستم یدفعه تمام بدنم عین قرار گرفتن در سرمای شدید میلرزه و دست و پام یخ میکنه و ترس نامفهومی تمام بدنمو میگیره حدود یه ساعت طول میکشه تا بهتر شم احساس میکنم لحظات پایانیِ عمرمه احساس تنگی نفس و خفگی و اینکه موقع حمله اشتهامو شدید از دست میدم طوری که یه لقمه بخورم حالت تهوع میگیرم و آب دهانم هم بزور قورت میدم یعنی احساس میکنم یه چیزی ته گلوم هست …آیا واقعأ علائم پانیکِ؟؟؟؟؟؟؟خواهرم دوسال قبل هم علائمی مثل من داشت و پانیک تشخیص داده شد…

سلام دوست عزیز من شش سال هست که با این اختلال دست و پنحه نرم میکنم من دقیقا همین علائم رو دارم طوری که وزنم به شدت پایین میاد . پیش روانپزشک رفتم و بهم دارو داد البته چند وقت طول میکشه که خوب تاثیر بزاره ولی قرص آسنترا و الانزاپین و همچنین الپرازوالام خیلی در درمان تاثیر داره

سلام.. من چند هفته دچار افت ناگهانی فشار و پهلو درد و دلپیچه و حالت تهوع و گز گز پا و بقیه علائمی که در اینجا ذکر شده شدم و هر روز متخصصای مختلف رفتم و ازمایشات و ام ار ای و سونوگرافی و اکو قلب و ….. و در اخر هم گفتن هیچ مشکلی نداری! اخرشم متخصص قلب بهم گفت که احتمال زیاد دچار حمله پانیک میشی. و دوتا قرص بهم داد. یکی برای اضطراب معده ودستگاه گوارش و اون یکی هم برای جلوگیری از اضطراب. خداروشکر استفاده کردم ارومم کرد. البته باید درمان رو ادامه بدم و مراجعه کنم دوباره . نگران نباشین درمان داره و باقرص خیلی راحت کنترل میشه. سخت بگیرین سخت میگذره. من درد پهلوهام هنوز ب صورت خفیف هست. و گاهی لحظه ای دچار این حسا میشم.

واااای خدا خیرتون بده من چند هفتس که چندبار تجربش کردم فک میکردم افت فشار پیدا کردم و قلبم وایساده خودم به خودم ماساژ قلبی میدادم میرفتم دکتتر میگفتم قلبم وایساده و ماساژش دادم یهو شروع به کار کرده با تپش بالا چون بعدش سریع تپش قلب میگرفتم ده بار نوار قلب دادم گفتن سالمی الانفهمیدم پانیک گرفتم.از تمام مردم حلالیت گرفتم میگفتم من تو این روزا میمیرم حالا بشینید نکا کنید ولی خیلی ادم خوبی شدم و چندبار مرگ رو تجربه کردم.سیگار شدیدش میکنه.اینقد تحقیق کردم که نگید.خخخخخ

منم الان حدود ۲۰ روزه دچارش شدم و از بعد این اتفاق حالت گیجی و منگی دارم بیست روزه ک من منگ بودن سر و درد پشت سرم خوب نشده کسی چیزی میدونه راهنمایی کنه

سلام من یکسال پیش چنان حمله ای بهم دست داد که احساس کردم روح از تنم داره جدا میشه😂 قلبم درد گرفت، تیر میکشید، قفسه سینم سنگین بود، عرق سرد، ضعف در بینایی، تنگی تفس، کتفم درد میگرفت کاملا علایم سکته قلبی … دایم فکر میکنی داری میمیری و روح می خواد از تنت جدا بشه!! راه حلش،اینه وقتی این حمله بهت دست داد از جات بلند شو سرت رو گرم کاری کن، قرار نیست بمیری نترس، هیچ اتفاقی برات نمی افته🙂 اب بخور ، ورزش کن هیچی نیست یه حس مسخره از مردن ه همین 🙂 اخرهاش باز عادی میشه😏 فقط به خودت بگو باز پانیک اتک لعنتی اومد من قرار نیست بمیرم🤦‍♂️ سعی کنید خبر فوت و مرگ اینو اون رو دنبال نکنید مخصوصا سکته های قلبی رو … هیچیمون نیست فقط یه حس خود تلقینی ه مسخره است 😏😏

تا می تونید در خصوص پانیک اتک مطالعه کنید می بینید تمام علایمی که درون شما هست در همه ما هم هست 😏پس قرا نیست بمیریم این فقط یه تلقین الکیه ولی در ظاهر خیلی واقعی به نظر میاد🙂

سلام دوستان منم بیماری پانیک اتک دارم هر وقت عصبی میشم بیماری پانیک اتک رخ میده ولی مهمترین عاملی که تو برای بهبود بیماری بهم کمک کرده تغییر باورهام نسبت به زندگی و اطرافیانم بوده
و از همه مهتر نسب به خودم

سلام من یک سال ونیم اپتیک گرفتم همش درد خفیف سمت روی قفسه سینه دارم قرص آسنتراوپرانول مصرف میکنم چه کنم اضطراب م کم نمیشه

وای از پانیک نگید دیشب در کمینم بود😟

باسلام من الان یکساله پانیک گرفتم هرروز فکر میکنم دارم میمیرم ولی خوب میشم چیکارکنم که این لامصب به سراغم نیاد خسته شدم دیگه

سلام من هم مشکل شمارو دارم و دقیقا همین حالتهایی که همه ی دوستان در موردش حرف زدن اول از همه باید ما بیماران پانیک این ایمان داشته باشیم که از لحاظ جسمی سالم هستیم و فقط این حملات توهم نا سالمی هست و هیچ اتفاق خواستی برامون نمیوفته و این که حتما متخصص اعصاب روان برید و با چند قرص توی چند روز جلوی حملات گرفته میشه و ورزش رو شروع‌کنید انرژی مثبت به خودتون بدید و امیدوارم که هممون درمان بشیم و این بیماری ریشه کن

سلام به همگی من سه سال درگیراین علائم بودم والان کاملاخوب
شدم این ای دی تلگرام zkia3672 هرکسی تمایل داشت پیام بده میتونه روکمک من حساب کنه

سلام من 3 ماه درگیرشم یه ماه اول شدید بود ولی الان چون قرص میخورم فقط بعضی اوقات تپش قلب میگیرم و دست و پام بی حس میشه و مدام احساس اینو دارم که الان شروع به لرزیدن میکنم آیا اینهام طبیعیه ؟؟؟

بخاطر شنیدن خبر ناگهانی یکی از عزیزانم دچار این بیماری شدم هزار نوع آزمایش و اکو و…دادم متاسفانه من بیماری شدید قلبی دارم و این شک دکتران رو بیشتر به سمت قلب میبرد افسرده شده بودم بطوری که برای درمان افسردگیم منو دکتر بردند و درنهایت دکتر روانپزشک تشخیص داد که من پانیک دارم حمله های پانیکی من طوری بود که از شدت اضطراب بیهوش میشدم و ساعت ها نمیفهمیدم چه خبره،بعد از مصرف دارو طی ۲ سال بهتر شدم و دکتر گفت دیگه احتیاج به دارو ندارم پانیک من خیلی چیره شده بود،چندوقته داروها رو قطع کردم با دستور دکتر اما این چند هفته اخیر متاسفانه از شدت اضطراب خوابم نمیبره نفس تنگی دارم و قفسه سینه م تنگ میشه و احساس میکنم میخوام سکته قلبی بزنم و بمیرم همه اون علائم کوفتی سابق رو دارم میترسم و واقعا دیگه کششو ندارم

سلام واقعا دوستانی ک از زجر پانیک میگن و ازصمیم قلب درک مکنم و 4سال درگیرشم به شدید ترین نوعش و ی خواهشی که ازتون دارم مصرف الکل و حتی قهوه رو قطع کنید مخصوصا الکل ک انگار ی درپوش روی این بیماری میزاره و علاعم وحشتناکش روپانیک رو تا یکهفته اززندگی سیرتون میکنه دراخرم اینکه هنوزم درگیر این بیماری وحشتناک زجراورم اما دوستان درست شدنیه و باامید روند درمانو طی کنید و امید داشته باشید وکمکیم ک میتونید ب خودتون کنید اینه ک مواقع حمله ب یادبیارید ک بدتر ازاین دفعه هم شده بودم ولی هنوز زنده ام پس این حملات کشنده نیست

منم متاسفانه پانیک دارم یک دکتر خوب در تهران چه کسی سراغ داره ممنون

بیمارستان پیامبران درمان پانیک

سلام مادر من دوروز پیش خوابیده یهو هز خواب پاشد داد زد گفت اون دختر کیه درحالیکه کسی نبود هی گریه میکرد بردیم نوار مغزی سی تی اسکن گفتن‌مشکلی نداره ولی به بیماری پانیک دچار شده….هی میاد سراغش چپ نگامون میکنه ماهم نگرانش هستیم بنطرتون راه حلش چیه چیکار کنیم توروخدا راه حلشو بگید

ممنون از دیدگاه دوستان عزیز واقعا همینه درد قفسه سینه مخصوصا بعد غذا بیشتر میشه ولی الان با آرامش دادن به خودم و هیجانی حرف نزدن و اروم و با یاد خدا از شما خارج میشه..
نگران نباشین به امید پروردگار همه چی خوب میشه..

سلام عزیزان مطالب همه رو خوندم بنده ۴۵ سالمه و حدود ۹ ساله که درگیر پانیک شدم و البته ریشه در اعصاب و یا خبر ناگهانی داره و مدتها و طی کردن مراحل مختلف پزشکی متوجه شدم حملات پانیکی دارم و شروع به داروی اعصاب خوردن کردم و خوب شدم و توصیه بنده مراجعه به دکتر مجید کیهانی فر فوق تخصص مغز اعصاب هست که البته در اینترنت سرچ کنید و آدرسش میاد و در یک کلمه و حرف آخر اینه که نترسید وقتی این حالت بهتون دست میده و اگر بترسید مثل اینکه بنزین به به این آتش ریخته اید و یه توصیه دارویی برای اونهایی که هنوز به پزشک مراجعه نکردند اول که تقاضا دارم پزشک اعصاب حتما برن ولی تنها قرصی که سریع حملات پانیک رو کنترل میکنه کلرودیاپوکساید ۵ یا ۱۰ میل بخورید سریع فروکش میکنه و از همه مهتر هوالشافی و از خدا بخواهیم که ریشه کن بشه و تنها ذکری که میتونه این حملات رو کنترل کنته ذکر لااله الله هست چون ضربه ای که زبان به سقف دهان در جهت گفتن این ذکر انجام میده سبب تسکین این حمله خواهد شد.یا علی مدد

سلام عزیزان مطالب همه رو خوندم بنده ۴۵ سالمه و حدود ۹ ساله که درگیر پانیک شدم و البته ریشه در اعصاب و یا خبر ناگهانی داره و مدتها و طی کردن مراحل مختلف پزشکی متوجه شدم حملات پانیکی دارم و شروع به داروی اعصاب خوردن کردم و خوب شدم و توصیه بنده مراجعه به دکتر مجید کیهانی فر فوق تخصص مغز اعصاب هست که البته در اینترنت سرچ کنید و آدرسش میاد و در یک کلمه و حرف آخر اینه که نترسید وقتی این حالت بهتون دست میده و اگر بترسید مثل اینکه بنزین به به این آتش ریخته اید و یه توصیه دارویی برای اونهایی که هنوز به پزشک مراجعه نکردند اول که تقاضا دارم پزشک اعصاب حتما برن ولی تنها قرصی که سریع حملات پانیک رو کنترل میکنه کلرودیاپوکساید ۵ یا ۱۰ میل بخورید سریع فروکش میکنه و از همه مهتر هوالشافی و از خدا بخواهیم که ریشه کن بشه و تنها ذکری که میتونه این حملات رو کنترل کنته ذکر لااله الا الله هست چون ضربه ای که زبان به سقف دهان در جهت گفتن این ذکر انجام میده سبب تسکین این حمله خواهد شد.یا علی مدد

سلام به همگی منم از مردادماه این علایم رو دارم .ولی حقیقتش از خوردن قرص کمی میترسم واز طرفی این علایم خیلی بهم فشار میرن از اینکه نکنه دفعه دیگه اینجوری شم وکسی نباشه کمکم کنه.نمیدونم چکار کنم.ممکن هست به دارو معتاد شیم یا نه؟پیش روانپزشک برم یا متخصص اعصاب وروان.

سلام دوست عزیز منم همین حالت های پانیک رو داشتم اما به دکتر مراعه نمیکردم تا این که بعد چند ماه و همین چند وقت پیش علایمش بیشتر شد و انقدر حالم بد شد که به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و ایشون فقط با ‌دو تا قرص حالم رو کلا عوض کردن
لطفا زودتر به دکتر مراجعه کنین تا بدتر نشدین🌹

سلام ، این مطلب رو حتما بخونین

پانیک اذیت میکنه ادمو خیلی حالا من نمیدونم ولی فک کنم جوری که من پانیک دارم هیشکی نداره ، تمام روز نفس تنگی دارم اضطراب دارم ، افسردم ، ترس بیخود دارم ، تمام اینارو هر روز دارما!!! ولی بازم دارم تحمل میکنم مثلا بازار که میرم بهم وقتی حمله دست میده خودمو گاز میگیرم!!! اصلا هیچ جوره نمیتونم جلو خودمو بگیرم یا اینکه مشت بزنم به در و دیوار ! اعصابمم ضعیفه خیلیییی یعنی یه بچه سر و صدا راه بندازه میره تو مخم از شدت اعصاب داغون شدنم مخم هنگ میکنه!!! تازه یه چیز جدیدتر!! تیک اعصاب پیدا کردم 🙂 من ۱۸ سالمه دکتر هم رفتم قرص هم بگین خوردم !!! انگار نه انگار ولی اینم بگم از ۱۲ یا ۱۳ سالگی دارم خودارضایی میکنم ، همه اینا بخاطر همینن البته عذر میخوام ولی خب حقیقته!!! مثل یه معتادی میمونه که بدون مواد نمیتونه زندگی کنه اینم شده جریان ما!!! یعنی من کل روز اضطراب دارم ببخشید ولی نزدیک یک ماه که میشه من نمیتونم جلو خودمو بگیرم اضطراب دیوونم میکنه استرس و اعصابم داغونم میکنه مجبورم دست به خودارضایی بزنم ولی خب بعدش بازم همون آش و همون کاسه!!! کسانی که میخونن و خودارضایی میکنن حواسشون باشه که حاصلش چیه. من موندم چطوری دارم زندگی میکنم ولی خب همیشه به خودم میگم…( همیشه یه امیدی هست) البته نمیدونم داریم یا ن ولی خستم!!! مرسی از اینکه پیامم رو خوندین واقعا از ته دل میخوام که خوب باشین و سلامت❤

نظر و نتیجه شخصیه من برای درمان یا حداقل بهتر شدن این بیماری داشتن یک رابطه عاشقانه است که باعث میشه بیشتر در زندگی آرامش داشته باشیم.

سلام.مهراب هستم بیست و یک ساله
از اربعین امسال تا الان مدام دچار حملات پانیک میشم
کلا سردرد دارم و ضربان قلب وحشناک بالا میره
خوبیش این بود ک از چن روز اول فهمیدم چ نوع بیماری درگیرم
و الان دارم روش کار می کنم
و تنها چیزی ک ارومم می کنه اینه ک می دونم قابل درمانه
اونم حتی بدون قرص
من الان هفته هاس بدون قرص خوردن دارم می جنگم باهاش
خیلی سخته واقعا سخته
اما می دونم اگ بخام میشه باهاش جنگید و شکستش داد
ای کاش می تونستیم بیشتر باهام صحبت کنیم بهم روحیه بدیم

ی نکته حملات پانیک از غلبه صفرا ب سودا حاصل میشه
بیشتر ب فکر متعادل کردن مزاج خودتون باشید
اگ سودا از بین بره پانیک هم از بین میره
اما زمان بره
حداقل شش ماه

سلام چه جالب، منم از اربعین امسال اینطور شدم، و خیلی زود فهمیدم پانیک دارم، دارودرمانی خوبه و تقویت اعتماد به نفس، هر از گاهی میاد و میره ولی نباید بهش توجه کرد ، چون شدیدتر میشه درمان وسواس فکری همین بی توجهی هست

سلام وقت بخیر. من حدود ۲۰سال درگیر وسواس فکری بودمو حدود ۵سال هم در گیر پانیک. متاسفانه سه ماهه فهمیدم دچار پانیک هستم. پزشکان دو تا بیماری را نتونستن از هم جدا کنند. شاید من بد شرح حال دادم. من علائم را دارم ولی ضعیف تر و هر روزه خیلی آزار دهنده است. خسته شدم. بوسپیرون و فلووکسامین مصرف میکنم

سلام دوستان اصلا جای نگرانی نداره من4 سال پیش درگیر این بیماری شدم خیلی سخته یادآوریش. ولی من الان به امید خدا خوب شدم خوب خوب که حتی الان با یادآوریشم عین خیالم نیست من به دو تا روانپزشک خوب مراجعه کردم هرکدام برام دارو تجویز کردند و گفتن حداقل 8 ماه طول دوره درمانمه یا شایدم خیلی بیشتر طول بکشه . ولی من داروهامو گرفتم اما حتی یک قرصم مصرف نکردم و به زندگیم و کارم ادامه دادم که گاهی اوقات غیرممکن بود ولی رفتم سمت خدا قرآن خوندم ایمان آوردم فهمیدم درد از اونه درمان هم از خودشه ازش خواستم و خودم خیلی عادی به زندگیم ادامه دادم درسته تو یکی دو سابل اول خیلی سخت بود و نمیتونستم ترسمو کنترل کنم ولی آخرسر تونستم من با هدایت یکی از دوستان مدتی رژیم غذایی گرفتم و بیشتر سبزیجات و میوه مصرف کردم یه مدتی گوشت نخوردم با دوستان مثبت ارتباط و با منفی ها کناره گیری کردم .پناه به خدا و کتابش بردم ودر کنارش ورزشم کردم.

من حدود دوساله دچار این بیماری شدم.چندین فوق تخصص ریه،چندین فوق تخصص قلب ،چندین و چندین دکتر رفتم.نوار قلب،نوار ریه،سی تی اسکن،تزریق هسته ای..هرررچی که فکرشو کنید انجام دادم..تا بعد از دوسال مراجعه کردم به متخصص اعصاب و روان.گفتن حملات پانیکه.تفاوت من با شماها در اینه که من فقط موقع خوابیدن نفسم قطع میشه و با نفس تنگی شدید از خواب میپرم و احساس مردن دارم..
میدونم ریشه در استرس و ناراحتی داره.استرس عامل اصلیه این بیماریه.من چندین اتفاق غم انگیز به طور متوالی برام افتاد..جمعِ همهء اونها شد استرس و فشار عصبی درونی و حملات پانیک.الان درمان با قرص رو شروع کردم.توکل به خدا میکنم.دوباره میخوام بلند شم..دوباره برگردم به روحیات خوش گذشته م..دعا کنید برام..خدا همه رو شفا بده ان شاءالله

سلام وقت بخیر. پسر دایی من هم دقیقا مثل شما بودش ولی الان خدا رو شکر خوبه. متاسفانه من هم حملات پانیک دارم و یدفعه بدنم سرد میشه و ضربان قلبم بالا میره. انقد استرسم زیاد میشه که فشارم میره بالای 15. ان شاء الله که همگی از شر این بیماری مسخره خلاص میشیم

ان شاءالله همه شفا پیدا کنن.. واقعا تحملش مشکله…

پانیک در دو مورد اتفاق میفته یکی در موقعی که رطوبت بدن کم میشه واب بدن واستخوانها رو به خشکی میره بعد ازچند دقیقه طول میکشه که این یکی از پایین بدن شروع میشه وبه طرف بالا حرکت میکنه بعد از رسیدن به سر و مدتی منگی که اب استخوان یا مغز کم شد شما در بدنتان حالت خشکی میکنید گزگز افت فشار وغیره که این به علت سردی بدنه دراین موقع با گرم کردن بدن سریع بر میگرده نوع دوم حمله بر عکس اینه با فشار در قفسه سینه تپش قلب احساس خفگی که نوع اول باعث کش امدن ماهیچهاشده نوع دوم حمله برگشت بیشر علایم جلوی بدن نوع اول بیشر علایم پشت بدنه نوع دوم بعد از فشار قفسه سینه و تنگی نفس تپش قلب از سر به طرف اندام پایینی بدن حرکت میکنه درنوع دوم با خنک کردن بدن به حالت طبیعی بر میگردین از نظر من این مریضی است که با بالا پایین شدن دمای محیط روی بدن ماها تاثیر میذاره حالا چه اتفاقی برا بدن ما افتاده الله علم تنها تا میتونید بیشتر مواد غذایی با طبع گرم بخورید به نظرم این یه مشکل استخوانی و تنها درمان قحطی ان قرار گرفتن بدن در یک درجه دمایی یا کمتر گرم سرد شدن بدن

سلام دوستان من دوسال به طورشدیداین حملات روداشتم والان کاملاخوب شدم ااگرکسی تمایل داشت پیام بدین تادرحدتوانم کمکتون کنم

سلام دوست گرامی لطفا بنده رو راهنمایی کنید در این زمینه باید چیکار کنم تا از شر این بیماری خلاص بشم سپاسگزارم

سلام من خیلی از این حملات رنج می برم و از داروی اعصاب هم خیلی می ترسم لطفا توضیح بدید که برای بهبودتون چه کردین؟

فاطمه جون سلام میشه راه درمانشو واسه من هم بگی

سلام عزیزم منم چندوقت شبا از خواب میپرم به همراه تپش قلب و استرس اینکه الان با تپش قلب میمیرم نیشه اگر خوب شدین بهم کمک کنین چه کاری انجام بدم که خوب بشم .اینم بگم من اصلا تمایل به خوردن داروی اعصاب ندارم

سلام چجوری خوب شدیم من ۶ ساله که درگیرشم البته یمدت خیلی خوب شده بود بعد از مصرف دارو ولی الان دوباره برگشته

سلام صبحتون بخیر و شادی شماچطور کنترل کردید این بیماری رو؟

سلام صبحتون بخیر و شادی شماچطور کنترل کردید این بیماری رو؟

منم 1ماهه دوچاراین بیماری ام بخاطر جدا شدن وسط خیابون این حال بهم دست تنگی نفس حالت تهوع از دست دادن دید ودر نهایت لرز وبی حسی قلب درد ارزش میترسم مثللحظه مرگ تو خواب بدترین حالته رفتم اعصاب روان قرص دادع ایشالا خوب میشم

سلام
من پارسال پانیکم شروع شد ، حملات خیلی خیلی سختو عمیق بهم دست میداد. شب و روز نداشتم ، نه میتونستم برم بیرون نه میتونستم بمونم خونه. یکسال دارو خوردم و الان دیگه درمان شدم. روزای سخت و عذاب اور تموم میشه. با توکل بخدا ، دکتر، ورزش
6 ماهم هست حمله بهم دست نذاده.
همه خوب میشید مطمعن باشید

سلام یک ساله این حس مسخره رو دارم من بدون دارو و دکتر رفتن خوب شدم این کارایی رو ک میگم به دقت بخونید ایشالاه ک بهتر شید من جواب گرفتم…راجب به کنترول اصطراب و استرس مطلب بخونید موزیک های ارامش بخش گوش کنید بازی های خشن تفنگی و ترسناکو این مدل بازیارو چه گوشی چه کنسول چه کامپیوتر انجام ندید بیشتر از یک ساعت یجا نشینید قبل از ساعت یازده یا نهایتن دوازده بخوابید شب بیداری تشدید میکنه اینایی رو ک میگم اصلا استفاده نکنید کلا قط کنید سیگار قلیون چای قهوه نسکافه نوشابه هرچیزی ک استرس زاس و کافیین داره چیزی ک اعصابتونو داغون میکنه سمتش نرید جایی بحثی هست سمتش نرید خلاصه اعصابتون اروم باشه دمنوش گیاهی برای ارامش اعصاب شبها قبل از خواب بخورید ایشالاه ک مشکل همتون حل شه خیلی حس بدیه…اینو یادتون باشه نمیمیرید مطمعن باشید!مرگ بخواد بیاد سراغتون یهو خفت میکنه نه زجر کش کنه بعد جونو بگیره هیچیتون نمیشه من ادمی بودم عصبی سیگاری چای خور ردی ههههه از من کمترید یعنی؟؟من ارادم خیلی ضعیفه تونستم کنترولش کنم الان یک ماهه دارم این روش هارو انجام میدم خیلی بهتر شدم نسبت به یه ماه پیش بعد یه چیزیم کشف کردم افراد لاغر مث من چای رو یک ماهه یه لیوانم نخوردم صورتم تپل شده از لحاظ وزنی چاق نشدم ولی صورتم پوف کرده عوض چای از چای سبز یا انواع دمنوش گیاهی استفاده کنید هرکسی خواست صورتش چاق شه چای سیاهو قط کنه به کل بعد یکی دو ماه پوف تو صورتو به چشم میبینید اینو هیجا ننوشته

سلام وقت بخیر. پسر دایی من هم دقیقا مثل شما بودش ولی الان خدا رو شکر خوبه. متاسفانه من هم حملات پانیک دارم و یدفعه بدنم سرد میشه و ضربان قلبم بالا میره. انقد استرسم زیاد میشه که فشارم میره بالای 15. ان شاء الله که همگی از شر این بیماری مسخره خلاص میشیم

سلام به همه اعضا منم ده ساله مبتلا به پانیک هستم وهمش مقاومت میکردم وکتر اعصاب نمیرفتم تا دیروز به اصرار خواهرم رفتم دکتر داخلی تا ببینم مشکل چیه که دکتر با اولین توضیح من تشخیص داد وبهم دارو داد وگفت اگه همراهی نکنی خوب نمیشی

سلام. میشه آدرس و اسم دکترتون رو بگید؟ من هم نمی دونم این بیماری و دارم یا نه

سلام دوستان
من حدود ۳ سال هستم به این بیماری مبتلا شدم اولین با تپش قلب شدید همراه بود . چند وقتی قرص خودرم و بعد رها کردم ولی انگار دست بردار نیست و به مور داره دفعاتشم زیاد میشه
خیلی حس بدی وقتی فکر میکنی داری می میری . قفسه سینگ شدیدا سنگین میشه . واقعا دیگه از دستش خسته شدم
میخوام خوب باشم واقعا زندگی کنم

سلام دوستان اگه میشه لطفا بهم جواب بدید من قبلا این حمله پانیک رو داشتم ولی الان چهار ماهه زیر نظر روانشناس بودم بدون دارو خوب شدم نمیدونستم چی هست این مشکل الان یه درد هایی مثل این که سوزن بزن به قفسه ی سینم گرفتگی شدید قلبم گز گز کردن قسمت های مختلف بدنم یا یه سیخ انگار بره پشت شونه هام رفتم دکتر مغز و اعصاب میگه این پانیک اتکه یه دکتر دیگه رفتم گفته بود بهم گردش خونم ضعیفه چیکار کنم همچنان این علایم دردناک جسمی رو دارم روانم خوبه ولی جسمم خیلی خیلی بده نظر بدید

سلام دوستان اگه میشه لطفا بهم جواب بدید من قبلا این حمله پانیک رو داشتم ولی الان چهار ماهه زیر نظر روانشناس بودم بدون دارو خوب شدم نمیدونستم چی هست این مشکل الان یه درد هایی مثل این که سوزن بزن به قفسه ی سینم گرفتگی شدید قلبم گز گز کردن قسمت های مختلف بدنم یا یه سیخ انگار بره پشت شونه هام رفتم دکتر مغز و اعصاب میگه این پانیک اتکه یه دکتر دیگه رفتم گفته بود بهم گردش خونم ضعیفه چیکار کنم همچنان این علایم دردناک جسمی رو دارم روانم خوبه ولی جسمم خیلی خیلی بده

سلام
متاسفانه من یک سالی هست که این مشکل رو دارم
اگر شما هر از چند گاهی این مشکل رو دارید
من نزدیک به دوساله به دلیل
فشار زیاد عصبی
بی خوابی های طولانی
استرس کاری شدی
ترس از شکست پروژم
و….
درگیر این بیماری هستم
تجربه بسیار بدی هست با اینکه میدونی نمیمیری و فقط یه حمله عصبی هست
ولی هر سری با خودت میگی اینبار پانیک نیست و مشکل قلبی دارم الان سکته میکنم
یکی از بدترین نوع های بیماری هست

سلام دوستان راه کار این بیماری اقرار کردن احساسات هستش و باید تمام افکار منفی رو با مشارکت گذاشتن از بین ببری و ب مورور خوب می شید

سلام وای من پانیک که میشم میخوام بمیرم انگار😢 حس خیلی خیلی بدی داره بخصوص که مکرر میشه و‌هی بهم دست میده و من هی اب سرد میخورم تا آروم بشم نمیدونم چکارکنم اون لحظه فقط بدنم میلرزه و درمونده میشم چکارکنم فقط حس منفی دارم و احساس مرگ میکنم 😕😢 خدا بخیر کنه عاقبت مونو…. بدترین حس دنیاست این پانیک

سلام دوستان منم دچارش بودم ولی عشق دوست داشتن فک کردن به چیزایه خوب الان بهتر م بدونین که اصلا به قرص هم نیاز نیس فقط قولی باش من خیلی زجر کشیدم مهربونی عاشق شدن درمانش اون وقت هس که دیگه هراس داری درمانش عاشقیع

سلام به همه

منم بخاطر شكست سخت عشقي دچار اين مريضي شدم ، اول با اينا شروع كنيد ::: ورزش منظم + دوري از سيگار و الكل و مواردي از همين دست + سفر كردن + توي جمع بودن با اينكه حسش نيست + برنامه ي غذايي درست كه آبدار باشه غذا و يه وعده رو با سبزيجات و ميوه هاي آبدار كه با همراه تخم ريحان بخوريد كه توو معده نگه داره آب رو ،( تخم ريحان + تخم فرنجمشك + تخم بالنگو رو با هم ميكس كنين و با يه ليوان كه تووش عرق بيدمشك + عرق بهارنارنج + گلاب وآب كه اينهام ميكس باشن هر روز بعد صبحانه و عصر دو قاشق چايخوري با اين ليوان ميكس عرقيجات بخوريد ) احتمال زياد برطرف ميكنه اين بيماريو كه خييييلي موثر بود برا من ،اگرم نشد به پزشك اعصاب و روان مراجعه كنيد. موفق باشيد رفقا

من یکسال درگیرش بودم با قرص خوب شدم الان یکسال و نیم بود دیگه خبری ازش نبود تا یک ساعت پیش توی نماز صبح دوباره عرق کردم با استرس شدید، فکر کردم حمله قلبی،نه پانیک… چه خوب شد اومدم این صفحه فهمیدم ممکنه دوباره برگرده، دوستان تجربه اش رو داشتن…

سلام من این اختلال رو چند باری تجربه کردم ودکترم رفتم گفتن چون کنکوری هستی از استرسه و چیز عادیه کاملا وبعد یکسال متوجه شدم که دچار چنین اختلالی هستم که شاید یک هفته این حالت بهم دست نده ولی بعضی روزا ممکنه دوبار اینجوریشم وتموم علائم رو دارم خیلی لحظات حشتناکیه ولی برامن بیشتر از ۵تا۱۰دقیقه نمیکشه

سلام
من 28سالمه از سال 93دچار این بیماری شدم.با طب سوزنی و مراجعه به روانشناس غیر دارویی شکرگزاری پیاده روی ورزش و دمنوش های آرامبخش و تلاش خودم خیلی بهتر شدم اما با این بیماری دوست شدم و سعی میکنم نترسم..همین..

من حدود دوسال که این مشکلو دارم، جاهای سربسته نمیتونم دووم بیارم و دچار حمله میشم. پیش روانشناسم رفتم گفتن باید سبک زندگیتو عوض کنی و افکار منفی رو از خودت دور کنی، دارم تلاش میکنم ولی خیلی سخته گاهی ساعت ها گریه میکنم و آرزوی مرگ میکنم، هیچ چیز بهم انگیزه نمیده…ولی ته وجودم نمیخوام رها کنم ، میخوام تلاش کنم و شکستش بدم .خوندن کامنت های آدمایی که مثل منن خیلی بهم امید و انگیزه میده کاش بود جاهایی که میشد افراد با مشکل اضطراب و پانیک اتک دور هم جمع شن و حرف بزنن. امیدوارم خودم و همه کساییکه این مریضی سخت و تاریک رو دارن خوب بشن

سلام به همه دوستان من هم مثل شما درگیر این بیماری بودم و علتش ناراحتی و اظطرابی که مدتها ادامه پیدا میکنه و تاثیرش رو بعد از مدتی به شکل حمله های اظطرابی میبینیم بزرگ‌ترین کمکی که به خودم کردم این بود که ورزش کنم و درست فکر کردن و درست زندگی کردن رو تمرین کنم باید به افکارتون مسلط بشین و ببینین که تو دنیا هیچی ترسناک تر از افکار منفی خودم وجود نداره ما خودمون با پروبال دادن با ترس هامون این بلا رو به سر خودمون اوردیم من از شش سال پیش دچار این حمله ها شدم و الان زنده هستم بهتون قول میدم هیچ کس از این حمله ها نمرده روی فکرتون کار کنین همه چی درست میشه

با سلام مجدد دوستان اگر از این حمله هات نترسین و این حمله هات بفهمه که شما ازش نمیترسین بعد از چند بار جلوش محکم وایستید دیگه سراغتون نمیاد چون این حمله هات هیچ خطری نداره بنابراین لذومی نداره ازش بترسین بعد از حمله به خودتون بگین اگه بازم بیاد جلوش وایمیستم نکته بعدی اینکه اصلا منتظرش نباشین چون دیگه حملهات سراغتون نمیاد چون شما فهمیدین حمله هات توهمی بیش نیست و همش الکیه :)))

سلام،من از ۸یا ۹ سالگی درگیر این بیماری بودم،تا سن ۱۴ یا ۱۵ سالگی خیلی ازیت شدم هیچ کدوم از دکتر ها نمیدونستن مشکلم چیه تا اینکه دکتر نجاران متخصص مغز اعصاب به دادم رسید،تا ۲ یا ۳ سال دارو مصرف کردم و الان که ۲۸ سالمه خدا رو شکر خوب شدم،،،البته هر سال ۱ بار یا هر دوسال ۱بار این بیماری به من یه سلامی میده که با ورزش هوازی مدیریتش میکنم

بیماری وحشتناکیه ..کل زندگیه منو تحت تاثیر قرار داده نه می تونم شاد باشم ن تصمیم های درست بگیرم چون اکثر درگیر افکار بی موردم …با اینکه فکر میکردم خیلی زود از شرش خلاص میشم نزدیکه ۱۰ ساله که باهامه وتموم نشده و کم یا زیاد میشه ..
دارو درمانی سریعتر ج میده وبیشتر نتیجه بخشه ولی عوارضشون زیاده.. اگه روش جدیدی به غیر از تصحیح روش زندگی ومثبت اندیشی یا ورزش و هنر و دارو میدونین خوشحال میشم منم اطلاع بدین

سلام احتمالا شما وسواس فکری دارین.چون منم همین شرایط را داشتم

خدا همه رو شفا بده ..منم زودتر از دست این حملات پانیک لعنتی راحت شم‌.

سلام دوستان نمیدونم ولی هیچوقت یادم نمی ره آخه ده سالم اینا بود ک شبها تا چندبار یه فشارهای عصبی شدید همراه با یه رخدادهایی ک انگار برام آشنا بودن ب سراغم میومدن تا اینکه آلن ک ۳۹سالمه باز دوباره دچار همون فشارهای عصبی میشم ک با سردرد شدید همراهه بطوری ک فک میکنم رگهای پشت گردنم دارن از کار می افتن و سرم سنگینی میکنه و در همون حال دچار نفس تنگی و اضطراب میشم و عرق سردی بر پریشانیم نمایان میشه انگار دیگه زندگی تموم میشه و متاسفانه من خارج کشورم و اینجا دیگه دکتر دولتی یاو غیر دولتی متخصص دیگه نمونده ک من نرفته باشم ولی هربار با تجویز قرصی دیگر بدون نتیجه می مونه. و بیشتر مواقعی ک خواب کافی نداشته باشم بینیم میگیره و همین مشکلات شروع میشن

سلام من به واسطه ی اختلال در خواب شبانه که بچه ام بیدارم میکرد ۴۰روز پیش یه دفعه احساس کردم دست و پاهام دارن بیحس میشن و قلبم داره از سینه درمیاد و خلاصه حس خییییلی بدی بود حتی وصیتامو به شوهرم کردم… رفتم زیر سرم و اکسیژن نوار قلبم گرفتن گفتن چیزی نیس.بعد ارامبخش و … تا سه هفته خوب بودم و دوباره … ولی دکتر اعصاب و روان برام آلپروزلام و پرو پرانول و ازهممه مهمتر گفت هورمون سرتونین وقتی مغز ترشح نکنه و کم بشه اینجور میشه که داروی اصلی بود واسمش سرتالین هست که از یک چارم شروع میشه بعداز ۴ روز یک دوم و بعد هم روزی یه دونه .. خلاصه داروی پرو پرانول راهم گفت موقع حمله بخورم.حالت خیلی سختیه احساس مرگ و مردن به ادم دست میده .تکرر ادرار و حالت تهوع و گر گرفتگی .ولی بامصرف دارو و تغییر سبک زندگی ان شاله همگی خوب میشیم.باور کنید از وقتی مشکلات اقتصادی خانواده ام بیشتر شد و پسرمم کم خواب بد تر شدم

سلام اصلا نگران نباشید آلپرازولام.پروپرانول موقع حمله.دلیل اصلیشم که کمبود ترشح سرتونین هست که باقرص های مختلفی حله.من سرتالین مصرف میکنم.

با سلام
من الان یه هفتس ک متوجه شدم ک ابن حالاتی ک داشتم برای حملات پانیک هستن
حدود یه سال هست ک باهاش دست و پنحه نرم کرذم و تموم حالت هابی ک دوستان کفتن رو داشتم خیلی صحبتاتون تاثیر گذار بود مرسی
واسه من با یه شکست عشقی و یه دوره منزوی شدن و اهنگ هاب غمگین و گریه کردن و خلاصه این چیزا و درک پایین خانواده از حال روحی و عصبی من و باعث تشدید عصبانیتم در خونه شروع شد ایشالله ک همه خوب میشیم من وقتی این حالو دارم یکم اب میخورم و یه کیسه ی کاغذی داهلش نفس میکشم اروم میشم

سلام دوستان گلم ..این نه بیماریه نه هیچ چیز دگ فقط اظطرابه ک ممکنه هرفردی دچارش بشه ..نه دکتر میخاد نه دارو چون در نهایت ادمو ول میکنه ب شرط اینکه اینو ب خودتون بفهمونید ک در نهایت شمارو ول میکنه ولی اگه بیشتر روش تمرکز کنین اونموقع شمارو اذیت میکنه …بیخیالش بشین تا اونم بیخیالتون بشه

سلام من سه ماه دچارپانیک هستم اگررممکنه اسم دارووپزشک مربوطه ودرکدام شهرهستن لطف کنیدزندگی من رافلج کرده ممنون راهنمایی کنید

من الان چهار ماهه پانیک گرفتم خیلی حس بدی وقتی میگیره آدم میخات بمیره

سلام..من مدت یک ساله دچار این حمله شدم.دکتر اعصاب و روان زیادی رفتم ولی فقط خودم تونستم کنترلش کنم و بهترین راه حلم هم این بود که همیشه به خودم میگم فدا سرم اگه بخوام بمیرم آخرش همه باید بمیریم و با این فکر خودمو تسکین میدم همیشه.به قول معروف با راه حل مرگ اندیشی آروم میشم..خدا رو شکر الان خیلی وقته که تونستم غلبه کنم به این حمله..ولی بازم ممنون از راهنمایی هاتون..

من جانبازم توی سرم ترکش خورده در سال 63.
از سال 97 دچار توهم تو خواب شدم ، بصورتی که در خواب بیدار می شدم و موقعیت مکان و فضا را از دست می دادم و بشدت دچار وحشت می شدم. در زمستان 97 دکتر داروی میرتازاپین را برایم تجویز کرد و از شب اول مصرف دارو توهم من قطع شد ولی من همچنان دارو مصرف میکردم و مشکل نداشتم .
در پائیز 98 دچار عفونت بیمارستانی شدم و عفونت ریه پیدا کردم و توهم این بار به شدت بدی به من دست داد و دوباره این توهم به شدت بیشتری به من دست داد تا جائی که به فکر اوتانازی آفتادم و از اینکه شب و موقع خواب شود به شدت می ترسیدم و به دکتر مراجعه کردم که دکتر بیماری مرا دوقطبی تشخیص و چند دارو برایم تجویز کرد که بیماری ام کنترل شد.
الان حالم خوبه و تشخیص درست دکتر مرا از آن برزخ نجات داد. به همه توصیه دارم که در صورت داشتن مشکلات اعصاب و روان به متخصص مراجعه و از زندگی خود راضی باشند.

سلام منم مدتیه فقط موقع خواب و لحظه اولیه خواب حمله میاد سراغم احساس میکنم دارم سکته مغزی میکنم و تپش قلب فوقالعاده شدیدی پیدا میکنم و مثل یه ژیمیلاست از خواب پا میشم ولی همین که یع در نوشابه سرکه سیب با آب میخورم خوب میشم راحت میخوابم نمیدونم شاید بره شما مفید واقع بشه …التماس دعا

من دو ماهه این بیماریو دارم تازه نزدیک یک هفتس فهمیدم پانیکه اگر بتونیم هممون باهم در ارتباط باشیم قطعن میتونیم بهم کمک کنیم با مصرف دارو فقط ساکتش کردیم همین

دوستان عزيز من دقيقاً 3 ساله دچار بيماري پانيك شده ام. ابتدا تلخترين روزهاي زندگي ام را تجربه كردم و بعد از يك ماه با تشخصي متخصص اعصاب و روان متوجه شدم كه بيماري ام پانيك است. تمام داروهاي مختلف را دكتر برام تجويز كرد كه هيچ كدوم هيچ اثري نداشت و نهايتاً آخرين دارويي كه جواب داد پاروكسيتين بود كه الان 3 ساله شبي يه قرص 20 ميلي گرم مي خورم و تقريباً كامل خوب شده بودم و حتي فكر كردم براي هميشه ريشه كن شده كه به دليل خوردن زياد قهوه نزديك به دو هفته است كه برگشته !!!
دوستان اين بيماري اصلاً بيماري نيست!!! اينا كسي نمي گه كه اصلاً شناخت نداره و مي خواد به شماها دلداري بده!! اينا كسي مي گه كه 3 سال باهاش دست و پنچه نرم كرده!!! اين بيماري فقط يك بيماري مجازي است نه حقيقي!! به هيچ جاي بدن هيچ آسيبي نمي رسونه و فقط سيستم پاراسمپاتيك بدن را كمي دچار اختلال مي كنه و باعث افزايش سطح آدرنالين خون مي شه!!!
اگه من تجربة امروز را داشتم ، حتي شش ماهه اول كه خيلي غصه مي خوردم را هم حل مي كردم چون واقعاً مسخره است. به خدا باور كنيد راست مي گم!! مثل وقتي است كه بابا و مامان تو بچه گي مي گفتند اگه اين كار را بكني مي كشيمت !!! درحاليكه بابا و مامان عاشق ما بودند و هيچ وقت ماها را نكشتند!!!
سعي كنيد اگه دچار اين بيماري شده ايد ، سريع به دكتر اعصاب و روان مراجعه كرده و دارو مصرف كنيد و از زندگي لذت ببريد چون يكي دو سال بعد حسرت مي خوريد كه چرا الكي سخت گرفته بوديد و خودتون را عذاب مي داديد!!
به نظر من بيماري پانيك يه نعمت الهي است كه انسان مدت درون گرا بشه !! بدون اينكه بهاي چيزي را بده ، به خودش برگرده !! به اين فكر كنه كه اگه واقعاً پايان زندگي اش است ، دل چند نفر را تاحالا سوزانده و سعي كنه و قعاً نفس و قلب خودش را پالايش كنه!!! و نهايتاً اينكه وسيله اي باشه كه به خدا نزديك تر بشه!!
والسلام..

سلام منم ازتابستون اینجوری هستم،دکتر قلب رفتم، دکتر یه رفتم کلیه داخلی کلانزدیک۳میل پول خرج کردم همشون گفتن چیزیت نیس اعصاب و روان هم رفتم،من چیکارکنم هیچکس ازخونوادم منو درک نمیکنن میگن خودت اینجوری فک میکنی بخداازتپش قلب میمیرم چن بارم بااورژانس بردن گفتن خانوم مسغره کردی ماروچیزیت نیس خدایامن چیکارکنم

برام سوال هست درجه بالاتر از افسردگی چی هست ؟؟
من به همون مرحله رسیدم
ای کاش زمان مرگ من زود بیاد که از دست همه چیز راحت بشم
من پسری ۲۰ساله با روحیه داغون و افسرده
واقعا دیگه از این زندگی خسته شدم . آخه دیگه تا کیفی!!!!؟؟؟؟؟

سلام دوستان من حدود ۵ ساله که دارم با این اختلال زجراور زندگی میکنم اولین حمله های پانیکم وحشتناک بود و مثل خیلیاتون فک میکردم دارم میمیرم تا اینکه فهمیدم دچار اختلال پانیک هستم و به روانپزشک مراجعه کردم ۲ سال تحت درمان بودم و خیلی خوب پیش میرفت دکترم بهم میگفت حتما باید دوره درمانتو کامل کنی و قطع نکنی ولی من سهل‌انکاری کردم فک کردم که کلا رفع شده و دیگه نمیخواستم داروهای اعصاب مصرف کنم و خودسرانه به اشتباه درمانم رو قطع کردم چند ماه خیلی خوب بود تا اینکه با کوچکترین استرس دوباره به سراغم اومد ولی نه شدید مثل اوایل بلکه مزمن یعنی همیشه تپش قلب دارم که با کمی استرس شدت میگیره مخصوصا شبها ،تنگی نفس دارم درد قسمت قفسه سینه که همه اینها واقعا ازار‌دهندس هدفم از گفتن این هست که به هیچ عنوان درمانتون رو نصفه رها نکنید و ادامه بدید حتما خودتون رو با یه ورزشی سرگرم کنید من شنارو انتخاب کردم و خیلیییی موثر بود به رژیم غذاییتون دقت کنید و بیخیال باشید.

سلام به همه ی دوستای عزیزم.منم از پنج سال پیش که داداشمو از دست دادم دارم با پانیک دست و پنجه نرم میکنم.تا یه سال بعد از فوت داداشم تقریبا هر شب میومد سراغم.صد بار نوار قلب گرفتم ولی هر بار میگفتن سالمی.چند سالی حالم خوب بودو الان دو سه ماهه که چون استرس زندگیم بالا رفته دوباره دچارش شدم.انقد که واقعا به جسمم اسیب زده.گوارشم بهم ریخته .همش دست دردو قلب درد دارم.دو سه هفته ی پیش رفتم بیمارستان انقد که استرسم زیاد شده بود فشار خونم به هیفده رسیده بود.ولی ازم نوارقلبو ازمایش خون گرفتن بازم گفتن سالمی.خیلی حساس شدم حالا با یه دل درد یا سردرد ساده فکر میکنم قراره بمیرم.همسرمم اصلا اهل دارو دکتر و این چیزا نیست.میگه هیچیت نیست فقط باید خودت به خودت کمک کنی تا حالت خوب شه.واقعا خسته شدم از این حالم.دلم میخواد این حال بد بره و دیگه سراغم نیاد .اگه گروهی وجود داشته باشه که بتونیم همه باهم در ارتباط باشیم عالیه.

سلام وقت بخیر. من حدود ۲۰سال درگیر وسواس فکری بودمو حدود ۵سال هم در گیر پانیک. متاسفانه سه ماهه فهمیدم دچار پانیک هستم. پزشکان دو تا بیماری را نتونستن از هم جدا کنند. شاید من بد شرح حال دادم. من علائم را دارم ولی ضعیف تر و هر روزه خیلی آزار دهنده است. خسته شدم. بوسپیرون و فلووکسامین مصرف میکنم

ادمین و روانشناس محترم با چه پایه علمی میگویید که پانیک درمان ندارد اتفاقا پانیک جزو بیماری های است که به درمان پاسخ مناسب میده و درمان راحتی دارخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.