Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
بهترین راه درمان افسردگی

بهترین راه درمان افسردگی چیست؟

آیا تا به حال به بهترین راه درمان افسردگی فکر کرده‌اید؟ افسردگی نه تنها کیفیت زندگی شما را پایین می آورد بلکه باعث می شود در زندگی افرادی که با شما زندگی می‌کنند اختلال ایجاد شود و جامعه‌ای که در آن هستید را نیز دچار مشکلات فراوانی کند. اما باید بدانید برای درمان افسردگی، این معضل همه گیر، روش‌های موثر زیادی  وجود دارد. جلسات روان درمانی، درمان دارویی و تغییرات در سبک زندگی افراد می تواند از روش های درمان افسردگی باشد.روش هایی که با توجه به شرایط و موقعیت افراد فرق خواهد کرد.

زمانی که شما افسرده هستید ، احساس می کنید هرگز از این سایه تاریک بیرون نخواهید آمد. با این همه باید بدانید که سخت‌ترین و شدیدترین افسردگی‌ها قابل درمان هستند. بنابراین اگر افسردگی عاملی است که باعث شده شما آنطور که دلتان می‌خواهد زندگی نکنید، بدون تعلل و ذره‌ای شک به دنبال کمک باشید. دانستن در مورد گزینه های درمان افسردگی به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری برای شرایط افسردگی خودتان داشته باشید. از جلسات مشاوره روان درمانی، درمان دارویی، درمان افسردگی بدون دارو تا تغییرات سبک زندگی ،درمان‌های موثری هستند که شما از هر کدام و یا ترکیبی از آن ها می توانید برای فائق آمدن بر این مشکل استفاده کرده تا دوباره احساس خوشحالی و امید به شما باز گردد.

بهترین راه درمان افسردگی

بهترین راه درمان افسردگی

گزینه های درمان افسردگی من چیستند؟

همان طوری که هیچ دو فردی به صورت یکسان با موضوع افسردگی برخورد نمی‌کنند ، هیچ راه درمان افسردگی یکسان و فراگیری هم وجود ندارد که برای همه‌ی افراد مناسب  باشد. روشی که روی یک فرد جواب می‌دهد ممکن است روی فرد دیگر هیچ جوابی ندهد. حقیقت این است که بهترین راه درمان افسردگی می‌تواند این باشد که نسبت به راه‌های موجود اطلاع کافی داشته باشید و با توجه به نیازهای فردی در درمان خود از آن ها استفاده کنید.

بهترین راه درمان افسردگی

تا آنجایی که می توانید در مورد افسردگی خود اطلاعات داشته باشید

نکته مهم این است که معین کنیم که علایم و نشانه‌های افسردگی شما به علت بیماری زمینه‌ای است یا خیر .اگر این موضوع صحت دارد ابتدا بهتر است که به درمان آن بپردازیم . فاکتور مهم بعدی میزان شدت افسردگی است که هر چقدر این میزان بیشتر باشد آنگاه شما نیاز به درمان قوی‌تری خواهید داشت.

پیدا کردن راه درست درمان افسردگی زمان بر خواهد بود

ممکن است پیدا کردن بهترین و موثرترین راه درمان افسردگی شما کمی زمان بر باشد و برای رسیدن به آن نیاز به آزمون و خطا باشد. به طور مثال ، اگر نیاز به جلسات مشاوره دارید ممکن است چند روانشناس مختلف را ملاقات کنید تا در نهایت کسی را بیابید که با او حس بهتری داشته باشید. یا ممکن است داروهای ضد افسردگی را امتحان کنید ، یا فقط برای اینکه متوجه بشوید که به آن نیازی ندارید روزانه نیم ساعت پیاده روی کنید. نسبت به این تغییرات با دید بازتری عمل کنید و نسبت به آن ها گارد نگیرید.

فقط روی درمان دارویی تکیه نکنید

این که درمان‌های دارویی علائم افسردگی را کاهش می‌دهند حقیقت دارد اما این گزینه برای طولانی مدت انتخاب مناسبی نخواهد بود. روش‌های دیگر مثل تمرینات روزانه و یا جلسات روان درمانی نه تنها می‌تواند به اندازه‌ی روش درمان دارویی موثر باشد بلکه شاید تاثیر بیشتری هم بگذارد و نکته مثبت آن این است که از عوارض جانبی خبری نخواهد بود. اگر پزشک شما تشخیص داده است که روش درمان دارویی برای درمان افسردگی شما روشی موثرتر است باید بدانید که زمانی درمان دارویی بهترین جواب را خواهد داد که شما در کنار آن تغییرات مثبتی در روش زندگی خود ایجاد کنید.

بهترین راه درمان افسردگی

بهترین راه درمان افسردگی

 حمایت افراد دیگر

هر چقدر روابط اجتماعی پربارتری داشته باشید از افسردگی  بیشتر در امان خواهید بود. اگر احساس کرده اید که به بن بست رسیده اید ، برای صحبت با اعضای خانواده و یا دوستان نزدیکتان که قابل اعتماد شما هستند تعلل نکنید و یا حتی بدنبال روابط جدید مثل گروه های حمایتی اجتماعی باشید. این که از کسی کمک بخواهید نشانه ی ضعف شما نیست و به این معنا نخواهد بود که بار این قضیه را به دوش دیگران بگذارید .لازم است بدانید گاهی همین صحبت های رو در رو ساده کمک شایانی به شما خواهد کرد.

درمان نیازمند زمان و تعهد شماست

تمامی راه های درمان افسردگی زمان بر خواهد بود. و این زمان بر بودن ممکن است شما را خسته کند . اما باید بدانید این قضیه کاملا طبیعی بوده و عمومیت دارد.

تغییرات در سبک زندگی: بخش مهم و اساسی در درمان افسردگی

تغییرات در روش و سبک زندگی شاید بنظر ساده بیاید اما ابزاری بسیار قدرتمند است برای درمان افسردگی محسوب می شود. شاید گاهی تمام چیزی که شما نیاز دارید همین باشد. اما این تغییرات شامل چه مواردی می تواند باشد.

تمرینات بدنی روزانه

ورزش روزانه و تمرینات بدنی مستمر می تواند به اندازه ی درمان های دارویی موثر باشد. ورزش باعث می شود تا سروتونین ، اندورفین و دیگر هورمون های شیمیایی بدن شما بالا رود که در نتیجه باعث می شود سلول های مغز و ارتباط بین آن ها کارایی بالاتری داشته باشد. کاری که در درمان دارویی بر عهده داروهای ضد افسردگی است. لازم نیست حتما ماراتن شرکت کنید ، حتی راه رفتن روزانه نیم ساعت تغییرات بزرگی را ایجاد خواهد نمود. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید تمرین ایروبیک نیم ساعت تا یک ساعته را در طول روزهای هفته امتحان کنید.

تغذیه مناسب

تغذیه مناسب کلید داشتن سلامت فیزیکی و روانی افراد است .در طول روز وعده های کوچک و مناسب داشته باشید تا باعث شود انرژی شما در روز بالا بماند. البته ممکن است به سمت غذاهایی با قند بالا گرایش پیدا کنید اما بدانید که ترکیبی از کربوهیدارت ها انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

خواب کافی

میزان خواب تاثیر بالای بر حال و هوای افراد دارد . زمانی که شما خواب کافی نداشته باشید علایم افسردگی شما بیشتر از قبل خواهد بود. کمبود خواب برای شما ناخوشایند بوده و منجر به ناراحتی و خستگی فراوان می شود. مطمئن شوید که در طول شبانه روز هشت ساعت خواب کافی خواهید داشت. تنها افراد کمی هستند که با خواب کمتر از هفت ساعت در شبانه روز همچنان عملکرد خوبی خواهند داشت.

کاهش استرس

و در نهایت سعی کنید تغییراتی را ایجاد کنید تا به شما کمک کند استرس خود را مدیریت کرده و از حجم آن بکاهد. استرس زیاد منجر به افسردگی خواهد شد و شما را در معرض آسیب قرار می دهد. به زندگی خودتان از زوایای مختلف نگاه بیاندازید و اگر رابطه و یا کار بیش از اندازه می بینید سعی کنید آن را حذف و یا به کمترین حالت برسانید.

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 364
دوست نداشتم: 179
میانگین امتیازات: 2.03

38 دیدگاه در “بهترین راه درمان افسردگی چیست؟

دیگران به چه طریق میتوانند به فرد افسرده کمک کنند
راههای کمک دیگران راذکر کنید

دیگران هیچی چون فکر میکنم هیچکس به فکری دیگری نیست حتی عزیزانت چون شاید قادر به درک تو نباشند. پس باید خود فرد بخواهد تا بشود و روی دیگران حساب نکند

اگر افسردگی به دلیل ازدواج ناموفق‌باشد چه میتوان کرد؟

در مورد درمان افسردگی در اثر انتخاب غلط درازدواج و منجر شدن به طلاق برام لطفا توضیح بدین

من فک میکنم نامزدم دچاراختلال دوقطبیه قرص الانزاپین ریسپریدون و لیتیم میخورع اصلاازاحساس انگارهیچی نمیفهمه ب احساسات بی تفاوته فقط میادکارشومیکنه میره شباهم حتی نمیمونه و خیلی چیزای دیگه دلم خونه ازبس فککردم افسرده شدم زده شدم ازش بااینحالی ک این داروهارومیخوره اماسرموضوع کوچیک سریع اعصابش خوردمیشه صداشومیبره بالاواقعامیترسم اقای دکترمیشه کمکم کنیدجوابشوبرام شخصی ایمیل کنید بخوادبره دوس نداره همراش باشم همش احساس تنهایی میکنم باوجوداینکه نامزددارم یمدته کمترمیرم پیشش ازش فاصلع گرفتم اون احساسات منونمیفهمه درک نمیکنه دیدش بامت فرق دارع اون کلابابقیه متفاوته همه اطرافیانم میگن واقعاموندم چکارکنم

سلام ما یک مرد پیر در خانه داریم و همش بیقراری می‌کنه و افسردگی هم یه کمکی داره تو رو به خدا کمک کنید

دیگران اگر زخم زبان نزنند به افراد افسرده کافیست…افراد افسرده واقعا به کمک و حمایت نیاز دارند اما دیگران فقط به فکر آزار زبانی آن ها هستند چون فکر می کنند این بیماری ناشی از ضعف است در حالیکه به هیچ عنوان به ضعیف بودن مربوط نیست…

بنده خیلی خستم تنها آرزوم این بمیرم تازه اسیر این افسردگی شدم حدود دوماهیه یک هفتیه داروه مصرف میکنم رفتم پیش دکتر

شوهری دارم که افسرده شده زندگی برایم سخت شده

س خسته نباشی من خانومم چند وقت عصبی شده به حرف کسی گوش نمیده هر موقع هم صحبت میکنن اشنا ها، میگه از من خوشش نمیاد نمیخواد ادامه بده برای زندگی، این حرفارو بعد از 6 سال زندگی میگه، که در حال حاضر یه سال سر خونه خودمون هستیم بچه هم نداریم

خودت برا بهتر شدن زنگیت و حالت تلاش کن
فکر کمک بقیه نباش حتی خونوادتم

سلام
ببخشید افسردگی من دلیلش کارهای شوهرم هست واصلا حاضرنیس دست ازکارهاش برداره من باید چکارکنم .

سلام
ببخشید افسردگی من دلیلش کارهای شوهرم هست واصلا حاضرنیس دست ازکارهاش برداره من باید چکارکنم .

شما میتونید از یک مشاور با تجربه که در زمینه ی مشکل شما تخصص دارن کمک بگیرین

من به مدت سه سال هست که دچاروسواسم وجدیدا احساس میکنم دچارافسردگی وخستگی شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

من حال روحیم خیلی بده تقریبا 5 یا 6 سال شایدم بیستر حالم بده دکترای زیادی هم رفتم فایده نداشته برام افسردگی اساسی و همینطور افسرده خویی دارم و درون گرا هستم توانایی سرکار رفتن و زندگی رو ندارم روزهای طولانی در خانه به سر میبرم ده روز یه دفعه به بیرون میرم درمان دارویی ام چند سال اجرا میکنم فقط آرزو میکنم وقتی میخوابم دیگه بیدار نشم و بمیرم ممنونمداگه بهم کمک کنید

درود.متاسفانه من درگیر این بیماری هستم و به شدت زندگی رو تحت تاثیر گذاشته و عملا زندگیم فلج شده.

سلام من 16 سالم
دوستم ندارم به خاطر رفتارم حتی خانواده هم ازم متنفرن
پرخاشگاری زیاد میکنم حتی کارم به جایی ریسیده که بارها به خودم گفتم برم بالا پشتبون خودم پرت کنم پایین تاهم اطرافیان آزار نبینن و هم من راحت بشم
قبلا درسم خوب بود ولی ی چند سالی درسام افت کرده
احساس سرگردانی میکنم
احساس میکنم دنیا منو نمی خواد
لطفا کمکم کنید

سلام و خسته نباشید…۱۹ ساله و افسردگی شدید دارم حس میکنم که تنهام و هیچکس هم درکم نمیکنه..از کل دنیا خسته و بی زارم …درس خوندن برام مثل مرگ شده وچند بار خواستم خودکشی کنم اما خانوادم مراقبم بودن ..تازگیا ی شکل دیگ شده پرخاشگر شدم و عذاب وجدان دارم نمیدونم باید چیکار کنم

سلام خسته نباشین من دچار شکست مالی شدم بعدش دچار شکست عشقی شدم الانم دوساله روانی شدم نه میتونم کار کنم نه هیچی اواره شدم از این ور معتاد شدم یه مدت ترک کردم دیدم نمیتونم هیچ کاری کنم انگیزه مو از دست دادم دوباره موادبرداشتم تا حداقل خرج خودمو در بیارم راهنماییم میکنید

یکی از راه های بسیار مهم این بتوان موقعیتی رو برایش ایجاد نمود که دور از تنهایی و بی قراری باشد و محیطی شاد و دور از استرس که بیشترمشغول باشد تا اینکه در یک گوشه بشیند و در خود خلوت نماید و استفاده از کارهای هنری و درگیر ورزش بودن نیز می تواند نتیجه ارزشمندی را به بار بیاورد

چند وقتیه ب هیچ چیزی حس ندارم تایک حرفی بهم میزنن بهم بر میخوره وبقض میکنم راسش خیلی خسته شودم همش دوست دارم همش تنهاباشم

اگه جوانی برا فقر بی پولی به گوه کشیده شده باشد چه گوهی باید خورد

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین میتونه کمک کنه

سلام من یه چند وقتی میشه دچار افسردگی شدید شدم روزامو همش تو خونه میگذرانم وهیچ تمایلی به بیرون رفتن ندارم

دارو چه مدت تاثیر دارد ودرمان قطع میشود

سلام.خانم من مدت زیادی هست که از صبح که بیدار میشه بی‌قراری می‌کنه و خودش قبول داره افسردگی حاد داره.منم هر نوع دکتر و روانشناسی بوده بردم تا دکتر وثوق.ایشان دارویی تجویز کردن که بعد از شروع دوره منجر به غش و بی حالی به خانم من دست میداد و من مانع ادامه دوره شدم.از سمت خانواده ها هیچ نوع حمایت عاطفی نیستیم به همین خاطر و میگن که ما فیلم میکنیم چون همیشه ما شاد بودیم و همه خانواده روی انگشت ما می‌چرخیدن و شاد بودن و طور ساده به ما میگفتن سر خوش.اما بعد از ۳ الی ۴ سالی که این مشکل به وجود آمده باور نمی‌کنند.شبها خواب ندارن به کمک قرص های خواب آور مثل آلپرازولام و زولپیدیم و… چون زندگیمو دوست دارم و زنم تمام دارایی ام هست.
در ضمن ما با هم توی روابط زناشویی هیچ مشکلی نداریم.فقط نگید که برید مشاوره که این حرف کاملا برای من معنای خودشو از دست داده.ممنون میشم کمک کنید شده این پیام منو به دکترهای حاذق سایت به اشتراک بگذارید تا به من کمک کنند.با سپاس بی کران از سایت و مطالب بسیار با ارزشمند شما.

سلام من چند سالی هست از هیچی لذت نمیبرم و همه چیزبرام بی تفاوت است

سلام دوستان..
من یه دختر23سالم به شدت به پوچی رسیدم و فک کنم افسردگی دارم دستو دلم به هیچی نمیره همه چیو نصفه نیمه ول میکنم هرکاری رو شرو کنم تا تهش نمیرسونم تا حالا دو خودکشی ناموفق داشتم کلا داغونم و ادامه زندگی برام سخته سخته از درس و زندگی کاملا عقب افتادم خانوادمم ازم خسته شدن و پشت سر سرزنشم میکنن چن سالی هست درگیرم و واقعا خسته شدم..اگه شماها زندگی اروم و نسبتا نرمالی دارید باید بگم خوشبحالتون..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع مشاوره آنلاین