Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
استرس

رزرو وقت مشاوره حضوری

استرس

استرس

 

استرس واکنش فیزیولوژیکی بدن انسان است و زمانی اتفاق می افتد که فرد احساس می کند بین فشارهای وارده و توانایی هایش توازن وجود ندارد.

حذف کامل استرس همیشه در زندگی بشر امکان پذیر نیست و اینکه چه چیزی استرس زاست یا نه ؛ تا حدودی به نحوه ی نگرش ما درباره ی آن چیز بستگی دارد.

استرس میتواند به دو شکل متفاوت تجربه شود :
1- استرس خوب

 2- استرس بد

استرس خوب در انسان انگیزه ایجاد می کند تا برای رسیدن به موفقیت راهکاری در نظر بگیرد و تلاش کند مانند تحصیل کردن

استرس بد سبب می شود که برخی از افکار و فعالیت های انسان مختل شود مانند تجربه کردن یک ضربه روحی شدید.

استرس در حد کم لازم و ضروری است ولی اگر مدت طولانی ای ادامه پیدا کند و انسان توانایی کنترل آن را نداشته باشد زیان آور است.
استرس میتواند آثار زیان آور جسمانی و روانشناختی را به همراه داشته باشد مانند زخم معده ؛ سردرد ؛ مشکل در تمرکز ؛ مشکل در تفکر و… برخی از افراد برای مقابله با استرس راه های نادرستی را انتخاب می کنند مانند فرار از مشکلات به وسیله مصرف مواد مخدر یا روان گردان ؛ خودکشی و…که این راه های نادرست عواقب و آثار نامطلوب و گاه جبران ناپذیری را به همراه دارد.
برای رهایی از مشکلات روانشناختی استرس به افراد توصیه می شود که سعی کنند درباره ی احساسات و مشکلات خود با یک نفر صحبت کنند ؛ در این باره مشاور و روانشناس بهترین انتخاب هستند زیرا فرد به کمک آن ها می تواند بیاموزد که چگونه با وضعیتش کنار بیاید و احساس بهتری پیدا کند.

_________________________

بهنوش ده آرا

مشاور و روانشناس

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.