Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
اختلال فتیشیسم (فتیش ) یادگارخواهی

رزرو وقت مشاوره حضوری

بیماری اختلال فتیشیسم یا فتیش چیست؟ علائم و روش درمان

اختلال فتیشیسم ، فتیش یا یادگارخواهی

اختلال فتیشیسم، جذابیت شدید جنسی به اشیاء یا قسمت‌هایی از بدن است که معمولاً به عنوان اعضای جنسی درنظر گرفته نمی‌شوند و با ناراحتی یا اختلال بالینی قابل توجه همراه است.

اختلال فتیشیسم ، فتیش چیست؟

اصطلاح «فتیش» در اواخر دهه 1800 ساخته شد. این واژه از زبان پرتغالی گرفته شده که به معنای «جاذبه وسواسی» است. در اکثر افراد عادی که ویژگی‌های خاصی از بدن را جذاب می‌بینند، میزانی از فتیش وجود دارد. با این حال، برانگیختگی فتیشیسم معمولاً هنگامی به عنوان مشکل درنظر گرفته می‌شود که در عملکرد طبیعی جنسی یا اجتماعی اخلال ایجاد کرده و برانگیختگی جنسی بدون شیء مورد نظر، غیرممکن باشد.

اختلال فتیشیسم به عنوان شرایطی شناخته می‌شود که در آن، استفاده یا وابستگی مداوم و مکرر به اشیای غیرزنده (لباس زیر یا کفش پاشنه بلند) یا تمرکز ویژه‌ای بر قسمتی از بدن (معمولاً غیرجنسی) برای تحریک جنسی وجود دارد. تنها از طریق استفاده از این شیء یا قسمت از بدن است که فرد می‌تواند لذت جنسی به دست آورد. تشخیص اختلال فتیشیم تنها در صورت ایجاد ناراحتی برای فرد یا اختلال در عملکردهای اجتماعی، شغلی یا سایر حوزه‌های بااهمیت در نتیجه‌ی فتیشیسم، بیان می‌شود. افرادی که به عنوان فتیش شناخته می‌شوند، اما اختلال بالینی مربوط به آن گزارش نمی‌کنند، به عنوان افراد فتیش و نه دارای اختلال فتیشیسم، در نظر گرفته می‌شوند.

اشیای  معمول شامل لباس زیر زنانه، کفش، دستکش، اشیای پلاستیکی و لباس چرمی، و قسمت‌های بدن مربوط به اختلال فتیشیسم شامل پا، انگشتان پا و مو هستند. اینکه شیء یادگار هم شامل اشیای بی‌جان و هم شامل بخش‌هایی از بدن باشد نیز شایع است، مانند جوراب و پاهای کثیف. در برخی موارد تنها تصویری از شیء یادگار می‌تواند باعث ایجاد برانگیختگی شود، گرچه اکثراً شیء واقعی را ترجیح می‌دهند یا به آن نیاز دارند. فرد دارای اختلال فتیشیسم برای لذت جنسی، معمولاً شیء را در دست می‌گیرد، آن را مالش می‌دهد، مزه می‌کند یا می‌بوید یا از شریک خود می‌خواهد در طول برخورد جنسی آن را بپوشد. برای تشخیص اختلال یادگارخواهی، اشیای یادگار نباید محدود به موارد لباس پوشیدن در مبدل‌پوشی (در اختلال دگرپوشی) یا دستگاه هایی باشد که به طور خاص برای تحریک تناسلی طراحی شده‌اند (ویبراتورها، دیلدوها).

فتیشیسم‌ها اشیای بی‌جان، اغلب شیء مورد نظر خود را جمع‌آوری می‌کنند
فتیشیسم‌ها اشیای بی‌جان، اغلب شیء مورد نظر خود را جمع‌آوری می‌کنند

انواع فتیشیم:

فتیش‌های بی‌جان را می‌توان به دو نوع زیر تقسیم کرد:

 • فتیشیسم شکلی

در اختلال فتیشیسم شکلی، شیء و شکل آن مهم است، مانند کفش‌های پاشنه بلند.

 • فتیشیسم واسطه‌ای

در اختلال فتیشیم واسطه‌ای، جنس شیء اهمیت دارد، مانند ابریشم یا چرم.

فتیشیسم‌ها اشیای بی‌جان اغلب شیء مورد نظر خود را جمع‌آوری می‌کنند. در برخی موارد، یادگارخواهی به اندازه‌ای شدید است که باعث می‌شود فرد فتیش، شیء مورد نظر را از طریق سرقت یا تجاوز به دست آورد. یادگارخواهان مرد ممکن است بدون وجود این اشیاء، نعوظ نداشته‌باشند.

اختلال یادگارخواهی در مردان شایع‌تر است و علت آن به وضوح مشخص نیست. یادگارخواهی تحت دسته‌بندی کلی انحراف‌های جنسی قرار می‌گیرد که به جذابیت شدید جنسی به اشیاء یا افرادی در خارج از تحریک تناسلی با شرکای جنسی بالغ راضی، اشاره دارد.

علائم اختلال فتیشیسم و تشخیص آن:

اعمال جنسی افراد مبتلا به اختلال فتیشیسم منحصراً بر شیء یادگار یا قسمت بدن متمرکز است. افراد غیر اختلال فتیشیسم ممکن است در زمان‌های مختلف با قسمت خاصی از بدن یا شیء مشخصی برانگیخته شوند و این بخشی از تعامل جنسی آن‌ها با شخص دیگر باشد، اما آن‌ها روی آن شیء یا قسمت از بدن متمرکز نمی‌شوند.

به طور کلی، فرد دارای اختلال یادگارطلبی می شود، زمانی تنها زمانی می‌تواند از نظر جنسی تحریک شود و به اوج لذت برسد که از یادگار استفاده کند. در موارد دیگر، پاسخ ممکن است بدون یادگار، اما در سطحی کاهش‌یافته رخ دهد. زمانی که شیء یادگار وجود نداشته باشد، یادگارخواه درمورد آن خیالپردازی می‌کند.

معیارهای تشخیصی برای اختلال فتیشیسم عبارتند از:

 • برای دوره‌ی حداقل شش ماهه‌ای، فرد دارای خیالپردازی، میل یا رفتارهای شدید و عودکننده جنسی است که شامل اشیای غیرزنده (مانند لباس‌های زیر زنانه و کفش) یا تمرکز بسیار ویژه بر قسمت‌های غیرجنسی بدن است.
 • این خیالپردازی‌ها، میل جنسی یا رفتارها موجب ناراحتی شدید یا اخلال در عملکرد اجتماعی، شغلی یا شخصی فرد می‌شوند.
 • اشیای یادگار، لباس‌های مورد استفاده در مبدل‌پوشی (مانند اختلال دگرپوشی) نیستند و مانند ویبراتور برای تحریک لمسی تناسلی طراحی نشده‌اند.
فتیش پا و جوراب از انواع اختلال فتیشیسم
فتیش پا و جوراب از انواع اختلال فتیشیسم

افراد مبتلا به اختلال فتیشیسم ممکن است به دنبال اشتغال یا کار داوطلبانه‌ای، برای مثال کار در کفش فروشی درمورد فتیش کفش، به منظور فراهم کردن امکان این رفتار خود باشند.

انواع رایج اختلال فتیشیسم عبارتند از:

 • فتیش نقص عضو
 • فتیش سینه
 • فتیش سینه‌بند (کمربند)
 • فتیش پوشک بچه
 • فتیش پا
 • فتیش غذا
 • فتیش خز/ تونوفیلیا
 • فتیش دستکش
 • فتیش چرم
 • فتیش پزشکی
 • فتیش بارداری
 • فتیش لاستیک
 • فتیش چکمه
 • فتیش لباس شنا
 • فتیش جوراب
 • فتیش کلاه شنا
 • فتیش ناف
"ریکی مارتین" و "انریکه ایگلسیاس" از خوانندگان معروف لاتین دارای اختلال فتیشیم و فتیش پا هستند
“ریکی مارتین” و “انریکه ایگلسیاس” از خوانندگان معروف لاتین دارای اختلال فتیشیم و فتیش پا هستند

 

علت به وجود آمدن بیماری اختلال فتیشیسم

انحراف‌های جنسی مانند اختلال فتیشیسم معمولاً در دوران بلوغ آغاز می‌شوند، اما ممکن است قبل از نوجوانی نیز ایجاد شوند. هیچ دلیل قطعی برای این اختلال ثابت نشده‌است.

با کمک مشاور ازدواج می‌توانید در خصوص زندگی با افراد دارای اختلالات و اختلال فتیش در مهم‌ترین تصمیم زندگی خود نظر و راهنمایی یک متخصص را همیشه و هر زمان همراه خود داشته باشید.

برخی از نظریه‌پردازان معتقدند که یادگارخواهی از تجربیات دوران کودکی ایجاد می‌شود که در آن، شیء با نوع خاص و قدرتمندی از تحریک یا رضایت جنسی مرتبط بوده‌است. سایر نظریه‌پردازان یادگیری، بر کودکی ثانویه و نوجوانی و شرطی‌سازی مرتبط با فعالیت خودارضائی تمرکز می‌کنند.

مدل های یادگیری رفتاری نشان می‌دهند کودکانی که قربانی یا ناظر رفتارهای جنسی نامناسب هستند یاد می‌گیرند که از آن تقلید کنند و بعدها برای این رفتار تقویت شوند. مدل‌های جبران نشان می‌دهند که این افراد از تماس جنسی عادی، محروم شده‌اند و بنابراین به دنبال لذت از طریق ابزارهایی هستند که از لحاظ اجتماعی کمتر مقبول است. الگوهای رایج درمورد مردان، نشان می‌دهد که علت، ناشی از شک و تردید درمورد مردانگی و قدرت خود و ترس از عدم پذیرش و تحقیر است. فرد از طریق تسلط بر شیئی بی‌جان، می‌تواند خود را ایمن نگه دارد و برخی از احساس‌های بی‌کفایتی خود را جبران کند. مشاوره مهارت و سبک زندگی در این خصوص می تواند کمک ارزشمندی به فرد دارای این اختلال باشد.

آیا اختلال فتیشیم – فتیش درمان دارد؟

خیالپردازی‌های فتیش شایع هستند و تنها زمانی باید به عنوان اختلال درمان شوند، که باعث ناراحتی یا اخلال در توانایی فرد برای عملکرد طبیعی در زندگی روزمره شوند.

اختلال فتیشیسم اغلب دوره پیوسته‌ای دارد که در شدت و فراوانی میل یا رفتار در طی دوره زندگی، تغییر می‌کند. در نتیجه، درمان موثر معمولاً بلندمدت است. مشاور و روانشناس خانواده می‌تواند در کاهش تنش‌های موجود در زندگی با اطرافیان و افراد دارای اختلال و کمک شایانی در مبتلا نشدن به بیماری‌های روحی و روانی داشته باشد.

رویکردهای درمانی عبارتند از انواع مختلف درمان (روانکاوی سنتی، هیپنوتیزم، درمان شناختی و رفتاری) و همچنین درمان دارویی (SSRIها، درمان محرومیت از آندروژن). مشاوره جنسی و صحبت با روانشناسان و متخصصان، راه مطمئنی برای درمان اختلالات جنسی است.

برخی از داروهای تجویزی به کاهش تفکر اجباری همراه با پارافیلیا کمک می‌کنند. این امر، امکان تمرکز بر مشاوره با حواس‌پرتی کمتر از تمایل‌های جنسی منحرف را فراهم می‌کند. شواهد حاکی از آن است که ترکیب دارو درمانی با درمان شناختی رفتاری می‌تواند موثر باشد، گرچه پژوهش‌ها روی نتایج این درمان‌ها قطعی نیست. دسته‌ای از داروها که آنتی‌آندروژن نامیده می‌شود، می‌تواند به طور موثری سطح تستوسترون را به طور موقت کاهش دهد و در کنار دیگر انواع درمان‌ها برای اختلال یادگارخواهی استفاده شود. این دارو باعث کاهش میل جنسی در مردان می‌شود و فراوانی تصاویر ذهنی تحریک‌کننده جنسی را کاهش می‌دهد.

سطح برانگیختگی جنسی به طور هماهنگ با رفتار انحراف جنسی ارتباط ندارد و سطوح بالای تستوسترون در حال گردش، مردان را مستعد انحراف جنسی نمی‌کند. علاوه بر این، هورمون‌هایی مانند مدروکسی پروژسترون استات (دپو-پرورا) و سیپروترون استات، به کاهش سطح تستوسترون در گردش کمک می‌کند که باعث کاهش میل جنسی و تجاوز و درنتیجه کاهش میزان نعوظ، خیالپردازی جنسی و شروع رفتارهای جنسی از جمله خودارضائی و آمیزش می‌شود. هورمون‌ها معمولاً در کنار درمان‌های رفتاری و شناختی استفاده می‌شوند. داروهای ضدافسردگی مانند فلوکستین (پروزاک) نیز به طور موفقیت‌آمیزی میل جنسی را کاهش می‌دهند، اما به طور موثری وجود خیالپردازی‌های جنسی را هدف قرار نمی‌دهند.

درمان قطعی اختلال فتیشیسم یا فتیش چیست؟

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که مدل‌های شناختی-رفتاری و روانشناسی در درمان افراد مبتلا به اختلال‌های انحراف جنسی و فتیشیسم موثر هستند. همچنین می‌توانید با مشاوره و درمان بیماری ها و اختلالات روحی و روانی از ابتلا به اختلالات جلوگیری کنید و یا در صورت ابتلا روند پیشروی آن را کنترل کنید.

شرطی‌سازی آزارنده شامل استفاده از محرک‌های منفی برای کاهش یا از بین بردن رفتار است. حساس‌سازی مخفی شامل آرام‌سازی بیمار و تجسم صحنه‌های رفتار منحرف است که رویداد منفی به دنبال آن واقع می‌شود. شرطی‌سازی آزارنده یاری شده شبیه به حساس‌سازی مخفی است، با این تفاوت که در این روش، رویداد منفی به صورت واقعی ایجاد می‌شود (توسط درمانگر بوی نامطبوعی در فضا پخش می‌شود). هدف این است که بیمار، بین رفتار انحرافی و رویداد منفی (بوی نامطبوع)  ارتباط برقرار کرده و با اجتناب از رفتار موردنظر، اقدام لازم برای اجتناب از این رویداد منفی را انجام دهد.

روش‌های شرطی‌سازی مجدد، بر بازخورد فوری به بیمار تمرکز دارد، به طوری که رفتار، بلافاصله تغییر می‌کند. برای مثال، فرد ممکن است به دستگاه بیوفیدبک وصل شود که به نوری متصل شده‌است. به فرد آموزش داده می‌شود که درحالی که در معرض مواد تحریک‌کننده جنسی قرار می‌گیرد، نور را در محدوده رنگ خاصی نگه دارد. تمرین خودارضایی می‌تواند بر جدا کردن لذت در خودارضایی و اوج لذت جنسی از رفتار انحرافی، تمرکز کند.

در مشاوره اینترنتی فول‌فکر می‌توانید با مشاوران برجسته و آنلاین برای همه سنین و در همه زمینه‌ها از جمله درمان بیماری ها و اختلالات روانی در محیطی امن و خصوصی از پیشرفت عوامل تسریع کننده بیماری و اختلال جلوگیری کنید.

 

 

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

مشاوره روانشناسی

دوست داشتم: 380
دوست نداشتم: 141
میانگین امتیازات: 2.7

86 دیدگاه در “بیماری اختلال فتیشیسم یا فتیش چیست؟ علائم و روش درمان

من همسرم دارای اختلال فتیش هست و این موضوع باعث رنجش من هست چون همیشه باید نظافت پا رو رعایت کنم با اینکه اون مشکلی نداره. مرسی که با این مقاله ذهنمون رو نسبت به این قضیه باز تر کردید

سلام ممکنه یه بچه 6 یا 7 ساله هم دچار فتیش پا باشه؟ ما تو اقوام داریم ک دوست داره ب کف پای همه دست بزنه از بچه تا بزرگ یجوری ک همه رو کلافه میکنه

راه پیش روی شما و خانواده ایشان مشاوره و روانشناسی است و این را بدانید که او نیاز به کمک و درک شدن دارد، حتما پیشنهاد میکنم که از مشاوران و روانشناسان آنلاین فولفکر در زمینه مشاوره کودک و خانواده کمک بگیرید.

سلام من فیتیش لباس فرم به ویژه لباس نظامی نیروی انتظامی دارم و از این بابت خیلی دارم اذیت میشم هر روز و شبم شده چسبیدن به ماشین پلیس .تا میبینم یه جا ایستادن یه بهانه پیدا میکنم و اونجا وامیستم و نگاهشون میکنم واقعا دارم اذیت میشم هیچ جا هم در مورد فیتیش به لباس نظامی مطلبی نبود

من آخر فرق فتیش و مازوخیسم رو متوجه نشدم ، شوهرم خیلی به لباس های چرمی و زنجیر دار علاقه داره و همین طور مکیدن و لیسیدن انگشتای پا ، با این حال دوست داره تحقر بشه و کتک بخوره مخصوصا با کمربند و بعضی وقتا میگه کفش بپوش و از کفشای پاشنه بلند و براق خوشش میاد و صورتش رو به کفش می ماله گاهی هم می گه با کفش روم راه برو ، احساس می کنم کلکسیون بیماری های روانی رو داره

دوست عزیز بیماری روانی چیه؟ اگر همسرتون اینطوری دوس داره چرا این لذت رو بهش نمیدید؟ هرچیزی بین زن و شوهر امکان پذیره و این اگر فقط داخل اتاق خوابتون باشه چه ایرادی داره؟ وقتی مانعی برای زندگی اجتماعیتون نباشه هیچ ایرادی نداره پدر علم روانشناسی دنیا فروید خودش فتیش پا داشته د در نظر بگیرید اگر شما این لذت رو ندید همسرتون جای دیگه دنبال ارضا شدن حسش میگرده اسم بیمار روانی روی همسرتون نذارید وقتی میتونید حسش رو ارضا کنید، بکنید تا وقتی این فتیش و این حسی که همسرتون داره رو شما بهش بدید و از لحاظ روحی روانی ارضاش کنید هییییییچ لطمه ای به زندگی عمومی و احتماعیتون وارد نمیشه خیلی از ادما هستن که در جامعه از جایگاه بالایی برخوردارن ولی توی اتاق خواب هرمدل رابطه ای که دوس دارن انجام میدن خواهش میکنم به مطالب و مقاله های ایرانی استناد نکنید هیچ جای دنیا جز ایران به فتیش اختلال نمیگن فتیش و رابطه ی ارباب و برده در صورتی اختلال حساب میشه که باعث اسیب به زندگیتون بشه همسر من خودش روانشناسه و المان تحصیل کرده و حتی روی این موضوع سال ها مطالعه کرده. هر چیزی که باهاش لذت میبرید توی روابط جنسیتون انجام بدید نذارید زن یا شوهرتون جای دیگه ای جز خونه و اتاق خوابتون دنبال ارضای روحی و جسمیش بره.

نمیشه که هر چیزی شوهرش بگه ایشون بگن اره البته تگر متقابل باشه اشکالی نداره اما فتیش یک چیز ازار دهنده است چ زمانی انسان را ازار می دهد که تو نتوانی خودت رو کنترل کنی و خب این هم خود فرد رو ازار میده و هم دیگرانو ممکنه بر اثر فتیش بودنش فقط با دیدن کفش پاشنه بلند تحریک بشه و خب این ایا خوبه؟تو زندگیش هزاران بار یک فرد کفش پاشنه بلند می بینه

خدا بهت صبر بده

شما دوست عزيز كه انقدر زورو تشريف داريد قرار نيست اين خانم به همه خواسته هاي جنسي نامتعارف همسرش پاسخ بده و همواره تسليم نيازهاي اون باشه پس خواسته هاي و تمايلات خودش چي ميشه؟؟
رابطه جنسي سالم چيزي نيست جز اون چه كه طرفين در مورد نوعش زمانش مكانش و نحوه اون تفاهم داشته باشند.

بگو فیلمهای مستهجن تماشا نکنه

عزیزم زیر بنای این اختلالات پارافیلیا و فتیش نوعی تحقیر در کودکی هست که باعث از بین رفتن عزت نفس و حرمت نفس میشه با توجه به صحبت شما نشون میده ممکنه این اقا در کودکی از زنی کتک میخورده و انقدر ازار دهنده بوده که به مرور زمان این کتکها تبدیل به نوازشهای نیشدار شدن و به لذت تبدیل شدن و مسلما کسی که اینجوره مازوخیسم هم میشه یک جور ارباب خواهی در آینده این مثالی که شما زدید اسمش ارباب برده هست

چه جالب الان فهمیدم از بچگی تا الان فتیش دارم 🙂

من یه چیزی که ازارم میده اینه که وقتی شکم مردان رو می بینم به راحتی می توانم ازش لذت ببرم این امر منو اذیت میده با اینکه می توانم خودمو کنترل کنم اما واقعا چرا من اینجوریم یعنی من فیتیش دارم اونم تازه شکم شش تکه نه بیشتر شکمهای گنده

بیا من شکم کنده پشمالو دارم

نه ممنونم برا خودتون نگهدارید

متاسفانه منم اینجورم

فکر می کردم تو دنیا فقط من اینجوریم

چه خوب میشد اگه پسرایی که حس فتیش دارن و دخترایی که از این حس خوششون میاد همدیگرو داشته باشن

هیچ ادم سالمی از فتیش بودن شریک جنسیش خوشش نمیاد ادم فتیش که بیماره بیشتر اوقات برای دیگرانم ازار می رسانه تو اجتماعات زود تحریک میشه خب پس چرا یه نفری یک ادم مریض را به عنوتن شریک زندگی خود انتخواب کند باید بیماری فتیش که به دیگران و خودش اسیب می رساند درمان بشه مگر نه ممکنه هم ابروی خودش بره مثلا برخیا هستن فقط با دیدن مدفوع تحریک جنسی میشن و ممکنه ابروشون بره و ممکنه تجاوز هم رخ بده البته اگر درمان نشه و به حد اخرش برسه

البته افرادی که این تمایلم دارند شاید خیلی هاشون آدمای با ایمان و موفق و ابرومندی تو زندگی شون باشند… جدا از این تمایلشون.آدمای پستی تلقی شون نکنید،اما اعتنا کردن به این تمایل، عزت نفس و تخریب میکنه.باید به فکر درمانش بود و کم کم کم کم به سمت درست کشیدش

من یه دخترم و خیلی خوشم میاد طرف مقابلم فتیش داشته باشه و لذت میبرم متاسفانه منم یجور مشکل دارم و همیشه دوس دارم ارباب گونه رفتار کنم و حاکم بر شخص مقابلم باشم و از اینکه طرف مقابل خودش خار و خقیر کنه در برابرم به شدت لذت آوره برام

فتیش اگ اخلالی در سلامت جسمی و اجتماعی ایجاد نکنه ن تنها مضر نیست ک مفید هم هست
فتیش ها باعث تخلیه هیجانات روحی و ذهنی در فرد میشن
فردی ک با شریک جنسی خودش رفتاهای فتیشیسم نشون میده علاوه بر ارضای روانی خود، طرف مقابل رو هم ب لذت جدیدی میرسونه و تجربه ای متفاوت رو خواهند داشت.
جاداره عنوان بشه ک کسانی ک فتیش پا و میل ب تحقیر هنگام این کار دارند، قطعا در زندگی اجتماعی و عادی از مرتبه و احترام بالایی برخوردارند.
منبع: سالها تحقیق و مطالعه

ولی من چون نمیتونم حسمو تجربه کنم همیشه سرکوبش میکنم

خب دوست عزیز ایا این تحقیقای شما معتبر بودن؟ فتیش یک اختلاله زمانی می تواند خوب باشد که متقابل باشد نمیشه که مثلا همسر من بیاد بگه من وقتی با کسی رابطه برقرار می کنم باید اون رو با یک چیزی بزنم خب پس این کجاش خوبه؟که اینکه اصلا متقابلم باشه چون یک چیز پرخطره رابطه ای ناسالم به شمار می اید فتیش پا یا مو یا وسیال شاید اختلالی در زندگی ایجاد نکنه اما اگر اینم فقط برای شریک جنسیت باشه نه برای همه و غیر قابل کنترل خودش

کی گفته فتیش اختلاله اصلا. چرا مثلا علاقه به باسن بزرگ خانمها عیب نیست ولی یکی خوشش بیاد مثلا از لاله گوش چسبیده چرا باید اسمش بزارید اختلال؟ یا یکی که علاقه داره زنها ازش قدبلندتر باشن؟
مادامی که خطر جسمی کسی رو تحدید نکنه هر علاقه و فتیشی که داره هیچ ایرادی نداره.

دوست عزیز هیچکس بخاطر علاقه به پای شریک جنسیش و یا …نمی یاد اینجا نظر بده و بگه من فتیش دارم حتما این اختلال مشکلاتی برای خودش و مشکلاتی در اطرافیانش ایجاد کرده این کاملا هم یک بیماریه فتیش یعنی اینکه تو مثلا به پا یا کفش،جوراب و یک خانمی یا اقایی ضعف داری و زمانی فرد پیش روانپزشک مراجعه می کند که این امر براش ازار دهنده هست چون نمی تواند خودش را کنترل کند چون شبانه روز اون فرد مثلا پای خواهر و برادراش مامان و…و شاید تو فیلمای خارجی پاهای زنان رو ببینه و شاید به طور اتفاقی مثلا پای یک فرد روبلینه خب این براش ازار دهنده نیست که نتواند خودشو کنترل کند؟ یا باید اون فرد تو یه اتاق تاریک بدون هیچ کس زندگی کند یا اینکه باید زندگی اجتماعی را برگزیند پس این یک بیماریه فتیش می توانید بیشتر به زبانای خارجی تحقیق کنید البته بازم میگم ممکنه میل به پای شریک جنسیت یه چیز خوبی باشه اما اگر این اختلالی در زندگی خودت و دیگران ایجاد کنه بسیار بسیار بده

هر کاری که برا ارضا انجام بگیره که در خارج از دایره ازدواج باشه،و همچنین خارج از دایره همسر اختلال محسوب میشه،ایا میدونستید خداوند هر چیزی رو با زوجش افرید؟ایا میدونستید مرد انرژی یانگ داره و زن انرژی یینگ ؟؟؟زمانی که در ازدواج سالم آمیزش درستی که خودتون میدونید انجام بگیره،این انرژی های کیهانی بین زن و مرد تبادل میشه و خانوم و آقا دارای یک انرژی فوق العاااااااده بالا میشن🌹 و خارج از این دو جسم،روح زن و مرد یه روح یکسان میشن و از این ازدواج سالم فرشتگان هم خوشحال میشن⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩و این اعمال آسمونی و این لذت ها با فتیش های مختلف به هیچ وجه انجام نمیشه،خواهش میکنم نظرمو ثبت کنید🙏

کاملا درست میگی
ولی دامنه Fetish خیلی وسیع تر از تحریک شدن به وسیله پا هست.

سلام.من از دوران بچگی فتیش پا و چکمه رو داشتم یعنی به صورتی که یه حسی درونم ایجاد میکرد تا اینکه به سن بلوغ رسیدم و به تحریک جنسی رسید و همینطور گذشت تا ۱۷ سالگی که متاسفانه به خودارضایی افتادم فقط وفقط به خاطر صحنه شلوار جین درون چکمه خانم ها بود و دوم هم اینکه به شدت رنگ زیتونی منو تحریک میکنه جوری که زن با حجاب هم این رنگی بپوشه تحریک میشم در حالی که زن با پاهای برهنه و حتی کامل برهنه منو تحریک نمیکنه و مثل بقیه با فیلم های پورن تحریک نمیشم جوری که حالمم بهم میخوره اصلا کلا متفاوتم از همه..‌‌..نمیدونم چرا اینطوریم من.

من هم دقیقا مثل شما هستم
اصلا دوست ندارم دیگرانو ازار بدم ولی کف پای کثیف میبینم این مشکلم شروع میشه
واقعا احساس ضعف میکنم احساس میکنم که من فقط اینطوری ام

سلام . من خودم یه سوالی داشتم . من از ۱۲ سالگی رو پاهای خودم حساس شدم یعنی اگه کسی دستشو ببره سمت پاهام به نفس نفس میفتم ، بی حال میشم . واسم شده یه مشکل بزرگ تو جمع مهمونیا و دوستان همش باید یه چیزی رو پام بندازم که مبادا کسی یکدفعه دستشو بزاره میدونم شاید مسخره بیاد ولی تو گوگل خیلی سرچ کردم همچین موردی نبود اگه میشه بگین چجوری درمانش کنم میترسم تو ازدواج به مشکل بر بخورم. باتشکر

مگه حس بدیه؟
مگه یه نوع لذت نیست؟

چیزبدی نیست ازش لذت ببر

قسمت حشری کنندتع منم فیتیش رون دارم 😂دوس دارم ب رون دست بزنم

خب این که Fetish نیست/
میشه گفت رون یجورایی اندام جنسی و تحریک کننده ای هست.

سلام
من میشناسم چند نفری رو که اینطوری هستن.
مثلا تو مهمونی خوششون نمیاد پابرهنه باشن یا اینکه حس جالبی ندارن کسی به پاشون دست بزنه.
میتونه نشونه هایی از وجود Foot fetish باشه
ولی لزوما اینطور نیست.

سلام منم بدجور به جوراب های زنونه فیتیش دارم جوریکه با دیدنش تحریک میشم و خیلی دوس دارم که پارتنرم از رنگای فانتزی ذهنیم استفاده کنه و من توی سکس دوس دارم که جوراب پاش باشه یا جوراب شلواری نازک ..ینی عاشقشم ..من تا الان فکر میکردم که اختلال دارم ..چون من تا حالا رابطه جنسی نداشتم تا حالا من سی سالمه …کاش ی دختر که تمایلاتش عین خودم بود نصیبم میشد

سلام من فیتش زیر بقل زن یا دختر دارم یعنی نابود شدم ۲۵ سالمه از ۱۷سالگی ایطوری شدم فهمیدم فیتشه

بگو فیلمهای مستهجن تماشا نکنه

سلام.
من فتیش مدفوع دارم. دوست دارم شریک جنسیم مدفوعشو بریزه داخل دهنم. میدونم این فتیش چیز بدیه و مشکلاتی مانند بوی بد همیشگی دهان ایجاد میکنه منتها تنها روشی که ارضا میشم همینه. متاسفانه همسرم مدفوعشو از من دریغ میکنه. از طرفی مادر بزرگم کنترل مدفوعشو از دست داده و برای من خیلی جذابه. چیکار کنم دوستان لطفا راهنمایی کنین
حالم بده و از خودم بدم میاد
من حتی وقتای دستشویی میرم و بوی مدفوعم به مشامم خود ارضایی میکنم.

سلام دوست عزیز امیدوارم خوب بشید به زبان انگلیسی تو نت یک سرچ کوچلویی بزنید حتما درمانش هست و خلاص شدن از شرش و اینکه به خودتون غلبه کنید و اگر براتون او مسئله یا همان بوی مدفوع جذابم شد زود سریع فکرتونو یه جای دیگر ببرید واقعا موثره به جای اینکه براش ارضا بشید چون هر چقدر برای این موضوع ارضا بشید ذهنتون به مدفوع خواهی عادت می کنه و ترکش متاسفانه سختر می شه

سلام .من پسرم 7 سالش .قبلا یعنی حدود 2 سالگیش خیلی علاقه داشت به پای خانمها دست بزنه .یه مدت ترک کرده بود اینکارو ولی الان متاسفانه خیلی علاقه به کفشهای پاشنه بلند داره .باید چکار کنم

اختلال فتیش بدیش اینه که من همسرم دائما تو اینتا و تلگرام داده عکس پاهای درگرانو میبینه که من از این کار متنفرم بارها بهش گفتم هرکاری دوست داری با خودم انجام بده ولی متاسفانه همش تو گوشیش پر از عکس پاهای دیگران و فلک کردن که واقعا منو ناراحت میکنه … خیلی رنج میکشم و عصبی میشم چون این خودش یجور خیلنته میریم بیرون چشمش به پاهای دیگرانه واقعا عذاب میکشم ولی خودش میگه چیزی نیست

چیزبدی نیست ازش لذت ببر.خودت دوس داری؟

یه بار دیگه کامنت نفر قبلتو بخون بعد بگو بد نیست، میگه چشمش به پای همه زن هاست 😖😖

از خدا کمک بگیر،بهش بگو چقدر این کار به روابطتون لطمه میزنه.

سلام من یک پسر بایسکشوال هستم و دوس دارم با یه پسر و دختر همسن وارد رابطه بشم و باهاشون زندگی کنم . اما نمی‌دونم چطوری کیسم رو پیدا کنم. میشه راهنمایی کنید؟ آیا اینم فتیش محسوب میشه یا بعنوان یه بایسکشوال طبیعی هست؟

سلام
هیچ ربطی به Fetish نداره.
ولی اینکه طبیعی هست که میخوای با یه دختر و یه پسر همزمان زندگی کنی رو نمیدونم.

دوست عزیز هیچکس بخاطر علاقه به پای شریک جنسیش و یا …نمی یاد اینجا نظر بده و بگه من فتیش دارم حتما این اختلال مشکلاتی برای خودش و مشکلاتی در اطرافیانش ایجاد کرده این کاملا هم یک بیماریه فتیش یعنی اینکه تو مثلا به پا یا کفش،جوراب و یک خانمی یا اقایی ضعف داری و زمانی فرد پیش روانپزشک مراجعه می کند که این امر براش ازار دهنده هست چون نمی تواند خودش را کنترل کند چون شبانه روز اون فرد مثلا پای خواهر و برادراش مامان و…و شاید تو فیلمای خارجی پاهای زنان رو ببینه و شاید به طور اتفاقی مثلا پای یک فرد روبلینه خب این براش ازار دهنده نیست که نتواند خودشو کنترل کند؟ یا باید اون فرد تو یه اتاق تاریک بدون هیچ کس زندگی کند یا اینکه باید زندگی اجتماعی را برگزیند پس این یک بیماریه فتیش می توانید بیشتر به زبانای خارجی تحقیق کنید البته بازم میگم ممکنه میل به پای شریک جنسیت یه چیز خوبی باشه اما اگر این اختلالی در زندگی خودت و دیگران ایجاد کنه بسیار بسیار بده

من همیشه نگاهم به ران لخت جلب میشه و حتی گاهی باهاش تحریک میشم! در بچگی هم نذاشتن که من موزیک ویدیو ببینم و در صدا و سیما همیشه پای زنا سانسور میشد و این کنجاوی برام ایجاد میکرد و وضعمو بدتر! راهی هست براش؟

لنتی منم اینجورم ط هرجا رونو و پاچه گنده ببینم تحریک میشم مثل ط ت فیلما نگا میکنم بیرون خونه همش تحریک میشم

من که فوت فتیش دارم تقصیر کیه؟؟؟
خودم یا والدینم؟؟

دنبال مقصر نگرد،دنبال راه حل بگرد

سلام
باید دوران گذشته یا بچگیت رو بررسی کنی و ببینی چه چیزی باعث بوجود اومدنش شده.
حتی کوچکترین چیز ها هم که مربوط به پا میشه موثره.

سلام،من پسر 30 ساله هستم و از وقتی که يادم مياد عاشق جوراب شيشه ای و پای زنان بودم و هستم ، عاشق اينم که وقتی سکس ميکنم طرفم جوراب نازک بپوشه ومن لذت ميبرم ولی روم نميشه به طرفم بگم و عنوان کنم،به نظرتون چيکار بايد کرد…

من یه خواستگار دارم دچار اختلال فوت فیتیش هست .میخواستم بدونم آیا قابل درمان هست ؟ وقتیم بهش میگم نمیتونیم باهم باشیم میگه میخوام خودکشی کنم به نظرتون باید چکار کنم؟

سلام به دوستان،من هم این مشکلو داشتم،اما بعد اینکه یکم بی‌توجهی کردم کمتر شده این تمایلم و به سمت درستش داره پیش میره🤔،دوستان این مشکل مثل یک طنابه،شما هردفعه که درست با هاش برخورد کنید یه تار کوچولو از این طناب پاره میشه،به طوری که کم کم کم کم از بین میره🤩😍🤩،یه فردی نظر داده بود ممکنه توی فیلمای مستهجن این چیزا رو ببینه ،خوب نباید به این تمایل خوراک داد اصلا نباید فیلم پورن دیده بشه چون روابط زن و شوهر رو خراب میکنه…تو خیابون هم باید خیلی مواظب بود … بیایید با هم به امید خدا این انحراف و درست کنیم.پس پیش به سوی خوشبختی🏃🏃🏃🏆🏅

خودکشی!!!؟ مگه مسلمون نیست؟… توصیه میکنم به سایت (داداش رضا)یه سر بزنید

سلام من ۱۴ سالمه علاقه به پای زنان دارم یعنی دوست دارم بو کنم انگشتاشو لیس و میک بزنم کف پاشو لیس بزنم حتی پاشنه رو. دوست دارم پاشو نو بکنم تو دهنم و ماساژ بدم میشه یه راهی به من بگین دوست دارم تو این سن یکی باشه که باهاش این کارا رو بکنم یعنی پاشو لیس بزنم

سلام من علاقه ب جوراب دارم اونم از نوع پارازین و پنتی… لامصبو دوست ندارم همون لحظه یکی بپوشه بیاد ها دوست دارم طرفم از صب تا ظهر پاش باشه داخل کفش بو گرفته باشه من لیس بزنم وای وای وای بو بکشممممم….. آقا من برم باز دارم میشم…

همسر منم فتيش زيربقل داره همش زير بقلم ميبوسه من اصلا خوشم نمياد بنظرتون اگ نزارم تاثير بد ميزاره روش

من ۱۴ سالمه خیلی به پای خانوما علاقه دارم . این حسو من از بچگی حدود ۴ سالگی دارم و یه مدتی تو همون سالا ول کردم ولی دوباره به اون حس علاقه مند شدم . من فقط پای خانوم هارو دوست دارم نه هر پای خانومی و با سن و سال بالا ، دوستدارم بگیرم تو دستم هی ببوسمشون ، بلیسمشون در شرایطی که پا کاملا تمیز باشه . بهر حال الان نابودم ، نمی‌دونم چیکار کنم ، روم نمیشه به کسی بگم . الان فقط دوستدارم خودمو بکشم و از حالو روز خلاص شم. خواهش کنم کسی کمکم کنه.

علاقه به فلک کردن کف پا هم فتیش حساب میشه؟

سلام من ۲۹ سالمه فتیش شلوار دمپا گشاد مثل دامن شلواری و جامپ سوییت دارم . خیلی از دوستان میگن دیدن فیلم پورن باعث میشه اینجوری بشه طرف . ولی من حتی اینارو زیر رو کردم یه فیلم با این محتوا نبود ببینم . من به حدی به این لباس فتیش دارم که اگه یه زن ببینم این لباس بپوش ضعف می کنم. به نظر من این یه حس خوبه که تو به یه سری چیزا فتیش داشته باشی . مطمئنم هر انسانی در هزارتوی وجودش این تمایل وجود داره ولی بعضی از فتیش ها مثل خوردن مدفوع و بدتر به نظرم یه اختلال که باید درمان بشه. من از فتیش خودم بسیار خوشحالم و هیچ وقت دوست ندارم از بین بره

سلام من فیتیش پا دارم و دوست دارم انگشتان پاهای دیگران را ببینم مخصوصاً آدم های خاص و مشهور راهی برای در مانش هست

منم این حسو دارم وقتی یه همچین چیزی مببینم خدو به خود ارضا میسم دست خودم نیست 😞😞😞برام دعا کنید منم برا شما

به شخصه لذت می برم ازین گرایشم 🙂

سلام
من پسری ۱۵ ساله هستم.دانش آموز تیزهوشان.متاسفانه من فتیش دارم.از دوران کودکی باهام بوده.من ک بچه بودم حدودای ۴ سال داییم رفت سربازی.وقتی میومد خونه ب من می گفت کف پامو ماساژ بده.منم انجام می داد.بعضی وقتا داییم می گفت کف پامو ب لیس،پوتینم رو تمیز کن و… .منم انجام می دادم و لذت می بردم.بعضی وقتا پاهاش رو می مالید ب کیرم!از ۴ سالگی تا الان هر وقت بریم خونه ی مادربزرگم باید کف پای داییم رو ببوسم و ماساژ بدم.متاسفانه تو این چند سال فک می کنم فتیشم بیشتر شده.چون پای خالمم دوست دارم ببوسم.ولی اون حساس تر از داییمِ و نمی تونم پاهاش رو ببوسم.فقط ی چند بار ب بهونه ی ماساژ دست زدم ب پاش و بو کردم و… .
نمی دونم چ جوری ب کسی بگم.
متاسفانه این فیتیش نمی گذاره خوب درسمو بخونم.
پدر و مادرم چون من تیزهوشان می رم ازمن توقع دارن.
لطفا کمکم کنید.

سلام من همش حس میکنم که دیگران اگه منو ببینن سریع عاشقم میشن و بهم میچسبن برای همین همیشه دوست دارم زشت باشم وساده ترین لباسام وبپوشم سرم وپایین بگیرم تا هرکسی منو نبینه این اختلال فتیش ؟؟؟یاچی؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.