Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ثبت نام در طرح درمانی جامع مشاوره
آرامش

رزرو وقت مشاوره حضوری

آرامش

آرامش

آرامش یک کلمه کلی است و در فرهنگ لغات به معنی آرامیدن است. در روانشناسی آرامش به این معنی نیست که در زندگی شخصی و اجتماعی هیچ مشکلی نباشد و شما یک زندگی آرام و بدون دغدغه داشته باشید,بلکه به این معنی است که شما با وجود تمامی مشکلات شیوه ای از زندگی را انتخاب کنید که در آن آرامش داشته باشید. آرامشی که در آن از درون احساس رضایت داشته باشید. اینکه در وجود شما حس رضایت و خوشحالی در تمامی ابعاد زندگی باشد کار راحتی نیست اما شما با کمی تمرین می توانید به راحتی به این حس آرامش برسید.

به آرامش رسیدن برای هر شخصی متفاوت است یعنی تجربه یک شخص با شخص دیگر یکی نیست. این حس برای هر فردی حسی منحصر به فرد دارد. مهم این است که در کجا فرد خوشحال است. شما می توانید در هر سن و هر وضعیتی که باشید به دنبال آرزوهای خود بروید تا به این حس برسید.

یکی از مهمترین راه های رسیدن به آرامش شناخت خود است اینکه شما چقدر خودتان را می شناسید در پیدا کردن آرامش به شما کمک زیادی می کند.

بعد از اینکه خودتان را شناختید باید برای زندگی خود برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی مربوط به آرزوهایتان نیز هست. اینکه درباره مسایل زندگی فکر کنید و رسیدن به آنها را تصور کنید آرامش زیادی در شما ایجاد می کند. شما اگر برای ابعاد مختلف زندگی برنامه داشته باشید دیگر نگران اینکه در لحظات چیکار کنید را ندارید و می دانید که کجا چه کاری باید انجام بدید.

کمک کردن و مهربانی به دیگران به شما آرامش و شادی می دهد. سعی کنید تا جایی که می توانید در روابط اجتماعی انعطاف پذیری داشته باشید.

کارهایی که دوست دارید را انجام بدید. اجازه بدید که این حس  در وجودتان خودش را نشان دهد و سرکوبش نکنید. شما از هر چیزی می توانید لذت ببرید و به آرامش برسید.

موانع و مشکلات را نباید برای خودتان بزرگ کنید. در مطالعات مشخص شده است که هر چه قدر که موضوعی را زیاد از حدی که دارد بزرگ کنیم استرس بیشتر می شود و هر چه قدر استرس بیشتر شود آرامش به دست نمی آید و این یک عادت می شود. عادت به نگرانی و سختی و همیشه منتظر استرس بودن.

سعی کنید مسائل را پیش بینی کنید اگر این کار را کنید می توانید موانع و مسائل استرس زا را شناسایی کنید.

روزتان را با کشیدن نفس عمیق شروع کنید و سعی کنید که 2 ساعت یکبار این کار را انجام بدید.

هر موضوعی را می توان کنترل کرد طوری که درون شما را از هم نپاشد اما رسیدن به همه ی مواردی که شما را به آرامش میرساند نیازمند تمرین کردن است اما وقتی به آن رسیدید متوجه میشوید که به تمام زمانی که برای رسیدن به آن تلاش کردید می ارزد.

انسان برای رسیدن به هر چیزی توانایی دارد…

ما در فول فکر به شما کمک می کنیم که به آرامشی که انتظار آن را دارید برسید

اطلاعات بیشتر

یه خبر خوب

فول فکر امکان استفاده از مشاوره روانشناسی بصورت آنلاین و با استفاده از روانشناسان باتجربه فراهم کرده. شما می توانید از طریق گفتگوی متنی و صوتی با مشاوران ارتباط برقرار نمایید.